Dodaj do ulubionych

Permetryna - 100 % skuteczności na kleszcze

12.05.15, 21:06
Dzień dobry.

Jak niektórzy z was wiedzą permetryna działa zabójczo na kleszcze i kilkadziesiąt innych owadów/insektów.

Tutaj macie film na youtube:

www.youtube.com/watch?v=n_XvX9Hyrhw

Tutaj macie 250 ml permetryny, koncentrat 25%, cena 121.49PLN.

Do impregnacji odzieży używa się stężenia od 0,5% do 1%.

Czyli z 250ml koncentratu można uzyskać 6,25 L płynu o stężeniu 1% lub 12,50 L płynu o stężeniu 0,5%. (ubrania należy spryskać)

Permetryna działa na ubraniach nawet po kilku praniach.

Cena 121.49 jest dosyć droga (plus koszt przesyłki), dlatego polecam złożyć się w kilka osób, np. we 3 osoby i przetestować specyfik.
Obserwuj wątek
    • anonimicus Re: Permetryna - 100 % skuteczności na kleszcze 12.05.15, 21:07
      link do permetryny:

permetryna.pl/pl/koncentrat-do-pryskania-spray-permetryna-25-opakowanie-250-ml.html
      • depakinka11 Re: Permetryna - 100 % skuteczności na kleszcze 12.05.15, 22:34
        Stosowalam DEET ,rozpylilam na nogi i buty .
        Popalilo mi buty w niektorych miejscach
        Nic w linku permetryny nie pisza czy to niszczy ubrania?
        nie wiem czy dobrze doczytalam ,ze sie rozpryskuje na ubrania czy zamoczyc cale ubrania i wysuszyc?
        • anonimicus Re: Permetryna - 100 % skuteczności na kleszcze 12.05.15, 23:19
          Permetryna to coś zupełnie innego niż DEET.

Permetryna nie niszczy ubrań. Mundury US Army są impregnowane permetryną.

Ubrania się opryskuje.

Link do gotowego produktu:

www.amazon.com/Sawyer-Products-Permethrin-Clothing-Repellent/dp/B00MA950E0

Robiąc samemu taki roztwór wychodzi o wiele taniej.

Poza tym ten amerykański produkt nie jest dostępny w Polsce.

Dziwię się, że żadna firma nie wprowadziła jeszcze czegoś takiego na polski rynek.

Przy prawidłowym użyciu - 100% skuteczności.

Nie odstrasza kleszczy, tylko powoduje że one zdychają.

Działa na komary, kleszcze i wiele innych "upierdliwych" robaków.
          • fionka21 Re: Permetryna - 100 % skuteczności na kleszcze 13.05.15, 11:36
            Niektóre pralnie wprowadziły usługę impregnację odzieży (chyba) premetryną
            • juanda Re: Permetryna - 100 % skuteczności na kleszcze 13.05.15, 12:11
              ja odkąd zaczęłam pryskać ubranie permentyną to nie widziałam kleszcza - także polecam ten sposób
              • juanda Re: Permetryna - 100 % skuteczności na kleszcze 13.05.15, 12:14
                dodam że najlepiej jest przeznaczyć sobie 1 zestaw ubrań na permentynę bo faktycznie nie jest łatwo spieralna. Mnie osobiście ubranie nie zostało naruszone ale szczeżonego...
    • pies_z_laki_2 Re: Permetryna - 100 % skuteczności na kleszcze 13.05.15, 19:32
      Używam Muggę od lat, nic nie zniszczyłam psikając raz na dzień, czy nawet i dwa razy dziennie (buty, spodnie, rękawy, kapelusik, nadgarstki z paskiem od zegarka, włosy, kurtkę itp).

Permetrynę stosuję również, ale w wersji psiej smile
      Więcej na temat tutaj:
      - forum.gazeta.pl/forum/w,26140,135503260,135522295,Re_kleszcze_jak_nie_dac_sie_paranoi_.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka