Dodaj do ulubionych

Krioglobulinemia jest powikłaniem boreliozy?

22.01.22, 20:23
Moje pytanie jest takie: Kto doświadcza w boreliozie bólu rąk, nóg- kłucie, pieczenie, palenie, rażenie prądem itp.? Szczególnie na zimnie koszmar.
I czy po leczeniu to minęło u kogoś? U mnie nie. Ja mam właśnie po przeleczeniu boreliozy nową diagnozę: krioglobulinemia.
czy krioglobulinemia może być powikłaniem boreliozy?

Krioglobuliny mam obecne we krwi, ciężko było znaleźć laboratorium gdzie robią to badanie.
Obecność krioglobulin wiąże się z zatykaniem naczyń krwionośnych przez patologiczne białka krioglobuliny, które na zimnie zamieniają się w żel i z czasem robią się złogi i jest ciągle gorzej.

Lekarz podważył, że przeszłam boreliozę- wykluczył ją, choć się długo na nią leczyłam.
Jestem po leczeniu boreliozy wykrytej w 2018(biotrakson, unidox, tynidazol), po leczeniu przeciwciała w klasie igm tylko drgnęły o 1, a dalej jest tak samo, w igg jest po leczeniu ujemne.

Czy ktoś miał krioglobulinemię od boreliozy?
Teraz byłam u lekarza zakaźnego.

Jest poszerzona diagnostyka chorób infekcyjnych w toku. HCV- ujemne, HBS- ujemne, ale HBC dodatnie...(czyli HBV przechorowane). Lekarz uznał, że skoro HBV DNA ujemne to tez nie od HBV.
I teraz ten lekarz powiedział, że ja tak naprawdę nigdy nie miałam boreliozy, bo mam krioglobulinemię od wielu lat!!

Stąd moje pytanie czy ktoś miał podobne doświadczenia, bo teraz muszę wiedzieć z czego ta krioglobulinemia, wg obecnego lekarza nie z boreliozy, ale przeczytałam, że to też może być powikłanie boreliozy.

Można zgłupieć od przeciwnych informacji otrzymywanych od lekarzy.

Proszę o jakieś komentarze jeśli ktoś coś tu wie?
Obserwuj wątek
    • leszekk1234 Re: Krioglobulinemia jest powikłaniem boreliozy? 24.10.22, 21:21
      borelioza jest chorobą wywoływaną przez bakterie wirusy i pierwotniaki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka