Dodaj do ulubionych

Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diagnoza

11.08.14, 15:47
Witam Wszystkich

Zaczne od tego, że nie pamiętam chwili ugryzienia jak i żadnego rumienia nie miałem jedyne co pamiętam to gorączka ok 40*C utrzymująca sie 6 dni i ogólne osłabienie - postawienie baniek załatwiło sprawę i wróciłem do normalnego funkcjonowania.

Pierwszy ojiaw - utracanie ostrości w lewym oku przy szybkim marszu ( dziwne uczucie biorąc pod uwagę fakt że nigdy nie miałem problemów z oczami )
nie dawało mi to spokoju więc poszedłem prywatnie do okulisty i jak by nie fakt, że w tym oku miałem blizne po wbiciu opiłku pewnie szukali byśmy dalej przyczyny a tak diagnoza oko ma już swoje lata wtedy 36L organizm się starzeje wiec nie ma co trzeba się z tym faktem pogodzić.
Dodam, tylko że czynnie uprawiałem sport w tym czasie 3x w tygodniu po 45 min treningi w grupie na rowerze spiningowym z trenerem. ( 3 lata )
Wszystko zaczeło się z chwilą zaprzestania uprawiania sportu - po 3 mc od tego momentu zaczeły mi mrowić delikatnie stopy ( podejżenie padło na kręgosłup ) oraz ból krocza ( podejżenie hemoroidów z racji siedzącej pracy )

Hemorojdy - usułowałem się pozybyć metodą gumkowania ale potem okazało się to zbędne wydane 500zł za zabieg bo jak się okazało to nie było to tylko neurologiczne objawy uszkodzenia aksonów nerwów.

Urolog i badanie prostaty ( wszystko ok ).

Mrówki pod stopami z czasem po (8-10 miesięcy ) przeszły na piszczele i łydki - sprawiało już problemy z chodzeniem a o jakimkolwiek bieganiu mogłem zapomnieć.

Zbliżał się koniec roku 2013 obiecałem w domu że znajdę przyczynę do końca roku tych dolegliwości - poszedłem na masaż kręgosłupa - ( troszke pomagał ) więc trwa do dnia dzisiejszego chodze systematycznie 1x w tygodniu. Masażysta polecił mi zrobienie rezonanus magnetycznego odcinka lędzwiowego i szyjnego ( wyszło w miarę ok ) nic nie wskazywało by był tam powód moich dolegliwości. Po konsultacji obrazu z rezonanu magnetycznego MR z neurochirurgiem wykonałem MR odcinka piersiowego z którego wyszło ognisko deminilizacji z opisem przez radiologa podejżenie SM ( wtedy nie wiedziałem co to oznacza ). Internet szybko mi uświadomił, że to choroba przewlekła na którą nie ma lekarstwa. Dalsza diagnostyka czyli kolejny MR głowy z którego wyszły 2 ogniska deminilizacyjne jedno 14mm drugie 8mm ( to jeszcze bardziej mnie zmartwiło ) z tymi wynikami ( oczywiście wszystko prywatnie i w tempie 3 tyg po konsultacji po której uświadomiony zostałem z czym wiąże się SM padło jeszcze jedno podejżenie i pomysł przesiewowego zrobienia testu na obecność boreliozy metodą ELISA - wynik wyszedł wątpliwy co dało nam pewien ślad.

Zakaźnicy nie uznali oczywiście tego wyniku i wysłali do neurologa leczącego SM - skierowanie do szpitala i punkcja wykluczyły SM Tocznia i inne choroby neurologiczne natomiast test na borelioze PCR w klasie IGM wyszedł dodatni.

kolejna wizyta w szpitalu zakażnym okazała się również niepowodzeniem ponieważ testy które zostały wykonane z PCR były dla zakaźników mało wiarygodne i nie możliwe by była to borelioza.

Poczytałem w tym czasie sporo o tej chorobie i dowiedziałem się że neurologiczne odmiany najlepiej leczyć antybiotykami IV generacji ( tzw wlewami ) polecanym przy tym był Cefotaxime ( nie uszkadza woreczka żółciowego ) a podaje się go 2g co 8h ( welfron niezbędny oraz hospitalizacja w szpitalu ) nie da się go kupić prywatnie.

https://pracuj.org/1.jpg

Po kolejnej 3 wizycie w szpitalu zakaźnym już dobrze przygotowany przekonałem do zasadności leczenia ordynatora który wyraził zgodę na moją hospitalizację pod warunkiem pobrnia PMR i potwierdzeniu badania ( oczywiście nie czekaliśmy na wynik ) odazu dostałem wlew 3x 24h 2g Cefotaxyme =15 dni ( po 7 dniach pojawiły się silne bóle karku ale po 48h przeszły po tym czasie przeszedłem na drugi antybotyk Ceftriaxon 2g x 1/24h 15 dni
z tego 5 dni w szpitalu a 10 dni prywatnie ponieważ ten antybiotyk można kupić na receptę prywatnie.
Po antybiotykoterapi i pobycie w szpitalu objawy przestały się nasilać ( zatrzymały się ) ale nie cofneły wtedy doczytałem że w tej metodzie organizm potrzebuje 6 mc w którym to mogą następować pogorszenia odczuwania dolegliwości neurologicznych.

Zdawałem sobie też sprawę że uszkodzona osłonka mielinowa zaowocuje blizną glejową która też będzie potrzebowała czasu na regenerację ( reminilizacje )

Zaczołem suplementować to co jest potrzebne organizmowi do odbudowy mieliny,
w tym czasie wystąpiły u mnie obuoczne pogorszenie widzenia w trakcie chodzenia ( większony wysiłek + podwyższenie temp ciała = rozmyty obraz jak we mgle ).

W moim przypadku okazało się, że organizm by rozpocząć regenerację potrzebował duże dawki witaminy D
wynik badania na obecność tej witaminy wyszedł 12 a norma to 30-100
Suplementacja 5000 Uj dała w ciąiągu miesiąca wynik 19,2
Wizyta u lekarza recepta na Devikap 10ml 15000IU/ml - cena bagatela 4,30 zł - biorę ją od 9 dni i widzę subiektywną poprawę - uczucie bólów neurologicznych zmniejsza się stopniowo.
B12 - wynik 371,20 norma to 191 - 663
po 3 mc od antybotykoterapi - wyjazd do Lublina do laboratorium Instytutu Wsi i panek odkleszczowy + Western Bolt w klasie IGG i IGM
wynik Borelioza:
IGG - ujemny
IGM - graniczny P41 + P18+
Bartoneloza IGG : B.henselae (ujemny) B.quintana (ujemy)
Babeszjoza IGG : B.microti (ujemny)
Anaplazmoza IGG : A.phagocytophilum (ujemny)
Chlamydioza IGG : Ch. psittaci IgG (ujemny) Ch. trachomatis IgG (ujemny) Ch.pneumoniae IgG (dodatni) 16 ( referencja od 16 do miana 512) czyli najniższy dodatni
Jersinioza IGG : (ujemny - 4 )
Mykoplazmoza IGM : (ujemny - 3 )
Mykoplazmoza IGG : (dodatni - 29 ( przeciwciała miały kiedyś styczność ).

Przyszło mi do gołowy nawet leczenie ILADS ( czyli antybotykami 2 generacji jak i leczenie ziołami protokołem Buchnera + Różański ) ale daje sobie a raczej organizmowi czas do końca roku na regenerację tego co ta bakteria wyrządziła w organizmie a zrobiła spore zniszczenia.
MR kontrolny który robiłem w czerwcu 2014 roku potwierdził zagojenie osłonki mielinowej w odcinku piersiowym kręgosłupa a w MR głow ognisko 8mm całkiem znikneło a drugie z 14mm zmniejszyło się do 10mm - kolejny MR w grudniu 2014.
Teraz szukamy przyczyny tego pogorszonego wzroku który wystąpił 2tyg po zakończeniu antybiotykoterapi i trwa 4mc ( jeśli potwierdzi się zapalenie nerwu wzrokowego w obrazie MR oczodołów wtedy sterydy od 3 do 6 dni i powinno to załatwić temat ( dodam że w nocy widze perfect nawet najmniejsze literki.
Śmiesznie sprawa wygląda latem w dzień bo siedzę przy wiatraku by chłodzić się i widzę normalnie - a wystarczy że zejdę na spacer z psem (z III p) i wracam z rozmytym obrazem i jedyny powrót do dobrego widzenia to zimny napój + wiatrak smile przerąbane uczucie.

Wiem że każdy przypadek jest inny ale mam nadzieje że mój może komuś rozświetli w głowie swoje dolegliwości. Ja wybrałem leczenie antybiotykami IV generacji 30 dni - czas pokaże czy w moim przypadku była to dobra decyzja.

Pijam też jeszcze citrosept organic 25 kropli 2x na 24h
zażywam Alanerv ( kwas alvaliponowy), lecytyne, witaminy i minerały, Colagen ( colafit ) Q10 Solgar , czosnek Solgar, Omega 3 i 6,

Pozdrawiam i życzę Wszystkim chorym szybkiego powrotu do normalności.

Obserwuj wątek
  • fionka21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 11.08.14, 17:29
   Igm, z uwagą przeczytałam to, co napisałeś.

   Życzę Ci, aby to leczenie które przeszedłeś, faktycznie było skuteczne. Ale z drugiej strony, po swoich doświadczeniach, nie wierzę w to. Sorry!

   Te Twoje objawy oczne są jakieś znajome wink

   Parę razy przeszłam w szpitalu takie leczenie jak Ty.

   A po dwóch latach i paru większych stresach - totalnie rozsypałam się fizycznie i psychicznie.

   Wtedy wybrałam ILADS i nie żałuję!

   Ale od prawie czteroletniego leczenia minęło kolejnych 4 lata i jest dobrze!

   Czy jestem wolna od borrelii? Nie wiem, nie badałam się na koniec!

   Nie wiem skąd masz informacje na temat leczenia ILADS, ale są ona bardzo mylne.

   Co to znaczy "antybiotyki IV generacji"? Nie ma czegoś takiego!

   Chodzi chyba o cefalosporyny wink

   Proponuję Ci dokładne zgłębienie tematu, bo trochę już wiesz, ale wciąż chyba nie dotarłeś do sedna!

   Pozdrawiam smile
   • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 11.08.14, 18:05
    Hi Fionka21

    Tak Chodzi chyba o cefalosporyny wink nazywają je IV generacji antybiotykami

    Tak jak napisałem daje sobie czas do końca roku - chyba że zamiast polepszenia będzie pogorszenie wtedy ide w metodę ilads i zioła.
    Czy metoda tej antybiotykoterapi bedzie skuteczna - powiem jak wyzdrowieje -tj, jak miną mi dolegliwości neurologiczne.
    We wrześniu mam nadzieje na rehabilitację nad morzem 3 tygodniową może mi się uda rozruszać te obolałe mięśnie i stawy.
    • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 11.08.14, 23:36
     igm_ hi

     ta choroba (przynajmniej u mnie ) rozwija się z miesiąca na miesiąc bez brania najsilniejszych ziół lub abx,ni ewiem czy czekanie 4 miesięcy jest słuszne

     polecałbym wybrać się do najlepszych lekarzy i z nim współpracować takży w celu odbudowy organizmu

     Czy jest sens niestosowania ziół wg Buhnera od teraz ?

     Także wybieram się nad morze,ufam że może wniesie to jakiś powiew świeżości - mniej stersu więcej tlenu , czyli coś fczego borelka nie lubi

     Mięśnie i stawy , słusznie liub nie staram się rozruszać codzień,lepiej się po tym czuje,więc jeśli masz tylko siły polecam ,dodatkowo trochę toksyn usuniesz
     • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 12.08.14, 11:26
      Hey Miroslaw111

      Objawy z jakimi szedłem do szpitala to: ból kręgosłupa w odcinku ledzwiowym, brak czucia (mrówki pod sropami łydki piszczele), ból stawów szczególnie biodrowych, ból krocza, kołatanie serca ( podczas snu szybkie nierówne bicie które aż budziło ze snu), gorsze widzenie w lewym oku, ogromna męczliwość mięśni - praktycznie każdy krok powodował ból i brak siły, szybka utrata wagi praktycznie w 2 tyg 8kg. do wagi 79kg

      Stan na dziś:
      waga 88kg przy 180 cm wzrostu
      systematycznie ćwiczę górę ciała osłabionymi nogami jestem w stanie zrobić 10 przysiadów ale nie poddaje się rozciągam się i próbuje ćwiczyć.
      pozostał mi ból polineuropatyczny ( wynikający z kuracji antybiotykowej i neurotoksyn)
      zaczołem brać duże dawki witaminy D do 24 000 uj dziennie i jak by te bóle neurologiczne nie są takie dokuczliwe czyli słabną powoli bardzo ale idzie to w dobrym kierunku.
      Zapalenie nerwu wzrokowego = bede diagnozował MR oczodołów z kontrastem 22 sierpnia to dam znać ( jak się potwierdzi leczenie sterydami 3-6 dni).
      brak kołatania serca, brak wewnętrzny niepokój, czaem wracają mi bóle stawów biodrowych ale rozruszam się i przestaje.
      Konsekwentnie czekam do września i zobacze czy stan mojego zdrowia będzie się poprawiał czy pogarszał.
      Poziom witaminy D sprawdze kontrolnie za tydzień.
      Pozdrawiam
      • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.08.14, 15:16
       Dziś otrzymałem wyniki na obecność wit. D3 w organizmie ( i wreczcie się udało ) poziom 45,40 norma 30 do 100

       Kreatynina w normie

       Wreszcie mi się udało dobić do wartości normalnych tej witaminy teraz tylko suplementacja i pewnie za 1mc znowu się przebadam kontrolne odrazu z WB w IGG i IGM Boreliozy.
       • presleyova Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.08.14, 16:08
        Jeśli to wynik z Synevo, to miałabym poważne podejrzenia co do jego wiarygodności.
        dwa razy wydałam grube pieniądze na badanie z tego samego pobrania w Synevo i jeszcze jednym sieciowym laboratorium, bo w Synevo zawsze wychodziło w normie, a wtedy przypadkowe badanie w szpitalnym laboratorium pokazało, że mimo normy w Synevo to 5 dni póxniej miałam znacznie poniżej normy. I co? I te dwa razy wyniki z Synevo w normie, a ten z labu szpitalnego i alabu- zdecydowanie poniżej normy....
        Synevo ponoć wysyła na wit. D do jednego labu w Polsce, a warunki przechowywania krwi i jej transportu są kluczowe.
        • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 23.08.14, 09:50
         qrcze Presleyova szukałem i nie znalazłem lekarza który mógł mi to wynieść ze szpitala ( a tylko szpital ma prawo do kupienia tego antybiotyku ) dzwoniłem po hurtowniach i aptekach a mam w tej materii paru znajomych i zawsze słyszałem że jest to nierealne więc albo masz lekarza w szpitalu co przemyci albo w hurtowni pracownika co zwędzi z półki innej opcji nie ma smile

         Witaminę D robię w Diagnostyce bo wygodnie mi jest - dostałem kartę i wyniki pobieram w formie pdf z ich systemu online ( wygondnie i chodzić nie trzeba )

         Co do Syneo sie nie wypowiadam smile Szpitale pewnie maja umowe z nimi na badania więc im robią ja badania prywatnie robie w Diagnostyce a te na koinfekcje i WB Boreliozy w Instytucie Wsi w Lublinie ( może nie są tani ale za to pewni ).
         Pozdrawiam
    • tigerica22 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 01.03.15, 10:38
  • presleyova Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.08.14, 16:02
   gm_20_4_pmr napisał(a):

   natomiast test na borelioze PCR w klasie IGM wyszedł dodatni.
   >
   > kolejna wizyta w szpitalu zakażnym okazała się również niepowodzeniem ponieważ
   > testy które zostały wykonane z PCR były dla zakaźników mało wiarygodne i nie mo
   > żliwe by była to borelioza.

   Wcale im się nie dziwię- pewnie pierwszy raz słyszeli o takim badaniu.

   polecany
   > m przy tym był Cefotaxime ( nie uszkadza woreczka żółciowego ) a podaje się go
   > 2g co 8h ( welfron niezbędny oraz hospitalizacja w szpitalu ) nie da się go kup
   > ić prywatnie.

   Da się, da. Jak się chce ruszyć tyłek i znaleźć farmaceutę, który znajdzie ten lek w hurtowni i zamówi. Ja znam np. takich, którzy doxy dożylną kupowali normalnie w aptece i metro dożylne do tego.


   • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 23.08.14, 11:33
    Dziś wreszcie widzę poprawe - pierwszy raz w tym roku zbiegłem ze schodów z IIIp z psem - masakra małą rzecz a cieszy smile) byle tak dalej !!
  • paupauclau Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 25.08.14, 11:42
   W moim przypadku objawy oczne (ostrość widzenia) to zasadniczy objaw rozwoju choroby, oznacza że krętki zaczynają harcować i należy zmniejszyć ich liczebność w organiżmie, odczuwam to najbardziej podczas jazdy bo w dobre dni nie potrzebuję okularów do jazdy a w złe są konieczne, obecnie zmniejszanie liczebności krętków polega na stosowaniu silnego pola elektromagnetycznego i wydaje mi się że to działa, kretki preferują środowiska "słodkie" w organiźmie, gdzie zawartość glukozy jest zwiekszona, system nerwowy, krocze u facetów i środowiska mniej dotleniane i minimalnie monitorowane przez układ odpornościowy, stawy, ścięgna. Bardzo efektywne jest również detox za pomocą sauny, minimum 3x wtygodniu.
   • tigerica22 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 01.03.15, 08:02
   • tigerica22 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 01.03.15, 08:02
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 25.08.14, 16:25
   paupauclau - dziwne to co piszesz tym bardziej że wszystkie dolegliwości neurologiczne zwiększyły się po antybiotykoterapi dokładnie po 2 tygodniach po niej i trwają do dzisiejszego dnia choć ostatnio zmniejszyły mi sie dolegliwości neurologiczne w nogach ( więcej siły ostatno w nich mam )
   Western Blot w klasie igg wyszedł ujemny w IGM ( wątpliwy ) a to wszystko po 3 mc od abax
   - bardziej skłaniam się do neurotoksyn ( pozostałości po krętkach ) ale to w tym tygo jeszcze z RM oczodołów może coś więcej wyjdzie.
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 09.09.14, 23:02
   Po niespełna 6 mc od przejścia antybiotykoterapii mój stan zdrowia nie poprawił się na tyle bym mógł powiedzieć jestem zadowolony ( nadal mam problemy neurologiczne ) zmarnowałem 4mc na czekanie i zdaje sobie z tego że to moja wina ale trudno trzeba zacząć inną metodę od 1 września rozpocząłem terapię ziołami.

   Sposób przyjmowania:

   Śniadanie mleczna zupa z otrębami
   Suplementy: Colafit-kostka , Arthryk=saszetka ( Glucosamini sulfas ), 10 kropel Devikap witD3, Multivitamina AM firmy FA, Gabaganna 100 mg, Lecytyma 1200 Olimp,
   po śniadaniu: Zioła
   Nalewka 2ml - Stephania tetrandra
   Nalewka 3ml - Żęń-szeń Syberyjski
   Tabletki 3szt - zmielone Andrographis Extract firmy Biose 535mg x 3szt
   Tabletki 3szt - zmielone Japanese Knotwed Extract firmy Biose 670mg x 3szt
   Napar - Czystek Cistus Incanus ( 1 łyżka stołowa na kubek i 20 - 25 min parzone ) pite z łyżką miodu spadz.
   po ziołach 30 min Enterosgel środek detoksykujący

   Obiad - coś mięsnego
   Suplementy: Omega-3Forte, Omega-6 Neoglandyna, Olejek Czosnkowy 1kaps Solgar
   po obiedzie Zioła:
   Nalewka 2ml - Stephania tetrandra
   Nalewka 3ml - Żęń-szeń Syberyjski
   Tabletki 3szt - zmielone Andrographis Extract firmy Biose 535mg x 3szt
   Tabletki 3szt - zmielone Japanese Knotwed Extract firmy Biose 670mg x 3szt
   Napar - Czystek Cistus Incanus ( 1 łyżka stołowa na kubek i 20 - 25 min parzone ) pite z łyżką miodu spadz.
   po ziołach 30 min Enterosgel środek detoksykujący

   Kolacja - Lekkostrawna
   po kolacji Zioła:
   Nalewka 2ml - Stephania tetrandra
   Nalewka 3ml - Żęń-szeń Syberyjski
   Tabletki 3szt - zmielone Andrographis Extract firmy Biose 535mg x 3szt
   Tabletki 3szt - zmielone Japanese Knotwed Extract firmy Biose 670mg x 3szt
   Napar - Czystek Cistus Incanus ( 1 łyżka stołowa na kubek i 20 - 25 min parzone ) pite z łyżką miodu spadz.
   Sumplementy:
   CoQ-10 Solgar, Alanerv ( kwas alfa liponowy ) Multivitamina PM firmy FA, Aminokwasy TCM Olimp
   Chrolella + Kolendra przed snem

   Zioła wprowadzałem stopniowo co dzień dokładałem jedno i tak pełen zestaw mam co do stanu zdrowia to mam wrażenie pogorszenia odczuwania bólu neurologicznego nóg , bólu stawów biodrowych, bólu kolan i masakrycznej męczliwości mięśni - oczy dokuczają mi już w mniejszym stopniu niż jeszcze tydzień temu ale szału nie ma.

   Postaram się opisywać co 7 dni stan w jakim jestem by można było cokolwiek powiedzieć o skuteczności tego zestawu.
   Zwracam się też do osób z doświadczeniem w stosowaniu ziół by się o tym wypowiedzieli - z góry dziekuję za podpowiedzi.

   RM oczodołów wyszedł OK
   • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 14.09.14, 23:09
    - po 10 dniach przestały doskwierać mi bóle stawów ( czy wrócą ? oby nie )
    dziś mija 14 dzień szału nie ma smile ale i tak jest lepiej niż było - najlepiej czuję się z rana
    - od dwóch dni dziwny ból głowy i wysypka na przedramieniu oraz pojawiły się pryszcze kilka bo kilka ale są na plecach i na czole - może to działanie chrolelli ? nie wiem ... działam dalej z ziołami
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 25.09.14, 23:29
   witam po przerwie - tak czytam i analizuje rozmowę z Neurologiem swoim i przyszła mi do głowy pewna myśl związana z męczliwością mięśni - znaczy to tyle, że układ odpornościowy wytwarza przeciwciała, które są kierowane przeciwko własnym komórkom i tkankom. W przypadku kiedy krętki siedzą w mięśniach wytwarzamy przeciwciała przeciwko receptorom znajdującym się na włóknach mięśniowych. Autoprzeciwciała blokują te receptory i uniemożliwiają przyłączenie do nich uwalnianej przez włókna nerwowe acetylocholiny (substancji, która jest zaliczana do tzw. neuroprzekaźników). Nie dochodzi wtedy do przekazania informacji pomiędzy nerwem a mięśniem i z tego powodu mięsień nie może się skurczyć, a wtedy nie można zrobić żadnego ruchu.
   Ciekawi mnie czy tak długo utrzymujący się stan będzie prowadził do innej choroby ? czy taka autoagesja układu immunologicznego na dłuższa metę rozchwieje nam to wszystko i spowoduje konsekwencje które ciężko jest opanować ...

   o to jest pytanie - na pewno jest jakaś zależność między obecnością krętków czy ich pozostałości a analizą krwi na obecność przeciwciał przeciw receptorom acetylocholiny - trzeba będzie to sprawdzić na własnym przykładzie smile
  • qwerty090 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 01.10.14, 23:56
   Dobrze, ze nie dales sobie wmowic SM, i ze nie zapodali ci sterydow, wtedy pozniejsze leczenie boreliozy byloby trudniejsze.


   Poziomy witamin dalej do uregulowania, norma wit.D moze i zaczyna sie od 30, ale *dobry* wynik to minimum 50 wg mojej neurolozki ktora szczegolnie zajmuje sie problemami z miesniami, internet to potwierdza.
   Wit. B12 tez kiepsko - norma zaczyna sie od niecalych 200, ale optymalny wynik to ok. 500, spokojnie mozna przekroczyc 600, wielu ludzi suplementuje do 800 i wyzej. Jej niedobor moze dawac objawy jak stwardnienie rozsiane, a dlugotrwaly powoduje permanentne uszkodzenia nerwow.


   Z takim wynikiem zapewne nie dostaniesz zastrzykow ktore bylyby najlepsze (szybko podnosza poziom), druga najlepsza opcja to metylokobalamina, wlasnie mam w ustach taka www.iherb.com/jarrow-formulas-methyl-b-12-cherry-flavor-500-mcg-100-lozenges/43808?rcode=lih071 smile Mozna tez brac zwykly B-complex za grosze z apteki, ten juz zawiera cyjanometylokobalamine, z tym, ze trzeba ja polknac i cos tam u niektorych nie dziala, ta z iherba omija ten problem bo jest do ssania.

   Dlaczego przestales cwiczyc? Interesujace, ze problemy pojawily sie 3 miesiace pozniej... czy juz wtedy zle sie czules?

   Masaze mi bardzo pomogly, a teraz kiedy mam wiecej energii mysle o tym, zeby zaczac chodzic na pilates, on swietnie wzmacnia miesnie przy kregoslupie, podobno wrecz leczy problemy z nim.
   • qwerty090 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 01.10.14, 23:59
    Tfu, apteczne zawieraja cyjanokobalamine, przedobrzylam big_grin
   • pies_z_laki_2 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 02.10.14, 05:09
    Cyjanokobalamina (B Comp. z apteki dojelitowa) u mnie powodowała bóle brzucha, a ta do ssania albo w kroplach ładnie się wchłania i nie mam po niej skrętu kiszek smile
   • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 02.10.14, 22:03
    qwerty090 -> przestałem ćwiczyć bo moja druga połówka zaszła w ciąże i jakoś samemu mi się nie chciało chodzić na treningi smile i po 3 mc od tego zaprzestania zaczeło się od bólu w kroczu ( myslalem że mam hemoroidy) i mrówek pod stopami - co wydawało mi się jakąś masakrą ale teraz wiem że jeszcze dużo było przedemną objawów - mam nadzieje że już tylko będzie ich ubywać a nie przybywać.
    Wit D suplementuje cały czas Devicap a B12 muszę coś pomyśleć .
    Nie wiem jak Wy ale u mnie strasznie wzrósł cholesterol obecnie mam go na poziomie 264 - > muszę jeszcze sprawdzić który jest przekroczony.
    • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 02.10.14, 22:09
     igm no jak to który smile ten zły możesz przekroczyć smile ldl im więcej tym lepiej ja mam 57 ( norma >40 , >50 dla kobiet)

     B12 też się wezmę bo niby 220 mam ale teraz czytam że 400 to minimum , wit D z 20 wyciągnąłem na 35 devicapem jedynie,a teraz jeszcze grecja mnie czeka to poszybuje smile
  • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 02.10.14, 11:52
   Czy odbrze myślę że popełniłem błąd najpierw się supelemntowałem potem badania ? Bo jeśłi miałbym niedobory możńa liczyć na refundowane zastryki z D lub B12 co jeszcze ? Teraz mam niestety w normie ( D ostatnio 33 rośnie ,B12 też rośnie )

   Co do B12 - w spirelli mamy 3dawdki dzienne , w chlorelli aż 5 , to moim zdaniem powinno wystarczyć ?
  • slonisko1976 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 02.10.14, 11:54
   Właśnie dlatego boję się iść do lekarza, że mi walnie jakieś sterydy i mi się zniszczą nerki i wątroba.
  • anonimicus Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 02.10.14, 14:44
   nie pamiętasz ugryzienia ani rumienia...

   ja za to pamiętam z 50 kleszczy, rumienia nie, mialem dodatnia ELISE i PCR we krwi, ujemny PMR i wciąż nie mam pewności 100% że to neuroborelioza

   ostroooooooo
   • anyx27 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 02.10.14, 15:52
    Anonimicus, jeśli masz objawy z układu nerwowego, to skąd wątpliwości?
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 05.10.14, 22:02
   właśnie mija 35 dzień na ziołach ( odstawiam je na 10 dni ) z uwagi na fakt by organizm zbytnio się do nich nie przyzwyczaił pozostawiam tylko czystka ponieważ jest świetny ( jak dla mnie )
   Powiem Wam szczerze że byłem na małym wyjeździe bałem się jak nigdy i starałem się znaleźć rozwiązanie by nie jechać w tą trasę ale niestety nie było innej opcji i w podróży spędziłem 40h przejechawszy 1400 km uważam że wróciłem mocniejszy i wiem że ta choroba siedzi w naszych głowach w głównej mierze skoro dałem radę to nie jest tak ze mną źle jak jeszcze wcześniej sądziłem przed podróżą dlatego zmieniłem całkowicie podejście do bólu który mi towarzyszy od prawie 2 lat i postanowiłem zacząć go ignorować na ile to możliwe ...
   • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 05.10.14, 22:13
    he he ciekawa teoria,
    każdy z nas prędzej czy póżniej nie umiejąc pozbyć się bólu stworzy jakąś smile
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 17:56
   Witam
   nie będę pisał Wam o wynikach dobrych bo nie ma to sensu więc skupię się na złych:
   Właśnie odebrałem wyniki badań i tym razem coś wyszło a mianowicie:
   Poziom Cholesterolu 262,5 - wysoko w rozbiciu wygląda on następująco:
   HDL -> 47,60 (to ten zły)
   LDL -> 168,10 (to ten dobry)
   Trójglicerydy ->234 ( przy w/w ten daje obraz że coś z tarczycą jest nie tak )
   kolejne badania TSH
   wynik: 4,75 ( norma przekroczona ) - trzeba do endokrynologa na usg tarczycy
   a teraz publikacja jaką znalazłem:
   Występowanie powikłań neurologicznych w przebiegu niedoczynności tarczycy ocenia się na 15-60% przypadków. Zależy to od wnikliwości badaczy. Ich charakter i nasilenie jest zależne od wieku, w którym wystąpił niedobór hormonów tarczycy. Do zespołów neurologicznych charakterystycznych dla niedoczynności tarczycy należy symetryczna czuciowa polineuropatia, obejmująca głównie dystalne odcinki kończyn. Częstość występowania uszkodzenia wielonerwowego u pacjentów z niedoczynnością tarczycy jest różnie oceniana przez poszczególnych autorów. W jednym z badań obiektywne cechy polineuropatii w badaniu neurologicznym stwierdzono w 33% przypadków, subiektywne objawy czuciowe zgłaszało 64% chorych, natomiast badania elektrofizjologiczne wykazały zmiany u 72% chorych (22). Jest to polineuropatia aksonalna. Pacjenci zgłaszają nieprzyjemne parestezje rąk i stóp, bóle w obrębie stóp, natomiast w obiektywnym badaniu neurologicznym można stwierdzić dystalne zaburzenia wszystkich rodzajów czucia na kończynach, osłabienie lub zniesienie odruchów ścięgnistych. Przy zachowaniu odruchów charakterystyczna jest wydłużona faza ich relaksacji, tzw. odruch zawieszenia. Najczęściej dotyczy odruchu skokowego. Niektórzy badacze wykazali wydłużenie obydwu faz odruchów głębokich. Rzadko występuje niedowład kończyn (12). W zapisie EMG widoczne jest niewielkie zwolnienie przewodzenia w nerwach ruchowych oraz zmniejszenie amplitudy odpowiedzi z nerwów czuciowych. Morfologicznie występuje demielinizacja i ubytek aksonów, w komórkach Schwanna - nadmiar glikogenu. W przebiegu tej polineuropatii obserwuje się szczególną skłonność do neuropatii z ucisku, np. zespołu cieśni nadgarstka, który występuje u 25% pacjentów. Autorzy podają, że niedoczynność tarczycy zwiększa ryzyko występowania tej neuropatii z ucisku w 70% przypadków (23). Wśród pacjentów z zespołem cieśni nadgarstka 10% to osoby z niedoczynnością tarczycy (12). Stąd konieczność oznaczania poziomu hormonów tarczycy w przypadku stwierdzenia zespołu cieśni nadgarstka. Do opisywanej neuropatii dochodzi na skutek lokalnego działania czynników mechanicznych, tzn. uszkodzenie nerwu pośrodkowego jest wynikiem ucisku nerwu w miejscu jego przebiegu poniżej troczków zginaczy nadgarstka przez złogi mukopolisacharydów, które gromadzą się między ścięgnem a błonami maziowymi, a także w samym nerwie. Może dojść także do uszkodzenia nerwów czaszkowych. Najczęściej obserwuje się upośledzenie słuchu, które dotyczy 85% chorych. (7). Dość często obserwuje się także zaburzenia ostrości wzroku. Rzadko występuje opadanie powiek, bóle twarzy lub chrypka i dyzartria. Objawy te wynikają z nacieku śluzowatego nerwów. Objawy neuropatii mogą wyprzedzać nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych. Opisywano nieprawidłowe wyniki wzrokowych i słuchowych potencjałów wywołanych. Wcześnie zastosowane, prawidłowe leczenie substytucyjne przyczynia się do znacznej poprawy zarówno klinicznej, jak i elektrofizjologicznej (7).
   Niedoczynność tarczycy przebiega też z objawami uszkodzenia mięśni z ich przerostem, ze zwolnieniem fazy skurczu i rozkurczu mięśni. Przerost mięśni określany jest jako zespół Hoffmanna. Może być ograniczony lub uogólniony, czasem chorzy prezentują budową atletyczną. Objawy przerostu mięśni ze spowolnieniem ruchowym i upośledzeniem umysłowym może wystąpić u noworodków (zespół Kochera-Debrégo-Semelaigne'a). Na skutek bezpośredniego opukiwania mięśnia dochodzi do jego przedłużonego skurczu, który jest niemy elektrycznie (myoidema). Objaw ten jest przemijający i podobny do miotonii. Badaniem histologicznym stwierdza się zmianę kształtu włókien mięśniowych oraz obecność spiralnych tworów w ich obrębie. Zapis EMG wykazuje cechy miopatyczne.
   Pacjenci z niedoborem hormonów tarczycy mogą prezentować objawy nużliwości mięśni. W piśmiennictwie można też znaleźć opisy współwystępowania obrzęku śluzowatego z dystrofią miotoniczną lub miotonią
   Niedomoga gruczołu tarczowego przebiega z bólami głowy typu napięciowego, które ustępują po włączeniu substytucji hormonalnej (12). Pojawiają się także zawroty głowy i szumy uszne. Ponadto u pacjentów można obserwować ataksję móżdżkową (korelującą ze zmianami zwyrodnieniowymi móżdżku), objawy pozapiramidowe i pniowe (24).
   Niedoczynność omawianego gruczołu charakteryzuje się spowolnieniem przemian metabolicznych, co ma szczególny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Objawia się to opóźnieniem rozwoju fizycznego i umysłowego niemowląt (kretynizm). Aby zapobiec tym zaburzeniom, obecnie wykonuje się badania przesiewowe w kierunku hipotyreozy u każdego noworodka w drugim dniu życia. Podobne objawy, ale o mniejszym nasileniu występują w młodzieńczym obrzęku śluzowatym. U dorosłych obserwuje się spowolnienie psychoruchowe: zaburzenia koncentracji i pamięci, spowolnienie myślenia i wypowiedzi, upośledzenie uwagi, senność. W przypadku długiego utrzymywania się zaburzeń hormonalnych występuje otępienie, które może być mylnie rozpoznane jako proces neurozwyrodnieniowy. Przykładem jest opisywane przez Cardesa i współpracowników otępienie sugerujące chorobę Alzheimera u pacjentki, której rozpoznano niedoczynność tarczycy. Objawy znacznie zmniejszyły się po zastosowaniu leczenia substytucyjnego (12,25). W EEG nie obserwuje się fal alfa, czasem brak reakcji zatrzymania. Zmiany te ulegają regresji po włączeniu odpowiedniego leczenia hormonalnego.
   Oprócz upośledzenia funkcji poznawczych pacjenci mogą prezentować zaburzenia nastroju (depresja), majaczenie, a także pełnoobjawową psychozę.
   Brak rozpoznania i leczenia niedoczynności tarczycy może spowodować wystąpienie przełomu hipometabolicznego ze śpiączką (myxedema coma), spadkiem ciśnienia tętniczego i temperatury. Występują wówczas objawy depresji oddechowej (z podwyższonym ciśnieniem parcjalnym dwutlenku węgla w krwi tętniczej), nieprawidłowy zapis EKG i poziom enzymów martwicy mięśnia serca, sugerujący ostre niedokrwienie oraz zaburzenia metaboliczne: kwasica oddechowa, hipoglikemia, niedobór sodu i potasu. Nawet prawidłowe leczenie tego stanu związane jest z dużą śmiertelnością - 60-80% (26).
   Podsumowanie
   Prawidłowo funkcjonujący układ endokrynny ma niezwykle istotny wpływ na cały organizm, jednak wydaje się, że jego regulacyjna rola jest szczególnie istotna dla układu nerwowego zarówno ośrodkowego, jak i obwodowego. Stąd schorzenia endokrynologiczne wywołują szeroką gamę objawów neurologicznych. Są one związane z chemicznym działaniem hormonów, ale także z miejscowym oddziaływaniem patologii gruczołów endokrynnych na struktury z nimi sąsiadujące. W przedstawionej pracy omówiono jedynie niektóre z nich.
   Adres do korespondencji:
   lek. Iwona Stępniak
   Klinika Neurologii, Szpital Bielański,
   99,9% opisanych objawów dotyczy mnie --> diagnoza terapia hormonalna

   teraz próby wątrobowe:
   ALT wynik 86 ( norma 0-41)
   AST 48,6 ( norma 0-40)
   Fosfataza zasadowa 90,2 ( norma 40-130)
   Biluribina całkowita 0,53 ( norma 0,30-1,20)

   i teraz pytanie do Was czy wynik wątrobowy ALT i AST jest podwyższony z uwagi na zażywanie ziół i sumpli?
   i drugie pytanie czy to może być problem z tarczycą a nie borelioza ?
   chyba jestem coraz bliżej rozwiązania tej zagadki.
   • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 18:11
    Kurcze u mnie też wiele się pokrywa, a TSH z przed 2 miesiecy było graniczne. Ponadto też mam podwyższony cholesterol i próby mimo, że jedynymi tłuszczami jaki jem są olej lniany, awokado i ryby. Przeczytałam, że wysoki cholesterol towarzyszy chorobie Hashimoto czyli autoagresji organizmu, które jest genetyczne badz wywołane zaburzeniami pracy układu immuno. Jutro mam wizytę u lekarza w tej sprawie umówioną.
    • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 18:33
     neuro21--> daj znać jak Ci poszło ja dopiero ustalam wizytę do endokrynologa ( ponoć zna się na rzeczy ) więc też dam znac
     • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 19:15
      Ok, czuję że to może być jakiś przełom. W ogóle ostatnio kręciłam się wokół tematu hormonów i zauważyłam, że infekcje neurologiczne mają wpływ na ich produkcję. Gdzieś nawet przeczytałam, że neurotoksyny mogą "zalepiać" tarczycę stąd niedoczynność. Obiecujące wydaje się też Hashimoto wywołane szokiem po ujawnieniu krętków przez antybiotyki. To mogło by też wytłumaczyć problemy ze wzrokiem, które pojawiły się później.
      • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 19:23
       neuro u mnie identycznie po 2tyg od wlewów zaczeły się problemy z oczami ( brak ostrości ) potem skoczył mi cholesterol do 264 i to mnie zaciekawiło i dajel D3 niskie bo 12 dobiłem, devicapem do 45 a teraz to TSH jutro robie dalej badania na FT3 i FT4 i przeciwciała i dalej idę tym tropem
       • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 19:39
        Ja od paru dni też nim podążam, oprócz tego dostanę jutro skierowanie na USG tarczycy. Wydaje mi się, że krętki w moim przypadku zaatakowały przysadkę to by wyjaśniało niedoczynność, brak miesiączki i libido. Widocznie zamiast po psychiatrach i neurologach chodzić powinnam do endo pójść.
        • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 20:01
         neuro21 a jak Ci wyszły próby wątrobowe ? bo u mnie chyba od ziół i oczyszczania skoczyły
         • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 20:15
          Te próby to chyba po antybiotykach są wysokie w sumie dalej jestem na doxy 2x po 100. Właśnie czytam, że infekcje bakteryjne odpowiadają za niedoczynność przysadki. Przysadka odpowiedzialna jest za wątrobę i jak źle pracuje to wzrasta cholesterol i próby. Możliwe, że pogorszenie miało u Ciebie związek z toksynami jaki zostały po bb, a u mnie nadal aktywną infekcją.
          • anonimicus Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 20:19
           Chłopie 2x100mg doksycykliny na nic tutaj się nie zda.
          • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 20:20
           możliwe to jest z uwagi na fakt że wziołem się za detox na chrolleli i kolendrze więc pewnie dodatkowo obciążyłem organizm uwalnianymi toksynami
           • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 20:35
            Też jestem na chlorelli i kolendrze. Myślę, że kluczowe jest teraz czy przysadka jest w stanie się zregenerować czy to kwestia nie zabitych krętków. U mnie te 2 tygodnie to na pewno za mało, ale Twoje leczenie wydaje się optymalne.
            anonimicus- rodzinny mi przepisał, żeby mnie do listopada " nie poraziło" wiem, że taka ilość nie ma sensu ale boję się odstawić
            • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.10.14, 23:03
             Jutro rano koniecznie badania :
             Usg tarczycy
             Ft4 i Ft3
             p/ciała tpo i tg oraz ferrytynę
             • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.10.14, 17:22
              No niestety nic się nie dowiedziałam, muszę czekać na wyniki. Jedyne co to, że nie ma w moim mieście dobrego endokrynologa i "No ciężka sprawa, ale ja nie wiem co robić. Niech pani najlepiej do Kielc jedzie" Naprawdę po dziurki mam lekarzy, ale b12 w normie wink
              • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.10.14, 18:11
               neuro21 ja mam w czwartek umówioną wizytę w Kielcach to dam znać jakie u mnie będzie badanie usg i interpretacja wyników które dziś wyglądają tak:
               FT4 50.65% [wynik 1.32, norma (0.93 - 1.7)]

               FT3 46.25% [wynik 3.11, norma (2 - 4.4)]
               • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.10.14, 18:39
                W Kielcach? A jakiś dobry ten endo? Jak tak to bardzo proszę o namiary wink
                • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.10.14, 20:05
                 neuro21 cudem się dostałem sad na konsultację którą załatwiała mi rodzina do AK
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 23.10.14, 22:26
   no to sprawę tarczycy mam załatwioną i mogę tylko pomarzyć że coś z nią jest źle badanie usg wykluczyło te przypuszczenia a jedynie jej praca może być uwarunkowana tym procesem autoagesji który trwa u mnie od 1,5 roku wiec jedynie co mi zostało to obserwacja tego organu co kilka mc badanie thc i nic więcej smile
   Zaczynam przygotowywać się chyba do agresywnej antybiotykoterapi - przynajmniej o tym zaczynam myśleć intensywniej niż zwykle smile
   • hashitess Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 23.10.14, 22:50
    igm_20_4_pmr napisał(a):

    > no to sprawę tarczycy mam załatwioną i mogę tylko pomarzyć że coś z nią jest źl
    > e badanie usg wykluczyło te przypuszczenia

    Marny to radiolog, który nie wie, że mała tarczyca to
    Zanikowe zapalenie tarczycy.

   • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 26.10.14, 12:34
    Infekcje OUN mogą prowadzić do wtórnej niedoczynności przysadki,może powinieneś to sprawdzić. Mi hormony wyszły strasznie niziutko, a jutro idę na USG. Z tarczycą różnie bywa, a o dobrego endokrynologa ciężko. Zwykle odsyłają pacjentów, którzy wymagają leczenia.
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 24.10.14, 08:37
   Jedyny ślad jaki mi pozostaje to wyniki z IW w Lublinie na koinfekcje czyli
   Mykoplazmoza w IGG wynik 29 (powyżej 11 dodatni + )
   Chlamydioza pneumoniae IGG wynik 16 ( od 16 dodatni + ) do 512 ostra faza choroby

   szczerze mówiąc już zgupiałem ....
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 04.11.14, 10:24
   Witam po przerwie

   Postanowiłem do mojej terapii ziołowej Buchnera dołożyć również abax a z racji tego że nigdy wcześniej nie zażywałem Doxycykliny padło na ten antybiotyk + Tinidazol w pulsach

   Doxy zażywam od 25.10.2014 i muszę powiedzieć że działa najbardziej poprawiły się oczy bo od 3 dni praktycznie nie tracę oczu i widzę dużo lepiej niż przed a męczyłem się z tym 7 mc-y
   dziś również przełom z nogami wstałem jak by z większą siłą w nogach i mam tak cały czas więc widzę że coś się dzieje w końcu z tymi objawami na +

   dawka jaką przyjmuje to 2x 100 mg co 12 h Doxy i po 1h od zażycia Doxy dorzucam 500mg Tini na 14 dni i przerwa na kolejne 14 dni ( taki jest plan ) zobaczymy jak będzie dalej !!!
   • sayitnow Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 04.11.14, 11:27
    Swego czasu dość długo brałam doxy, sama z siebie cudu nie zdziałała, ale w kombinacjach poprawa była. Potem przestałam ją tolerować. Pod tym względem lepiej sprawdza się minocyklina jednak.
    Tini nasilił u mnie bóle neuropatyczne do tego stopnia, że nie byłam w stanie wyjść z łóżka ani się ruszyć, po czasie okazało się to herxem, po którym nastąpiła poprawa. tak więc powodzenia, może też zdarzy się poprawa smile
    • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 04.11.14, 16:10
     mnie przed wszystkim zaciekawił ten art: forum.gazeta.pl/forum/w,26140,64131864,,Mykoplazmy_w_duzych_ilosciach_w_kleszczach.html?v=2
     ale już wcześniej postanowiłem że jeżeli z tarczycą wyjdzie wszystko ok zaczynam agresywniejszą antybiotykoterapię metodą ILADS jak będzie czas pokaże - oczywiście cały czas od 60 dni zioła i czystek smile
   • fionka21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 04.11.14, 19:35
    Dawka 200 mg doxy na dobę to dawka bakteriostatyczna w leczeniu boreliozy.

    Bakteriobójcza dawkato 400-600 mg.

    Przeczytaj przynajmniej Burrascano !
    • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 04.11.14, 20:23
     tak fionka21 ja ładuje w siebie 2x 200mg czyli 400 mg na dobę do tego 500mg tini
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 10.11.14, 21:27
   Jak wiecie postanowiłem skorzystać z bardziej agresywnego leczenia uznałem że już nie chce kolejny 8 mc widzieć wszystko we mgle do tego ból stawów dawał mi się coraz bardziej we znaki padło na zestaw Doxy i Tini w dawkach Doxycyklina 200mg co 12h czyli 400mg dziennie przez 10 dni brałem tylko to po 5 dniach problem z oczami praktycznie znikł w 10 dniu wstałem z uśmiechem na twarzy bo do wyraźnego widzenia doszła również siła w nogach więc już byłem bardzo zadowolony ale postanowiłem dalej dołączyć do leczenia Tinidazol 500mg przez 14 dni i przerwa na kolejne 14 dni w pulsach i powiem szczerze że po 7 dawkach bóle neuropatyczne i stawowe mocno się nasiliły do tego ból w odcinku lędzwiowym kręgosłupa oczywiście oczy też zaczeły fiksować ale i tak w mniejszym stopniu jak bez abax - zastanawiam się bo dość szybko zareagowałem na te antybiotyki choć jak wspominałem w dorosłym życiu ich nigdy nie zażywałem i może to dlatego... jeszcze 7 dni i odpoczynek od Tini wtedy napiszę jak idzie dalej ta antybiotykoterapia - oczywiście czystek cały czas 3x dziennie i zioła z protokołu 1x po 2tabs w południe oczywiście priobiotyki i enterol 250 jako osłona 2x na dobę i witaminy B12 D3
   • pies_z_laki_2 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 12.11.14, 16:06
    > 1x po 2tabs w południe oczywiście priobiotyki i

    Mało!!! Bierz rano jeden z dobrych pre i probiotyków (np. Biopron, Multilac, czy Dicoflor 60) i wieczorem przed snem drugi, inny. I tak cały czas i przez kilka kolejnych tygodni po antybiotykoterapii. Enterol możesz też, ale wg. mnie on działa tylko pomocniczo, jako dodatek. Lepiej byłoby włączyć porządną osłonę i wspieranie wątroby i dróg żółciowych.
    • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 12.11.14, 17:54
     dzięki Piesku za info zastanawiałem się na tym multilaciem więc jutro go kupię smile na wątrobę biorę Essentiale Forte 2x na noc - do tych priobiotyków pije jeszcze na wieczór maślankę z grzybka tybetańskiego a rano zaczynam dzień z actimelem i enterolem 250 smile po tym 1h kanapka z chleba razowego z żurawiną i po tym abax Doxy a po 1h po nim Tini i 1h po tym Czystek i w południe zestaw Buchnera smile jeszcze 5 dni i przerwa od Tini
     • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 12.11.14, 23:57
      pisałem w osobnym wątku ( niejako z zapytaniem o potwierdzone żródło) że mógłbyś zamienić tę bezużyteczną herbatkę z czystka incanusa na przynoszącą lepsze skutki odmianę cretecus ,która niespodziwanie zagociła w obrocie handlowym
      • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 13.11.14, 11:00
       spoko nie jest taka bezużyteczna coś tam pomaga zawsze ale odniosę sie do Twojego pytania odnośnie tego leczenia wlewami.
       Miroslaw111 -> cefalosporyny są ok ba krętka w postaci nieukrytej L o koinfekcjach myco i chlam nie wspomne ponieważ wogóle te abax nawet dożylne nie rozwalają bakterii beż ściany komórkowej a u mnie okazało się że wałśnie takie bakterie szaleją przekroczone wyniki dodatnie w IGG dają tego dowód a na te bakterie działąją doxy i tini dlatego powtarzam terapię już nie pod kontem bb tylko pod kontem koinfekcji które szaleją
       • driszti Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 14.11.14, 14:17
        Igm, ile razy ponad normę masz przekroczone IgG cpn i myco?
        Rozumiem, że IgM oraz IgA czyste?
        Próbowałeś tego zestawu na myco?
        www.amazon.com/Raintree-Formulas-Myco-Capsules-650mg/dp/B00GVJ62N8
        • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 14.11.14, 14:52
         driszti -> wyniki miałem takie:

         Ch.pneumoniae IgG (dodatni) 16 ( referencja od 16 do miana 512)
         Mykoplazmoza IGG : (dodatni - 29 )
         Mykoplazmoza IGM ( ujemny )

         a tego środka nie testowałem : Raintree Formulas Myco Capsules 650mg 120 Veg Caps

         na myko lece Doxy i Tini smile i zaczyna coś iść wreszcie w tym dobrym kierunku smile
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 15.12.14, 17:02
   52 dzień na Abax - zestaw Tini w pulsie 14/14 dni po (pierwszy 14 po 500mg ) drugi puls ( 14 dni 1000mg/24h ) do tego cały czas Doxy 200mg x 2 /24h
   Moje odczucia:
   Oczy wróciły na 100%
   Siły w mięśniach powoli coraz więcej - czekam na więcej smile
   Rezonans Kręgosłupa Piersiowego - blizna glejowa znikneła ( całkowita reminilizacja rdzeń czysty )
   Rezonans Głowy ( tu stoję w miejscu czyli 8 - 9mm ognisko deminilizacyjne )
   Najważniejsze że po 7 mc maraźmie następuje widoczna poprawa big_grin
  • alesys Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 16.12.14, 02:28
   No to elegancko! Dajesz nadzieję.

   Ja zaczynam od piątku, 3 abxy, czwarty dojdzie w 3 tygodniu i góra probiotykow, suplementow, osłon itd. Zastanawia mnie tylko, skąd wytrzasnales 2000zł miesięcznie w moim wątku, gdy pytałem o cenę.

   Mam neuroborelioze, kilku, kilkunastoletnia i bartonelloze. Metoda ILADS smile będziemy zdrowi.
   • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 16.12.14, 18:13
    alesys -> może się machnołem chodziło mi o 200 zł / mc na abax
   • sayitnow Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 16.12.14, 19:27
    o ile leczenie nie będzie otworzeniem puszki Pandory, bo i tak czasem niestety bywa..
    • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 16.12.14, 20:03
     Jak dla mnie to jedyne sensowne wyjście z tej sytuacji po 7 mc męczarni w końcu dobrze widzę i mam więcej siły więc nawet przez chwilę nie mam zwątpienia w tą metodę...
     • sayitnow Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 16.12.14, 22:17
      też tak zaczynałam i nie wątpiłam ani przez chwilę
      po 5 latach perspektywa może się zmienić..
      • sayitnow Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 16.12.14, 22:18
       nie żebym chciała zniechęcić czy zdołować, absolutnie. po prostu mamy do czynienia z taką chorobą, z jaką mamy..
       • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 16.12.14, 22:42
        saytinow ale chcesz przez to powiedzieć "nie leczyć"
        • sayitnow Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 17.12.14, 09:56
         oczywiście, że nie. zwracam jedynie uwagę na fakt, że chory, mowa tu o poważnie dotkniętych boreliozą, łapie się ILADS jak zbawienia. z reguły jak tylko zaczyna terapię, następuje poprawa, więc jest i ulga, i wiara, i optymizm. potem jednak dość często droga jest znacznie bardziej kręta i więcej na niej upadków niż można przypuszczać.
         powiem tak: nie neguję ILADS, sama sie tak leczyłam baaardzo długo. ale gdybym parę lat temu wiedziała tyle, ile wiem dzisiaj, wybrałabym inne ścieżki..
         • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 17.12.14, 12:51
          sayitnow - chociaż nie mam doświadczenia też sądzę że bagatelizowanie choroby i założenie że ILADS rozwiąże cały problem to niebezpieczne myślenie

          nie brałem jeszcze antybiotyków jak chcesz podzielić się wiedzą co wg Ciebie jest istotne proszę CIę o wiadomość mojego gazetowego @

          pozdrawiam
          • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 17.12.14, 20:29
           każdy przypadek należy zawsze rozpatrywać indywidualnie ale nie wydaje mi się by był ktoś drugi który by czekał 7mc na poprawę tracąc ostrość widzenia uniemożliwiając mu normalne funkcjonowanie a po 50 dniach na abax metodą ilads wzrok cudownie wrócił i co mam zgonić to na zbieg okoliczności czy cudowne uzdrowienie i przypadek a antybiotyki to beee proszę Was bez przesady nie wiem jak innym ale na mnie ten zestaw abax działa na tyle że poprawił mi się komfort życia i nie zrezygnuje z tej terapii aż całkiem nie wyzdrowieje tongue_out
           • sayitnow Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 17.12.14, 20:55
            ależ ja też swego czasu miałam spektakularne poprawy na abx-ach i zapewniam Cię igm, że nie byłam przypadkiem, z którym choroba obeszła się lepiej niż z Tobą, wprost przeciwnie.. abx-y postawiły mnie na nogi, przywróciły do funkcjonowania i to nie tylko jeśli chodzi o widzenie, ale i cały szereg innych kwestii. ale do czasu, bo to wszystko miecz obosieczny..
            Twoja poprawa nie jest oczywiscie dziełem przypadku ani cudem i nie neguję działania abx. Mówię tylko, że to ma dwie strony i jako osoba z dłuższą historią chorobową niż Ty, de facto pełna szacunku i wdzieczności dla swojego lekarza, osoba przyjmująca abxy znacznie dłużej niż Ty, śmiem twierdzić, że nie bez powodu szereg osób po terapii szuka wciąż innych metod leczenia.. To wszystko co mówię.
            • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 17.12.14, 22:48
             rozumiem i doceniam Twoją wiedzę bo przeszłaś drogę o której ja nie mam pojęcia na tym etapie leczenia - wnioskuje że abax w Twoim przypadku miały przy długotrwałym przyjmowaniu dość poważne skutki uboczne ?
             • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 18.12.14, 00:27
              igm ,
              najgorsze jest to że abax często daje poprawę lub "spektakularną poprawę "tylko z naszego punktu widzenia nie jest istotna szybka poprawa tylko poprawa całkowite ,definicja ozdrowienia

              dlatego to że ci się wzrok poprawił to jeszcze nic i tak jak pisałeś u każdego jest inaczej/inna reakcja

             • sayitnow Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 18.12.14, 11:15
              igm, mam nadzieję, że w Twoim przypadku terapia skończy się sukcesem. ja naprawdę nikogo di niczego nie chcę zniechęcać. Po prostu pamiętam, że lata temu byłam tak entuzjastycznie nastawiona jak Ty, co jest zresztą zrozumiałe, gdy nagle widzi się światełko w tunelu. Pamiętam też, że wszelkie uwagi negatywne na temat ILADS puszczałam mimo uszu, bo przecież u mnie stan się poprawiał.. Po latach mogę jedynie stwierdzić, i wypowiadam się tu wyłącznie we własnym imieniu i na podstawie własnego doświadczenia, że terapia daje spektakularne efekty, ale potem równie spektakularne nawroty, o tyle gorsze, że wszystko jest wtedy bardziej zajadłe. Do tego dochodzi kwestia zagrzybienia mimo restrykcyjnej diety, spustoszeń, jakie w organizmie poczyniły lata leczenia itp itd. Generalnie można mieć wciąż to co przed leczeniem, w formie ostrzejszej, plus gratisy...
              • hashitess Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 18.12.14, 11:35
               Z Twojego postu wynika, że nie warto toczyć
               boju z krętkami,
               czy się mylę?
               • sayitnow Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 18.12.14, 12:19
                nie Hashi, nie to chciałam powiedzieć. Oczywiście, że trzeba walczyć. Też nadal walczę. Raczej to miałam na myśli, że jeśli tylko człowiek jest w stanie, to może lepiej zaczynać terapię od innych metod niż antybiotyki. I tak jak mówię, nie jestem przeciwnikiem ILADS, sama długo tak się leczyłam, jestem tylko za tym, by nie reagować hurraoptymizmem.
                • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 18.12.14, 15:44
                 Saytinow ,ja choruję prawie 2lata,nie brałem abax,chodzę biergam,funkcjonuje na 1/3 możliwośći zdrowego organizmu.CHoroba poczyniła spusztoszenia chociażby w mojej pracy,z której musiałem zrezygnować bo była zbyt wymagająca . Zioła działaają w moim przypadku chyba bakteriostatycznie , nie ma poprawy , ale wydaje się że pogorszenia również nie. Cały czas się suplementuje,niektóre wskażniki chyba mi już nie wzrosną nie mogą, z niepokojem jednak patrzę jak cześć badań wskazuje na pogorszenie zdrowia.

                 Zbyt dużo nieudanych kuracji ILADS zasłyszałem żeby być już zdesperowany tę metodą
                 Jakie elementy do walki na moim miejscu byś przedsięwzięła ?
                 Miroslaw
                 • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 18.12.14, 16:33
                  miroslaw111 właśnie ja już byłem tak zdesperowany nie widzeniem przez tyle mc-y oraz dokładaniem to nowych objawów pod koniec czekania że już nie widziałem sensu by czekać dalej i opierać się tej terapii - teraz nachodzą mnie myśli co by było gdybym terapię ilads zaczoł jak tylko zaczeły mi mrowić stopy ciekawe czy by się to zatrzymało i wróciło do zdrowia szybko czy postępowało by to do tego czasu jak miałem teraz po mimo zastosowania ilads ? na to pytanie już sobie nie odpowiem ale dowiem się co długotrwała antybiotykoterapia mi pomoże czy pogorszy stan zdrowia... jak na razie powiem tyle że jestem zadowolony bo widzę i mogę jeździć autem więc nie jestem już kaleką takim jak byłem z przed kiedy tylko czekałem i jadłem suple i zioła
                  • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 18.12.14, 16:47
                   no to zupełnie inna sprawa,chociaż u mnie pogorszenia pewny być nie mogę to jednak szybkiego chyba nie będzie ? ja widzę nie jak kiedyś ale widzę,najgorsze jest zmęczenie,odrealnienie,zero spontaniczności,depresje,
                   no Nowym Roku dostanę auto w spadku to też będzie mi łatwiej bo ja tracę po 5h dziennie na chodzenie smile uparłem się że wszędzie dojdę piechotą bo lepiej się po tym czuję,ale przez to czasu mi nie starcza

                   No ziół i supli jem więcej , skoro się dobrze po nich czuję ogranicza mnie tylko układ pokarmowo-trawienny smile Jakieś 10 do 15 g dziennie tabletek to sporo ?smile                   • alesys Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.12.14, 01:32
                    Ja się podjąłem Iladsa i uważam następująco. Warto naruszyć bakterię antybiotykami, nie ciągnąć tej metody w nieskończoność. Max 6, 7 miesięcy. Potem odsapnac i od razu atakować ziołami mimo np braku objawów. Część objawów może załatwić antybiotyk, inną część zioła. Bez sensu też łykać chemię latami.
                    • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.12.14, 11:10
                     Dokładnie alesys tak samo uważam choć mineło dopiero 7 tyg jestem dobrej myśli - oczy wróciły czekam na poprawę tej męczliwości mięśni i będzie już całkiem ok
                     • alesys Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.12.14, 21:33
                      Powodzenia i zdrowia smile ja dopiero trzeci dzień, ale już lata w narządach.
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 28.01.15, 19:59
   Dziś po kolejnych badaniach które zrobiłem szukając przyczyny mojego złego samopoczucia tj, braku siły w nogach związanego z nadmiernym napięciem mięśni i ścięgien doszedłem do wniosku że chyba nic więcej nie wymyśle - EMG - czyli przewodnictwo wyszło w normie - czucie mięśni w normie - polineuropatia (wykluczona )
   stwierdzona spastyczność ( i teraz pytanie ) czy ktoś z Was chorych słyszał o przypadku boreliozy której następstwem jest spastyczność ?

   bo z informacji które znalazłem to na to schorzenie składa się udar mózgu, ( podejrzenie z uwagi na 2 ogniska deminilizacyjne przechodzony ) - SM ( wykluczony punkcją i brakiem PANKOW I CANKOW ) - Uszkodzeniem OUN rdzenia kręgowego - ? wywołanym przez przeciwciała atakujące bakterię ?

   Tak czy siak walka zaczyna się od nowa jeżeli potwierdzę w badaniach że bb nie mam sad
   • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 28.01.15, 20:22
    igm trzymaj się , wszyscy jedziemy na tym samym wózku , jedni bliżej przepaści innu dalej wink takie sarkastyczne
   • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 28.01.15, 20:37
    Głowa do góry!
    Póki walczysz jesteś zwycięzcą !
    Myślę, że powinieneś poradzić się innego lekarza, najlepiej za granicą np. w Niemczech. Może potrzebujesz nowego lekarza, aby spojrzał na Ciebie na świeżo i nie wspominaj na starcie o bb, bo staniesz się nie wygodny. If you know wjat I mean?
    • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 28.01.15, 22:52
     brzmi jak wyrok , ale wiem o co ci chodzi
   • driszti Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 29.01.15, 16:16
    Igm, na forum kleszcze.edu jest kilka osób które również mają spastyczność, więc takie it easy to tylko borelka wink
    • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 29.01.15, 18:36
     spastyczność to spastyczność, a borelioza to borelioza
     • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 29.01.15, 20:46
      dokładnie - spastyczności nie da się pozbyć abaxami - ciężki temat poczytałem trochę o tym i nie jestem zbytnio zadowolony bo długa droga do powrotu do zdrowia mnie czeka ...
      zobaczę co wymyśli moja Dr,neuro
      • alesys Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 31.01.15, 20:00
       Skoro jestem pospinany, to chyba spastyczność też mnie dotyczy....
       Igm jak Twoje zmiany dem? Co robiles, żeby zaleczac uszkodzenia? Tylko wit. D3, B12, lecytyna, czy coś jeszcze? Chciałbym wspomóc remielinizacje moich 3mm. Poki co biorę wit d3 2000ui i witamine b12 500ui, niby 20.000 dziennego zapotrzebowania...
  • neuro21 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 31.01.15, 22:37
   Czemu przestałeś brać abaxy? Co się poprawiło, a co zostało?
   Pytam z ciekawości wink
   • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 01.02.15, 00:04
    nero21 -> została mi tylko spastyczność i tiki nerwowe lewej powieki i policzka ( 1mc temu analogicznie była to prawa strona i ta spastyczność nóg -
    alesys -> blizna glejowa w odcinku piersiowym została całkowicie zreminilizowana i nie ma po niej śladu
    zostały mi jeszcze dwie zmiany w móżdzku jedna 8 druga 9,5mm
    • driszti Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 19.02.15, 12:26
     Igm, jak długo jesteś już bez abax? Czy objawy nie wracają?
     • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 19.02.15, 17:28
      driszti będzie już kawałek bo przrwałem 5 stycznia i jak na razie nie wracają - co mi zostało - to cały czas mam - męczliwość mięśni i spastyka potwierdzona badaniami oraz nerwo tiki lewej części twarzy tzn powieka i policzek przy kąciku ust - za 2 tyg robie WB w igg igm bb i myco zobaczymy co wyjdzie jak coś złapie test to wracam do abaxów bo mam całkiem niezły zapas smile
      • driszti Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.02.15, 13:23
       Myślałam, że ty tak już na zawsze zrezygnowałeś z abaxów...
       U mnie po rocznym leczeniu też pozostało tylko osłabienie siły mięśniowej, szybka męczliwość mięśni, zakwaszanie i okresowo pojawiające się bóle mięśniowe. Od kilku dni smaruję ręce Voltarenem Max, bo się nawet nie da pisać na klawiaturze sad To jest to co najbardziej mi dokucza, pozostałe dolegliwości jak strzelanie stawów, czy ciągły katar są do przeżycia.
       Zastanawiam się, czy jest jakaś inna przyczyna tych dolegliwości mięśniowych... Zaczynam mieć wątpliwości czy leczę to co powinnam. Chociaż w sumie abaxy mi dużo pomogły...
       Natomiast na drgania i fascykulacje, bardzo mi pomagają elektrolity i magnez 400 mg 2xdz, tylko nie może być węglan ani tlenek magnezu.
       • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.02.15, 15:44
        rozumiem - driszti ja na nadmierne napięcie mięśni biorę sirdalud i beclofen - pomaga z maści testuje teraz na sobie ziołowe tj końską maść i czarci pazur ( ja mam kłopoty z nogami ) ręce ok dostałem jeszcze na receptę Fsstum żel co do suplementacji zażywam już kilka mc - solgaru magnez
       • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 01.03.15, 10:33
        magnez w moim przypadku pierwiastkiem numere 1 się okazał , borelia obniżyła mi jego poziom
        • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.03.15, 22:31
         ja magnez mam wysoko zresztą żelazo też smile a sód nawet powyżej normy o 1
  • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.02.15, 18:28
   bez magnesu nie ma się w tej chorobie
   spada tak bardzo że człowiek zaczyna wszystko boleć i skurcz w kążdym miejscu , nawet w jamie brzusznej ,
   bez dobrego magnezu się nie obejdzie , 150mg jonów dziennie u mnie daje już niezły rezultat staram się brać min 270mg codziennie
   • xmugenx Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.02.15, 22:53
    jak mirosław objawiają ci się te skurcze? czy mówisz o takich skurczach jak sportowcy mają że ci się blokuje noga i boli i faktycznie ją ruszyć nie możesz? czy masz na myśli bardziej jakieś lekkie drgania mięsni, tiki ?

    czy twoje skurcze mają odbicie w poziomie magnezu w badanich?
    • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 22.02.15, 11:54
     zmugenx o ile pamiętam nie jesteś chory więc to nie tak działa
     magnes to najlepszy suplement na moje schorzenie,

     właśnie nie mówie o delikatnych drganiach itp tylko o większy wpływie na to że mięśnie nie są obolałe,nie skurczają się natychmiast,po prostu komfort ciała zwiększył się diametralnie,

     "blokuje noga że ruszysz nie możesz" czyli drętwienie ? nadal występują

     ponieważ odkąd zaczałęm suplementować nie robię przerwy nie pamiętam jakbyło wcześniej,

     co do skurczów powieki to mam wrażenie że nie tylko od magnezu to zależy ,bo wysycenie magnezem mam obecnie spore , mg w surowicy na poziomie 75%
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 22.02.15, 09:49
   Wreszcie - jakiś postęp jak wiecie od ponad tygodnia stosuje maści ziołowe czarci pazur i końską maść i muszę powiedzieć ze te maści działają - dziś pierwszy raz od bardzo długiego czasu mogłem swobodnie wyjść z psem na spacer i nie zabrało mi oczu ( nie straciłęm ostrości widzenia po wysiłku spacerem ) do tego dużo większa siła w mięśniach i przytępiony ból nóg.
   Nie wiem dokładnie co mi pomaga bo biorę rano przed śniadaniem też beclofen 25mg na rozluźnienie napięcia mięśni - ale to co teraz stosuje przynosi oczekiwany długo skutek,
   Polecam również masaże na przemian gorącą i zimną (bardzo zimną wodą) prysznicem po około 25sec 4serie
   pozdrawiam
   • tinki76 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 14.03.15, 09:38
    Igm napisałam do Ciebie na priva wiadomość.
  • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.03.15, 13:51
   Dziś otrzymałem wyniki badań WB IGG i IGM na BB i o dziwo ku mojemu zaskoczeniu pierwszy raz wyniki są ujemne w tych dwóch klasach zrobiłem również badanie IGG i IGM na mycoplazme i tu już tak kolorowo nie jest bo w IGG mam wynik 61 norma do 21 więc dziadostwo siedzi we mnie jeszcze to w przyszłym tygodniu konsultacja neurologiczna i zaczynam walkę teraz z myko - właśnie zakupiłem 2 preparaty na iherb tj.

   1. Nutritional Therapeutics, ProPax, With NTFactor, A Complete Multi-Vitamin & Multi-Mineral, 60 Multi-Packs
   2op
   2. Nutritional Therapeutics, Healthy Aging, with NT Factor, 120 Tablets (NTI-95120)
   2op
   i teraz pytanie do Was czy ktoś z Was zażywał NF Factor ? jeżeli tak to jakie macie odczucia
   prawdopodobnie czeka mnie długie leczenie jeszcze abaxami przeciw tej myco która zagnieździła się pięknie w moich komórkach sad
   • driszti Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.03.15, 14:30
    Od roku używam tego preparatu NT Factor
    www.iherb.com/Nutritional-Therapeutics-Healthy-Aging-with-NT-Factor-120-Tablets/11517#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=nt%20factor&rc=10&sr=null&ic=1
    Spektakularnych efektów nie zauważyłam. Na pewno mycoplasmy nie zwalczył, podniósł za to poziom witamin z grupy B. Kończę teraz opakowanie i postanowiłam, że nie będę go już więcej kupować. Dużo kosztuje, a "szału nie było". Ale pewnie u każdego inaczej działa.

    Igm, czy ty też masz dodatnie przeciwciała chlamy?
    • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.03.15, 15:33
     witaminy z grupy B są odpowiedzialne niby za system nerowy,nieuroprzekażniki , u mnie suplementacja polegała na braniu WSZYSTKIEGO , więc nie wiem co pomogło ,na oewno wit D magnez angan żelazo spada od boreliozy , ja przyjmuje profilaktycznie %50rda w dni nietreningowe i 100% wtreningowe b complexu ,czy warto podnieść dawki ? ( w sklepach dla sportowców niektóre mają po500 i 1500% czy to coś daje ? )

     IGM na jakim poziomie masz B12 i jak ją zuupełniałeś ?
     • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.03.15, 15:54
      miroslaw111 -> mam świeże wyniki badań i minerałów: i tak
      Parametr Wynik Jednostka L H Norma
      Morfologia krwi Leukocyty 6,85 tys/?l 3,80 10,00 N
      Erytrocyty 5,59 mln/?l 4,20 6,00 N
      Hemoglobina 16,5 g/dl 14,0 18,0 N
      Hematokryt 47,5 % 40,0 54,0 N
      MCV 85,0 fl 80,0 99,0 N
      MCH 29,5 pg 27,0 35,0 N
      MCHC 34,7 g/dl 32,0 37,0 N
      Płytki krwi 275 tys/?l 140 440 N
      RDW-SD 38,9 fl 35,1 43,9 N
      RDW-CV 12,6 % 11,6 14,8 N
      PDW 10,5 fl 9,0 17,0 N
      MPV 9,3 fl 9,0 13,0 N
      P-LCR 20,0 % 13,0 43,0 N
      PCT 0,26 % 0,17 0,35 N
      Neutrofile 4,06 tys/?l 2,50 7,00 N
      Limfocyty 1,97 tys/?l 1,00 3,50 N
      Monocyty 0,67 tys/?l 0,20 1,00 N
      Eozynofile 0,12 tys/?l 0,10 0,50 N
      Bazofile 0,03 tys/?l 0,00 0,10 N
      Neutrofile 59,2 % 40,0 70,0 N
      Limfocyty 28,8 % 20,0 45,0 N
      Monocyty 9,8 % 0,0 14,0 N
      Eozynofile 1,8 % 1,0 5,0 N
      Bazofile 0,4 % 0,0 2,0 N
      Elektrolity (Na, K) Sód 147 mmol/l 136 146 H
      Potas 4,57 mmol/l 3,50 5,10 N
      Magnez Magnez 0,90 mmol/l 0,66 1,07 N
      Żelazo Żelazo 124,0 ?g/dl 59,0 158,0 N
      ALT ALT 71 U/l 0 41 H
      AST AST 32,0 U/l 0,0 40,0 N
      TSH TSH 3,930 ?IU/ml 0,270 4,200 N
      Borelioza IgG met. western-blot Borelioza IgG P100 -
      Borelioza IgG VIsE -
      Borelioza IgG P58 -
      Borelioza IgG P41
      Borelioza IgG P39 -
      Borelioza IgG OspA -
      Borelioza IgG (OspC) B. sensu strico -
      Borelioza IgG (OspC) B. afzelii -
      Borelioza IgG (OspC) B. garinii -
      Borelioza IgG (OspC) B. spielmanii -
      Borelioza IgG (P18) B. sensu strico -
      Borelioza IgG (P18) B. afzelii -
      Borelioza IgG (P18) B. garinii 1 -
      Borelioza IgG (P18) B. garinii 2 -
      Borelioza IgG (P18) B. spielmanii -
      Borelioza IgG interpretacja ujemny,0 pkt
      Borelioza IgM met. western-blot Borelioza IgM P100 -
      Borelioza IgM VIsE -
      Borelioza IgM P58 -
      Borelioza IgM P41
      Borelioza IgM P39 -
      Borelioza IgM OspA -
      Borelioza IgM (OspC) B. sensu strico -
      Borelioza IgM (OspC) B. afzelii -
      Borelioza IgM (OspC) B. garinii -
      Borelioza IgM (OspC) B. spielmanii -
      Borelioza IgM (P18) B. sensu strico -
      Borelioza IgM (P18) B. afzelii -
      Borelioza IgM (P18) B. garinii 1 +
      Borelioza IgM (P18) B. garinii 2 -
      Borelioza IgM (P18) B. spielmanii -
      Borelioza IgM interpretacja ujemny,5 pkt
      Mycoplasma pneumoniae Przeciwciała w kl. IgG 66,02 RU/ml
      Mycoplasma pneumoniae Przeciwciała w kl. IgM 0,16 Ratio
      • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.03.15, 01:10
       kolego tarczyca rozjeb ... a tak wyniki bardzo dobre, jednym słowem jesteś wyleczony,nie chciałbyś mmoich widzieć ,a niby ciężko nie choruję, tylko coś z wątrobą , ja mam wyniki wątroby bardzo dobre a jednak nieco powiększona , no i garini wyszedł dodatni? i to w IGM
       • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.03.15, 09:05
        ten jeden pasek to jest ok napisali przy tym pasku o.c. obecne specyficzne pasmo o intensywności mniejszej niż cut off

        Czyli IGG czysto w IGM tak jak napisałeś + przy garini dający 5 pkt czyli ujemny - nie wiem czy jest sens szukania DNA bakterii wykonać badanie metodą molekularną Real Time PCR polegające na wykrywaniu materiału genetycznego (DNA) bakterii Borrelia burgdorfe
        medgenetix.pl/lekarz/faq/160-borelioza
        miroslaw111 -> ta wątroba to przez mycoplazme - tarczyca ok konsultowałem ją z endo - Najważniejsze że Oczy Wróciły smile - teraz pracuje nad siłą w mięśniach nóg smile
        • lukalien Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 25.05.15, 21:02
         gm_20_4_pmr napisał(a):

         > Czyli IGG czysto w IGM tak jak napisałeś + przy garini dający 5 pkt czyli ujemn
         > y - nie wiem czy jest sens szukania DNA bakterii wykonać badanie metodą molekul
         > arną Real Time PCR polegające na wykrywaniu materiału genetycznego (DNA) bakter
         > ii Borrelia burgdorfe

         przeklejam fragment opracowania:

         Testy PCR są obecnie dostępne i mimo, że są bardzo specyficzne ich czułość
         pozostaje słaba, prawdopodobnie jest mniejsza niż 30%. To jest spowodowane tym, że Borrelia wywołuje zakażenie głęboko w tkankach i tylko przejściowo można ją znaleźć w płynach ciała.
         • lukalien Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 25.05.15, 21:05
          może lepiej zrobić np test CD 57 - można nim mierzyć postępy leczenia (zwłaszcza gdy się ma wynik sprzed leczenia dla porównania)
      • presleyova Problem z tarczycą 23.03.15, 15:00
       igm_20_4_pmr napisał(a):

       > TSH TSH 3,930 ?IU/ml 0,270 4,200 N

       Masz problemy z tarczycą i może nie masz boreliozy.
       Masz na bank źle działającą tarczycę.
       TSH nie powinno być wieksze, niż 2.

       Zrób raz jeszcze TSH, a do tego dodaj fT3 i fT4. Jesli bierzesz coś na tarczycę, to badania robi się na czczo, bez leków.

       Masz niedoczynnośc tarczycy- poczytaj o objawach i zaznacz sobie, które masz. Zdziwisz się bardzo....
       • igm_20_4_pmr Re: Problem z tarczycą 23.03.15, 17:06
        presleyova -> czy Euthyrox N25 spowoduje ustabilizowanie do poziomu 2 i jak długo to brać i czy rano czy na noc ?
    • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.03.15, 15:51
     driszti -> tak nieznacznie mam podwyższone igg wynik 16
     • driszti Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.03.15, 19:08
      igm_20_4_pmr napisał(a):

      > driszti -> tak nieznacznie mam podwyższone igg wynik 16

      A IgA chlamy i myco masz czyste?
      W sumie niskie masz te miana w IgG... Ja na przykład myco w IgG mam prawie 150 i chlamy prawie stówę.
      • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.03.15, 19:41
       a objawy bardzo masz straszne ? przy takich wynikach - IGA nie robiłem ...
       • driszti Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 23.03.15, 13:33
        Akurat neurologicznych objawów miałam prawie wcale, u mnie głownie wszystko poszło w mięśnie, stawy i kości uncertain
        • miroslaw111 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 23.03.15, 23:22
         a teraz pytanie bo tak :
         stawy mnie bolą i krętek wyjadł mi z nich maż, czyli odmiana stawowa
         mam skurcze drętwienia nerwobóle , nie czuję często właściwie danych partii ciała jak ćwiczę biegam to wyglądam często jak nienormalny bo tu mnie przegnie tam mnie wygnie , nie da sięnadtym zapanować,taki jakiś kaczy chód często obsrwuje, bóle głowy w sumie nie uporycze,
         jak się zaczęła borelka no to wiadomo że jakiś ból przejdzie pięćdziesiąt razy na dzień ale znika ( jak byłem zdrowy też czasem coś przeszło )

         więc ten niewielki ból może powodować babesia ew. barto
         dalej nie wiem czym jest neuroborelioza ? wtedy kiedy krętek przedziera barierę krew-móżg ? przecieżrobi to zwykle zanim minie miesiąć od infekcji

         igm mówisz często o chlam i myco , barto i babesie łatwo jeszcze rozpoznasz , ale odróżnić te dwie od dwóch nastepnych to powiem Ci że to już nie do ogarnięcia , ciekawe jakie symptomy daje sama borelia - rozbicie grypopodobne ,stan zapalny i tylko to ? a to co "chodziło we mnie" przemiezczając się po ukąszeniu to był krętek czy inne badziewia ?
   • zyrafa46 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 23.01.16, 09:24
    Mam pewien pomysł na Twoje myko ale nie jestem pewna.
    W każdym razie ja mam kandydozę. I to nie tylko w przewodzie pokarmowym
    (czego się spodziewałam) ale w całym organizmie.
    Po 5 tygodniach leczenia (nieinwazyjnego) - połowa problemu.
    Postanowiłam ponowić kurację, ale tym razem pełne 3 miesiące.
    podobno powinno wystarczyć. Tylko, że to nie myko a kandydoza...
    Sama jestem ciekawa efektów...
    Napiszę może za 3 miesiące.
    Żyrafa
    • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 23.01.16, 09:52
     aby w 100% stwierdzić myco po przez badania z krwi trzeba przeprowadzić prowokację u mnie po podaniu abax przeciwciała tej bakterii skoczyły 4krotnie w klasie IGG.

     Żyrafa daj znać co to za patent masz...
     • michaelred Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 13.11.19, 19:43
      napisz do mnie na priv albo na email.
      • the_kure Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 21.11.19, 03:06
       mozna jakis kontakt do igma ?
  • tinki76 Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.03.15, 17:05
   Igm odbierz pocztę.
   • igm_20_4_pmr Re: Neuroborelioza=po 7 latach od ugryzienia diag 20.03.15, 21:16
    tinki odpowiedz na prv
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka