Dodaj do ulubionych

Męty w ciele szklistym

16.08.07, 19:34
Witam

Męty mogą pojawiać się z wielu powodów - ja szukałem dlaczego mnie mogły sie przytrafic i jaki to ma związek z chlamydią pneumoniae. Tak wiec zasiegnelem porady u lekarza w stanach, który sam chorowal na to i stwierdził, ze chlamydia pn powoduje przewlekłe zapalenia zatok, które mogą objawiać się, ciąglymi nawracającymi lekkimi przeziębieniami, nieustanny ból gardła i niezyt gardła, katar lub poczucie zapchania nosa, bóle
głowy, duże osłabienie, słaby stan psychiczny i oczywiście stany zapalne, podrażnienia zatok. W jego przypadku objawiało się to przede wszystkim spływającym glutem w gardle o nieznanej etiologii oraz bólami zatok i oczodołów (sic! taj jak u mnie)...
Stany zapalne powodowały mu nacisk na oczy, oraz stany zapalne oczów, oczodołów, nerwów wzrokowych, oraz migreny oczne. Oczy miał przekrwione jak to nazwał "oczy bobra". Wszystko to sprawka cpn. Jak wyleczyl sie z cpn ( nie wiem czy do konca ale objawow juz nie ma), to nie pojawily mu sie zadne nowe męty a i te co mial juz w trakcie leczenia zanikaly. Jak twierdzi ma ich coraz mniej - a mial naprawde powazne problemy bo mial z nimi ogromne problrmy.
Rozumiem, ze to nie jedna droga powstawania ich - mozecie napisac o innych drogach, ale mysle ze ta informacja moze byc dla kogos pozyteczna.
ps.
Macie jakies sposoby na zmniejszanie ich widocznosci lub pozbywania sie ich ?
Obserwuj wątek
    • stachenka Re: Męty w ciele szklistym 16.08.07, 20:39
      Noo... po pierwsze się wysypiać (jak człek jest przemęczony, to różne bodźce
      drażnią go bardziej niż zwykle; męty również),
      po drugie zamienić się w sowę (jeśli ktoś nie jest; ja jestem) i to
      ekstremistkę. Po ciemku dziadostwa nie widać.

Trudne do realizacji, gdy ktoś pracuje chyba, że na 3. zmianę.

Potrzebuje ktoś może pracownika biurowego na noc? ;D
        • stachenka Re: Męty w ciele szklistym 22.09.07, 22:14
          Z artykułu przeczytałam jedno zdanie:
          "It is not until middle age, around age 40, that there are significant changes
          in the vitreous that generate floaters. "
          i to mi wystarczy wink

Ccicci, bo to jest lek na zaćmę, nie na męty.
          Możesz spróbować, ale obawiam się, że męty nie znikną. Już prędzej zaburzysz
          sobie działanie tarczycy.
          swiatmetow.phorum.pl/viewtopic.php?t=31&postdays=0&postorder=asc&start=0
            • stachenka Re: Męty w ciele szklistym 25.09.07, 03:09
              Pojedyncze męty... Ja mam mętów jak gwiazd na niebie. Czy to znaczy, ze mam zaćmę?
              Sądzisz, że bez powodu diagnozuje się to jako dwie różne jednostki?

Jeśli chcesz wiedzieć czym się różnią, to poczytaj o objawach, przyczynach,
              umiejscowieniu i leczeniu jednego i drugiego.
          • ccicci Re: Męty w ciele szklistym 24.09.07, 16:27
            Z ulotki tych kropelek
            " Jodki po podaniu miejscowym pobudzają metabolizm i mogą
            przeciwdziałać zmętnieniu ciała szklistego...
            Wskazania: Działanie lecznicze: zmętnienia i stany po krwawych
            wylewach do ciała szklistego spowodowane różnymi przyczynami,
            zmętnienia soczewki jako pierwszy objaw zaćmy starczej."
            Wynika z tego, że leczy różne przyczyny zmętnienia. O uboczne
            działanie jodu się nie obawiam, bo mam raczej niedoczynność tarczycy.
            • stachenka Re: Męty w ciele szklistym 25.09.07, 03:27
              "mogą przeciwdziałać zmętnieniu ciała szklistego..."
              Mogą, ale nie muszą. Szczególnie jeżeli u kogoś męty powstają z innej przyczyny
              niż dostanie się krwi do ciała szklistego.
              I nie ma tu mowy o usuwaniu mętów już istniejących, czyli niby coś obiecują, ale
              tak naprawdę to nic.

Zrobisz jak zechcesz, po prostu nie oczekuj po tych kroplach zbyt wiele.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka