Dodaj do ulubionych

Demielinizacja - regeneracja mieliny

17.01.17, 13:05
Mam pytanie do wszystkich, ktorym udalo sie zregenerowac oslonke mielinowa czy to w mozgu, czy w kregoslupie.

Kilka miesiecy temu przeczytalam wpis jakiegos mezczyzny z demielinizacja w kregoslupie, ktory dostal jakies leki, po ktorych zaczal znow normalnie chodzic i odzyskal wzrok. Niestety nie moge znalezc tej wypowiedzi.

Ma ktos z Was takie doswiadczenia? Udalo sie komus zregenerowac otoczke mielinowa aksonow? Jesli tak, piszcie prosze.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • aruna_schulz Re: Demielinizacja - regeneracja mieliny 26.01.17, 13:48
        Nie, nie chodzi mi o stwardnienie rozsiane. Pytam, bo gdzies tu czytalam komentarz mezczyzny z borelioza czy neuroborelioza, demielinizacja w kregoslupie, bardzo slabym wzrokiem i majacego powazne problemy z chodzeniem i ogolnym poruszaniem sie. Pisal on, ze dostal jakis lek, po ktorym odzyskal wzrok i zaczal sie znow normalnie ruszac. Mogl znow chodzic i widziec. A w rezonansie okazalo sie, ze te zmiany demielinizacyjne sie cofnely. Ten lek to nie byl zaden stosowany przy stwardnieniu rozsianym. Stad ta moja zagadka co to bylo. Nie moge sie doszukac tej wypowiedzi i pomyslalam, ze jak napisze tu na forum, to moze sie ktos odezwie, kto ma podobne doswiadczenia, wie cos na ten temat, a moze nawet ten sam mezczyzna przeczyta moj wpis.
        Czytalam dosc duzo na temat regeneracji mieliny aksonow i jest to bardzo skomplikowane, ale mozliwe m.in. dzieki przeszczepowi komorek np. z rdzenia kregowego, ale to jest bardzo powazna operacja, dlatego szukam innych mozliwosci.
    • mrowkolew Re: Demielinizacja - regeneracja mieliny 16.03.17, 15:43
      może chodzi o ten specyfik - coś o działaniu zbliżonym do terapii komórkami macierzystymi, tyle że zawiera substancje pobudzające własne komórki macierzyste laminina.net/ , z dawniejszych środków także homeopatyki mają podobne działanie np. z Heel które w składzie miały wyciągi z płodów świńskich i łożysk świńskich, a znane zanim jeszcze przyszła moda na preparaty z łożysk czy krwi pępowinowej Zeel T, i chyba Discus compositum - w Discus są też witaminy wpływające na regenerację

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka