Dodaj do ulubionych

zapalenie węzłów chłonnych krezki

23.11.12, 21:27
czy ktoś z bb słyszał o takiej przypadłości piszę w imieniu koleżanki która nie ma dostępu do netu leczy się na bb nie ma zrobionych koinfekcji(uważam ,że powinna)przebadana od A-Z kolono ,gastro , ginekolog , kręgosłup itp a ciągle cykliczne silne bóle w podbrzuszu strona lewa jeżeli ktoś ma info sprawdzone nie domniemane proszę o poradę jakie badania , jaki specjalista itp
pozdrawiam bożena
Obserwuj wątek
    • mab62 Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 23.11.12, 21:43
      Miałam,mam..
      +dodatnie p/c przeciw Jersinii(obecnie IgA,IgM-ujemne,objawy okresowe).
      Niech zrobi p/c przeciw Jersinii.Robi Fryda,dr.W.w Bytomiu,pewnie i inne laby.(klasa IgA, IgG i IgM).
      Jakikolwiek wynik dodatni(nawet w IgG) jest wskazaniem do leczenia,leczenie b.trudne.
      Największa poprawę miałam na początku po Xifaxanie,potem Ciprofloksacynie.Potem zjazd po pochylni.
      cornetis.pl/pliki/GP/2004/1/GP_2004_1_69.pdf
      • taboko Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 24.11.12, 12:58
        mab dzięki art to już jej dałam różniste tylko teraz jest problem do jakiego specjalisty uderzyc np dobry chirurg?bo jeżeli chodzi o robienie czegoś na priv to u niej problem dziewczyna ma dośc trudną sytuację finansową i tu trzeba by wejśc w kontakt z lekarzem który zacznie coś robic w tym kierunku może szpital i pełna diagnostyka tylko gdzie takowego medyka szukac najgorsze jest to ,że nie ma wsparcia z żadnej strony i obecnie jest zniechęcona do dalszej walki....ona ma bóle z lewej str
        • gniewosz53 Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 27.11.12, 16:12
          Zapalenie i powiększenie węzłów chłonnych krezki jelita cienkiego jest bardzo charakterystyczne dla czterech patogenów: cytomegalii, campylobacter jejuni, yersinia enterocoltica i bartonella henselae. U bardzo wielu osób chorych na boreliozę (mających koinfekcje bartonelli) właśnie powiększone węzły chłonne krezki jelita cienkiego okazują się tzw. objawowym wyznacznikiem boreliozy z koinfekcją.

W praktyce jeśli chcemy być pewni co jest przycyzną powiększonych węzłów chłonnych nalezałoby wykonać (najlepiej w PZH w Warszawie lub u dr W.) badania w kierunku cytomegalii, campylobacter jejuni, yersinia enterocoltica i bartonella henselae.

Nie daj sobie wmówić chirurgicznej interewencji!!! (no chyba ze to wyrostek robaczkowy... tez może powodowac powiększenie węzłów)
    • dobbiaco Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 27.11.12, 19:39
      Przy jersinii bóle są ostre ale po prawej stronie;imitowały kiedyś atak wyrostka-i zdziwienie lekarzy,gdy podczas operacji okazywał się niezapalny..Ja też mam jersinię;też mam bóle po LEWEJ stronie-więc to raczej nie jersinia tak boli;colonoscopia wykazała "stany kurczowe odcinka jelita" -a boli po lewej;jak cała strona jest po lewej narażona na objawy-także wykrytej testami Bb;lata bólu po lewej;stokrotne"migreny" i tp..O mojej jersinii zakażnik z Wolskiej wypowiedział się;"przecież to każdy ma.."-ach!;jaką on pałał chęcią wyleczenia mnie!Do dziś nie mogę tego zapomnieć!Jersinia-to bakteria z rodziny tych,które powodują dżumę..Nieleczona-bywa-,że prowadzi do...sepsy! I.. takiej nieleczonej jersinii,"którą każdy ma",może należy poszukiwać wśród śmiertelnych wypadków sepsy"nie wiadomo skąd..."Łatwo jest..miłować zawodowe "bycie lekarzem"..Trudniej jest..miłować "leczyć ludzi";tu MIŁOŚĆ WŁASNĄ taki "lekarz"..musi schować do kieszeni..A..kieszeń-używana jest w zupełnie innym celu...
      www.gronkowiec.pl/yersinia_jersinia.html
      wiadomosci.wp.pl/title,Niebezpieczna-bakteria-dotarla-do-Polski,wid,10132739,wiadomosc.html
      • gniewosz53 Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 27.11.12, 21:14
        Prawdą jest że przy jersini głównie dotyczy to prawej części brzucha.. jednak nie jest to regułą. Mam znajomego który ma borelioza i miała bartonelle i yersiniozę. Bóle miał uogólnione, rozlane. Nie w dokładnym miejscu.
        Znam też osobę której sama bartonella dawałą silne bóle brzucha, refluks i nieżyty jelitowo-żołądkowe.
        • flola Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 28.11.12, 13:00
          Tak yersinia powoduje bóle brzucha ale po jakimś czasie wywołuje choroby autoagresywne m.innymi zasztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
          Może powodować bóle stawów ale to pewno są wiadomości ogólnoznane. Warto skonsultować się z dobrym gastrologiem lub reumatologiem a najlepiej z lekarzem Ilads.
          Szkoda, że nie leczy się jej tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Wiem to z własnego doświadczenia. Leczę się już prawie 3 lata na bb i koinfekcje.
            • flola Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 28.11.12, 17:53
              U mnie to najprawdopodobniej wieloletnia infekcja. W testach bb w IgG, bartonella w IgG, yersinia w igG i IgA i ureaplazma a co jeszcze to nie wiem. PCRy ujemne.
              Trudny temat, musiałam przerwać leczenie Ilads ze względu na problemy z brzuchem po 15 miesiącach leczenia. Od tamtej pory stosuję zioła ale wciąż myślę o powrocie do abx. Niestety nie wiem jakie zioła działają na yersinię.
                • gniewosz53 Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 29.11.12, 22:09
                  U mnie cała 'przygoda z borelioza' zaczęła się od niedookreslonych napadowych bolów brzucha. Potem okazało się że to borelioza+bart+CPN.

Jeżeli chcesz dobrze wykonać diagnostykę i wyeliminować wszystkie możliwe przyczyny bólów brzucha to:

1) USG jamy brzusznej
                  2) tomografia komputerowa jamy brzusznej
                  3) serologia YERSINIA (ja robiłem w PZH)
                  4) serologia CAMPYLOBACTER (ja robiłem w PZH)
                  5) posiew kału w kierunku grzybów (candida)
                  6) serologia BARTONELLA (lublin lub wielkoszynski)
                  7) gastroskopia z wycinkami
                  8) kolonoskopia z wycinkami
                  9) badanie w kierunku Helicobacter pylori
                  10) badanie w kierunku coltis ulcerosa
                  11) badanie przeciwko nietolerancji glutenu
                  12) badanie w kierunku celiakii (przeciwciała)
                  13) badanie w kierunku choroby Crona (aczkolwiek najbardziej zagorzali 'wyznawcy boreliozy' uważają że powodem Crona jest borelioza)

Ja w tym całym pakiecie wszystkie wyniki miałem ujemne. Jedynie BARTONELLA dodatnia, no i oczywiście borelioza w KKI.

Pzdr, gniewosz
                  • pies_z_laki_2 Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 30.11.12, 11:42
                    Gniewosz, co ma pokazać tomografia brzucha? Napisz konkretnie, proszę.

A to jest niekonsekwentne...
                    11) badanie przeciwko nietolerancji glutenu
                    12) badanie w kierunku celiakii (przeciwciała)

Raczej badanie na obecność genu celiakii (jeśli nie ma, to celiakii też nie ma) i p.ciał (jeśli nie ma, to nie znaczy, że celiakii nie ma...). Ale nie ma 100% pewnych badań ani na celiakię (całkowitą nietolerancję glutenu), ani na mniej nasiloną nietolerancję glutenu. Chyba, że masz na myśli uczulenie na gluten, co jest odrębną sprawą...

Ja bym jeszcze dodała nietolerancję laktozy, może na stałe, a może przemijającą. i tego się nie bada specjalnie (szkoda kasy), tylko odstawia z marszu słodkie mleko (na początku wszystko) i produkty wysokolaktozowe (w czasie leczenia BB i spółki można na ogół wrócić do jogurtu i serów w ilości ograniczonej).

Jeszcze możliwy jest przerost bakteryjny w jelitach, co się zdarza, jeśli łyka się abaxy...
                        • gniewosz53 Re: zapalenie węzłów chłonnych krezki 01.12.12, 15:11
                          Piesu-z-laki, ja tak po prostu pisałem 'skrótowo'. Wiadomo że masz racje ;]

A tak przy okazji to teraz sam mam problem. Brałem 4x 500 TINI (2x rano, 2x wieczorem- łącznie 2g dziennie), 1x LEVOXE 500mg, 4g Biotraksonu dziennie... i we czwartek walnęła mi biegunka... oczywiscie mój błąd bo miałem wypisane 1g dziennie TINI a nie 2g dziennie TINI i po prostu najnormalniej w swiecie sie zagapiłem... ;O We czwartek załamany ze znowu sraczka sprawdziłem liste leków i... okazało się ze za duze dawki wziąłem. Po prostu się tylko zastrzelić. Poprawa umysłowo-poznawcza spektakularna, ale żołądek mi się rozwalił.

Oddaje dziennie 3-4 stolce luźno-ołówkowate (strzelające). Odstawiłem wszystkie ABX, biore ENTEROL, OPTIME, FISIOFLOR, SMECTE, Flukonazol, Nystatyne... i kurcze zaczęło się we środę....a dziś sobota i sraczka nie ustępuje....? Jak myślicie - co to moze być. Boje się czy nie rozwaliłem sobie nieumyślnie trzustki czy wątroby. Dodam że nie mam żadnych bóli brzucha tylko bulgotanie się i przelewania. Język czerwony (brak nalotu grzybiczego). Czy to może być grzybica w jelitach...?!

Prosze pomóżcie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka