Dodaj do ulubionych

Napięcie i sztywność mięśni

26.08.10, 09:21
Ciągle mam napięte i obolałe mięśnie barków i twarzy,szczególnie
mocno w nocy.Mięśnie wokół ust są czasem tak sztywne,że utrudnia mi
to mówienie.Jak wy sobie z tym radzicie?
Obserwuj wątek
    • wetiver Re: Napięcie i sztywność mięśni 20.11.10, 00:08
      Czy ktoś z Was stosował tzw.balsam koński?Ponoć rozgrzewa,no i jak przeczytałam jego skład,no to faktycznie,zawiera cenne dla nas olejki eteryczne.Może mógłby pomóc na obolałe mięśnie.Czy ktoś ma jakieś doświadczenia smile
        • sinoseven Re: Napięcie i sztywność mięśni 20.11.10, 23:23
          Ja stosuje na obolały i sztywny kark, rozgrzewa, piecze, skóra w miejscu smarowania robi się czerwona. Dobrze jest np. na noc posmarowac i czymś owinąć, ja smaruje kark i śpię w szaliku... Efekt jest krótki ale trochę ulgi przynosi, chociaż nie wiem co lepsze ból karku czy ból spowodowany pieczeniem skóry po tym balsamie ;/
    • innesia Re: Napięcie i sztywność mięśni 21.11.10, 00:35
      Myślę, że na rozluźnienie mięśni związanych z mową, wspaniale działają ćwiczenia logopedyczne, np. parskanie, kląskanie itp. zobaczcie sobie w Internecie. Ja na przykład stara się dużo śpiewaćsmile) Zauważyłam też, że kiedy jestem już mocno zmęczona( po 2 godz. aktywności) zaczynają mi drżeć mięśnie twarzy i wtedy rzeczywiście trudno się uśmiechać.
        • wetiver Re: Napięcie i sztywność mięśni 27.11.10, 15:39
          Sama sobie mogę już na to odpowiedziećwink
          Biorę od jakiegoś tygodnia Dolomit/ma w sobie magnez i wapń i co dla mnie ważne-jest to preparat naturalny/,kosztuje niewiele,ale co najważniejsze pomógł mi.Mięśnie prawie nie bolą więc śpię znacznie lepiej.Pozostał problem ze słabością mięśni,ćwiczenie jednak nie za bardzo mi tu pomaga...Muszę poszukać jakichś ziółek,które tu przyjdą z pomocą.Jak tylko cosik "odkryję",nie omieszkam się z Wami podzielić.Na razie pozdrawiamsmile
            • gra-ga Re: Napięcie i sztywność mięśni - rehabazylek 27.11.10, 18:04
              Nowi nie znają a starsi forumowicze pamiętają Anię - rehabazylek.
              Na ostatnim spotkaniu w Warszawaie pokazywała jak radzić sobie np. z zaciskaniem mięśni żuchwy.
              Mniej więcej wyglądało to tak, że należy masować dziąsła wewnątrz tam gdzie kończą się zęby. Ja dokładnie nie wiem jak ten masaż powinien wyglągdać ale wiem, że jest skuteczny mimo, że jest bolesny dla tych co mają ściskoszczęk.
              Poczytajcie tutaj
              forum.gazeta.pl/forum/w,26140,83527841,84338028,Re_borelioza_rehabilitacja.html?wv.x=2
          • aqarel Re: Napięcie i sztywność mięśni 27.11.10, 17:45
            wetiver napisała:

> Sama sobie mogę już na to odpowiedziećwink
            > Biorę od jakiegoś tygodnia Dolomit/ma w sobie magnez i wapń i co dla mnie ważne
            > -jest to preparat naturalny/,kosztuje niewiele,ale co najważniejsze pomógł mi.M
            > ięśnie prawie nie bolą więc śpię znacznie lepiej.Pozostał problem ze słabością
            > mięśni,ćwiczenie jednak nie za bardzo mi tu pomaga...Muszę poszukać jakichś zió
            > łek,które tu przyjdą z pomocą.Jak tylko cosik "odkryję",nie omieszkam się z Wam
            > i podzielić.Na razie pozdrawiamsmile

Posłuchaj tej rady Ruch jest zawsze potrzebny, a zwłaszcza gdy jest z nim jakiś problem...
            Pomyśl o uzupełnieniu magnezu(Dolomit Vis) i potasu(Kalivit)
            Dolomit Vis(magnez+inne pierwiastki) mogą zmniejszyć wchanianie abx...wiec 1-2 godzinki po abx.
            • uruz2 Re: Napięcie i sztywność mięśni 27.11.10, 18:30
              Może lepiej na początku zacząć od jakichs ćwiczeń izometrycznych ? Zanik mięśni to poważna sprawa...Może masażę? Jak już po schodach będzie można zejść, to można potruchtać...

Aqarel - ja się opowiadam jak najbardziej za ruchem, ale jakoś tak humanitarnie, powolutku...smile Jak sobie wspomnę kręcz karku, który mnie wyginał jak paralityka, to powiem, że ostatnią rzeczą na świecie, którą mogłabym wtedy zrobić, było bieganie...smile
              • aqarel Re: Napięcie i sztywność mięśni 27.11.10, 19:42
                uruz2 napisała:

> Może lepiej na początku zacząć od jakichs ćwiczeń izometrycznych ? Zanik mięśni
                > to poważna sprawa...Może masażę? Jak już po schodach będzie można zejść, to mo
                > żna potruchtać...
                >
                > Aqarel - ja się opowiadam jak najbardziej za ruchem, ale jakoś tak humanitarnie
                > , powolutku...smile Jak sobie wspomnę kręcz karku, który mnie wyginał jak parality
                > ka, to powiem, że ostatnią rzeczą na świecie, którą mogłabym wtedy zrobić, było
                > bieganie...smile

Oczywiście wszystko z głowa należy robić , nic na siłę. No fakt, wetiver wspomniała o barkach,wetiver jak możesz to na basen lub ćwiczenia, na słabość mięśni zioła nie pomogą.
                elektrolity_sod_potas_magnez_wapn
                Robić to co daje radość, bez zbędnej meki i zarzynania sie np. Namaste - Blooper Reel -ćwiczenia asynchroniczne smile
                  • aqarel Re: Napięcie i sztywność mięśni 04.12.10, 19:33
                    wetiver napisała:

> hmm...no,bardzo ładna ta jogawink
                    > jak trochę nad sobą popracuję,to kto wie co się może zdarzyćsmile

No jasne,że wszystko sie może zdarzyć, jak w piosence A.Lipnickiej
                    "Wszystko się może zdarzyć
                    Gdy głowa pełna marzeń
                    Gdy tylko czegoś pragniesz
                    Gdy bardzo chcesz
                    Wszystko się może zdarzyć
                    Gdy serce pełne wiary..."

Tu masz o magnezie luskiewnik.strefa.pl/biochemia/magnesium.htm
                    "W ziołach jest dużo magnezu, gdyż wchodzi on w skład zielonego barwnika – chlorofilu (każda cząsteczka chlorofilu zawiera centralnie umieszczony atom magnezu).

Spośród roślin leczniczych najwięcej magnezu zawierają: kozieradka, babka, pomidory, ogórecznik, glony, dziurawiec, fiołek polny, siemię lniane, lubczyk, mięta, nagietek, pokrzywa, szałwia.

Z pokarmów najwięcej magnezu zawierają: kakao 192-420 mg, czekolada 107-292 mg, migdały 225 mg, banany 31-42 mg, rodzynki 27-42 mg, suszone śliwki 54 mg, makaron 57 mg."

Biopierwiastki w profilaktyce i terapii schorzeń inne biopierwiastka.
                    Kliknij na nazwę biopierwiastka, o którym chcesz poczytać.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka