Dodaj do ulubionych

Dziwne objawy - czy to borelioza?

06.09.12, 14:33
Witam Wszystkich serdecznie.
Poniżej przedstawiam moją historię, potrzebuje pomocy, nie wiem co dalej robic. Mam nadzieje ze ktos odpowie.
Mam 38 lat. Od okolo 2 lat zaczely dziac sie ze mna dziwne rzeczy.Na poczatku byly to tylko nudnosci, zaparcia, bole glowy, bole miesniowe.
Rok temu zaszlam w ciaze, niestety pozamaciczna, mialam wykonana laparoskopie, przez
trzy miesiace bralam leki hormonalne, bylo w miare dobrze. Pozniej bylo juz tylko gorzej. Dostalam zapalenia pecherza 2 razy bralam antybiotyk bo byla krew w moczu.
Zaczely bolec mnie nogi, jakies dziwne dretwienia i mrowienia w stopach, uczucie parzenia i pieczenia w lydkach, udach i pachwinach, jakies klucia w brzuchu jakby pod skora,
Poszlam do lekarki bo myslalm ze to moze jakies zapalenie zyl, pani doktor zrobila podstawowe badania krwi(wyniki w normie) pozniej mnie wysmiala i powiedziala ze nie ma takich objawow, ze sobie wymyslam ale dla swietego spokoju dala skierowanie do naczyniowca i ortopedy. Wyniki Usg doppler wszystko ok. natomiast ortopeda zrobil MR i stwierdzil dyskopatie. W marcu ortopeda podal mi w ok. kregoslupa zastrzyk z Cortysonu poniewaz mialam nadal bole krzyza i nog, a po 3 dniach myslalm ze umre; dotalam silnych bolow glowy, sztywnosc karku, zrobilam sie czerwona na twarzy i silnie pieklo, w okolicach intymnych bolalo i parzylo,dretwiala mi cala lewa strona ciala, zaczely sie dziwne przelewania w brzuchu, wzdecia naprzemiennie z zaparciami,zimne rece, stopy i nos a twarz goraca.
Stany podgoraczkowe, bole stawowo miesniowe, ' prady' w kregoslupie, drzenia miesni,
bole i dretwienia policzka i okolicy oka i wiele innych. Znow poszlam do lekarki, stwierdzila ze to nie po Cortysonie bo to lek ratujacy zycie i ze przesadzam,ze jestem przewrazliwiona a to tylko drazliwe jelito i depresja, ze niby mam isc do psychiatry.
Poszlam ale do innej lekarki, ta na poczatku troche sie przejela, zrobila badania wszystko w normie( morf, Aspat, Alat, cholesterol,TSH,mocz,itd. usg ok.)
Wysla mnie do dermatologa, ten stwierdzil ze mam tradzik rozowaty i wystarcza mi tylko specjalne kremy( raczej nie pomagaja, nadal twarz mnie piecze).
Ginekolog stwierdzil ze wszysto jest ok, nic tam nie widzi, robil wymazy tez ok.
Mialam wykonana gastroskopie, tez wszystko jest dobrze, nawet helikobaktera nie mam.
Tylko sie cieszyc! A ja czulam sie coraz gorzej.
Do tego doszly inne dziwne objawy: jakby zaciskanie na szyi, uczucie duszenia, kluski w gardle
szybkie meczenie sie, przyspieszone tetno, skoki RR, uczucie parzenia skory roznych czesci ciala, obrzeki dloni i nog, czasem dretwienia rak, bole wszystkich zebow, szumy i piski w uszach, oraz zaostrzenie objawow po alkoholu (wystarczylo pol lampki wina).Do tego jestem otepiala, nie moge sie na niczym skupic, czesto zapominam, zyje jak we snie.
Na moja prosbe lekarka zrobila USG tarczycy, okazalo sie ze jest powiekszona przy czym wyniki Tsh i hormonow w normie. Przepisala mi Jod i stwierdzila ze to wystarczy i te moje
dusznosci nie maja zwiazku z tarczyca. Poszlam do laryngologa, ten stwierdzil ze mam
przesuniety jezyk i chyba tarczyca uciska, dal mi skierowanie do medycyny nuklearnej,gdzie dostalam sie po 2 miesiacach, zrobili badania i okazalo sie ze mam nadczynnosc tarczycy i wszystkie wyniki nieprawidlowe, kazali odstawic Jod i czekam teraz na scyntygrafie.
W miedzyczasie podejrzewajac ze moge miec boreliose, poniewaz mam tyle dziwnych objawow (aczkolwiek ugryzienia przez kleszcza nie pamietam) zrobilam w Bytomiu test Elisa:
Borrelia IgG ujemny 2 RU/ml
Borrelia IgM dodatni 34 RU/ml
normy: ujemny <16
graniczny 16-22
dadatni > 22
nie znam sie na tym, ale pani z laboratorium powiedziala ze jestem zarazona,
natomiast moja lekarka stwierdzila ze jestem zdrowa, ze to przeciwciala.
Prosze o rade, co mam dalej robic? Chce jeszcze pojsc do neurologa i walcze o skierowanie z moja lekarka, bo ta twierdzi ze nic mi nie jest.
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka