Dodaj do ulubionych

Zakupy na Iherb.

03.05.11, 10:58
Jeżeli nie ma ktoś karty kredytowej można zamawiać kartą prepaidową która kosztuje 20 zł.
Prosta rejestracja, najtańsza forma przesyłki to tylko 4 $. Niestety nierejestrowana, ale przeważnie paczki dochodzą do Polski. Można też wybrać droższą i pewniejsza opcję przesyłki.
Obserwuj wątek
    • geodeta_31 Re: Zakupy na Iherb. 03.05.11, 11:33
      dx771 napisał:

> Prosta rejestracja, najtańsza forma przesyłki to tylko 4 $. Niestety nierejes
      > trowana, ale przeważnie paczki dochodzą do Polski.

W tej najtańszej formie niestety tylko do 1,5 kilograma wagi lub 80 dolarów wartości. Powyżej tych dwóch wielkości tylko droższe formy przesyłek.
            • adrian_fenig Re: Zakupy na Iherb. 12.05.11, 16:55
              dx771 napisał:

Przesyłki za 4 $ przychodzą bez problemu było ich sporo - 100% doszłosmile

Potwierdzam - 20 przesyłek i wszystkie doszły. Czas dostawy od 3 tygodni do nawet 2 miesięcy.
              Jedna z przesyłek wydawała się zagubiona - po zgłoszeniu Damaged/Missing Items kasa została zwrócona na konto. Ostatecznie przesyłka doszła właśnie po tych 2 miesiącach i musiałem z powrotem im oddać zwróconą kasę.
              Ale ogólnie to porządna firma z tego i-herb.
              • mariano_84 Re: Zakupy na Iherb. 12.05.11, 17:22
                Osobiście odradzam wbierania na iherbie przesyłki za 4$. 2/2 czyli 100% zostały skradzione. Zamówiłem w końcu dhl'em i po 3 czy 4 dniach była u mnie bez żadnych problemów. Kto lubi ryzyko niech ryzykujewink
                • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 17.05.11, 13:47
                  Dziś już wiem,że DHl jako dostawca,dla mnie jest do d...py.
                  Może ci którzy nie mają problemów neuro ,są w stanie przebrnąć przez ich biurokrację.
                  Wczoraj zadzwonili,z pretensjami że nie mogą się do mnie dodzwonić.W związku z tym że spieszyłam się na badanie podałam i adres mailowy.Przysłali list z prośbą o określenie zawartości przesyłki, oświadczenie, skan upoważnienia oraz obustronny skan dowodu osobistego. Coś mi to zaśmierdziało próbą wyłudzenia dodatkowej kasy.
                  Próbuje się dodzwonić na podany w mailu nr.tel.,niestety bezskutecznie od wczoraj.

Proszę o pomoc,jak to załatwić i co muszę im odesłać.
                  Zamawiałam suple za niespełna 60 dolarów,więc chciałabym ograniczyć koszty dostawy do minimum.
                  Pomocy!
                  • mariano_84 Re: Zakupy na Iherb. 17.05.11, 17:31
                    Nie miałem takich prblemów z Dhl'em. Zadzwonił poprostu kurier, powiedział, że ma paczkę i jest w okolicy oraz nie ma dodatkowych opłat. Dzisiaj również złożyłem zamówienie za niecałe 80$ z przesyłką i dam znać jak będzie tym razem. Do soboty powinna dojść.

Jesteś z większego miasta czy jakiegoś mniejszego miasteczka?
                    • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 17.05.11, 19:41
                      Ponawiam pytanie:
                      Czy muszę upoważnić DHL do odprawy przesyłki z iherb.I słono za to zapłacić.
                      Czy może jest inna droga.
                      DHL,po przysłaniu maila treści:
                      "Proszę o określenie zawartości przesylki, oświadczenie, skan upoważnienia oraz obustronny kan dowodu osobistego."nie odpowiedział na maila z moimi pytaniami .
                      Oświadczenia, skanu upowaznienia ani skanu dowodu jeszcze nie odesłałam.
                      Przesyłka zawiera suplementy z iherbu za kwotę 77 dolarów.
                      Doradźcie,czy muszę poddać się i zapłacić im dodatkowo za usługę.Czy można załatwić to inaczej?
                      Proszę o pomoc,bo dodzwonić się do Pyrzowic też nie mogę.
                      Co radzicie?
                      • mariano_84 Re: Zakupy na Iherb. 17.05.11, 20:18
                        Nie upoważniaj do tego dhl, ponieważ poniesiesz dodatkowe koszta. To jest własnie haczyk o którym ktoś kiedyś pisał. Zrób wszystko inne poza tym szczegółem. Płacisz za przesyłkę wieć ma do Ciebie trafić a nie wysyłać do nich dodatkowe bajery. Najlepiej zadzwoń do nich i bądz stanowcza.
                      • babaelka-0 Re: Zakupy na Iherb. 17.05.11, 20:22
                        Witam!

Moim zdaniem nic im sie nie nalezy.
                        Mozna ich poprosic o podstawe prawna na mocy ktorej domagaja sie od Ciebie czegokolwiek.
                        Zawsze mozna odwolac sie do jednostki nadrzednej,jakiegos bossa dhl.
                        Kupowalam juz wiele razy w iherb i naprawde 0 problemow.To moze byc jakas nieuczciwa placowka lokalna i tyle.

Pozdrawiam
                        Elka
                        • rich69 Re: Zakupy na Iherb. 17.05.11, 20:40
                          Ostatnio otrzymalem przesylke z brakujacym 1 opakowanie reservetrolu, po wyslaniu e-mail z informacja o braku dostalem nastepnego dnia informacje o kredycie wartosci 1 opakowania na moja karte, z przeprosniami.
                          • atlantis111 Re: Zakupy na Iherb. 17.05.11, 22:51
                            Obawiam się, że nie masz wyjścia. Jestem z Katowic i miałam taka samą przygodę z DHL-em. Zagrozili, że nie wydadzą przesyłki więc nie miałam wyjscia - musiałam zapłacić. Odtąd zamawiam zwykłą przesyłkę - długo czekam, ale wychodzi dużo taniej...
                            • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 18.05.11, 09:13
                              Dziekuję za odpowiedzi i rady.
                              Ku przestrodze wkleję moją korespondencję z DHL-siedziba w Katowicach:
                              Uważajcie na firmę DHL.
                              Zamiast komentarza wkleję moją korespondencję z DHL w Katowicach.
                              1.list od DHL:
                              Witam,

Proszę o określenie zawartości przesylki, oświadczenie, skan upoważnienia oraz obustronny kan dowodu osobistego.
                              2.moje pytania do DHL:
                              Witam.
                              W związku z tym ,że od wczoraj bezskutecznie próbuję dodzwonić się na podany w pani mailu nr.tel.,proszę o odpowiedź droga mailową.
                              Suplementy z dostawą za pośrednictwem Państwa firmy zamawiam po raz pierwszy,dlatego mam kilka pytań.
                              1.Do czego potrzebny jest skan upoważnienia i czy skan dowodu osobistego jest konieczny ?
                              2.Czy upoważnienie Państwa do odprawy celnej i zapłaty podatku Vat, wiąże się z dodatkowymi kosztami?
                              W związku z tym,że jestem osobą przewlekle chorą i to wiąże się z dużymi kosztami,chciałabym koszty dostawy ograniczyć do minimum.
                              Dlatego proszę o odpowiedź na te pytania,zanim odeśle Pani wymagane dokumenty.
                              3.Odpowiedź DHL:
                              1. konieczne do odprawy celnej tego typu towaru
                              2. koszty jakie wystapia to ok. 150pln (VAT 23% + koszty manip. związane z odprawa)
                              Po telefonie do iherbu i amerykańskiej siedziby DHL,rozmowie z kompetentnym pracownikiem odprawy celnej,jestem pewna że Katowicki oddział DHL stosuje nieuczciwe praktyki naciągania klientów na dodatkowe koszty.
                              W konkluzji:zdecydowałam o zwrocie przesyłki do iherbu.
                              Oczywiście opiszę cała sprawę i zwrócę im uwagę na nieuczciwego dostawcę,jakim jest DHL.
                              Zatem,zanim zamówicie przesyłke DHL dobrze sie zastanówcie.
                              Kłopoty z pocztą,to przy tych komplikacjach,to Pikuś-"Pan Pikuś"
                              Pozdrawiam.

A jeszcze do wiadomości:
                              przepisy celne przewidują system zwolnień od cła towarów o niewielkiej wartości:
                              m.inn.Ustawa 1186/2009 art.23,24,25,26 mówi o całkowitym zwolnieniu z cła przesyłek o wartości do 150 euro.
                              Podatek Vat od suplementów,nie zawierających alkoholu wynosi obecnie 8%.
                              Darowizna od osoby prywatnej np.z USA do wysokości (chyba 40 dol)jest całkowicie zwolniona z cła i podatku Vat,jesli wypełni się odpowiednio list przewozowy.
                              Może komuś się to przyda.
                              • mariano_84 Re: Zakupy na Iherb. 18.05.11, 11:19
                                Poszedłbym z tym na policje. Płcisz za przesyłkę to ma do Ciebie dojść. Nie powinno Cie obchodzić kto ją odbierze z odprawy celnej. Może to zrobić nawet Święty Mikołaj a przesyłkę ma dostarczyć dhl bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów.
                                • miskaaa11 Re: Zakupy na Iherb. 18.05.11, 11:51
                                  Ja też miałam z DHL przeboje i nigdy więcej jestem 450zł w plecy pisałam pisałam urzędowe i zwrócili mi tylko 30zł... nigdy wiecej DHL!!!!!!!!!!!!!!
                                  Za każdym razem dzwonił do mnie kurier ze ma paczkę ze będzie zaraz i ze mam cło i vat do płacenia razem zawsze 150zł wychodziło mimo ,że za 50$ zamawiałam....jak do nich dzwoniłam odwoływałam się nie dali sobie nic wmówić mimo ,że znam przepisy prawne itd szkoda gadać, złodzieje jestem bardzo nie zadowolona wole żeby mi paczka szła 2 miesiące niż mam dać zarobić tym oszustom z DHL'a
                                  • rich69 Re: Zakupy na Iherb. 18.05.11, 13:18
                                    Ziola i suplementy diety sa na 8% podatku VAT.Nic nie wskurasz musisz zaplacic VAT i koszty przygotowania do clenia, mimo ze produkt do potrzeb wlasnych do jakies sumy jest zwolniny z cla.Nigdy wiecej nie uzywam DHL, mino ze w roznych rejonach Polski roznie sie zachowuja.
                                    • mariano_84 Re: Zakupy na Iherb. 18.05.11, 15:05
                                      rich69 nie ma znaczenia czy przesyłka jest pocztą czy kurierem. Nie ma czegoś takiego jak opłaty oclenia skoro paczka nie przekracza 150 euro. Rozmawiałem z celnikiem niedawno i wszystko mi wytłumaczył, wiec nie rozumiem dlaczego wypisujesz takie reczy, że trzeba zapłacić i już. Jedyne co może być naliczone to 8% vatu, ale nie musi. Czy wy naprawdę nie ptraficie walczyć o swoje ludzie? Zgłaszajcie takie przypadki oszustwa do siedziby DHL'a skoro macie takie problemy i robią was w bambuko.
                                      • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 18.05.11, 22:00
                                        Mariano,nie jest tak jak piszesz.
                                        Mieszkamy w Polsce i tak jak pisze rich69 musimy się liczyć zapłatą i cła i podatku Vat.
                                        Niemniej praktyki Katowickiego oddziału DHL są karygodne.
                                        Jestem m.inn.księgową z zawodu (co prawda ostatnio nie praktykującą),bo u mnie ostatnio jeden herx neurologiczny goni drugiego herxa neurologicznego i nie jestem w stanie myśleć logicznie.Niemniej zadałam sobie rano trud zbadania sprawy i w Urzędzie Celnym w Katowicach i w siedzibie DHL w USA.
                                        Tak jak napisałam istnieją rozporządzenia celne,które pozwalają zwolnić przesyłki o niewielkiej wartości z cła.Natomiast podatek Vat trzeba w Polsce zapłacić.Dla suplementów z alkoholem wynosi on 23%,natomiast jeśli zaklasyfikuje się je do produktów bezalkoholowych to Vat wynosi 8%.Sprawa do interpretacji.
                                        Mnie wkurzyło najbardziej to,że ewidentnie DHL Katowicki nowych klientów próbuje naciągać na koszty obsługi,które(wg.DHL z USA)są wliczone w cenę dostawy.
                                        A w związku z tym,że dla mnie nie jest żadnym argumentem stwierdzenie,że" takie są u nich opłaty-po prostu",to wysłałam im maila z prośbą o zwrot przesyłki do nadawcy.
                                        Zresztą,gdybym nie miała problemów neuro,to myślę że przez deklaracje celną i vatowską przebrnęłabym bez problemów.Niestety obecnie jest to niemożliwe,dlatego wybrałam takie rozwiązanie.Wolę wyrzucić 20 dolców,które zapłaciłam za dostawę DHL-em,niż dać im zarobić kolejne 100 zł.

Gdyby wszyscy ci których ta firma roluje tak postępowali,to przestałaby ona istnieć.Amen.
                                    • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 18.05.11, 22:17
                                      Ja już nigdy nie skorzystam z usług DHL-u.
                                      Ale nie znaczy to że wszyscy będa mieli takie problemy.
                                      Moja sprawa dotyczy DHL-u w Katowicach.To marna firma.Kontakt z nią jest bardzo trudny.
                                      Pierwszy tel.do odbiorcy wykonywany jest z nr.zastrzeżonego,aby nie można było oddzwonić.
                                      Potem na kontaktowy nr.telefonu podany w mailu,też nie można się dodzwonić,bo nikt nie odbiera..Na maile odpowiadają po 24 godzinach,bardzo lakonicznie i trochę mało dokładnie.
                                      Od momentu odebrania przesyłki z samolotu do tel.do odbiorcy mija 4 dni,a potem próbuje się wmówić odbiorcy że nie można się do niego dodzwonić.
                                      Tak przynajmniej było w moim przypadku.
                                      Dlatego ja gdyby teraz zaoferowali mi bezpłatna odprawę celna i podatkowa nie zaufałabym takiej firmie,wysyłając im upoważnienie do reprezentowania mnie+ obustronny skan mojego dowodu osobistego.
                                      Z własnego doświadczenia zawodowego wiem,że przy nieuczciwej firmie może się to skończyć tragicznie.
                                      Pozdrawiam.

• mariano_84 Re: Zakupy na Iherb. 18.05.11, 23:39
                                        Jest tak jak piszę i nie będę sie z Tobą sprzeczał, ponieważ zioła zamawam nie od dziś i jeszcze nikt nigdy mnie nie wyrolował na dodatkowe opłaty, poza 2 ukradzionymi paczkami z iherba przesyłanymi właśnie pocztą. Vat 8%, ok. Do 150 Euro urząd celny, poczta czy inny kurier NIE MA PRAWA naliczać cła.
                                        • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 19.05.11, 08:15
                                          Mariano,moim celem nie było sprzeczanie się z Tobą.
                                          Jeśli tak to odebrałeś,to przepraszam.
                                          Mnie też wcięło jedną przesyłkę z iherbu wysyłana pocztą.Dlatego wybrałam opcję z dhl-em.
                                          Niemniej u mnie iherb,po informacji że paczka wysyłana pocztą nie dotarła zwrócił mi natychmiast pieniądze.Dlatego myślę,że problem nie był związany z pocztą polską,czy inPostem.
                                          Tylko właśnie z iherbem.
                                          Pozdrawiam.
                                          • rich69 Re: Zakupy na Iherb. 19.05.11, 11:18
                                            Mariano, oczywiscie ze nie ma znaczenia przy oplatach odbiorcy czy to jest zwykla poczta czy kurierska, przesylki do 150 EURO na wlasny uzytek sa zwolnine z cla nie wiem czy z VATu, ktory jest 8% dla suplementow czy ziol a 23% jezeli jest to plynna forma gotowa do konsumpcji jako napoj, nie wiem czy ekstrakty ziolowe mozna zaliczac do napojow, nie wiem czy jest roznica czy one sa na bazie alkoholu czy gliceryny.
                                            Ja mialem przejscie z DHLem kilkanascie lat temu, z przesylka sluzbowa i probowalem z nimi walczyc, ja jednak zrezygowalem i nigdy wiecej tej firmy kurierskiej nie uzywam i nigdy im nic nie zlece.
                                            • mariano_84 Re: Zakupy na Iherb. 19.05.11, 11:51
                                              Czy ktoś z was pisał może do głównej siedziby dhl u nas w kraju, albo w stanach, żeby odpowiednio poinformowali swoich kolegów w Polsce iż w cenę którą pobiera iherb są wliczone wszelkie koszty transportu do samego klienta? Przecież dhl to jedna firma i skoro iherb informował, że próbują nas naciągać to trzeba coś z tym zrobić.
                                              • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 19.05.11, 12:46
                                                Mariano,jedyna droga reklamacyjna jaka jest dostępna w polskim DHL-u to wypełnienie formularza reklamacyjnego zamieszczonego na ich stronie.
                                                Nie mam siły aby dalej bawić się z nimi w biurokrację.
                                                Masz rację,że trzeba by coś z tym zrobić,ale przy obecnym moim stanie zdrowia ja odpuszczam.

Nigdy więcej nie skorzystam z usług tej firmy.

Obecnie,przesyłka nie odebrana jest w drodze do iherbu.Iherb po przedstawieniu im całej sytuacji odpisał,że niezwłocznie po tym jak będzie u nich ,odeśle ją do mnie pocztą,bez żadnych dodatkowych opłat.Przeprosił za zaistniała sytuację.Chociaż uważam,że to nie on powinien tu przepraszać.

Na więcej działań nie mam już sił.Muszę zająć się "naruszonym"przez neurologa kręgosłupem szyjnym,bo nie jestem nawet w stanie siedzieć przy komputerze,o innych życiowych czynnościach nie wspominając.
                                                Pozdrawiam.
                                              • jumal1 Re: Zakupy na Iherb. 19.05.11, 12:54
                                                Myślę, że chodzi o tzw zabezpieczenie. Najniższa opłata za zabezpieczenie dhl to 73,80 zł a więc sporo. Przy ostatnim zamówieniu zaznaczyłem w upoważnieniu bezpośrednim, że nie będę korzystał z zabezpieczenia a i tak otrzymałem e-maila o uregulowaniu za mnie podatku vat i doliczeniu za to 73,80. Kurierowi zapłaciłem ale napisałem reklamację. Dostałem korektę faktury i wczoraj 73,80 wpłynęło na moje konto (po około miesiącu). Trzeba zwłaszcza uważać na upoważnienie pośrednie gdyż nie ma tam opcji rezygnacji z zabezpieczenia.
                                                • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 20.05.11, 07:19
                                                  Wg,mnie ,to w ogóle trzeba uważać na wszystkie upoważnienia i to nie tylko te wystawiane w Polsce.Nieuczciwych osób,żerujących zwłaszcza na chorych jest sporo.
                                                  U mnie "czerwone światełko"jakie zadzwoniło,po mailu od DHL-u,poza straconymi nerwami nie przyniosło żadnego uszczerbku finansowego.
                                                  Mile zaskoczył mnie wczoraj iherb:cała kwota za to feralne zamówienie,łącznie z opłatą za dostawę-trafiła na moje konto.
                                                  Jedyne co muszę zrobić to powtórzyć zamówienie,jestem pod wrażeniem.

Dlatego nie dajcie się rolować nieuczciwym firmom,a wg.mnie najlepszym rozwiązaniem jest niekorzystanie z ich usług.
                                                  Ale to jest moje zdanie.Każdy decyduje za siebie.
                                                  Pozdrawiam.
                                                  • tosho Re: Zakupy na Iherb. 30.05.11, 17:54
                                                    Ostatnio złożyłem zamówienie na iherb i wybrałem po raz pierwszy wysyłkę DHL-em. Niestety też dzisiaj do mnie przyszły na mail papiery do wypełnienia. Dzwoniłem do DHL mówili, że takie są wymagania łącznie ze skanem dowodu. Dostałem też informacje, że wg nowych przepisów przesyłki o wartości do 22 Euro są zwalniane z cła. Jestem ciekaw czy DHL słono sobie policzy za te formalności celne - pan w informacji mówił, że niby 2% naliczają z tych opłat celnych czy jakoś tak. Dam znać, pozdrawiam.
                                                  • stranger84 Re: Zakupy na Iherb. 30.05.11, 18:26
                                                    Ja już prawie miesiąc oczekuję na paczkę z iherba wysłaną International Airmail.. Obecnie zastanawiam się czy nie wybrać przy następnym zamówieniu wysyłki DHL, ale po tym co tutaj przeczytałem zaczynam mieć wątpliwości.. Czy ktoś korzystał z usług UPS zamawiając z iherba? Czy oni również w podobny sposób utrudniają życie klientom?
                                                  • mab62 Re: Zakupy na Iherb. 31.05.11, 12:05
                                                    Wg.informacji jaką uzyskałam telefonicznie w iherbie,UPS może zastosować taką samą procedure jak DHL.
                                                    Wszystko zależy od przypadku.
                                                    W iherbie polecili mi, abym jeśli to możliwe korzystała z pośrednictwa przyjaciół mieszkających w USA przy zamawianiu większych przesyłek.Nikt podobno nie sprawdza zadeklarowanej wartości paczki od osób bliskich.Deklarując małą wartość,oczywiście narażamy się na straty w wypadku zaginięcia,ale unikamy całej tej procedury celno-podatkowej.Tylko trzeba to robić z głową.
                                                    To tyle teorii,ale mnie po moich doświadczeniach interesują doświadczenia innych osób.
                                                    Jakoś mnie to nie przekonuje.

Czy ktoś zamawia w ten sposób?
                                                  • glowa_do_gory Re: Zakupy na Iherb. 31.05.11, 12:13
                                                    Stale zamawiam najtańszą opcją (z 4 $) i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby przesyłka zaginęła - a było ich już naprawdę sporo (chyba ponad 30 zamówień). Owszem, na niektóre musiałam czekać 6, a nawet 7 tyg. ale zawsze docierała i to bez naliczania cła co b. ważne. Czasami na raz zamawiam 2 przesyłki (żeby się zmieścić w wadze i wartości 80$)
                                                    A ostatnio wszystkie inne zamówienia z Usa, np. z 1stchineseherbs i z innych sklepów internetowych (oprócz iherbu) przychodzą do mnie z doliczonym cłem, niezależnie od wartości. sad
                                                  • maleoobeauty Re: Zakupy na Iherb. 31.05.11, 12:22
                                                    Ja zamawiam poprzez osobe znajomą w USA. NAjpierw ona zamawia a potem wysyła do mnie. Ostatnio przyszła do mnie 3 kilogramowa (z 1stchineseherbs) paczka bez problemów (2 tygodnie czekałem). Robię tak cały czas i na razie nie ma problemów.
                                                    Minus jest taki, że trzeba mieć osobę, która będzie się w to chciała bawić (chociaż dużo roboty nie ma). wink
                                                  • dx771 Re: Zakupy na Iherb. 01.06.11, 16:04
                                                    tosho napisał:

> No i opłaty celne w sumie sto pare złotych, niezłe zdzierstwo... Więcej nie zam
                                                    > awiam DHL-em.

zawsze przesyłka szła 3 - 3,5 tygodnia, raz nawet tylko dwa a teraz już minął miesiąc i nic - tak więc International Airmail też nie jest takie cacy.

Ciekawostką jest to że International Airmail obejmuje przesyłki do 1814 gram (6$) a malutkie kosztują tylko 2$
                                                  • stranger84 Re: Zakupy na Iherb. 02.06.11, 22:33
                                                    Tosho czy mógłbyś zdradzić jaka była wartość Twojego zamówienia, że musiałeś zapłacić ponad 100 zł kurierowi.. ? wiem ,że cło nalicza się od towarów których wartość przekracza 150 euro. Vat zaś już powyżej 22 bądź 45 euro.. Nie wiem na jakiej podstawie DHL nalicza w Polsce prowizje..
                                                  • tosho Re: Zakupy na Iherb. 02.06.11, 23:26
                                                    To było ok. 80$ za suplementy i ok. 20$ za przesyłkę DHL-em. I do tego 113 zł opłat celnych (i zapewne DHL sobie słono policzył, bo nie możliwe żeby za suplementy o wartości 80$ naliczono cło aż 113 zł). Niestety nie mam czasu na wgryzanie się w te wszystkie przepisy, po prostu z DHL-a już nie skorzystamsmile Będę wybierał opcję najtańszej przesyłki - jak dotąd 3 razy zamawiałem najtańszą przesyłką i 3 razy doszło (tylko czas oczekiwania ponad miesiąc).
                                                    Jest jeszcze inny sklep - www.swansonvitamins.com pamiętam, że kiedyś tam coś zamawiałem, przesyłka była jakoś ok. 10$ pocztą amerykańską i doszła po ok. 10 dniach bez dodatkowych opłat. No ale nie wiem jak jest teraz.
        • ter69 Zagadkowa trasa paczki za 4 $ 08.06.11, 10:44
          Witam!
          W dniu 6 maja zamówiłam paczkę w Iherb.
          W dniu 7 maja paczka została wysłana opcją za 4$ czyli International Airmail ( czyli pocztą)
          W dniu 8 czerwca paczka wreszcie dotarła do mnie, ale biorąc pod uwagę wasze poprzednie wpisy byłam przygotowana na to, ze tak długo będzie szła.
          Zainteresowałam się dużą ilością nalepek na paczce.
          Zdziwiło mnie to, że paczka została wysłana przez Sp. zoo - DHL Wola Bykowska 32, 97-306 Grabica w dniu 6 czerwca.
          Jakim cudem paczka zaadresowana przez Iherb na moje nazwisko trafiła do DHL-u?
          Czyżby Iherb korzystał z ich pośrednictwa przesyłając za ich pomocą paczki do Polski a następnie oni wysyłają to pocztą?
          To byłoby wyjaśnieniem tak długiego czasu tych przesyłek. ( może w interesie DHL nie jest szybkie wysyłanie takich przesyłek)
          Kolejna nalepka na paczce informuje, że zwroty należy kierować na adres DHL , który podałam powyżej.
          Co sądzicie?

• mab62 Re: Zagadkowa trasa paczki za 4 $ 08.06.11, 11:04
            U mnie,też taka sytuacja miała miejsce.Jakiś rok temu,przez Berlin,dhl i inpost dostałam przesyłkę w ciągu tygodnia.Byłam zdziwiona,bo zamawiałam zwykła pocztą.
            Może opóźnianie dostarczania przesyłek wysyłanych International Airmail ,to celowe działanie.
            Jeśli tak,to trzeba coś z tym zrobić.
            Tylko co?macie jakieś pomysły?
          • rdk69 Re: Zagadkowa trasa paczki za 4 $ 08.06.11, 15:36
            Do mnie wszystkie paczki idą 3-5 tygodni (miasto 100 000). Zawsze zamawiam USPS 4$. Jeszcze żadna nie zaginęła, a było ich naście. Do domu na wycieraczkę przynosi zazwyczaj InPost, ale też zdarza się, że Poczta Polska. Niemniej jednak na kartonie często są ślady pazurów DHL, a czasem nawet na rachunku, który jest w paczce jest napisane, że wysłane via DHL. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby paczkę przyniósł DHL osobiście.
            Paczka zamówiona/wysłana 5 maja jeszcze nie dotarła.

pozdrowienia!!!!
            r
          • pies_z_laki_2 Re: Zagadkowa trasa paczki za 4 $ 12.06.11, 01:27
            Ślady dhl na kartonie - bo to ich samolotami wiezie się takie paczki smile
            Pamiętacie film Cast Away z Tomem Hanksem? Tylko tam latał o ile pamiętam fedex, a do nas lata dhl.

A potem paczka idzie już zaleconym przez nadawcę trybem, jeśli jest opłacona dostawa pocztą, to tak właśnie będzie. Ciekawa jestem jakie mają procedury wewnętrzne, może rzeczywiście paczki "zewnętrzne", czyli wszystkie te, których nie dostarcza kurier dhl, są wstrzymywane. Popytam, może się czegoś dowiem smile I opiszę na forum smile
          • rdk69 Re: Zagadkowa trasa paczki za 4 $ 15.06.11, 07:58
            Witam,
            paczka z iHerb.com zamówiona 05.05 (USPS 4$). Awizo w skrzynce 10.06 (InPost).
            Pierwsza naklejka na paczce jest z DHL-Global, druga International Airmail, a trzecia InPost...
            Paczka nie była otwierana.

Pozdrawiam,
            r
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka