Dodaj do ulubionych

Rok po rumieniu, czy można coś teraz zrobić?

10.06.20, 18:59
Witam,
Po roku od rumienia skojarzyłam że to mógł być kleszcz. Lato, las, to się zgadza. W ciągu tego roku pojawiły się dolegliwości które minęły po paru dniach lub tygodniach, zawsze łączyłam je z innymi okolicznościami, zresztą przechodziły, a teraz pomyślałam o tej dziwnej "wysypce" sprzed roku.
Czy mogę coś teraz jeszcze zrobić, zbadać się żeby jeszcze czemuś móc przeciwdziałać, albo po prostu wiedzieć że mogę mieć tę chorobę?

Dziekuję za wyrozumiałość dla wystraszonej i świeżej w tym temacie osoby.
Obserwuj wątek
  • po-porade-35 Re: Rok po rumieniu, czy można coś teraz zrobić? 16.07.20, 09:33
   Witam, ktoś, coś? Czy serio nikt w moim przypadku nie ma nic do powiedzenia?
   Zrobiłam test Elisa:
   Elisa IgG 5,1 RU/ml (<16 to negatywny), IgM 10 RU/ml (<16 to negatywny).

   Chciałabym wiedzieć czy to oznacza chorobę, czy może się rozwinąć, czy w ogóle mogę coś zrobić żeby uniknąć przechodzenia tych wszystkich historii o których piszą tu ludzie.

   Dziekuję za chwilę uwagi.
   • witoldpi Re: Rok po rumieniu, czy można coś teraz zrobić? 23.07.20, 06:20
    najgorszy test wybrałaś z możliwych, na górze masz FAQ za darmo poczytaj, problem testów w boreliozie jest b. szeroki są książki po polsku, możesz skonsultować się z dobrym lekarzem,

    jeśli to był na prawdę rumień to na ten moment wszyscy się zgadzają, że to raczej na 100 % borelioza, możesz też poszukać w Internecie pod hasłem doktor ( chyba już profesor ?) Wielkoszyński,

    najdłużej w Polsce chyba się zajmuje testami chorób odkleszczowych i nie tylko, ma swoje laboratorium,

    jest tam też sporo o problemach z testowaniem

    wielkoszynski.pl/
  • piotr_4u Re: Rok po rumieniu, czy można coś teraz zrobić? 14.08.20, 16:31
   Boreliozę pewnie masz ale dopóki system odpornościowy jest w miarę sprawny to dużych objawów nie będzie. Nie możesz osłabić organizmu bo wtedy choroba uderzy z pełną mocą. Najlepiej stosować jakieś suplementy tak jak tu napisali olej lniany, wit D, cat's claw wspomagająco, wit B kompleks i inne.

   Ta choroba zrujnowała mi dużą część życia. Żadne elisy ani wb mi nie wychodziły a wszyscy lekarze wykluczali boreliozę. Wyszło dopiero po kilkunastu latach w teście LTT no i CD57 NK wskazujące na przewlekłą boreliozę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka