Dodaj do ulubionych

borelioza bezobjawowa?

24.08.05, 16:48
Witam was wszystkich.
Mnie ukąsił kleszcz rok temu. Jestem sfiksowaną zbieraczką grzybów no i się
doigrałam. Ukąsił i koniec. Nic się nie zmieniło. Nie miałam ani rumienia ani
bulów reumatycznych ani nic. Nic co by zwróciło moją uwagę. Jedynie w miejscu
ukąszenia została mi grudka, która od czasu do czasu swędziała. Jak
ugryzienie komara. Ja jestem alergikiem w związku z tym nie bardzo mnie to
wzruszyło. I tak przez rok sobie żyłam. Poczym udałam się do dermatologa bo
gulka na plecach zaczęła mnie irytować. Ile można chodzić ze swędzącym
pryszczem? Dermatolog obejżał stwierdził, że zrobił się tam włokniaczek od
ciągłego drapania i dał maści. Jak nie pomoże to się wymrozi. Sama zapytałam
czy może to być oznaką boreliozy (na odkleszczowe zpalenie mózgu jestem
szczepiona). To poradził zrobić badania, ale stwierdził, że do tego czasu
byłyby już oznaki kliniczne. Ponad rok! Poszłam, zrobiłam badania i mam
według nich boreliozę.Udałam się do specjalisty, który się tym zajmuje.
Dostałam doxcyklinę 2razy dziennie po 100 mg. Cztery tygodnie. Właśnie kończę
kurację. Nic się nie zmieniło. Nie mam żadnych objawów, ale i grudka po
ukąszeniu nie zniknęła.
Czy ktoś z was słyszał o takim przypadku? Jakie są szanse wyleczenia? Czy w
ogóle wyniki moga się mylić? Czytam różne wątki na tym forum i moje
zwątpienie osiąga apogeum. Niech ktoś napisze coś pozytywnego.
Pozdrawiam justa4977
Obserwuj wątek
    • artur737 Re: borelioza bezobjawowa? 24.08.05, 19:22
      Obawiam sie, ze problem leczenia boreliozy bez objawow jest bardzo kontrowersyjny. Sklanialbym sie do decyzji twojego lekarza. Niemniej gdyby w przyszlosci pojawily sie objawy (jakiekolwiek) to w pierwszy rzedzie mysl o chronicznej boreliozie.

Zrob tez Western blota za rok czy dwa lata nawet jezeli nie bedziesz miec objawow i by zobaczyc czy nie masz przeciwcial IgM.
      Jezeli tak to trzeba sie bedzie znowu zastanowic co robic.
    • mmarcus Re: borelioza bezobjawowa? 25.08.05, 08:52
      Cześc,
      U mnie jest to samo. W miejscu ugryzienia kleszcza mam małą czerwoną grudkę.
      Kleszcz ugryzł mnie na początku lipca tego roku. Zrobiłem w połowie sierpnia
      badania krwi (ELISA) i okazało się, że mam boreliozę. Nie odczuwam żadnych
      objawów boreliozy. Biorę teraz Ospen (od tygodnia), a miejsce ukąszenia smaruję
      Elocomem. Ta grudka powoli znika. Wciąż czuję się dobrze, chociaż przez pierwsze
      trzy dni łykania antybiotyku miałem lekką gorączkę.
      Też mam wątpliwości czy mam tą boreliozę, czy nie.
      Pozdrawiam.
      • justa4977 Re: borelioza bezobjawowa? 25.08.05, 09:39
        Ciebie ukąsił w lipcu tego roku, mnie ponad 12 miesięcy temu. To jest naprawdę
        dołujące zwłaszcza, że przeczytałam gdzieś na tym forum, że testy na boreliozę
        dają 45% pewności. Że lepiej rzucić monetą...
        Ja mam maści cutivate i novate. Ale grudka nie schodzi. Mam w domu też elocom.
        Napisz czy on pomógł Ci pozbyć się tej grudki.
        Pozdrawiam justa4977
        • justa4977 Re: borelioza bezobjawowa? 29.08.05, 13:22
          Właśnie jestem po rozmowie z pewnym profesorem z warszay. Mic tylko siąść i
          płakać nad naszą polską służbą zdrowia. Powiedział, że takich przypadków jak ja
          jest tysiące. Badania, które miałam czyli IgM wcale nie świadczą o boreliozie.
          Należało zrobić IgG. Tylko moja pani dr, która specjalizuje się w tej
          dziedzinie nic mi nie wspomniała na ten temat. Super. Powiedział, że szansa
          tego, że byłam chora jest mniej więcej jak 1%. A juz po miesięcznej
          doksycyklinie nawetw nie ma szans na jej obecność. Mało tego takich przypadków
          on nie leczy. Z jednej strony to budujące. Mogę choć troche uwierzyć, że jestem
          zdrowa. Z druiej strony to jednak druzgocące. Faszerować się miesiąc
          antybiotykami jeżeli nie było takiej potrzeby. Obłęd. Z trzeciej strony to
          tylko kolejny dowód na to, że o tej chorobie do końca nic nie wiadomo. Nie ma
          jednolitej teorii.
          Jestem w trakcie robienia doktoratu z matematyki i właśnie zaczynam się
          zastanawiać czy nie porzucić tej dziedziny na pożytek borelki. Bo przez ostatni
          miesiąc moja wiedza na ten temat znacznie wzrosła. Poza tym w matmie wszystko
          jest takie logiczne. MNudy, nudy, nudy........... A bolerioza to dopiero jest
          wyzwanie naukowe wink)))
            • kasia758 Re: borelioza bezobjawowa? 24.08.06, 09:52
              Mam bardzo podobną sytuacje z moim dzieckiem i jestem zrozpaczona. Po ugryzieniu
              kleszcza zero objawów, pani doktor powiedziała ze wszystko jest ok a dla
              swietego spokoju kazala zrobic po 6 tygodniach IgM- no i wynik wyszedl dodatnii.
              Wlasnie koncze szprycowac dziecko czwarty tydzien Duomoxem i niewiem co dalej.
              Pani doktor niekazala nam juz przychodzic (bo nic wiecej niemozna zrobic) ,
              dostalysmy tylko skierowanie do poradnii chorób zakaznych na polowe LISTOPADA i
              tam podobno nam powiedza co dalej. Doradzcie czy na tej 4- tygodniowej kuracjii
              zakończyc leczenie. Kiedy zrobic badania? Szukam namiarow na lekarza w Czestochowie
                • kasia758 Re: borelioza bezobjawowa? 24.08.06, 13:03
                  Dzieki za namiary, poczte odebralam. Doradzcie mi tylko czy faktycznie cztery
                  tygodnie leczenia przy bezobjawowej boreliozie i dodatnik IgM to zamalo, może
                  przedluzyc jej antybiotyk do szesciu tygodnii. Gdzie mozna zrobic w cz-wie wb?
                  • wawan1 Re: borelioza bezobjawowa? 24.08.06, 13:21
                    Na PCK na zakaźnym. Tyle, że pewnie skierowania nie dostaniesz, a na prywatne
                    badanie musisz się wczesniej umówić z laboratorium Fryda w Katowicach, bo tam
                    wysyłają z oddziału zakaźnego, tam możecie zostawić krew, a kase zapłacić
                    przelewem do Frydy. Ja tak zrobiłam za drugim razem, bo pierwszy WB miałam w
                    szpitalu na kase chorych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka