Dodaj do ulubionych

Czy mdłości i wymioty to herx?

01.06.13, 12:21
i to po ok. 10 dniach leczenia dopiero? nie wiem, jak to interpretować. Czy raczej jako problem z antybiotykiem? (3xDuomox) oczywiście osłonowe biorę jak trzeba.
oprócz tego mam inne problemy - senność, złe samopoczucie, bóle kości. ale nie tak straszne, te mdłości są najgorsze. Lekarz mówi, że mam poczekać, bo "może to herx" a może nie. ale może to wiecie... i ile mam czekać? aż się wykończę z tymi mdłościami?
Obserwuj wątek
    • happy_and_well Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 01.06.13, 15:14
      Czy mdłości i wymioty pojawiają się po zażyciu leków, czy nie zaobserwowałaś żadnej korelacji? Te symptomy nie wyglądają na herx, reszta - owszem. Bardziej prawdopodobna opcja - Twój układ pokarmowy źle reaguje na Dumox. Czy brałaś wcześniej antybiotyki? Czy pojawiała się podobna reakcja?

Ja miewam mdłości jak wypiję dużo ziół na pusty żołądek. Ale ja już znam te reakcje i piję niedługo przed śniadaniem, wystarczy że coś zjem i mdłości mijają. Ostatnio mnie złapaly takie mdłości jak przesadziłam z sokiem ze skrzypu (do tego zebrałam chyba zły gatunek) i po 10 min. od wypicia wszystko zwymiotowałam. Ewidentnie był to objaw zatrucia.

Wspomagająco w mdłościach korzeń imbiru i herbata miętowa.
      • blekitnapanienka Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 01.06.13, 15:47
        Dziękuję za odpowiedź. Do tej pory brałam Duomox max 7 dni więc trudno mi powiedzieć. Generalnie zawsze po antybiotykach miałam problemy żołądkowe, ból, biegunki, ale treraz jest naprawdę źle. Herxa czuję również - praktycznie nie wstaję z łóżka, ścięło mnie z nóg, śpię po 15-16 godz. dzienni, itp. Ale te mdłości to jest naprawdę bardzo trudne do wytrzymania, nie wiem,co zrobić, lekarz taki... no nic nie poradził w sumie.
        Może i zmienić antybiotyk?
        Niestety ja na korzeń imbiru reaguję źle. Herbata miętowa pomaga, ale bardzo delikatnie, generalnie to nic nie pomaga na tyle, żebym pomogła prawdziwą ulgę...
        I mam tak od kilku dni, pogaesza się tylko i pogarsza....
        • fionka21 Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 01.06.13, 17:08
          Na Twoim miejscu odstawiła bym duomox i poprosiła lekarza o inny abx w to miejsce.

To ma być leczenie, a nie dobijanie.

Jeśli lekarza za mało domyślny (lub empatyczny?) to albo go zmień na inny model, albo sama bądź bardziej kategoryczna...

Trzymam kciuki za Twoje leczenie smile
          • mab62 Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 01.06.13, 17:18
            Amoksiklav,Augmentin jest mniej żrący dla układu pokarmowego.(znacznie droższe są)
            Duomox źle się łyka,mogą być odruchy wymiotne.

W czasie herx-ów mogą być mdłości,ale nie wymioty.
            Kuracja lekiem który powoduje wymioty,mija się z celem.

Witaj w klubie herxujących.
            Powodzenia w leczeniu!
            • blekitnapanienka Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 01.06.13, 17:25
              mówi, (lekarz) że jesli nie minie (tylko nie określił do kiedy...a mi coraz gorzej), że ewentualnie zamiast duomox Zinnat 2x 500 mg. co myślicie?
              jak długo może trwać herx, to możliwe, że od 3-4 dnia leczenia i ciągle trwa? czy może to co innego... na grzyba leki biorę też
              • angela.n Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 19.06.13, 15:29
                Też chciałam Was zapytać o herxy, bo nie wiem co się ze mną dzieje. Kupiłam sobie nano-srebro i po kilku dniach zaczęłam wymiotować, biegunka (1 dzień). Potem gorączka 38 stopni, która trwa już 4 dzień. Odstawiłam srebro i jestem na diecie lekkostrawnej, ale nie wiem czy zatrułam się czy to taki herx czy co jest......????? Nie mogę chodzić do pracy i chyba niedługo mnie zwolnią jak tak będzie dalej. Wcześniej byłam dwa miesiące na protokole Buhnera, ale potem chciałam sprobowac srebra. Na Buhnerze tez miałam herxy ale nie takie sad
                Pytałam lekarza i powiedział ze mam sie nie matrtwic i ze mi przejdzie, to taka rada dla mnie.
                      • happy_and_well Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 20.06.13, 15:45
                        Upewnij sie, czy masz srebro dobrej jakości. Ja się tyle naczytałam o zanieczyszczonym srebrze, że nie kupiłabym go w sklepie. Stosuję, bo mam ze sprawdzonego źródła, bezpośrednio z laboratorium.
                        Oczywiście po tak krótkim stosowaniu nic złego się jeszcze nie stało, ale może właśnie organizm zareagował zatruciem na zanieczyszczony produkt.
                        Według mnie wymioty to raczej nie herx tylko po prostu objaw zatrucia - obrona organizmu przed spożywaniem tego, co mu nie służy.
                        Łyżka to chyba nie jest "tylko", ja dodaję 1 ml, takie miałam zalecenia. Ewentualnie zwiększę do 3, ale łyżka to przecież 15 ml.
                        • angela.n Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 20.06.13, 16:33
                          Oj to sie teraz przestraszyłam, nie wiedziałam, że może być zanieczyszczone srebro, może za bardzo ufam ludziom. Kupiłam w sklepie internetowym i nie zastanawiałam się nad tym. Faktycznie, mogą to być objawy zatrucia, i co teraz zrobić????? Już nie wymiotuję, została tylko gorączka (piąty dzień) i osłabienie, gorączka skacze (raz się normuje, po czym wzrasta). Co się powinno robić w takich sytuacjach? Co mi grozi?
                          • happy_and_well Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 20.06.13, 17:35
                            Ojej, przestraszyć to ja Cię nie chciałam. Wiem tylko, że z jakościa srebra jest róznie, kiedyś je sama kupowałam, ale raczej do użytku zewnętrznego. Teraz miałam szansę dostać od chemika i dziwi mnie, ze srebro ma zupełnie inny kolor. Czyli nie mam pojęcia, czym była ta ciecz, która kupiłam. Dlatego teraz jestem ostrożna.
                            Zaszkodziłoby Ci ewentualnie przy długotrwałym zazywaniu - orgaznizm odpowiednio zareagował i na pewno nic się nie stało po tych zaledwie kilku dawkach Pij dużo wody, jakieś oczyszczające zioła np. pokrzywa.
                            Pozdrawiam.
                            • angela.n Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 20.06.13, 20:23
                              Już mi trochę ulżyło smile Myślę, że wypiłam za dużo tego srebra i teraz się go pozbywam. Pozbyłam się też części pasożytów przy okazji i części krętków. Dziś po południu wzięłam zioła przeciw pasożytom i już (minęło tylko parę godz.)- temperatura jest prawie dobra smile Wynika tego, że to był ogromny herx, poruszone pasożyty pewnie szalały (miałam takie przelewania w brzuchu), krętki częściowo poginęły (ruszały mi się mięśnie - to od krętków????? ).
                              Podsumowując organizm się pozbywał srebra, pasożytów i krętków.Uff, ale ulga.... Na drugi raz srebra nie wezmę, dokończę zioła na robaki i wracam do rdestu japońskiego...A TY jak się czujesz na srebrze? Pomaga Ci na bb? Pozdrowienia...... smile
                              • happy_and_well Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 20.06.13, 22:38
                                Cieszę sie, ze tak to sie skończyło smile Czasem takie zatrucie mobilizuje organizm do oczyszczenia sie i wówczas eliminujemy więcej trucizn niż tylko ta ostatnio przyjęta, tak jak u Ciebie.

Ze srebrem lepiej być ostrożnym , na pewno.
                                Ja moje srebro stosuję raczej tylko dla uzyskania efektu oligodynamicznego w mieszance ziołowej, którą dostałam od mojego fitoterapeuty, niekoniecznie ze względu na jego bezpośrednie działanie bakteriobojcze. Zresztą stosuję je od niedawna, kilka dni dopiero.
                                  • happy_and_well Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 21.06.13, 17:01
                                    Dobry fitoterapeuta to skarbnica wiedzy. Niektórzy twierdzą, że lepiej leczyć się ziołami rodzimymi, albo łączyć je z innymi, ale warto z nich korzystać. Są tani, powszechnie dostępne i co najwazniejsze - być moze lepsze dla nas, jeśli rosna w naszych warunkach klimatycznych.
                                    Mogę Ci polecić mojego fitoterapeutę, ale może lepiej wejdź sobie na forum Różańskiego i poszukaj. Z tego co wiem, to wszyscy oni są z kręgu dr Różańskiego i nawet znają sie z kursów.
    • werrtor Re: Czy mdłości i wymioty to herx? 20.06.13, 14:04
      Na początku leczenia również zdarzały mi się wymioty, które po jakimś czasie przeszły, bez zmieniania antybiotyku. Mimo wszystko lekarz ma największe doświadczenie, bo zna wielką ilość przypadków. A na forum każdy pisze na podstawie swoich objawów lub objawów znajomych.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka