Dodaj do ulubionych

Ocena objawów - prośba do doświadczonych.

06.02.21, 19:55
Dzień dobry, chciałbym poprosić doświadczonych przez boreliozę czy może ona dawać objawy w postaci mrowienia tylko po prawej stronie głowy - takie jakby pajączki przemieszczające się głównie w części potylicznej, ale też rzadziej w okolicach skroni. Towarzyszy temu dziwne uczucie jakby ucisku/nacisku po prawej stronie głowy oraz wrażenie otępienia. Mam uczucie jakbym miał zaraz zemdleć, ale nie zdarzyło mi się omdlenie. Głowa mnie nie boli, jedynie raz na jakiś czas (kilka razy dziennie) pojawiają się ukłucia takie punktowe. No i cały czas takie jakby mi ktoś postawił odważnik kilka kg na prawą stronę głowy. Właściwie wszystkie objawy zlokalizowane są w głowie. Może lekkie mrowienia w prawym łokciu. Objawy występują cały czas, przy czym jak się położę to objawy są dużo mniej nasilone. Niestety nie pozwalają mi na normalne funkcjonowanie. Miałem robione kompleksowe badania MRI głowy, TK głowy, MRI kręgosłupa szyjnego, krew, usg szyi.

Lekarz zlecił mi Western-Blot. Otrzymałem wyniki takie jak na zdjęciu. IGM negatywny a IGg pozytywny. Miałem jeszcze zrobiony test Vice/C6 ilościowo - wynik na zdjęciu. Przyjmuję od 10 dni doxycylinę 200 mg/dobę. Objawy nie ustępują. Nie mam też herxów, jedynie po przyjęciu antybiotyku tak przez ok. 1-2h czuje się słabo na żołądku (gorąco w brzuchu). W każdym razie zastanawiam się nad dwoma aspektami:

1. czy opisywane powyżej objawy powinienem jednoznacznie łączyć z boreliozą (może ktoś z Państwa miał podobne doświadczenia)?

2. po jakim czasie od rozpoczęcia antybiotyku powinienem poczuć jakąś poprawę/ograniczenie objawów?

Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem. Pozdrawiam.

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka