Dodaj do ulubionych

Jeżeli nie borel to co?- część druga

29.05.07, 16:44
Witam serdecznie
poniewaz poprzedni wątek zrobił sie juz b długi i panuje w nim bardzo duze
zamieszanie to otwieram nowy wątek dyskusyjny na temat chlamydi pn i
mykoplasm.
Wszyskich serdecznie zapraszam.

pozdr
zaz

Obserwuj wątek
    • zazule Wątek informacyjny 29.05.07, 17:07
      To jest link do wątku informacyjnego na temat Chlamydi pn i mykoplasm

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26140&w=63281617
      W watku tym bedą sie stopniowo pojwiały wazne informacje ma temat objawów
      choroby, testów, leczenia i innych wazych rzeczy - proszę o cierpliwość

Jak cos bedzie dla Was nie jasne to pytajcie w tym wątku, żeby nie wrpowadzać
      bałaganu na forum

pozdr
      zaz
      • murzyn21rost Re: Wątek informacyjny 29.05.07, 18:47
        Witam Zazusmile
        Bardzo dobry pomysl o nowym wątku i pogrupowaniu konretnych informacji od
        zbednych smile Fajnie. Mam tylko takie pytanko czy tylko chlamydia pn czy tr
        takze? Kolejne pytanko to takie czy po doxy moga wystapic jakies wysypki
        swedzącesmile ?
        Pozdrawiam i zdrówka zyczesmile
        • zazule Re: Wątek informacyjny 29.05.07, 19:35
          Tylko chlamydia pn - ona jest wiazana z wieloma innym chorobami, o chlamydi tr
          objawach i leczeniu jest b dobre forum Chojnice. Ja tez tam wkleiłam pare
          rzeczy które miałam od Lifeonthice, wiem ze tam tez jest link do naszego forum.

Link do forum o chlamydi tr
          www.forum.chojnice.pl/viewtopic.php?t=727&postdays=0&postorder=asc&start=90

Przy leczeniu chlamydi pn moga byc objawy skórne. Uwazaj z doksy na słońcu -
          dawki wprawdzie nie sa wyskoie jak przy boreliozie ale na wszelki wypadek
          dobrze jest smarowac sie jakims wysokim filtrem 30 lub 50.

pozdr
          zaz

• zazule Pytanie do LifeontheIce 30.05.07, 16:52
      witam serdecznie

Moje pytanie dotyczy miasteni, udało mi sie zależć tyle

www.drmirkin.com/morehealth/G143.htm
      www.mgfaproduction.org/hp_medicationsandmg.cfm

Czy warto zaryzykować leczenie chorej osoby antybiotykami (chodzi mi o te
      dziwna reakcje na leki- Herx?) czy to moze sie skończyc tragicznie?

Artur pisał że częśc pacjentów ze zdiagnozowną miastenia okazało sie borelioza.
      NA forum była kiedys jedna osoba kótra mmiał diagnoze miastenia , a potem
      wykryto borelioze - twierdziła ze po antybiotykach jest troche lepiej ale
      przestała pisać więc trudno powiedziec co jej dało leczenie.

Znasz jakies przypadki wyleczonej miasteni antybiotykami?

pozdr
      Zaz

• lifeontheice Re: Pytanie do LifeontheIce 31.05.07, 06:51
        Nigdy nie mialam kontaktu z nikim kto by sie leczyl na miastenie antybiotykami. Miastenia jest
        stosunkowo rzadka choroba, jeden przypadek na 10-20 tysiecy ludzi. Uwaza sie ja za chorobe z
        autoagresji, podobnie jak sm, czesto powiazana jest z innymi autoimmunologicznymi chorobami.

Dr Mirkin uwaza, ze jest pochodzenia bakteryjnego. Najwyrazniej ma jakies podstawy. Nie znalazlam
        polaczenia chlamydii pn. z miastenia na Internecie, co nie oznacza, ze nie istnieje. Personalnie tez nie
        wierze w autoagresje.

Wiele jest informacji o roznych lekach, ktore powoduja pogorszenie choroby. Wsrod antybiotykow
        nakazywano szczegolna ostroznosc z doksycyklina, a wiele innych cytowano, ze pogorszaja
        oddychanie. Ketek, czyli telitromycyna (nowszy makrolid), moze spowodowac w ciagu kilku godzin od
        zazycia niewydolnosc oddechowa, a nawet smierc. Amoksycyklina wydaje sie byc bezpieczna.

• mariano_84 Re: Pytanie do LifeontheIce 31.05.07, 09:35
          Miastenia w wiekszosci przypadków jest spowodowana rozrostem grasicy (znajduje sie w klatce piersiowej), ktora powinna zaniknac w wieku dojrzewania. Grasica przetrwała produkuje jakies przeciwciała czy cos takiego, co zakłuca odpowidni przepływ sygnałów do miesni, powodujac tym samym ze bardzo szybko słabna. Chorym na miastenie pomaga wyciecie grasicy, co przynosi duza poprawe a nawet zdarzały sie przypadki, że objawy zupełnie ustepowały. Troche wiem na temat mistenii poniewaz u mnie tez było podejrzenie.
          Za pare godzina napisze o swoich wynikach na chlamydie. Strasznie sie denerwuje.
          • zazule Do Mariano 31.05.07, 12:41
            Mariano, a czym Ty sie tak denerwujesz?

To wiem o miasteni, też czytałam.
            Mariano Ty chyba podejrzenia o wszyskie choroby miałeś jakie na tym swiecie
            istniejąsmile
            Napisz jaki bedzie wynik chociaz testy są b czesto fałszywie ujemne - pamiętaj
            o tym.
            pozdr
            zaz
            • mariano_84 Re: Do Zazule -pilne 31.05.07, 16:29
              Ujemne;] Czy to ma znaczenie kiedy sie robi testy jak jestem na antybiotykach? Nie przestane brac antybiotyku poniewaz po dwuch dniach jak przestaje przenosze sie na inny swiat a tu mi sie podoba i nie mam zamiaru znowu sie tam przenosic. Mozliwe ze sie tak dzieje poniewaz nie brałem przez pełne 3 miesiace doxy + makrolid + pozniej tini. Co mam zrobic Zazule, ratuj bo przeciez nikt mi nie bedzie wypisywal antybiotykow jezeli wyniki sa ujemne. Debile lekarze tylko wynikami sie sugeruja;/! Musze jeszcze do tego zrobic na mycoplasme test. Jeszcze na rece wyskoczyły mi jakies czerwona kropki dzisiaj. Mam sie tym martwic? Pomocy
              • zazule Re: Do Zazule -pilne 31.05.07, 18:18
                Mariano
                mozesz podać wyniki tych badań?
                Znajdz lekarza króry będzie Cie leczył, a nie wynik. Najwaznijesze ze sie
                poprawiasz po antybiotykach i masz herxy. Pytaj tych lekarzy którzy lecza
                borelioze. Leczenie chlamydi i mykoplasm jest przy uzyciu stadnardowych dawek
                antybiotyków. Jak 3 miesiace nic złego sie nie działo to dalsze leczenie tym
                bardziej powinno przebiegac bez komplikacji.
                Zrób badania na mykoplasmy.
                Czerwone kropki to chyba nic złegosmile no chyba ze to rumień przypomina to inna
                sprawa.
                pozdr
                zaz
                Ps teoretycznie nie powinno sie robic badan na abx, mi jednak wyszły ale to
                było zaraz na poczatku choroby. chyba nie ma zadnych badań na ten temat zmian
                poziomu przeciwiciał na mykop i chlamydie w czasie antybiotykoterapi.

• lifeontheice Re: ujemne testy 31.05.07, 18:20
                Tez mialam ujemne testy na chlamydie. Zrobilam je po 9 miesiacach na antybiotykach. Wczesniej nie
                robilam, bo wynikalo z literatury internetowej, ze tylko Vanderbilt University w Kentucky robi testy
                dobrze. Sam fakt, ze ci antybiotyki pomagaja wystarcza zeby je kontynuowac. Idz do zaprzyjaznionego
                weterynarza.
                • franiolek1 Re: ujemne testy 31.05.07, 20:13
                  Uwaga na czerwone kropki - z miesiac temu mialam tzw rash petechiae - rece
                  pokryte czerwonymi punkcikami, problemy z czuciem i potworne bole, dosc
                  glebokie. Byl to problem neurologiczny, podobno czesto taki wysyp petechii sie
                  z nim laczy.
                  Takie obrazki sa tez przy erlichiozie.
                  Po tygodniu kropki zaczely znikac - w tej chwili juz ich nie mam.
                    • budryska1 Do Zazule 01.06.07, 12:33
                      Jestem ogromnie wdzięczna, że założyłaś taki wątek bo to dla takich osób jak ja
                      bardzo ważne. Jestem na etapie poszukiwań i do tej pory potwierdziła się candida
                      (od niej zaczęłam)- 66 jednostek czyli 4 klasa na 5 możliwych. Nie wiem czy
                      akurat to powoduje moje dolegliwości ale myślę że trzeba to przeleczyć dlatego
                      pójdę do dr Hofman w Centrum Alergologii w Poznaniu. Ale przedtem chcę się
                      upewnić co do chlamydii, szkoda że jest taka niuchwytna. Czy mam zrobić
                      przeciwciała na chlam. (nie biorę antybiotyków)?
                • jmgpk6 Re: ujemne testy 01.06.07, 22:56
                  Witam.Po 4 m-cach leczenia bb(na antybiotykach)wyszło,że mam "na dodatek" CPN
                  (benzynkę) ale nie CTR(cytrynkę)i nie myko;IgG=131 (dod.>45);tylko-przy
                  opisywanych tu wynikach"krzyżowych" jest to chyba wysoce niepewne-i może być
                  odwrotnie niż wyniki pokazują? Pewnie trzeba i tak robić PCR? jmgpk6
      • likorek Re: Pytanie do Zaz 15.07.07, 19:55
        wiem, ze gdybym poszukala to znajde odpowiedz ale te watki sa tak dlugie, a
        chcialabym sie na szybko dowiedziec jak zinterpretowac wynik 43,23 w klasie IgG
        na Chlamydie pn - przy objawach, klinicznych ktore mozna podciagnac pod
        chlamydie no i bbb (wynik PCR na BB ujemny). zaczac leczenie doxy?
    • zazule Apel - bardzo ważne- koniecznie należy przeczytać 01.06.07, 13:36

Moi drodzy

Jeszcze raz przypominam żeby wszyskie informacje które mam (nic nie ukrywam-
      przysięgam) juz są lub będą w najblizyszm czasie
      tutaj

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26140&w=63281617&a=63281617

Dopiero jak sie z nimi zapozancie i cos dalej będzie dla Was nie jasne to
      zadawajcie pytania.

Musiscie byc bardziej samodzielnismile

pozdr
      zaz
      • mariano_84 Re: Apel - bardzo ważne- koniecznie należy przecz 01.06.07, 18:31
        Dzieki za @ Zazule. Wiesz co mnie dziwi po tym jak zaczałem brac klabax. To ze lepiej na mnie działa niz doxyxyklina. Zwłaszcza po wziecu mam duuzo siłysmile Moje wyniki napisze niebawem poniewaz teraz mam mały problem z komputerem (zeby takie problemy były codziennoscia;])i musze zrobic partycje na nowym dysku, poniewaz stary sie spalil, zainstalowac system i programy;/ Po klabaxie mijaja palenia stóp i innych czesci ciała, palce maja normalna ruchomosc, mam uczucie jakby odklejało sie cos w szyji przez co jej ruchomosc jest niemal normalna,wszystko mniej boli, chodzi sie łatwiej itd,itd...Koncze i naprawiam kompa a pozniej wezme sie za pisanie.
    • mariano_84 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 02.06.07, 16:07
      Na tym moim wyniku nic nie ma takiego. Sa tylko wymienione chlamydie z przeciwcialami. Obok kazedej jest napisane wynik ujemny i jest jeszcze cos takiego jak zrocienczenie 1:100. Zadnych liczb. Pod spodem sa wartosci referencyjne ale to pokazuje tylko jak nalezy interpretowac wyniki.
      • zazule do Mariano 02.06.07, 20:30

Zadzwoń do lab i pytaj jakie były wartosci w poszczególnych klasch.
        pozdr
        zaz

ps Mariano jak piszesz to czasami zmieniaj tematsmile
    • nataszkam Laboratorium- PCR na chlamydie 03.06.07, 16:39
      Wklejam namiary od Geodety na lab, gdzie można zrobic PCR na chlamydie
      www.biogen.pl/Diagnostyka_mikroorganizmow/
      Koszt badania dosyć wysoki, niestety sad I jak wiadomo- jest z tym identyczna
      sprawa, jak z PCrem na boreliozę.

• matiasz3 Re: Laboratorium- PCR na chlamydie 03.06.07, 18:51
            diagnostyka we wroclawiu nie robi tych badan tylko zleca je do robienia firmie
            REX z wroclawia.
            REX nie pobiera materialu wiec trzeba jego dostarczyc samemu. koszt badania to
            85 zl. wynik mozna odebrac tel lub poczta np. internetowa. czas oczekiwania na
            wynik w tygodniu max 2 dni
            podaje tel. do rex-a jak ktos bedzie zainteresowany 071 3735657
            jeszcze jedno material mozna do nich przeslac w specjalnej fiolce (ale ja
            osobiscie bym byl ostrozny z taka forma) dlatego najlepiej przyjechac i pobrac
            material u jakiego lekarza i im zawiesc samemu w tej fiolce. diagnostyka robi
            za to dosc dobrze badania na przeciwciala z krwi i wynik mozna odebrac w tym
            samym dniu przy zalozeniu ze krew jest pobrana u nich do godz. 8.30 w
            poniedzialki i czwartki cena badania w danej klasie wynosi 25 zl na znizke 20 zl
            • zazule Re: Laboratorium- PCR na chlamydie 03.06.07, 20:00
              Matiasz dzieki za informacje

Mam pytanie o te ceny- 25 zł za klase.
              Czy te ceny kótre podajsze to ceny z Wrocławia?
              W Krakowie cena wynosi 40 zl za klase wiem ze oni wysyłają do Wrocławia.

Matiasz słyszałs moze o testach które mozna kupic i zrobic sobie sammau na
              chtr, i jaką masz o nich opinie?
              pozdr
              zaz

• dziubolek2 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 04.06.07, 11:02
      Ten PCR to z krwi?
      Moi znajomi we Wrocławiu wymazuja sobie z gardła.
      Ja za jakiś miesiąc powtórzę badania na obie chlamydie, mykoplazę i yersinię i
      nie wiem właściwie jakie badania zrobić. Myslałam, żeby normalne przeciwciała,
      żeby mieć porównanie do poprzednich. Ale wymazy może by były niegłupie.
      Przestraszyłam się w sobotę, bo moje dziecko zaczęło narzekać na ból obu kostek
      w stopach i spuchł jej staw w dłoni. jak to jest z zarażaniem? Czy ja kaszląc
      mogę ją rzeczywiście zarazić?
        • zazule Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 04.06.07, 12:24
          Tak, ale wiele osób miało kontakt z CPN i nie koniecznie chorują- moze
          zachoruja w przyszości, może nigdy.
          Infekcja moze tez przebiegac w zupełnie odmienny sposób.
          Jedna z osób moze miec SM, a druga problemy laryngologiczne, a trzecia wszysko
          razem.

Jmpgpk - jak masz objawy CPN i do tego wynik to nie ma sensu powtarzanie badań.

pozdr
          zaz

• szeretet Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 04.06.07, 13:43
            Robilam badania w 2 klasach na chpn w diagnostyce we Wroclawiu. Co prawda
            material pobierany w punkcie Diagnostyki na ul>Mlodych Technikow ale nie sadze
            zeby to tak wplynelo na cene. Placilam po 40zl za kazda klase, a nie 25 jak
            ktos wyzej pisal. Robia tylko z krwi a z wymazow PCRem tylko w REXie na
            Robotniczej. Maja zestawy do pobran za 4zl (wymazowka, rekawiczki, intstrukcja
            obslugi i koperta w ktorej mozna wyslac material).

Zazule, mam do Ciebie pytanie. Udalo mi sie znalezc lekarke ktora chyba wie co
            nieco o chlamydiach. Pokazalam jej wyniki badan (dodatnie chpn w obu klasach),
            zadala duzo pytan o inne objawy (stawy, uklad moczowy, oczy, itd) i stwierdzila
            ze trzeba natychmiast leczyc. Problem w tym ze przepisala mi azytro w dziwnym
            schemacie: 500mg raz dziennie przez 5 dni, potem 4 dni przerwy, nastepnie 5
            dni. Pod koniec tego cyklu mam przyjsc na kontrole i da mi wiecej antybiotyku.
            Jednak na moje pytanie o leczenie 2 antybiotykami powiedziala zebym jej
            zaufala. Z tego co czytalam powinno brac sie doxy i azytro bo dzialaja na chpn
            w innych fazach rozwoju. Co o tym sadzisz?
            • matiasz3 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 04.06.07, 16:09
              niestety ale jestes w bledzie. napisze jeszcze raz. badanie w diagnostyce na
              ul.weigla w jednej klasie kosztuje 25,- zl jak jestes stalym klientem placisz
              20,- zl podaje tel do sprawdzenia jak ktos nie wierzy. 3709000.
              zaz to sa badania robione we wroclawiu. natomiast moje zdanie na temat testow o
              ktore pytasz jest fatalne. te testy to zwykle oszustwo i czulosc ich jest wrecz
              zabawna, nie pokrywa sie z tym co pisza na ulotce. takie same zdanie mam tez o
              testach genetycznych na chlamydie z moczu - niestety zbyt mala ilosc nablonka
              tez bedzie falszowac wynik.
              najlepiej krew robic na weigla poniewaz w tym samym miejsvcu jest badana i nie
              wedruje po calym miescie czy polsce i ta wedrowka roznie moze wplynac na
              koncowy wynik. odnosnie badania genetycznego to na weigla tylko pobieraja
              material i to nie kazdy a potem przewoza jego do rexa tez we wroclawiu.
              natomiast pobieranie samemu materialu jest delikatnie piszac totalnym
              nieporozumieniem. jak ktos moze sam sobie z oka, cewki czy gardla sam pobrac
              material (czy na ch.tr czy na chl. pneum)nawet jak ktos jemu pomoze i jest
              laikiem to nalezy zalozyc ze bedzie to zle zrobione. niestety ale potrzeba
              zedrzec troszeczke nablonka walcowatego a to boli do tego i tak nie bedziecie
              mieli pewnosci czy w danej pobranej porcji materialu bedzie gen chlamydii.
              nastepnie wymaz z gardla obowiazkowo naczczo i bez palenia fajek, mycia zebow
              itd. z cewki min 2 godz. po oddaniu moczu.
              mimo ze swoistoc badan jest 98% to i tak pewnosci nie bedzie bo moze byc wynik
              falszywie ujemny (w danej pobranej komorce akurat nie bedzie chlamydii a moze
              byc w innej nie pobranej), dlatego dla mnie osobiscie najlepszym rozwiazaniem
              jest badanie krwi, oczywiscie wiele osob ma problemy z przeciwcialami ale u
              mnie tego nie ma i zawsze krew pokrywa sie z tym co mam w wymazie. tzn krew
              przeciwciala rosna i za miesiac dwa wymazy sa u mnie dodatnie. dodatkowo stawy,
              prostata i oczy tez dzialaja jak dobra wymazowka czyli zaczynaja bolec, lub
              piec i juz wiem ze zaczyna sie jazda.
                • matiasz3 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 05.06.07, 07:29
                  niestety ale jedna mila pani w diagnostyce daje wymazowki i mowi prosze pojsc
                  do kibelka i sobie pobrac wymaz z cewki (sam tego doswiadczylem dwa razy)ale to
                  maly pikus w porownaniu z ALABEM ktory kiedys miescil sie na chalbinskiego.
                  przychodze na wymaz z cewki i oka bylem w tym dniu chyba 40 pacjentem i
                  zagladam do kosza a tam tylko jakies 3 pary rekawiczek jednorazowychsmilewiec
                  poprosilem kobiete zeby przy mnie zalozyla nowe. wsciekla byla ze szok. od
                  tamtej pory jak ide do nich to przy mnie zakladaja nowe rekawiczki i wolaja na
                  mnie pan sterylny przyszedl.
                  jeszcze jedno. noszenie w kieszeni zestawu od gina czy urologa nie jest
                  najlepsza metoda. musza byc odpowiednie warunki czyli temperatura itp zeby miec
                  100% pewnosci ze material bedzie ok. oczywiscie mozna zalozyc ze chl. tak latwo
                  sie nie daje ale jak sie leczysz iles lat to zwracasz uwage na szczegoly zeby
                  miec ta pewnosc dlatego napisalem o Alabie. rozumiesz leczys sie juz ile lat
                  jestes zdrowa idziesz na badanie kontrolne a jakas baba lapie moja glowice w
                  brudna rekawiczke i jazda od nowa
            • szeretet do zaz 06.06.07, 08:23
              To znowu jawink
              Od kilku dni jade na azytro i czuje sie lepiej. Nie wiem czy to autosugestia
              ale mam wiecej energii.
              Moj narzeczony zrobil ten badania w kierunku chlam pn. Oto jego wyniki:

IgG 0.34 (ujemny)
              IgG 63.78 (dodatni)

Jak mam to interpretowac? Czy on tez musi sie leczyc? Boje sie sytuacji ze ja
              bede sie faszerowac anty a On bedzie mnie ponownie zakazal.
              Aha, zrobilam tez mycoplazmy pn.

IgG 20 (wynik watpliwy)
              IgG 0.18 (ujemny)

Mam wizyte lekarska dopiero za tydzien i nie wiem czy znajde innego lekarza,
              ktory przepisze mi doxy i azytrosad Na razie wezme jeszcze kolejna dawke azytro.
              • dziubolek2 Re: :)) 06.06.07, 10:12
                Jasne, że musicie się leczyć oboje.

No chyba, że jesteście idealnie, porządnym tradycyjnym narzeczeństwem w myśl
                LPR albo innych koalicjantów i nawet się nie całujecie. Fujsmile
                Więc jesli chodzicie tylko za rękę to po prostu ją myjcie.
              • zazule Re: do zaz 06.06.07, 11:35
                Myślę ze tak
                nawet jak jestescie bardziej tradycyjni niz Dziubolekwink
                Chyba ze to związek wirtualny wtedy mozną przemyslec sprawe.
                pozdr
                zaz
                • szeretet Re: do zaz 06.06.07, 21:03
                  hehe,
                  Nie popieramy LPR, nie jest to tez zwiazek wirtualny...
                  Jednak on nie ma zadnych objawow i wynik dodatni tylko w jednej grupie. Wiec
                  jesli nic go nie boli, to skad ma zrobic wymaz zeby to potwierdzic? I jak dlugo
                  mialby sie leczyc?
                  • zazule Re: do zaz 06.06.07, 21:21
                    nie wiem

Ja na wszelki wypadek leczyłam Pania z pracy z kótrą siedzę w jednym pokoju.
                    Jadła doxy przez 3 tygodnie.
                    Nie miała zadnych objawów ani przed ani w trakcie leczenia ani po leczeniu.

pozdr
                    zaz
                    • gohare1 Do zaz pytanko 08.06.07, 11:55
                      Zaz mam pytanko,
                      Skonczylem brac metro 3x1 przez tydzień i od 5 dni biore Azytro 1xdziennie.
                      od 3 dni mam gigantyczny atak kataru - gardło + nos. Czy to mozna wiazac z
                      reakcja cpn?
                      I drugie pytanie: po azytro mam przepisane 2 chinolony przez 30 dni - zamierzam
                      biegać w tym czasie lecz słyszałem że po chinolonach moga się rózne niepokojące
                      rzeczy dziać ze ścięgnami. Czy należy wstrzymać się z bieganiem w tym okresie?
                      pozdr
                      G
                      • zazule Re: Do zaz pytanko 08.06.07, 12:53
                        pierwsze całkiem możliwe

drugie nie wiem. Nie jestem zwolennikim chinolonów

pozdr
                        zaz

Ps moim zdaniel lepiej odpoczywac przynajmniej przez pierwszy okres kuracji
          • katowiczanka10 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 07.08.07, 15:34
            Witaj Zazule,
            prosilam lekarza w niemczech zeby zrobil mezowi badania na obecnosc
            chlamydia pneumoniae ale pomylil sie i zrobil mu badania na
            chlamydia trachomatis,wynik wyglada tak

Wynik skala
            Ch.tachomatis IgG 0.90 <0.9
            Ch.tachomatis IgA <0.9 <0.9
            Ch.trachomatis IgG-Blot pozytywny negatywny

I pisze:
            Znaleziono infekcje Chlamidia trachomatis.Mala ilosc swiadczy o tym
            ze mozna tu muwic o pozostalosciach po starej infekcji.W przypadku
            podejrzenia swiezej infekcji zaleca sie wykonanie badania moczu.
            Badanie bylo robione gdy maz byl juz na abx.
            Czy te badanie jest do czegos przydatne??
            Wlasciwie chcialam badania na chlamidie pneumoniae.Teraz nie chce mi
            dac nastepnego skierowania,bo twierdzi ze wyniki moga byc bledne z
            powodu abx.mowi ze da mu skierowanie po odstawieniu abx,a przeciez
            wiadomo ze mu nie odstawie.
            Z gory dziekuje i pozdrawiam
            Kaska
      • tezon czy warto juz zaczac leczenie? 07.06.07, 12:26
        hmm jedyny lekarz polecany na forum jest nieobecny po polowy lipca sad
        moze nie powinnam czekac do powrotu - czy warto udac sie do lekarza I kontaktu
        lub lekarza od chorob zakaznych z prosba o podanie pierwszego leku i po
        miesiacu stosowania pojechac do tamtego? co powinnam najpierw wziac (moj maz
        pewnie tez, choc nie robil jeszcze badan), jaka dawke i przez jaki okres brac?
        moze uda mi sie namowic kogos na przepisanie, chcialabym sie juz podleczyc
        przez te 1,5 miesiaca
      • lifeontheice Re: Pytanie LifeontheIce 10.06.07, 15:34
        Przepraszam za opoznienie.

Wyslalam e- mail Jimowi K, ktory jest wlascicielem Cpnhelp, z zapytaniem o liczbe osob na
        antybiotykach. Rezultatem tego jest nowa ankieta. Na razie zglosilo sie 29 osob.

Mielismy inna, bardziej szczegolowa ankiete w styczniu tego roku. Jej wyniki nie sa jeszcze
        opracowane, bo Jim chce to zrobic poprzez statystyka, zeby bylo profesjonalnie. Wtedy bralo udzial 40
        osob i wszyscy mowili o poprawie. Nie sa to wyniki ludzi chorych tylko na SM. Jim K, na przyklad, sie
        wykaraskal z zespolu przewleklego zmeczenia , ktory sie poglebial latami.
        W kwietniu bylo rzucone pytanie ile osob jest na antybiotykach i odpowiedzialo potwierdzajaco 50.
        www.cpnhelp.org/poll
        Osobiscie lecze antybiotykami okolo 15 osob, w tym z 8 chorych na stwardnienie. Stratton pisal o13
        przypadkach stwardnienia na antybiotykach, Wheldon musi miec przynajmniej tyle samo.

Serdecznie pozdrawiam.B.

• zazule Re: Pytanie LifeontheIce 11.06.07, 17:14
          Dzieki za inforamacje.

lifeontheice napisała:

> Osobiscie lecze antybiotykami okolo 15 osob, w tym z 8 chorych na
          stwardnienie.

Ze mną około 16smile)

No to mam next pytanie. Czy sa takie osby z SM, którym po antybiotykach wogóle
          sie nie poprawia i nie ma zadnej reakcji? Jak tak to po jakim czasie od momentu
          leczenia mozna stwierdzic ze antybiotyki komus nie pomagają?

pozdr
          Zazul
          • lifeontheice Re: Pytanie LifeontheIce 12.06.07, 16:26
            zazule napisała:
            Ze mną około 16smile)

Zgadza sie. Wczoraj dodatkowo przyszla nowa pacjentka z SM-em, ale jej nie mozna jeszcze liczyc.

Czy sa takie osby z SM, którym po antybiotykach wogóle sie nie poprawia i nie ma zadnej reakcji? Jak
            tak to po jakim czasie od momentu leczenia mozna stwierdzic ze antybiotyki komus nie pomagają?

To jest klopotliwe pytanie. Korespondowalam kiedys z Amerykanka, ktorej maz sie pogarszal na
            Rebifie, a potem na antybiotykach. Nie byl w stanie nawet wytrzymac na nich 3 miesiace. Probowali
            statyn, razem i osobno z antybiotykami, przez 2 miesiace i tez bez poprawy. Maz byl bardzo
            depresyjny od poczatku, w rezultacie poszli po jakies zaaprobowane leczenie typu Tysabri, czy
            Novantrone, i kontakt sie urwal.

W ubieglym roku zadzwonil do mnie podiatra z Michigan chory na MS, zeby mi powiedziec, ze byl rok
            na antybiotykach bez skutku.

Dzieki temu pytaniu przypomnialam sobie o jeszcze jednym przemilym czlowieku, ktory bral
            antybiotyki okolo roku i tez nie mial poprawy. Musze go odszukac i zapytac jak sie mu powodzi.
            Przypuszczam, ze nie najlepiej, bo przestal pisac na cpnhelp.

Czas zwykle pokazuje czy antybiotyki sa skuteczne. Pierwsze slady poprawy widac zwykle po trzech
            pulsach metronidazolowych. Czasami nie ma poprawy, ale choroba przestaje postepowac. Wheldon
            mowi o 6 miesiacach proby. Niektorzy ludzie zauwazyli poprawe dopiero po 8 miesiacach, a nawet
            roku. Najszybciej reaguja ludzie z objawami zmeczenia, pomieszania ("brain fog"), astma, zatokami,
            bolami stawow i miesni.

Serdecznie pozdrawiam. B.
    • char a propos badań - info ... 08.06.07, 14:42
      a propos badań info:
      - w pzh, jak ktoś chce zrobić wb na borelioze, to nie da rady jeśli nie ma
      wcześniej dodatniej "elizy"(jak pani w okienku mówi), bo weszło u nich jakieś
      rozporządzenie pani profesor;
      - jak ktoś chce czekać półgodziny przy okienku, żeby pani go obsłużyła to
      powodzenia; ja sobie zrobiłem dziś mykopl i podziękuje za resztę badań;

info a propos badań na chlamydie pneumonia i trachomatis:
      - w lux-medzie robią dwie klasy IGM i IGG za 48PLN za klasę;
      - w Damianie robią trzy klasy(możliwe, że robią i więcej), 60PLN za klasę;
      - a w pzh 160-170PLN za klasę; może ktoś to przekleić do tego wątku
      informacyjnego;

• zazule Re: a propos badań - info ... 08.06.07, 20:24
        ale pytanie jest takie czy robia sami czy wysyłaja - bo to róznica i czy robią
        dobrze?
        W Krakowie jest pełno miejsc gdzie robią chlamydie tylko ze badania najpierw
        trafiają do Diagnostyki w Krakowie a z tamtąd do Wrocławia na Weigla lub Rex-a
        Kazdy posrednik i cena idzie w góre. Do tego materiał moze sie "zepsuc" po
        drodze.

Sprawa z PZH Warszawskim i borelioza jest znana na forum, ze wzgledu na cene i
        problemy lepiej przejchac się do Krakowa i tu zrobic WB na miejscu - wynik po 3
        dniach od badania matereił nigdzie nie jedzie, cena 200zł za obie klasy a nie
        400 zł jak W Warszawie

pozdr
        zaz

• mariano_84 Re: a propos badań - info ... 08.06.07, 22:38
          Po co płacic za badanie na chlamydie we wszystkich klasach skoro jest ono refundowane? Ja do stałem skierowanie od laryngologa i nie robili zadnego problemu. Trzeba byc sprytnym;] Teraz przestałem brac antybiotyki, odczekam jakis czas i jak dostane drugie skierowanie to zrobie chlamydie i mycoplasme ale w innym labie. Narazie czekam na zakonczenie strajku;/
              • mariano_84 Re: a propos badań 09.06.07, 11:23
                Wczoraj byłem u okulisty z tymmi moimi oczami. Popatrzył, popatrzł i stwierdził ze jest jakis stan zapalny. Przepisał krople ktore zapewne i tak nic nie pomoga poniewaz przyczyna jest inna. cholera mnie bierze bo ciagle te oczy mam suche, swedzące, jakby sie sklejały i cos w srodku siedziało a kropelki nie pomoge. Teraz jeszcze w nocy sie bydze bo własnym własnym ciałem przygniatam sobie rece i potwornie bola mnie barki a na dodatek sa słabe;/ Stawy słoni, stóp, stawy skokowe sztywne, pieką i bolą. Zaczynam sie zastanawaic czy to nie jakis paciorkowiec, ale one chyba powoduja zmiany w badaniach na reumatyzm (ASO itp.)?
                • matiasz3 Re: a propos badań 09.06.07, 22:40
                  wyrzuc te krople do kubla i zrobisz najlepiej. wiesz to jest jak z gardlem
                  idziesz do lekarza a on tobie daje antybiotyk z sufitu bez zadnego wymazu itp.
                  zrob wymaz z oka np. na chlamydie tr. ona daje podobne objawy moze akurat to
                  masz. mozesz tez zrobic wymaz ma bakterie ale branie w ciemno jest najwieksza
                  tragedia
            • zazule Re: a propos badań - info ... 09.06.07, 18:12
              Ja bym rzekła to jak wygrana w totolotkasmile

W Krakowie zaden lekarz nie chciał mi dać skierowania. Zakażnik mnie sie pytał
              co to sa mykoplasmy.

Moze Mariano robi piekne oczy. Matiasz nastepnym razem sobie make up jakis
              fajny zrób to tez dostanieszsmile

Mariano jak jestes taki sprytny to PCR sobie załatw. Mozemy na forum przyjmowac
              zakłady czy Ci sie uda naciągnąc budżet słuzby zdrowia.

Mariano borelioza, mykoplasmy i chlamydie niszcza układ nerowy, stawy i
              mieśnie. Na te 3 patogeny na dzień dzisiejszy nie istneją zadne na 100%
              wiarygodne testy.

Ty po objawach i reakcji na antybiotyki jak najbardziej pasujesz do infekcji
              na chlamydie i mykoplasmy.

Musisz miec leczenie wg protokołu a nie kombinowac znowu z jakimis
              paciorkowcami.

pozdr
              ZAZ

• mariano_84 Re: a propos badań 09.06.07, 22:32
                Mi to śmierdzi mycoplasma bardziej niz chlamydia, ale kto wieindifferent Po połaczeniu makrolidu + doxy skóra na głowie i twarzy jakby sie napina w prawidłowy sposób i przez to uszy sie jakby "odtykaja" i nie musze przyjmowac jakiejs dziwnej mimiki na twarzy zeby słyszec normalnie. Mówie tez normalnie, jakby wykorzystujac przepone do pełnego oddechu. Nie wiem czy tutaj w Gdańsku robia PCR na te 2 rzeczy, ale jak mi sie uda to bede mial skierowanie;] Postaram sie o skierowanie w poniedziałek na mycoplasme, poniewaz odstałem jakies tabletki na to suche gardło od laryngologa a nic a nic nie pomagaja;/
          • dziubolek2 Re: faktycznie 11.06.07, 16:52
            Mój meldunek o naturalnych preparatach. Jem aktualnie wyciag z liscia oliwnego,
            cats claw i candida clear. Od jakiś 2 tygodni. Strasznie się czułam na
            początku,. Może herx. Bolały mnie wszystkie mięśnie. Teraz lepiej Trochę bolą
            mnie naprzemiennie stawy al w głowie nic się na razie nie dzije. W sumie super.
            Wydaje mi się, że najsilniej zadziałał ten liść oliwny, biorę go od ponad 3
            tygodni a Niemcy w madrej książce ostrzegają przed herxem
            Wyglada na to, że pomaga. To jest jakieś wyjście w okresie przerw w
            antybiotykach.
            czekam aż się oczyszczę do badań z jakiś miesiąc.
            • zazule Herxy? 11.06.07, 16:57
              Dziub

Ja nie mialam zadnych efekótw - Herxów - po lisciu z oliwy moja przyjaciólka
              tez nie.
              Łykałm go jak cukierki -chociaz smakowo (wysypałam troche z kaspułki) to do
              cukierków to mu bardzo dalekosmile

pozdr
              zaz
            • char Re: faktycznie 12.06.07, 11:06
              dobrze, że ktoś się wypowiedział odnośnie liścia oliwnego, bo miałem też własnie
              taki wątek założyć;

wziąłem go kilka dni temu gdzieś dwa dni z rzędu i dostałem nieprzyjemnych bólów
              głowy i trochę mnie "ścisnęło" w jelicie; przestałem i od wczoraj zacząłem znowu
              brać; na razie jest ok;
              czytałem w necie, że były takie osoby, że właśnie miały podobne objawy; ale
              większość nie miała; jak w google wpiszesz liść... i "bóle głowy" to znajdziesz;
              • mariano_84 Re: dziwne palce 13.06.07, 16:28
                Zastanawia mnie jedna rzecz. Sam to zaczałem zauwazac i ostatnio koledzy mi tez mowia, ze mam jakies dziwne palce, jakby wysuszone a zarazem lepkie cyz cos takiego?Co to moze byc? antybiotyków nie biore od jakiegos 1,5 tyg.
    • mariano_84 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 14.06.07, 16:13
      Juz mineło. Wiem czym to było spowodowane. Teraz bez antybiotyków czuje sie super. Wczoraj przyszło jakies takie polepszeniesmile Wiem ze i tak bede musial jesc abx'y. Mam skierowanie na powtorne badanie chlamydii + myciplasma ktore zrobie w przyszłym tyg. bez antybiotyków i naprawdopodobniej w innym labiesmileWczoraj i dzisiaj spało mi sie tez bardzo dobrze i mam nadzieje ze bedzie wszystko szło do przodubig_grin
        • mariano_84 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 14.06.07, 20:57
          Ja i polityka;] wygladalo to tak ze odstawilem antybiotyki jakies 1,5 tyg temu i czułem sie fatalnie. Nagle ni z tad ni z owad przyszły jakies nadprzyrodzone siły i jest w miare dobrze. Krótka przerwa dobrze mi zrobi. wykorzystam ta siłe zeby popracowac trochesmile Tak mnie roznosi energia jak bym jakies psychotropy dostałsuspicious biore tylko paraprotex firmy calivita dwie tabl. dziennie.
            • zazule Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 15.06.07, 22:06
              Witaminy: B1, B12, kwas foliowy, B complex ,D,C , magnez (doustnie i w
              kroplówkach) , przez jakis czas glukoze, NAC probiotyki, liśc z oliwy, olejek z
              oregano, koenzym Q10, kwasy omega, olej z wiesiołka i chyba cos jeszcze ale nie
              pamietam

L-karnityna i karnityna to moim zdaniem to samo. Rok przed chorobą uzywłam L-
              Karnityny przed pływaniem żeby miec lepsze osiągnieciasmilesmile Mam jeszcze zapsy,
              pamiętam ze strasznie kwaśna była wiec nie bioresmilesmile

pozdr
              zaz
                • zazule Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 15.06.07, 22:57
                  Mariano jak najbardziej mozesz acc. Mozesz tez brac amoxy 2gr dziennie zamiast
                  Nac.

Nie martw sie kasą na suplementy. Moze weź witaminy i Mg od czasu do czasu w
                  miare funduszy a przedewszystkim dbaj o supl przeciwgrzybicze. Pozatym nikt
                  chyba nie dał by rady zazywac tego wszystkiego naraz, mysle ze mozesz sobie co
                  jakis czas wiąśc cos innego- ja tez tak wymienialam
                  jedne suplemety na inne co jakis czas.

pozdr
                  zaz
              • mariano_84 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 17.06.07, 22:41
                Każdy ma swoje sposobywink Jeszcze wstepnie zapytam czy ACC 600 bierze sie tez przy zakarzeniu mycoplasmą? Jedyne na co teraz czekam to, to zeby zaczac brac jak najszybciej antybiotyki poniewaz bóle znowu sie nasilaja. Czuje jak skóra na głowie znowu mi sie zaciska i to cholerne uczucie "bólu włosów" powraca, kolano boli jak zle stąpne, zwłaszcza przy wchodzeniu po schodach, znowu zaczynam sztywniec i wszystkie ruchy trzeba wykonywac inaczej;/
    • mariano_84 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 17.06.07, 10:44
      We wtorek ide oddac ponownie krew na wszystkie chlamydie i mycoplasme we weszytkich klasach bez antybiotyków. Najlepsze jest to ze mam jeszcze jedno skierowanie w zapasie;] Czyli 2 skierowania warte ponad 1000zl, przynajmniej tutaj u mniebig_grin Wyniki bede mial w piatek w przyszłym tyg.Co ja mam zrobic z tym drugim skierowaniemsuspicious?
    • mariano_84 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 19.06.07, 09:28
      Wstałem juz poniewaz strasznie źle sie czuje. Czuje sie identycznie wtedy kiedy choroba mnie zaatokowala i zaczeła sie rozwijac. Spac prawie nie mogłem, stawy niedosc ze słabe to jeszcze pala i rwą od srodka, żołądek boli, gazy wzdęcia, łep cały spuchnięty, w nocy kaszel, momentami nie mogłem oddychac i sie dusiłem;/ Cały czas słysze szum w głowie jakby tv byl wlaczony. Koszmar. Zawiaoze tylko tą krew (mam nadzieje ze dojade) i łykam piguły.
        • zazule Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 19.06.07, 17:15
          Mariano skąd Ty takie wiesci masz?

Nic nie wiem zeby test szklankowy wychodził pozytywnie przy myko czy cpn. Moze
          byc tak ze jest jakas grzybicy w jamie ustnej od abx lub osłabienia układu
          odpornosciowego od przewlekłej infekcji i wtedy test szklankowy moze wyjśc. Jak
          tak to trzeba właczyc cos na grzyba zwiększyc probiotyki
          Mariano to z Twoim leczeniem?
          Pozdr
          zaz

Ps Z wiekiem bedziesz sie martwił jak schudnąćsmile

• mariano_84 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 19.06.07, 22:57
            Tyle ze ja nie mam zadnych objawow grzyba. Nie ma białego jezyka itd. Czytałem ze ten test nie jest wiarygodny bo prawue wszystkim wychodzi pozytywny. Chyba obudziłem potwora od kiedy zacząłem sie leczyc bo teraz jak odstawie abx to czuje sie dokladnie tak samo jak 5 lat temu;/ Bakterie sie obudziły i daja po głowie i ciele. Przed sekunda wziałem unidox 100mg bo dłuzej nie byłem zniesc w stanie tego miazdzenia. Czuje ulge ktora przychodzi b. wolno. Spac ide za godzineke az wszystko sie wchłonie.
            • mariano_84 Re: Jeżeli nie borel to co?- część druga 19.06.07, 23:29
              Nie wiem na co jestem chory do konca, ale tak piecze mnie skóra na głowie, jest wrazliwa na dostk, jak to Zazule dobrze nazwała włosy "bola". Jeszcze 2 godz temu grymasiłem z bólu a teraz mogłbym sobie na impreze pojsc spokojnie, gdyby nie to mam katar i kaszel ze smarkami na żółto, jak rowniez taka wydzieline odpluwam;/ Serce tez sie uspokaja.
                • mariano_84 Re: Dawkowanie abx 20.06.07, 11:56
                  Mam pytanie Zazule odnosnie kiedy brac abx?Po czy przed jedzeniem oraz czas kiedy mam wziac po lub przed jedzeniem? Kolejne pytanko czy zamiast mlekiem moge popijac doxy jogurtem naturalnym pitnym (czy makrolidy tez mozna popijac jogurtem?)? Protokoły juz znam i wiem co i kiedy mam brac poza tym wyzej napisanym.

Ps. Czy dobrze napisałem odnosnie tego, kiedy zaczałem brac antybiotyki obudziłem bakterie, ktore daja mi popalic, kiedy przestaje brac (piszac to mam wrazenie jakbym czytał post narkomanabig_grin)
                  • mariano_84 Re: Oficjalnie chory 21.06.07, 11:23
                    Zazule chyba juz mnie nie lubi, poniewaz nic nie odpisujesuspicious Odebrałem dzisiaj wyniki mycoplasmy pneumoniae i sa dodatnie IGG 32VE i IGA 23VE, gdzie wynik dodatni zaczyna sie od 11VE. Szkoda ze w 3miescie nie robia innych mycoplasm ktore zapewne tez mam. Jutro bede mial wyniki na chlamydie. Jezeli beda ujemne to i tak wiem na co mam sie leczyc. Mam przynajmniej na papierze ze jestem OFICJALNIE CHORYsmile
                    • nikonman Re: Oficjalnie chory 21.06.07, 11:32
                      Witaj Mariano
                      Też jestem z gdańska i po zeszło tygodniowym kleszczu ( w zeszłych latach ok. 15
                      sztuk ) po raz pierwszy chyba coś złapałem. Objawy totalnej grypy. Mam pytanie u
                      jakiego lekarza byłeś i gdzie robiłeś badania ?. Ja jutro wybieram się do
                      zakaźnego na smoluchowskiego.
                      Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
                      Przemek
                      • mariano_84 Re: Do nikonman 21.06.07, 12:09
                        Dostałem skierowanie od otolaryngologa. Powiem tyle, ze jest bardzo Ciezko zdobyc skierowanie na oby dwie chlamydie we wszystkich klasach + mycoplasma wszystkie klasy. Prywatnie to koszt ok 600zł w szpitalu dzieciecym na polankach. Na smoluchowskiego nie masz co jechac. STRAJK. Dobrze ze szpital wojskowy nie strajkujesmile A moze by tak sprzedac komus skierowanie po nizszej cenie, poniewaz mam jeszcze jedno w zapasietongue_out?
                        • nikonman Re: Do Mariano 21.06.07, 12:21
                          Dzwoniłem na smoluchowskiego.Strajkują, ale z boreliozą mnie przyjmą. Mam już
                          kartę smileJestem na rencie i na razie nie stać mnie na badania za 600 zł.Jutro lub
                          w poniedziałek robię PCR w AM gdańsk.Jeszcze po starej cenie smile
                          U kogo się leczysz w gdańsku jeżeli mogę zapytać ?
                          • mariano_84 Re: nikonman 21.06.07, 12:40
                            Ja nie mam boreliozy. PCR Real Time w Poznaniu ujemny i leczenie na borelioze nie skutkowało, poniewaz kilka dni po odstawieniu abx objawy wracaly. Teraz jade na doxy + klabax (makrolid), ale przezucam sie na azytro za pare dni. Leczyłem sie u dr. Gorzelańczyka. Teraz lecze sie wg protokołu Strattona, tyle ze narazie bez NAC (ACC 600). Po co komu lekarz, przeciez jest internet, dzieki ktoremu znalazlem przyczyne moich dolegliwoscismile
                    • szeretet Re: Oficjalnie chory 21.06.07, 11:44
                      Witajcie ponownie,

Natłok pracy nie pozwolił mi się tu pokazywać ale właśnie znalazłam chwilę żeby
                      zobaczyć co u Was słychać i skorzystać z Waszego doświadczenia.
                      Ciągle nie znalazłam innego lekarza więc kontynuuję leczenie w schemacie 5 dni
                      azytro 500mg, 4 dni przerwy, itd Do tego ACC 600 i masę suplementów. W przerwie
                      brania leku zauważyłam natężenie objawów: zwiększona potliwość, bóle stawów w
                      nowych miejscach, np. dłoni, drętwienie ręki, jakby lekki niedowłąd
                      i "ciągnięcie" oraż mrowienie. Do tego ból kręgosłupa, zwłaszcza bolesność w
                      jednym miejscu, czasem promieniująca.W międzyczasie byłam u reumatologa i
                      artopedy. Reumatolog podejrzewa reumatoidalne zapalenie stawów ale mam jeszcze
                      zrobić rtg i usg. Ortopeda dał mi skierowanie na rehabilitację na kręgosłup.
                      Mieliście podobne objawy? Zaczynam się zastanawiać czy to jednak nie borelioza:-
                      ( I żałować że zrobiłm tylko badania we Wrocławiu a nie Poznaniu.
                      Drugie pytanie: czy można popijać suplementy rozpuszczonym ACC?

Dzięki i pozdrawiam chorującowink
                      • szeretet psychoza? 21.06.07, 11:50
                        Właśnie...kilka dni temu byłam w lesie. Co 5 minut nerwowo oglądałam się czy
                        nie ma kleszczy, odganiałam komary i nagle jeden z nich na mnie usiadł. Patrzę,
                        a to kleszcze! Poczułam się strasznie, lekka psychozawink Inny kleszcz chodził
                        po moim narzeczonym...Gdy wyszliśmy z lasu, postanowiłam że nie chcę jeździć do
                        lasu ani w miejsca gdzie mogą być kleszcze. Ale to chyba niemożliwesad
                        • zazule Re: psychoza? 21.06.07, 17:26
                          to normalne:smile)

Szeret
                          www.drmirkin.com/joints/J106.htm
                          to jest link do krótkoego raportu z kótrego jasno wynika ze reumatoidalne
                          zapalenia nalezy leczyc abx. Przyczyną sa miedzy innym a moze przede wszyskim
                          chlamydie i mykoplasmy.

Leczenia abx, RZS zoastało potwierdzone w wielu badanich klinicznych. W
                          Waraszawie jest reumatolog który wie ze tak jest i leczy ludzi abx. Niestety
                          uzywa chinolonów, zapisuje tez jednak metronidazol i azytro- przyda Ci sie. Od
                          dziubolka wez namiary. Porozmawiaj tez z lekrzami leczącymi borelioze moze beda
                          Cie leczyc wg prortokołów na chlamydie.

pozdr
                          zaz

• szeretet Dzięki zazule 21.06.07, 19:13
                            Zawsze można na Ciebie liczyćsmile
                            Przez najbliższe kilka tygodni nie dam rady wybrać się do Wawy, więc pozostaje
                            mi szukać kogoś we Wrocławiu...
                            Idąc do mojej lekarki muszę wydrukować wszystkie ważne materiały dotyczące
                            chpn. Boję się tylko że nie poradzi sobie z tłumaczeniami a ja nie mam na to
                            teraz czasu. Czy są jakieś dostępne materiały tłumaczone z ang? CHodzi mi
                            głównie o użycie schematu i przypadki kliniczne udowodniające że jest skuteczny
                            itd? Potrzebuję wszystki "podkładki".
                            Dziękismile
                            • zazule Re: Dzięki zazule 21.06.07, 19:30
                              tylko to co narazie na forum w watku informacyjnym - to jest po Polsku. Mozesz
                              to tez jej wydrukowac. Sa tam tez linki do prac po ang, wiecej bedzie za
                              jakis czas
                              pozdr
                              zaz
                    • zazule Do Mariano:) 21.06.07, 16:24
                      Jak to Cie nie lubiesmile ???
                      Doxy bierz z jedzeniem 2 x dziennie po 100 mg jak najbardziej mozna z jogutrem.
                      Makrolidy lepiej taka jak w ulotce czyli bez jedzenia.

Dobrze ze juz cos wiadomo. Nigdzie w Polsce chyba nie robią innych mykoplasam,
                      ale tym sie nie przejumuj - wszsyskie leczy sie tak samo. Pozatym mozesz miec
                      inną mykoplasme niz pn - one wszyskie chyba moga dac dać krzyzowe reakcje.
                      Mykoplasm jest b duzo z tego co najmnie kilka wrednych.
                      Mykoplasmy lubią występowac z innym patogogennem np z bb czy cpn wiec warto
                      zobaczyc czy nie m koinfekcji.Moze jutro cos wyjdzie w tych chlamydiach. Jak
                      jednak nie to i tak mozesz byc chory mimo ujemnego wyniku.
                      Ciesze sie bardzo ze po tylu latach bezowocnego leczenia Cie na te "wyszukane"
                      choroby masz wreszcie szanse na całkowite wyzdrowienie.
                      Pzodr
                      zaz

• predrak Re: Oficjalnie chory 03.10.07, 20:49
                      Witam,
                      Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
                      Zarażony bb. byłem jakieś 12 lat temu, neuroborelioza potwierdzona z
                      płynu mózgowego, jednocześnie postawiona diagnoza SM, teraz
                      chlamydie wyszły mi również pozytywnie a leczenie bb. zatrzymało się
                      w martwym punkcie większość objawów się wycofało ale w dalszym ciągu
                      nie potrafię normalnie zejść ze schodów czy zrobić siusiu o gieganiu
                      czy chodzeniu po nierównym terenie niewspomnę. Czy to może być
                      przyczyna chlamydii?
    • nikonman Re: Do Mariano 21.06.07, 16:46
      Witaj Mariano

Czym dłużej przebywam na tym forum tym bardziej jestem załamany. Wychodzi na to,
      że lepiej mieć bb niż jakieś chlamydie i mykoplasmy ?
      Byłem u dr,G no i jutro po kilku m-cach znowu.Nigdy nie brałem antybiotyku który
      mi przepisał bo kazał mi odstawić inne leki które biorę na stałe bo niby się kłócą.
      Asekuracyjnie przed chwila byłem u lekarza rodzinnego który prze zemnie
      ukierunkowany przepisał mi amoksy 3g/ dzień i metronidazol 0,5 dziennie. Nie
      wiem czy to wystarczy.
      jeszcze nie robiłem żadnych badań i nie wiem czy cokolwiek złapałem ale w
      październiku jednego dnia 7 kleszczy i tydzień temu 1.
      Nigdy nic po kleszczach sie nie działo, ale od tygodnia pseudo grypa mną trzęsie.
      Zrezygnowałeś z doktora G. To kto Ci przepisuje w tej chwili leki ?
      Poleć kogoś.Pleassss

Pozdrawiam
      • nikonman Re:Do Zazule 23.06.07, 01:37
        Mam pytanie. jak stosować metronidazol w połączeniu z amoxy ?
        Zakażnik przepisał mi amoxy 3 x 1g oraz 2 x 0,25g metronodazolu na 4 tygodnie.
        Czy zamiast 3 dawek dziennie amoxy mogę go wziąć w 2 dawkach ?
        Pytam bo biorę inne tabletki ( normotymiki mózgowe) i żołądek ma już dość.
        Dziękuję
        • artur737 Re:Do Zazule 23.06.07, 01:42
          Dawka amoxy 3 g na doroslego czlowieka jest smiesznie mala.

Amoxycylina pozostaje we krwi do 8 godzin wiec musi byc podawana co 6 a gora co
          8 godzin.
          • nikonman Re:Do Artura 23.06.07, 01:58
            Dziekuję.
            Rozumiem.Czyli 4 g co 6 godzin.
            W pracy dr, Burrascano doczytałem dorośli 1g co 8 godzin z probenecidem a w
            niektórych przypadkach do 6 g tylko, czy również z probenecidem ?
            A jak z metronidazolem żeby miało to sens ?
            Troszkę się boję kombinować choć jeszcze nie mam 100% diagnozy na bb, ponieważ
            biorę tegretol i depakine chrono.
              • zazule Do Nikonman 23.06.07, 17:40
                Ten watek słuzy do dyskucji na temat chlamydi i mykoplasm a nie boreliozy.

Polecam zalozenie własnego watku. Posty na temat leczena bb z tego watku
                zostana usuniete - autorów przepraszam - chodzi mi o przejrzystosc wątku.

zaz
            • zazule Re:Do Zazule 24.06.07, 11:04
              CZas połowicznego rozkadu doxy wynosi ok 18-22godzin
              azytromycyny 68 godzin (dlateg na cpn i mykoplasmy nie trzeba brac codziennie),
              roksytromycyny 8-13 godzin.
              pozdr
              zaz
              • matiasz3 Re:Do Zazule 24.06.07, 19:31
                ostatnie moje wyniki badan:
                iga 0,88 czyli slabo dodatni wzrost przez 2 miesiace o 0,02, norma 0,8
                igg 42,1 czyli dodatni wzrost przez ostatnie 2 miesiace o 9,1, norma 21,9
                wymaz z cewki metoda swiecen - zadnego cialka w widoku tak jest od 14 miesiecy,
                norma do 5 cialek
                posiew z moczu - jalowy
                wymaz z cewki ma bakterie - enteroccocous faecalis
                i badz tu teraz madry jak sie pozbyc tego enterococusa a juz jego leczylem
                augmentinem przez 20 dni po 2g dziennie w marcu - antybiotyk z antybiogramu

i jeszcze jedno, mozecie cos napisac o antybiotyku ZYVOX
                • mariano_84 Re: 25.06.07, 01:14
                  Ok juz wiemsmile Widze ze azytro działa najdłyzej wiec teoretycznie pownienienem dłuzej czuc sie lepiej w połaczeniu z doxy. Jade do lekarza oooo to juz dzisiaj big_grin i powiem co ma mi wypisac, jak bede sie leczył itd. Zobaczymy jego mine jak pokaze mu z czym tak naprawde od wielu lat sie urzeramsuspicious
    • tezon ...chyba jestem w punkcie wyjscia:( 26.06.07, 20:36
      juz myslalam ze wiem co mi jest po podatnim wyniku igg na chlamydie
      pneumoniae..a dzis odebralam wynik na mykoplasmy- tez dodatni- 1:80 (cokolwiek
      to znaczy?)
      natomiast zdumial mnie wynik na borelioze w igg ujemny, a w igm - dodatni 11,8
      bb U/mi! ..wogole nie przypominam sobie nigdy kleszcza u siebie.
      nie wiem juz co myslec i na co mam sie leczyc?!sadpomozcie prosze
      bylam dzis u laryngologa z wynikiem z chlamydii - przepisal mi eurespal i
      wyprosilam doxy 2 opak.
      • zazule Re: ...chyba jestem w punkcie wyjscia:( 26.06.07, 22:54
        Nie jestes w punkcie wyjścia.

Pewnie to dodtania ELisa warto zrobic WB.

Kleszcza nie pamieta wiekszosc osób z borelioza

Mykoplasmy to b czesta koinfekcja od kleszczy

Chlamydie ma mniej niz 10% chorych na bb. Jednak badania nie sa wiarygodne-
        trudnosci diagnostyczne.

Musisz sie leczyc na wszyskie 3. Czyli oprócz protokołów na chlamydie/mykoplasmy

otrzymywac leczenia na bb. CZesciowo leczenie sie pokrywa.

Lecz sie u lekarza leczacego borelioze. Nie ma na co czekac.

Trudno powiedziec który patogen dokucza Ci najbardziej.

pozdr
        zaz
        • tezon Re: ...chyba jestem w punkcie wyjscia:( 27.06.07, 08:17
          na borelioze robilam przeciwciala w klasie igg i igm
          moze rzeczywiscie powinnam zrobic jeszcze test metoda wb lub pcr?
          dziwi mnie to bo moje objawy najbardziej przypominaja chlamydie z tego co
          czytam na forum (glownie polipy w zatokach) ale mam tez szumy i zawroty w
          glowie, wysokie tetno - a to chyba objawy zarowno dla PN i BB?
          coz..musze znalezc u siebie lekarza, ktory podejmie sie leczenia (to bedzie
          wyzwanie)
          • tezon a tak wogóle.. 27.06.07, 08:43
            to dla rodziny, otoczenia i czesci lekarzy jestem juz schizofremikiem! sad
            wh nich generalnie wmawiam sobie od paru lat te objawy i nic mi nie jest.
            • mariano_84 Re: a tak wogóle.. 27.06.07, 10:09
              Nie tylko Ty masz ten problem. Ja teraz za te wszystkie lata traktuje ludzi jak gó... kiedy sobie na to zasłuza...Jezeli traktuje Ciebie jak hipochondryka zrób tak. Pokaz w necie na jakies ładnie i czytelnie wygladajacej stronie co powoduje mycoplasma, chlamydia itd a jezeli nie bede chcieli słuchuac i nie bedze ich to obchodziło to wiedz jak im na Tobie zalezy. Ludzkosc jest na tyle głupia ze nie uwierzy w cos do momentu kiedy przykrosc nie zdarzy sie tez im.
              PS.Jak ja bym chcial juz przestac kasłac jak gruzlik i w koncu wstac wyspanymsmile
              • zazule Re: a tak wogóle.. 27.06.07, 11:08
                niestety Marianno ma racje. Wiekszosc ludzi nie rozumie chorych na borelioze,
                chlamydie czy mykoplasmy. Najlepie rozumieja Ci co sami chorują. Lekarze
                którzy lecza to czesto tez Ci którzy sami przeszli przez piekło tej choroby.
                Cóz c'est la vie.

Marianno! onajadź swój watek i dopisz dalsza czesc histori wlasnie dla tych co
                nie wierzą.

pozdr
                zaz
                • tezon a moze wynik niewiarygodny? 27.06.07, 16:17
                  zrobie jeszcze badanie na borel metodą WB.
                  zazule - czy czytając to forum moge wnioskowac, ze chlamydie tez moga zamazywac
                  wynik na bb dajac wlasnie pozytywny wynik?
                  ciągle sie zastanawiam nad tym wynikiem -bo gdybym mialam dodatnie w klasie igg
                  to ok ale mam dodatnie w igm czyli świeże zakażenie - natomiast większosc
                  objawów mam od 2 lat.

• zazule Re: a moze wynik niewiarygodny? 27.06.07, 16:38
                    MAsz racje Tezon, nie pomysałam ze tak tez moze byc.

Elisa fałszywie dodatnia moze wyjsc przy RZS miedzy innymi. Tylko ze to jest
                    choroba infekcyjna spowodowana czesto wasnie mykoplasmami i chlamydiami.

Przy infekcji mykoplasmami rózne rzeczy wychodza dodatnio czytałam gdzies ze
                    miedzy innymi przeiwciłała przeciw tarczycy

Mojej przyjaciólce przy infekcji cpn/myko wyszly np odczyny reumatyczne i
                    przeciwciała przeciw mitochondrialne.

Moze dodatina Elisa w IgM wyjsc tez przy przewlekłej borelioze. Paradosalnie
                    moze sie tak zdazyc.

Dlatego zrób WB. JA robiłam nie mam zadnego prazka +

pozdr
                    zaz

• yemana WB 27.06.07, 17:35
                      Czy ktos moglby wyjasnic na czym polega badanie WB? czy jest to pcr krwi czy
                      inna metoda? czy mozna ja zrobic na myko, urea lub chlamydie? Ja tez lecze Myko
                      a konkretnie Ureaplazme ktora zawitala do mojego ukladu moczowego. Mam troche
                      pytan lecze sie u dr B, jestem na Azitroxie i Aveloxie, ale mam tez ko-
                      infekcje 'zwyklymi' bakteriami typu paciorkowce i gronkowce, dr mowi ze one
                      same 'wyjda' jak zniknie ureaplasma czy to mozliwe? Czy Wy takze podnosicie
                      odpornosc PODCZAS kuracji antybiotykowej? Mnie lekarz powiedzial ze to dopiero
                      po, bo mykoplazmy i chlamydie leczy sie jak choroby autoimmunologiczne (takie
                      wywoluja reakcje) i podnoszenie odpornosci nie ma sensu. Mam kontakt z dr Garth
                      z IMMB, polecil mi detoxamin (srodek chelatujacy) oraz terapie ozonowa jako
                      dodatek do antybiotykow, ludzie ktorzy lacza te dwie terapie zdrowieja szybciej
                      niz ci ktorzy stawiaja tylko na sauny ozonowe albo tylko na antybiotyki. Znam
                      duzo miejsc w Londynie gdzie robia terapie ozonowa ale nie w Polsce, czy ktos
                      ma jakies doswiadczenia? hej serdecznie pozdrawiam xxx
                      • zazule Re: WB 27.06.07, 18:30
                        Czesc Yemana
                        Fajnie ze napisalas - witamy na forum

Badanie WB - na tym forumsmile słuzy do badania boreliozy- przeczytaj FAQ- jest to
                        inne badanie niz pcr. WB w Polsce nie robi sie na myko ani cpn
                        O testach na cpn, mykoplasmy, suplemetach, protokołach i nnych rzeczach jest
                        informacja watku informacyjnym- znjadź sobie watek powinnien byc gdzies na
                        następnej stronie.
                        O saunach ozonowych i inych foramach terapii tlenem czytałam ale nie mam
                        zadnego doswiadczenia. Nie wiem gdzie w Polsce sa takie bajery.
                        Odpornosc podnosimy ale zgodnie z zaleceniami suplemetacj przy infekcjach.
                        Mysle ze środek chelatujacy można brac.

Odradzamy leczenie chinolonami czyli takie które masz - info w watku
                        inforamycjnym.
                        Mysle ze dr B ma racje -co do koinfekcji. Zmęczony ukad immunologiczny nie
                        radzi sobie z bakteriami. Wyleczysz jedno to pewnie inne infekcje tez sie
                        uciszą.

Jakie masz objawy choroby tylko infekcje miejscową czy rozsianą?

pozdr
                        zaz

• yemana Re: WB 27.06.07, 21:47
                          Czesc Zaz, dzieki za odpowiedz. Ja mam infekcje miejscowa, glownie cewka
                          moczowa, prawdobodnie tez szyjka macicy tam narazie bez bolu ale jest infekcja.
                          Zmartwilas mnie chinolonami, poczytam czemu. Dr B ma naprawde duza
                          wyleczalnosc, mecze sie juz 6 miesiecy (bol i pieczenie non-stop), odkrylam go
                          dopiero 3 tygodnie temu, biore Azitrox od 2 tyg a przedtem Metro przez tydzien.
                          Edukuje sie sama, bo zostalam zle zdiagnozowana kilka razy i musialam wziac
                          swoje zdrowie w swoje lapki, poszperalam po stronach ze Stanow i dowiedzialam
                          sie jakie badania powinnam zrobic, i wyszlo mi ze kiedys mialam Chlamydie tr
                          Igg dodatni, igm & iga ujemny, to samo z Mykoplazma, a Ureaplasma mocz pcr
                          dodatni. Wiec to pewnie ona mnie gryzie. dr Nicolson leczy doxy, ja bralam ale
                          tylko przez 10 dni (chociaz duzo 400mg) i wtedy zlapal mnie dr B i powiedzial
                          ze Doxy nie dziala w Europie, ha ha a ja zachorowalam w Indonezji - to gdzie
                          powinnam sie leczyc smile? Po Azitroxie jest minimalna poprawa, ale tak minimalna
                          ze wlasciwie nie wiem czy to figment mojej wyobrazni... mam nie oczekiwac
                          poprawy przez 3 miesiace wiec sie nie nastawiam. Oj wa woi Zazule, tak trudno
                          komus zaufac, wiec postanowilam sie przytrzymac tego lekarza przez 3 miesiace i
                          zobaczyc czy to zadziala. Opowiedz jak sie czujesz, u Ciebie rozumiem infekcja
                          ogolnoustrojowa, co bierzesz? dzieki za mily welcome xxx Y.
                          • zazule Re: WB 27.06.07, 22:29
                            JA sie lecze wg protokołów. Mam cpn i mykoplasme.

Infekcja ogólnoustrojowa z zaatakowanym CUN. Jak to doxy nie działa? Jak po
                            samej doxy w dawce 200mg miałam b silne Herxy.

pozdr
                            zaz
                            • mariano_84 Re: herxy cd. 27.06.07, 23:57
                              Wtrace swoje 3 grosze. Zaz jak tylko zbiore sie do kupy to napisze odnosnie mojej historii. Ja zmniejszam doxy do 100mg dziennie, poniewaz z azytro herxy jeszcze wieksze, wiec przeczekam troche i pozniej dolacze kolejne 100mg. Mam dziwne wrazenie jakbym mial wode w uszach, ktora chce wypłynac, bóle miesni i stawów, szczeka mnie czasami tak boli jakby mi ktos pląbe sprzedał z jednej i drugiej storny. Głowa z tyłu najbarziej boli, na skroniach i czoło równiez, ale mniej. Napiecie na głowie zaczyna chyba wracac do normy poniewaz wczesniej miałem cos w rodzaju zmarszczek na czole. Dzisiaj zadawało mi sie za mam głowe mokra z tyłu a to jedynie zrobiło sie takie miejsce ktore powinno miec miejsce na całej bani - takie lekkie i niebolące. Katar cały czas schodzi gdzies z zatok, kaszle jak gruzlik i oooooo jak fajne sie kreci od czasu do czasu oraz jest dziwnie. Z wielka niecierpliwoscia nie moge sie doczekac tego momentu przełamania na dobra strone, ktory w koncu kiedys musi nastapic.

Ps. dzisiaj grałem z kumplem chwile w tenisa i momentami jak za dawnych dobrych czasów. Troche poskakałem pobiegałem i sie zmachałem pozytywnie.

ps2.Zazule masz jeszcze jakies ciekawostki jezeli chodzi o tepienie grzyba?wiem ze dobry jest olejek z oregano ale chodzi mi raczej o cos co mozna brac cały czas. Naleweczka z propolisu bedzie dopiero gotowa 6 lipca a ja narazie wcianam same probiotyki, poniewaz nie chce sie truc lekami typu flukonazole na ktory grzyb sie uodporni, jezeli bedzie sie go brało razem z abx jak to ma miejsce u niektorych. Jak cos pisz na poczte, zeby nadto nie robic niepotrzebnych watkówwink
                                • zazule Re: diagnoza i leczenie po objawach 28.06.07, 08:57
                                  Tak nie odróznisz. Moga byc tu i tu. Niestety, ale mozna wnisokowac z przebiegu
                                  choroby. Reakcji na antybiotyki na NAC, na semento (nie dziala na choryh na cpn)
                                  Wazne zeby sie leczyc i jak chlamydia/myoplasma jako wspołinfekcja to caly
                                  czasc utrzymywac protokoły w leczeniu bb
                                  pozdr
                                  zaz
                                  • tezon preparat na candida 28.06.07, 11:30
                                    forum.gazeta.pl/forum/73,46481,1540823.html?f=26140&w=63281187&a=64986451&rep=1&t=1183022945344
                                    czy to można brać przy mykoplazmach? pytam bo zawiera orzech czarny a orzechów
                                    nie wolno
                                    • tezon poprawka 28.06.07, 11:32
                                      przepraszam zły link
                                      mial byc www.e-vita.istore.pl/sklep,1841,,,03,,pl-pln,240485,0.html
                                      chodzi o preparat candida clear
                                      Zazule - przepraszam za tyle wątków i pytan i dziękuje za cierpliwoścsmile
                                      • zazule Re: poprawka 28.06.07, 15:29
                                        Jak ma sie leczenia abx to chyba mozna. Mysle ze troche orzechów nie
                                        zaszkodzismile Wszystko mozna tylko z umiaremsmile

Szympek jeszcze pisał ze koci pazur bardzo dobry na grzyba.
                                        pozdr
                                        zaz
                                      • yemana Re: poprawka 28.06.07, 19:04
                                        Tezon, ja mysle ze lepiej kupic te skladniki osobno i robic rotacje, uzywac max
                                        2 tygodnie kazdy zeby sie grzyb nie przyzwyczail. To jest strona z info o
                                        Candidzie:
                                        www.candida.peet.pl/xxx
                                        • dziubolek2 Re: poprawka 29.06.07, 11:26
                                          ja jem candida clear i cats claw ale nie jestem przekonana, że schodzi mi
                                          grzyb. Co parę dni popijam olejek z oregano. Może dobre jest to, że nie mam
                                          przyrostu grzyba, choć teraz byłam w miejscu, gdzie nie do konca mogłam trzymać
                                          dietę.
                                          No, ale nie biorę też teraz abx, więc się grzyb nie rozrasta. W niektóryh
                                          przypadkach niestety nie można się obronić przed silniejszymi lekami. Tylko
                                          dobrze zrobić posiew z kału, żeby np. nie jeść czegoś na co grzyb się uodpornił.
                                          • mariano_84 Re: herx? 29.06.07, 23:38
                                            Ja musze sie zaopatrzec własnie w jakies preparaty naturalne na zapobieganie rozrostowi grzyba. Propolis bedzie za tydzien gotowy. Jak to dobrze miec sasiada pszczelarza;] Zazule, miałas moze kaszel podcas brania abx? Mi sie ciagle cos z płuc odrywa a resztki mozgu ktore pozostały chyba niedlugo wysmarczetongue_out

Ps. Zaz masz mozesz jeszcze ta l-karnityne? Napisz na poczte ile masz i do kiedy wazna bo ja juz planuje kupic w sklepie na dniachwink
                                            • zazule Re: herx? 29.06.07, 23:57
                                              mariano_84 napisał:

> Ja musze sie zaopatrzec własnie w jakies preparaty naturalne na zapobieganie
                                              ro
                                              > zrostowi grzyba. Propolis bedzie za tydzien gotowy. Jak to dobrze miec
                                              sasiada
                                              > pszczelarza;] Zazule, miałas moze kaszel podcas brania abx? Mi sie ciagle cos
                                              z
                                              > płuc odrywa a resztki mozgu ktore pozostały chyba niedlugo wysmarczetongue_out

Tak to Herx - ja tez tak miałam. Masz dobrze dobrane leczenie. Potrwa to troche
                                              za nim oczyscisz drogi oddechowe. U mnie kasze był b silny twał około miesiaca -
                                              mysałam ze wypluje płuca.

>
                                              > Ps. Zaz masz mozesz jeszcze ta l-karnityne? Napisz na poczte ile masz i do
                                              kied
                                              > y wazna bo ja juz planuje kupic w sklepie na dniachwink
                                              Nie wiem - juz mie sie konczy, woze ja w aucie i jak sobie przpomne to
                                              zazywam.
                                              Nie zazywaj jej przed wysilkiem fizycznym bo jeszcze bardziej schudnieszsmile
                                              pozdr
                                              zaz
                                              • mariano_84 Re: herx? 30.06.07, 00:16
                                                Wiesz Zazule ostatnio przytyłem chyba ok 2kg;] Pewnie dlatego ze dawki abx nie sa konskie jak w boreliozie. Wczoraj mało brakowało a wszedłbym w faze snu rem czy jak to sie nazywa. Czuje ze to jeszcze kwesta czasu az bede spał tak jak kiedys i wstawał wyspany. Aha mam pytanie do Ciebie bo nie wiem co mam zrobic.
                                                Ostatnio byłem na komisji w sprawie renty socjalnej z zusu. Chyba mi jej nie przedłuza, ale bede sie odwoływał ze wzgledu na nowe wyniki, ktore wyszły pozytywnie dla mnie. Problem w tym ze szpital zakazny strajkuje i nie ma mi kto podbic papierow, ktore przydadza sie na ponownej komisji. Bede sie odwoływał do skutku az mi przyznaja na ten rok rente. Musze w koncu za cos kupowac antybiotyki i "wspomagacze". Orzeczenie pewnie z zusu pewnie przyjdzie w poniedziałek w przyszłym tyg i od tego momentu mam 2 tyg zeby złozyc odwołanie a przychodnia strajkuje! Pier....bym granaty w ten tłum strajkujacych lekarzy to i samopoczucie by mi sie od razu poprawiło;] Czerwone na białym ładnie wygladabig_grin Banda idiotów i łapówkarzy!!
                                            • nikonman Re: herx? 30.06.07, 00:04
                                              Cześć Mariano. Biorę abx od 7 dni . Płuca wypluwają aswalt. No, ale trzeba wciąć
                                              pod uwagę, że ja palę ok 40-50 fajek dziennie i co kilka lat muszę oczysciś
                                              płuca smileZaczęło sie jednak po wzięciu abx.
                                              Wciąż mam nadzieję, że mam tyle nikotyny we krwi, że krętki nie miały szans po
                                              ewentualnym zakażeniu z przed 14 dni lub roku lub kilkunastu lat.
                                              Niestety 14 dni od ukąszenia i wciąż stan jak przy big grypie.
                                              Może miałeś coś w płucach i abx przy okazji zabiło to a płuca się teraz oczyszczają.
                                              Ten propolis jest na alkoholu ? W jakiej to jest formie i jak działa ?
                                              Pozdrawiam