Dodaj do ulubionych

Mieliście takie objawy?

13.10.10, 22:25
Jestem z moich podstawowych objawów (poza stawami, sercem, ukł. nerwowym) jest chrupanie w kościach. Dosłownie wszystkich. Przez ostatnich kilka chrupanie stopniowo rozprzestrzeniło się na cały organizm. Chrupią mi łokcie, kolana, kostki w nogach, palce w dłoniach, szyja przy połykaniu i jak nacisnę nią ręką, przegroda nosowa, kostki w uszach, kostki w głowie (w środku nie te zewnętrzne w różnych miejscach), żuchwa, kości twarzy np przy mówieniu itd.. Dosłownie wszystkie kosteczki. Dodatkowo jakby czegoś im brakowało są jakby gumowate, pozbawione jakiegoś składnika. Do tego dochodzi drganie kręgosłupa przy schylaniu (również szyjnego). Mam wrażenie jakby brakowało kościom jakiejś mazi. Jakby brakowało w nich smarowania. Ostatnio najgorzej jest z głową. Czuję jakby się napinała, usztywniała i później zaczyna chrupać w różnych miejscach.
Nie jest to objaw wymieniany jako charakterystyczny dla boreliozy dlatego zastanawia mnie czy ktoś z was miał coś podobnego?
Obserwuj wątek
    • agnieszka_z_orzeszka Re: Mieliście takie objawy? 14.10.10, 10:58
      Witam , mam dokładnie tak samo , jest to jeden ze stałych objawów nie poprawiajacy się
      w czasie leczenia ( 10 miesięcy) , moja dr mówi ,że to mogą być uszkodzenia trwałe i po
      skończonej antybiotykoterapii można próbować np glukozaminy , a na razie galaretki,
      gicz cielęca i takie tam , pozdrawiam - Aga
      • sekacz0 Re: Mieliście takie objawy? 14.10.10, 11:17
        Wydaje mi się że po antybiotyku to chrupanie się nawet nasiliło. Nie mogę już normalnie zjeść niczego bo cały czas słyszę i czuję jakby tarcie żuchwy i innych kosteczek. To samo przy połykaniu.
        • agnieszka_z_orzeszka Re: Mieliście takie objawy? 14.10.10, 12:32
          Spokojnie , to może być poprostu herx , nie wiem jak długo się leczysz,
          a początkowe pogorszenia , to sprawa bardzo indywidualna . Ja początkowo
          miałam wrażenie , ze szczęka wyskoczy mi z 'zawiasów' . Teraz jest
          dużo lepiej jeśli chodzi o szczękę i kark , ale chrupanie i głośne strzelane w
          dużych stawach zostało. Cierpliwosci smile
    • tajtaja Re: Mieliście takie objawy? 14.10.10, 21:11
      sekacz0 napisał:

> Nie jest to objaw wymieniany jako charakterystyczny dla boreliozy dlatego zasta
      > nawia mnie czy ktoś z was miał coś podobnego?

nie wszyscy to mają ale to jest częsty objaw przy bb
      córce strzelały wszystkie stawy i czasami przegroda w nosie....w trakcie leczenia troche się zmniejszyło ale widoczne zmniejszenie nastąpiło po leczeniu...teraz strzela od czasu do czasu
      • mab62 Re: Mieliście takie objawy? 15.10.10, 21:25
        Te strzelania w stawach,to zmniejszenie się substancji maziowej na skutek infekcji.Ja kolagen popijam skrzypem polnym.Oczywiście w dużej odległości od abx.Oczywiście w miarę możliwości rehabilituję też stawy.Gdybym czekała na zakończenie antybiotykoterapii,aby zająć się stawami,to pewnie przestałabym się ruszać.
        • zonka77 Re: Mieliście takie objawy? 15.10.10, 21:46
          Ja mam chrupanie/strzelanie. Nadgarstki, kolana, kark, kostki/stawy stóp. Głównie prawa strona, ale ostatnio pojawiło się i po lewej - zwalszcza nadgarstek. Czasem nawet jak ruszam barkami. Do tego ból, sztywnienie, "mrówki" cierpnięcie, uczucie niedowładu.
    • smajki-m Re: Mieliście takie objawy? 17.10.10, 22:39
      tak od roku leczę boleriozę i jestem już na etapie bezobjawowym smile ale w moim kręgosłupie został straszny szum przy skrętach na boki słyszalny bardzo dla ludzi obok, szum pojawił się jeszcze przed wykryciem b. lekarz ogólny do którego się zgłosiłam z tą dolegliwością wybuchnął śmiechem poczym strasznie przepraszał.... ale czegoś takiego jeszcze nie widzial.
      • tetrak Re: Mieliście takie objawy? 18.10.10, 10:56
        takie chrupotanie, trzaskanie, ocieranie się stawów, dosłownie każdej najdrobniejszej kostki miałam. To było i przerażające i denerwujące - myślałam, że się rozpadnę. Ortopedzi twierdzili, że nigdy z czymś takim się nie spotkali, owszem z chrupotaniem pojedyńczych stawów tak ale nie ze wszystkim. Zrobiono mi nawet scyntygrafię kości i nic.Antybiotyki przestałam łykać już w listopadzie ubr. - kuracja nieskończona (poważne problemy żołądkowe). Chrupotanie raz występuje, innym razem nie, czasami silniej trzaskają, czasami słabiej ale nie tak strasznie jak było to kilka miesięcy temu i nie tak długo.
    • malinalodz2020 Re: Mieliście takie objawy? 02.08.20, 20:21
      Witam.Tak mam podobne objawy,strzelanie we wszystkich stawach,do tego doszly okropne trzaski przy przelykaniu sliny.Momentami nie mam juz sily bo to bardzo uciążliwe.Dodam ze biore antydepresant Efectin ktory wysusza dodatkowo blonę sluzową.Biorę takze antybiotyk Zamur na boreliozę.Mam pytanie czy ktos mial takie trzaski przy przelykaniu?I jak tego sie pozbyc???Pozdrawiam wszystkich zalamanych!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka