Dodaj do ulubionych

Neuroborelioza a witamina B w zastrzykach

24.02.11, 00:06
Witajcie,

Nie znalazłam na forum żadnej informacji na ten temat, a może komuś się przyda. W moim przypadku całkiem dobrze na objawy neuroboreliozy (parestezje, neuropatie, osłabienia siły mięśniowej, drżenia mięśni, objaw Lhermite'a, tiki, lekkie zaburzenia równowagi, ucisk w części potylicznej głowy, etc.) pomaga podawana domięśniowo mieszanka wit. B (zastrzyki o nazwie "Milgamma", zawierające wit. B1, B6 i B12). Zapisał mi je neurolog, jednocześnie nakazując dbanie o to, by magnez i potas zawsze były w górnej granicy normy (potas przepisał w najlepiej przyswajalnej formie, tj. Kalium Effervescens - rozpuszczalnego proszku), gdyż niedobory tych (i innych) pierwiastków na poziomie komórkowym mogą bardzo zaostrzać przebieg neurologicznej postaci BB.
Milgammę brałam najpierw 5 dni pod rząd (uwaga! zastrzyki są bolesne), teraz jako podtrzymanie mam 2-3 razy w tygodniu. Odczuwam znaczną poprawę w stosunku do stycznia, kiedy nasilenie objawów neurologicznych osiągnęło apogeum.
Popytajcie Waszych neurologów lub lekarzy prowadzących - może warto wdrożyć to do leczenia przy neurobb.
Aha, do łykania bardzo dobrym preparatem uzupełniającym niedobory wit. B jest Benfogamma (choć u mnie dopiero zastrzyki okazały się pomocne).

pozdrowienia z placu boju smile
Obserwuj wątek
      • gilmijar_dwa Re: Neuroborelioza a witamina B w zastrzykach 24.02.11, 18:09
        ha-ha-ha- zdrowy olej rzepakowy. Po tym jak tą roślinkę polewa się wręcz chemią na polu, to ona już nigdy nie jest zdrowa- czy na zimno, czy inaczej. Już zaczynam mieć wątpliwości- czy wśród naukowców są osoby z poszerzonym widnokręgiem i obiektywną oceną. A milgamme mojej córce z neuroboreliozą zalecała ukraińska pani neurolog, jeszcze kiedy diagnoza była- neuro, bez borelioza. Mam podstawy, by jej ufać. Ale kto to wie- co jest grane dookoła nas.
      • ewa.sm-borelioza Re: Neuroborelioza a witamina B w zastrzykach 25.02.11, 12:22
        Zestawy wit. B-rzeczywiście przy początkowych dolegliwościach neurologicznych bywają pomocne.U mnie-przy różnorodnych parestezjach -jakieś parę lat temu- po takim zestawie rzeczywiście coś troszkę na krótko się poprawiało. Później/teraz już nicsad Nawet w zestawie z cocarboxylazą. Co do bolesności zastrzyków: są prawie bezbolesne, jeśli lek podaje się wolno i nie ma jeszcze zrostów. Ale panie pielęgniarki przeważnie się śpieszą, więc i pacjent cierpi.

Pozdrawiam,
        Ewa
      • slowianka_kr Re: Neuroborelioza a witamina B w zastrzykach 24.03.11, 14:33
        Ja nie kojarzę żadnego preparatu z B12... W większości B1+B6. Chyba B complex ma B 12, ale wg mojego neurologa tę syntetyczną o kant czterech liter można rozbić (bardzo niska wchłanialność). Może sprawdź ten kompleks wit. B z Solgaru?
        Albo spróbuj zawalczyć o zastrzyki? Mnie rodzinna wypisała bez problemu skierowanie na 10 zastrzyków (choć ona na szczęście wierzy w moją (neuro)boreliozę...)
          • slowianka_kr Re: Neuroborelioza a witamina B w zastrzykach 11.04.11, 10:12
            Ja zamierzam porozmawiać z moją internistką o wdrożeniu takiego zestawu. Na razie jesteśmy umówione, że po serii Milgammy (w sumie 15 zastrzyków) robimy przerwę 4-6 tygodni (właśnie mija 4. tydzień; pod koniec zeszłego tygodnia powróciły drżenia mięśni w jednej nodze - ciągle obserwuję, na ile ma to związek z dość intensywnymi ćwiczeniami w czasie sesji jogi - właśnie wtedy mięśnie zaczęły skakać jak oszalałe - a na ile odkleszczówki + ew. candida pożerają mi zapasy wit. B) i potem decyzja, co dalej.

Połączenie Milgammy z Cocarboxylazą jest dość powszechnym. Od kilku osób (w tym pielęgniarki wykonującej mi zastrzyki z Milgammy) słyszałam o pozytywnej reakcji na taki zestaw (mniejsze zmęczenie, drżenia i bóle mięśni, przypływ energii).
            • elene72 Re: Neuroborelioza a witamina B w zastrzykach 11.04.11, 16:27
              Moja historia: w listopadzie 2009 miałam poziom B12 - 149 pg/ml przy normie 197-866 i lekarz endokrynolog zapisała mi 20 zastrzyków z:
              Wit. B12, Wit. B6 i cocarboxylazy, ponieważ byłam dziwnie osłabiona i pojawiały się też stany podgorączkowe.
              Wówczas jeszcze w ogóle nie podejrzewałam, że to może być bb i niewiele wiedziałam o tej chorobie.
              Kuracja zastrzykami nic nie dała, zmęczenie postępowało piorunująco. W takcie tej kuracji pojawiły się też: jeden epizod rozmazanego widzenia w jednym oku oraz pierwszy z wielu ataków zwalającego z nóg uczucia „toksycznego osłabienia”.
              Następnie ta sama lekarka zapisała mi Kaldyum oraz Magne B6, przyjmowałam te preparaty w max. dawce przez blisko 2 miesiące. Jednak silne zmęczenie postępowało nadal oraz pojawiły się drżenia mięśni oraz mrowienie w nogach.

Podsumowując: po kuracji z zastrzyków z Wit. B12, Wit. B6 i cocarboxylazy oraz przyjmowania potasu i magnezu objawy takie jak: silne zmęczenie, drgawki mięśni oraz mrowienia w nogach (stopach) rozwinęły się w najlepsze. Po prostu choroba postępowała, a te leki nic nie dały – to był luty 2010. Zaraz potem już pojawiały się silne bóle stawów, przypadkiem trafiłam na to forum i rozpoczęłam diagnostykę w kierunku bb.

Jednocześnie robiłam także inne badania, u innych specjalistów, m.in. zlecone przez hematologa (nawiasem mówiąc, po przeanalizowaniu moich wyników badań (morfologii), sceptycznie wypowiedział się na temat zasadności kuracji zastrzykami z B12 konkretnie w moim przypadku).
    • slowianka_kr Re: Neuroborelioza a witamina B w zastrzykach 11.05.11, 14:51
      Na przełomie kwietnia i maja pojawił się u mnie kolejny epizod nasilenia dolegliwości neurologicznych (drętwienia, mrowienia kończyn i twarzy, zaburzenia czucia, osłabienie siły mięśniowej w kończynach - głównie nogach; nasilone bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa).
      Na zestawie Cocarboxylazum + B12 (iniekcje domięśniowe, jest po 4 zastrzykach) odczuwam wyraźną poprawę. Ten zestaw dotlenia i odżywia tkanki, a B12 wspomaga dodatkowo zakończenia nerwowe.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka