Dodaj do ulubionych

Niski poziom leukocytów borelioza

25.03.13, 16:06
Witam,

od 1,5 roku leczę boreliozę a od 12-2010 mam niski poziom leukocytów. Teraz leukocyty spadły nawet do 2,5, gdzie minimum to 4,5. Czuję się bardzo dobrze, ciągle biorę zioła. Czy wy macie też niski poziom leukocytów, czy to może być wyznacznik choroby? Boję się że to może być co innego. Sama borelioza mi wystarczy. Prosze powiedzcie mi jak wychodzi wam morfologia.
Obserwuj wątek
  • domin46 Re: Niski poziom leukocytów borelioza 25.03.13, 22:51
   Ja mam tak jak Ty.
   Mi leukocyty oscylują w granicach 2,5 - 4,8 (leukocyty ogólne).
   Z tym, że ja mam mało granulocytów obojętnochłonnych (neutrofile).
   Ja choruję od 12lat i w tym czasie zawsze leukocyty były słabe.
   Kiedyś z ciekawości poszedłem do ośrodka zdrowia i kazałem poszukać pielęgniarce w archiwum moją morfologię jak byłem 14 letnim dzieckiem. O dziwo znalazła (miałem wtedy badania krwi robione z innego powodu) i spisałem wyniki morfologii. Wtedy miałem 5,4 leukocytów a więc wynik zdecydowanie lepszy.
   • alimbale Re: Niski poziom leukocytów borelioza 03.04.13, 10:32
    Ja prześledziłam moje leukocyty od 2009 roku. Według leukocytów moja choroba zaczęła się w 2010 w grudniu. Jeszcze w maju 2010 miałam w normie. Od grudnia 2010 zaczęły mi spadać i spadają. Kleszcz ugryzł mnie w 2011. Od razu miałam IGM 124 -nietypowy wynik na początek kariery z borelką. Z tego wynika że rok wcześniej zaraziłam się borelką ale nie miałam kleszcza.
    Mimo takiej odporności jak na wyniku morfologii, jakoś sobie radze z chorobami. Podobno spadek leukocytów to wynik brania antybiotyków. Ale zaczęłam je brać dopiero w grudniu 2011.
    Jak twoje objawy borelki, ciągle się leczysz? Jak się leczysz?

    • domin46 Re: Niski poziom leukocytów borelioza 05.04.13, 22:26
     Witam!!!
     Objawy przede wszystkim zmęczenie, przewlekły katar i mgła umysłowa.
     Brałem antybiotyki 16m-cy bez skutku. Obecnie jestem na protokole Buhnera, ale dopiero tydzień na pełnych dawkach, więc jeszcze nic nie mogę powiedzieć.

     pozdrawiam,
     Domin46
       • caa-ddy Re: Niski poziom leukocytów borelioza 18.04.13, 11:35
        Nie,nie miałam badań na babeszjozę.U mnie sytuacja ,jeśli chodzi o objawy babeszjozowe wyklarowała się po leczeniu boreliozy.Leczyłam ją 1,5 roku abx-ami,później ziołami przez 6mies.Było już w miarę dobrze i znowu chwyciła mnie choroba, na którą abx-y nie zadziałały tak jak kiedyś - prawie nie było efektów leczenia.Zaczęłam szperać w internecie i czytać o malarii- i te moje objawy w 90%zgadzały się z tymi jakie daje malaria(babeszjoza przebiega podobnie).Czytałam też o babeszjozie u psów i u nich objawy są podobnie do tych u ludzi:leukopenia(u mnie przewlekła),ciemny mocz,brak apetytu.Oczywiście nie da się porównać wszystkich objawów u zwierząt ponieważ taki pies nie powie nam co dokładnie mu dolega.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka