Dodaj do ulubionych

Kwas kaprylowy na grzybicę

06.08.14, 20:42

Po przeczytaniu ksiazki Buhnera i przeczytaniu wielu artykułów zakupiłem kwas kaprylowy (Solaray) na grzybicę, która po leczeniu wg. ILADS wciąż uprzykrza mi życie.

Na większości stron z artykułami o tym kwasie widnieje informacja, że "kwas ten jest szybko wchłaniany z jelit do krwioobiegu i w celu pożądanego działania przeciwdrożdżakowego musi być łączony z minerałami, aby zapewnić wolniejsze tempo uwalniania w przewodzie pokarmowym"

Szukałem, czytałem, googlowałem i nigdzie nie znalazłem informacji z jakimi minerałami powinienem łączyć ten kwas kaprylowy by wyciągnąć max z jego działania.. Czy ktoś się orientuję jak sprawa wygląda i jakie to minerały?
Obserwuj wątek
    • fela125 Re: Kwas kaprylowy na grzybicę 07.08.14, 22:35
      Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi, ale może to co Are-m napisała pomoże Ci.
      forum.gazeta.pl/forum/w,26140,150441017,,glista_ludzka_neuroborelioza_sm.html?v=2
      Zainteresuj się też Forum Łuskiewnik, tam możesz znaleźć sporo dobrych informacji, na temat candidy też, bo chyba z tego powodu kupiłeś ten kwas.
      Myślę, że ta książka będzie wartościowa: fitoterapeuta.wordpress.com/ksiazki-autora/
      • nukee22 Re: Kwas kaprylowy na grzybicę 08.08.14, 14:42
        Tak, kupiłem ten kwas z powodu candidy, która mimo tego, że nie uprzykrzała mi życia w czasie antybiotykoterapi to pokazała rogi pare miesiecy po. Może dlatego, że za szybko popuściłem diete, która ostro trzymałem. Zażywam ten kwas kaprylowy dopiero ok 6-7 dni 3 x 2 kapsułki ale mam delikatne wrażenie jakby było troszkę ale czas pokaże.

sporo ciekawych informacji napisała Are-m w swoim poście.

Dzieki za wskazówki, namiary na forum oraz książke.
    • nukee22 Re: Kwas kaprylowy na grzybicę 17.08.14, 22:49
      ostatnio zacząłem się czuć bardzo kiepsko, brak koncenctracji, tiki mięsniowe, mrowienie w kończynach, zmęczenie, nadwrażliwość na światło, brak chęci to życia, dziwne lęki, biały język i pogorszenie sie objawów po małej pizzy!!

Dość tego. Od 3 dni ostra dieta przeciwgrzybicza, kwas kaprylowy 3 x 2 kapsułki, olejek z oregano 3 x 12 kropel, protokół buhnera max dawki, ostropest na wątrobe, cholerella już w drodze do mnie, witamina C, magnez, Omega 3, oeparol.

Kilka razy dziennie pije swoją miksture: wyduszona cytryna, z 500mg kurkumy, 50ml soku z aloesu, mała łyżeczka korzenia maca i łyżka zmielonego ostropestu.
      2 ząbki czosnku w między czasie i ok. 3 litrów wody wypitej dziennie.

Mam wrażenie, że wszystkie objawy, które uprzykrzają mi życie powoduje grzybek candida. Jade na ostro z nim teraz. Olejek z oregano biore dopiero drugi dzień ale mam chwilami wrażenie, że moja głowa czasami pracuję i jestem w stanie trzeźwo myśleć bez mgły.

Po tym wszystkim i przygodach boreliozowych i cierpieniu już sam nie wiem co mam myśleć. Objawy zniknęły, czułem się dobrze a gdy pare miesiecy pożniej zabrałem się za normalne jedzie wszystko powraca. Nie wiem czy dużej roli tu nie zagrał przerost grzyba. Bede cisnął diete na ostro i zażywał wszystko jak opisałem. Może dodam jeszcze pare sztuk Candida Clear, zobaczę.

Za kilka/kilkanaście dni napiszę czy się coś zmieniło po tych zmianach.
        • nukee22 Re: Kwas kaprylowy na grzybicę 18.08.14, 10:13

Zakupiłem 100%-owy olejek z oregano firmy Now Foods. Na ulotce napisane jest, że produkt nie jest do stosowania wewnętrznego ze względu na jego siłę i by go nie używać nierozcieńczonego.

Przeczytałem trochę o olejku w sieci. Można kupić olejek, który jest zmieszany z oliwą z oliwek i zawartość o. oregano to 15%. Cenowo jednak to rewelacyjnie nie wychodzi wtedy bo oliwy z oliwek możemy pić litrami a to olejek z oregano ma nam pomóc.

Ja dodaje 12 kropli do swojej mikstury opisanej powyżej (kurkuma, cytryna, sok z aloesu, ostropest, korzeń). Mieszam chwilę w pół litrowym kubku z wodą i przechylam na raz. Czasami mnie zagrzeje w przełyku delikatnie ale bez większych przygód.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka