Dodaj do ulubionych

Rumień u 2.5 latki - ujemne wyniki

24.06.21, 16:57
Witam

Trochę w rozpaczy, trochę w wyścigu z czasem, trochę zapobiegawczo chciałem zapytać osób które mają wiedzę na ten temat większą niż szeroko pojęty Internet. Jako iż znam kilka osób z boreliozą , między innymi mój ojciec, nie chcę aby to paskudztwo rozeszło się dalej.

21 maja lekarz usunął córce kleszcza za uszkiem. Zdążył się już napaść, wszedł tak za małżowinę że nie było go totalnie widać, czy był tam 2 dni, czy 3 czy tydzień, ciężko określić.
Dostaliśmy antybiotyk do miejscowego spryskiwania skóry, po ukąszeniu i na tym się skończyło - oczywiście obserwacja.
17 czerwca na policzku córki pojawił się czerwony pasek który wieczorem zniknął - żona zinterpretowała to jako zadrapanie.
19 czerwca babcia zauważyła jakieś dziwne pręgi na klatce piersiowej oraz baku/plecach - również po jakimś czasie zniknęły
21 czerwca po przyjściu z pracy, żona oznajmiła mi że mała ma znowu ten dziwny pasek i mam to zobaczyć.
Od razu kojarząc fakty, przyszedł mi na myśl rumień wędrujący po ugryzieniu. Pasek jest szeroki na jakieś 5mm i jest ćwierć okręgiem wokół uszka za którym wyjęto kleszcza.

22 czerwca byliśmy u pediatry i tego samego dnia od razu w laboratorium, pobrać córce krew.

Dzisiaj dostaliśmy wyniki, okazuje się że IGG oraz IGM są ujemne. - czy to za wcześnie ? i wyniki mogą być ujemne bo jeszcze nie rozeszło się po organizmie?
Ma podwyższoną również hemoglobinę ale czy to ma cokolwiek wspólnego to nie wiem.

Lekarz przepisał też na zapas antybiotyk AzitroLEK 200mg/5ml - kolejną wizytę mamy dopiero w poniedziałek oraz udało się prywatnie zapisać również w poniedziałek do lekarza chorób zakaźnych.

Gdzie nie czytam, wszędzie ta sama opinia - rumień to pewność zakażenia. Czy na pewno tak jest?
Dzisiaj podaliśmy pierwszą dawkę antybiotyku, w sumie mimo negatywnych wyników.
Po tym co przeżywali znajomi oraz ojciec, stwierdziliśmy że na pewno nie zaszkodzi córce tak jak bolerioza.

Czy jest możliwym aby te wyniki negatywne nie odzwierciedlały stanu faktycznego?
Obserwuj wątek
    • b.bujak Re: Rumień u 2.5 latki - ujemne wyniki 27.06.21, 12:52
      po pierwsze - tak, rumień jest wystarczającym dowodem na zakażenie; ALE - czy zmiana, którą widzicie rzeczywiście jest rumieniem boreliozowym ?
      po drugie - może to być inna choroba odkleszczowa - np bartonella ?
      po trzecie - na badania może być za szybko (przyjmuje się min 6 tygodni, chociaż niektórzy twierdzą, że 4 - to zalezy od organizmu)
      po czwarte - elisa ma bardzo mają wykrywalność, trzeba zrobic conajmniej WB, lepiej elispot; teraz już lepiej odczekać, az skonczycie antybiotyk

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka