Dodaj do ulubionych

Leczenie dożylne, Trójmiasto

15.07.22, 10:25
Hej. Jestem na początku diagnostyki neuroboreliozy. Za jakiś czas będę miała pobieranie płynu mózgowo - rdzeniowego, ale nie o tym.
Chciałam was dopytać jak wygląda leczenie potem? Z kilku wątków, które przeczytałam wynika, że dopuszczalne jest robienie kroplówek, wlewów w domu? Chodzi mi o to, że nie za bardzo uśmiecha mi się leżeć w szpitalu np. miesiąc, tylko po to, by przyjmować antybiotyk.

Pozdrawiam,
Iza
Obserwuj wątek
  • andrzejharzak Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 15.07.22, 14:20
   możesz powiedzieć jakie masz objawy??
   • izacal Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 15.07.22, 14:31
    Zawroty głowy - przyjmuje już 2 lek na chorobę Meniere'a (choroba ucha wewnętrznego), który nie działa. A wszystko zaczęło się od ugryzienia kleszcza, był rumień.
    Do tego inne objawy: pogorszenie wzroku pod postacią widzenia zamazanego bez odzwierciedlenia w badaniu okulistycznym, szum, zaburzenia równowagi, miesiąc temu wysypka na lewym udzie (nic mnie nie ugryzło, nie jestem na nic uczulona), osłabienie lewej ręki, zaburzenia koncentracji uwagi, wieczne zmęczenie, ból spodniej części stóp czasami.
    Raz napad bólowy brzucha (nerwoból?) - bez przyczyny, robione usg nic nie wykazało.
    • hasegawa Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 15.07.22, 20:41
     Kup Cholestil na żółć i probiotyki.
     Co do leczenia, to ogólnie moim zdaniem jeżeli objawy nie są aż tak nasilone to nie powinno się startować od biotraksonu, najpierw porządne leczenie doxycykliną a na koniec stosować wlewy. Jeżeli z NFZ to skorzystaj, ale szykuj się na to, że jeżeli to jest borelioza (a po Twoich objawach widzę, że jest) to czeka cię długa podróż razem z ILADS. Kiedy udziabał Cię kleszcz? Co zrobiłaś po zobaczeniu rumienia?
     • izacal Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 15.07.22, 20:54
      Ugryzł 8 października. Zobaczyłam go pod prysznicem. Odruchowo go wyciągnęłam i wyrzuciłam. Po tygodniu zrobił się rumień, po 2 tygodniach od ugryzienia podjęłam antybiotykoterapię przez 20 dni doksycyliną.
      • hasegawa Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 15.07.22, 21:39
       Jaka dawka doxy była ??? U siebie widzę, że 200mg działa aktywnie przez około 8 godzin, po upływie mniej więcej tego czasu bakteria się uaktywnia, wszystkie objawy wracają.
       • izacal Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 15.07.22, 22:00
        Standardowo 100 mg co 12 godzin.
        • hasegawa Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 15.07.22, 22:46
         Niestety jesteś kolejną ofiarą idiotyzmu lekarskiego, potwornej indolencji opornych na wiedzę neandertalczyków zwanych lekarzami. Multum badań, a ci idioci dalej swoje. Hitem to jest dla mnie Joanna M Zajkowska, która tworzy pracę na temat bakterii pisząc w niej, że bakteria jest oporna, tworzy biofilmy, ma formy przetrwalnikowe i ogólnie, że jest lekooporna, a w wywiadach twierdzi, że da się to wyleczyć miesięczną kuracją. No albo ona ma schizofrenie, albo po prostu jest walnięta.
         • izacal Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 15.07.22, 22:52
          Poszło standardowe leczenie. Wcale się nie dziwię, bo lekarka bardzo młoda, świeżo chyba po specjalizacji. Mój rumień nie był idealnie okrągły, był taki lekko jajowaty. W związku z powyższym poszła się konsultować z starszą lekarką czy w ogóle mi dać antybiotyk 😕
          • hasegawa Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 16.07.22, 01:16
           Dr Marek Kozak miał taką samą sytuacje, ukąszenie, rumień, standardowa kuracja. Jak się okazało nieskuteczna po kilku latach choroba zaatakowała. Jak będziesz robiła jakieś USG, albo inne badania obrazowe to zwróć uwagę na torbiele. Multum chorych na borelioze ma torbiele w ciele.
          • hasegawa Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 16.07.22, 01:29
           Zapisuj się już do lekarza ILADS, żebyś zaraz po leczeniu NFZ miała kontynuacje. Bardzo duża szansa na wyleczenie jest u Ciebie bo nie minął nawet cały rok od zakażenia. Nie daj się po drodze wkręcić w jakieś inne choroby, tym bardziej jeżeli do momentu ukąszenia i jakiś czas po nim czułaś się zdrowa, pamiętaj że często bywa właśnie tak, że borelioza atakuje jakiś czas po ukąszeniu.
           • izacal Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 16.07.22, 07:12
            A ktoś kojarzy lekarza z Trójmiasta?
    • andrzejharzak Re: Leczenie dożylne, Trójmiasto 18.07.22, 11:02
     no to ja już 7 lat walczę z podobnymi objawami,.. z uwagi na fakt że westernBlot wyszedł negatywnie, neurolog stwierdził że absolutnie nie borelioza, i tak 5 lat faszerowałem się prochami antydeprechy,,.. zauważyłem w moim przypadku dieta ma duży wpływ na moje zdrowie, jem jak najmniej cukru .. jak najwięcej cytryny i soków pomarańczowych, ale czuje że to świństwo siedzi w zatokach i serce atakuje, bo mam dziwne objawy ze strony tych narządów. a i amol mi pomaga, na ściski w obrębie czoła.. a ucho to dalej daje mi wkość, szumi, a najgorzej ja jest zimno to tragedia. wytrwałości życzę i daj znać jak leczenie idzie..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka