Dodaj do ulubionych

Atlas kolejna osłona

25.10.10, 10:02
gazetasiedlecka.pl/aktualnosci/566-nowe-stare-centrum
Oby coś z tego wyszło
Jeżeli dobrze przeczytałem przebudowa ma ruszyć na wiosnę 2011
Obserwuj wątek
  • a.solari Re: Atlas kolejna osłona 14.02.11, 16:47
   a ja szczerze i z całego serca wolałbym aby przedstawiona wizualizacja nie doszła do skutku nigdy!!! przecież to jest beznadziejny projekt. a i tak w Siedlcach aż nadto gniotów architektonicznych, a to bedzie kolejny w centrum miasta. warto pomyśleć i do strategicznych inwestycji wpływających na wizerunek miasta zorganizaowac jakis konkurs architektoniczny a nie pierwszy lepszy badziewny projekt uskuteczniać!!!!!  • error_400 Re: Atlas kolejna osłona 15.02.11, 08:54
   Czyli na placu Sikorskiego planowany jest ten parking? Dlaczego? Najważniejszy plac w mieście ma być zagospodarowany jako parking? To jest miejsce na super-ekstra budynek, a nie na stawianie samochodów.
   • efaster Re: Atlas kolejna osłona 15.02.11, 12:08
    jak już PSS Społem zbuduje ten swój cud techniki z "ogrodem na dachu”, co bajerem będą schody ruchome :)) (To był bajer w 1991 roku a nie w 2011), może wreszcie miasto ogłosi między narodowy konkurs na profesjonalne, kompleksowe i docelowe zagospodarowanie pl. im. gen. Władysława Sikorskiego. Aż wstyd by na centralnym miejscu miasta chcącym być 100 tys. były parterowe budy, prowizoryczny parking, z powyrywanymi płytkami chodnikowymi.

    Ja proponuje tak pod palcem 2 poziomowy parking podziemny. U góry plac podzielić na dwie części na jednej (wschodniej) budynek handlowo-usługowo-biurowo-hotelowy z eleganckimi apartamentami, druga zachodnia plac miejski centralny, wyłożony kostka granitową, albo innym szlachetnym kamieniem.

    Zieleń ładnie wkomponowana, urządzona. Może fontanna z dyszami z chodnika, ala taka jak jest przed warszawską Arkadią. W zimę można ją wyłączyć i zakryć płytą wiórową.

    Jeśli chodz
    i o budynek we wschodniej połowie to były by widny bezpośrednio z poziomów parkingów, dodatkowo można zrobić przejścia podziemne przez Piłsudskiego bezpośrednio do budynku. Sam budynek 3 pierwsze kondygnacje (z parterem) galeria handlwo-usługowa, bez żadnych hipermarketów, ew. jakieś delikatesy tupu Delima,czy Bomi, reszta same butiki odzieżowe i restauracje, ale bez fastfoodów. Dalsze kondygnacje (węższe niż handlowa podstawa) to byłby elegancki wieżowiec niejako wyrastający z szerszej podstawy, w sumie kształt, jaki kto woli może być okrągła, stożek, prostokąt.

    Mi osobiście najbardziej okradł, owalna. i tak pietra 3-5 biura na wynajem, od 6 do 8 pietra eleganckie apartamenty na sprzedaż a od 9 do 11 elegancki hotel, z elegancką restauracją na ostatnim piętrze z widokiem na całe miasto.

    I to jest coś, co na pewno przyciągnęłoby ludzi z zewnątrz, o czym mówił prezydent, nie będą to może turyści (typu plecak, trapery, lornetka czy aparat), ale raczej liczyłbym na biznes przez duże B.

    I wtedy można by powiedzieć, że mamy wreszcie zagospodarowany centralny plac miasta.
    • brat_szczepana Re: Atlas kolejna osłona 15.02.11, 12:24
     Problem w tym, że tak na prawdę plac Sikorskiego nie jest żadnym placem, tylko uprzątniętym z gruzów miejscem śródmiejskiej zabudowy przewojennych Siedlec.

     Coś jak plac Defilad w Wwie, gdzie też wymieciono w czasach stalinowskich kawał miasta pod wystawienie PKiNu.

     Czy pogromcy Polski muszą mieć zawsze ostatnie słowo i przemieniać centra naszych miast w pustkowie?
     Czy nie lepiej odtworzyć przedwojenną tkankę śródmiejskich ulic Siedlec i dla tej przestrzeni rozpisać konkurs architektoniczny.

     Mamy ogromny, prawie pusty lub z rozlatującymi się budami teren obramowany Pułaskiego, Floriańską, Sienkiewicza i Kilińskiego.
     Czy nie lepiej tam urządzić z rozmachem plac miejskich spotkań, rynek, agorę czy pod inną nazwą?
     Przywróćmy miastu miasto.
     • kult-turka2 Re: Atlas kolejna osłona 19.02.11, 19:49
      Niemożliwe,wręcz zbawienne jest, że Chaciński w końcu doznał olśnienia...
      Oto jeden z głównych hamulcowych najważniejszej części miasta.
      PSS po komunie jest taki, jaki był i to jest tylko jeden wątpliwy sukces pana prezesa, bo posiadając najatrakcyjniejsze miejsca i lokale w mieście przez 20 lat, można było w dużym wymiarze zmienić oblicze naszego miasteczka, traktując oczywiście zmianę systemu jako wyzwanie a nie konieczność.
      Jednak cieszmy się faktem, że coś nareszcie drgnęło.
      Bardzo smutne natomiast jest to, że Jarmark św. Stanisława będzie musiał się stąd wyautować.

      Popieram brata_szczepana to doskonałe miejsce na wypoczynek a nie na EMGO-molochy
     • mpppm centrum 19.02.11, 20:14
      >Przywróćmy miastu miasto.
      PSS pewnie grosza nie wydał za miejsce pod pawilony. Sekretarz nakazał.
      Popieram i podnoszę dwie r.........
      Przejazd, Przechodnia, Kozia, Morska (ta niby jest) Dwupiętrowa zabudowa, na dole sklepy (sklepiki) może Nowy ratusz i Starostwo.

      PS. Już o tym pisałem w czasie wyborów.
      • kerac32 Re: centrum 19.02.11, 22:12
       > Przejazd, Przechodnia, Kozia, Morska (ta niby jest) Dwupiętrowa zabudowa, na do
       > le sklepy (sklepiki) może Nowy ratusz i Starostwo.

       Wcześniej jeszcze były postulaty, żeby odbudować dzwonnicę. Dziwię się że nikt jeszcze nie wspomniał o synagodze :) Może zamiast przywracać skansen w ścisłym centrum, należałoby pomyśleć o przyszłości i bardziej nowoczesnej wizji tej części miasta.
       • mpppm Re: centrum 19.02.11, 22:31
        Trzeba by zauważyć, że była by to nowa zabudowa centrum, a więc nowoczesna w starym układzie ulic. Żaden skansen.

        Od Bramy jest Stowarzyszenie BRAMA z silną obsadą.
        Co do Syngogi nie mam zdania i chyba nie będę miał bo nie to wyznanie no i miejsce zajęte.
        • kult-turka2 Re: centrum 19.02.11, 22:37
         Zacznijmy więc od Wiszniewskiego, proponuję zlikwidować betonowe donice, które stoją przy multikinie, czasem chciałbym przejechać Wiszniewskiego, żeby nie stać w korkach.
         (przez chwilę były rozsunięte i dało się przejechać)

         no, chyba, że nowa dyrektor zasadziła tam palmy mrozoodporne.
         Z doniczką od 2 lat problem a Wy o bramie, synagodze...
       • efaster Re: centrum 20.02.11, 11:57
        kerac32 napisał:
        > Może zamiast przywracać skansen w ścisłym centrum, należałoby pomyśleć o przyszłości i > bardziej nowoczesnej wizji tej części miasta.

        Pisałem o tym kilka posów wyżej, pod placem 2 poziomowy podziemny parking, na połowie miejski plac, a na połowie elegancki budynek, z częścią handlowo usługowa, hotelem, apartamentami, częścią biurową.

        Z pl. Sikorskiego jest jak (to napisał brat Szczepana) z placem Defilad, obydwa powstały na miejscu ruin, przedwojennych kamienic. Owszem nam było łatwiej rozmontować pomnik "przyjaźni polsko-radzieckiej" niż zburzyć PKiN. Ale tam i tu odtworzenie historycznej zabudowy (nieistniejących ulic) nie wchodzie raczej w rachubę. Po pierwsze, po co dzielić scalony duży kawał gruntu, po drugie trzeba by było zmieniać organizację ruchu (więcej skrzyżowań), po drugie w wielu miejscach powstały nowoczesne budynki niemające nic wspólnego z przedwojenną zabudową (Chester, Pepco, czy BPS), zresztą spójrzmy na kamienice między S. Asza a Esperanto.

        Ładnie wyglądają ??? Nie, tynk, aż sypie się na chodnik, a to środek miasta !! Zobatrzcie mamy nowiutką miejską bibliotekę i MOK, ładnie wyglądają te budynki na tle obdrapanych kamienic ?? Weźmy nawet TS, w środku cały artykuł, o nowym gmachu biblioteki, a na zdjęciu ?? Pokazane piękne nowiutkie wnętrza, na tle "obdrapaków" po drugiej stronie ul. Esperanto. Najpierw zajmijmy się tym, co mamy. Cały kwartał między Pułaskiego, a Sienkiewicza jest do remontu i zagospodarowania.

        A kwestia odbudowy dzwonnicy, to już dłuższa bajka. Tak, ale (i to z dużym ale). Najpierw udrożnijmy centrum, zróbmy 'przebitkę" Starowiejska - Świrskiego (teren prywatny, będzie trzeba wykupić grunty). Inaczej zakorkujemy całe śródmieście. Skoro Niemcy (a naród bądź, co bądź inteligentny, uznali podczas II Wojny światowej, że brama-dzwonnica przeszkadza w poruszaniu się pojazdów wielko gabarytowych, w tedy czołgi, teraz mamy Tiry) to chyba coś w tym musi być :)

        A więc najpierw objazdy, a potem dopiero możemy myśleć/mówić o odbudowie bramy-dzwonnicy przy Starym Kościele.
         • pogus Re: centrum 21.03.11, 11:08
          l.p. oferent cena netto %
          Wyniki otwarcia przetargu. Ceny netto.

          1. Warmińskie Przedsiębirostwo Budowlane, Olsztyn 10 388 244,54 zł
          2. Polbud, Bielsk Podlaski 11 138 000,00 zł
          3. Complex Bud, Warszawa 11 596 552,79 zł
          4. PBH Remex, Mińsk Mazowiecki 11 859 000,00 zł
          5. ZB Sitkowski, Mińsk Mazowiecki 12 662 961,98 zł
          6. ZUI Redesiuk, Siedlce 13 381 724,64 zł
          7. Polimex-Mostostal S.A. 14 890 532,50 zł
          8. PB Konsbud, Lublin 18 956 711,71 zł
  • tramwajsiedlecki Atlas - koniec sierpnia? 11.07.13, 18:01
   "Planowane pierwotnie na IV kwartał 2012 roku otwarcie rozbudowanej części parku handlowego Atlas w Siedlcach zostało przesunięte na 1 lipca 2013. Niestety również tej daty nie udało się dotrzymać. "
   (-)
   "Marek Stępień, prezes PSS Społem Siedlce poinformował - Otwarcie PH Atlas zaplanowane jest na połowę sierpnia. Przesunięcie terminu wynika z przedłużających się prac wykończeniowych. Dokładna data będzie znana na początku sierpnia."
   www.galeriehandlowe.pl/go.live.php/PL-H861/aktualnosci-b2b/SMTU4OTk%3D/otwarcie-ph-atlas-w-sierpniu.html

  • zula51 Re: Atlas kolejna osłona 16.09.13, 14:37
   Byłam dzisiaj w tym pożal się Boże centrum handlowym Atlas..
   Muszę przyznać totalna porażka...
   Nic tam ciekawego nie ma, pusto...
   Brakuje tam marki/marek które by przyciągali klientów....

   Zauważyłam że od Pana Strusa kilka marek uciekło to Atlasu, perfumeria z Millenium i jakaś odzieżówka z Galerii S
  • donvito52 Re: Atlas kolejna osłona 22.09.13, 19:23
   Kontrowersyjna architektura w stylu UFO ... moim ( i nie tylko moim ) zdaniem nie pasująca do Siedlec. Postawiłbym na nowoczesny neoklasycyzm. W stylu Teatru, DK ... W sumie rzecz gustu, mogę, nie muszę mieć racji.
   Natomiast środek ... WIELKIE, OGROMNE rozczarowanie. Ciemne korytarze, naściubane klitek, pizzeria na dachu, bank w nalepszym miejscu ... To musi się nie udać ...
   Już widzę klientów dymających na trzecią kondygnację na pizzę ... może latem kiedy będzie można spoglądać na widok miasta z góry ... Wątpię jednak czy ta inicjatywa dotrwa do przyszłego lata.
   Sklepy. Dla mnie NIC, ale to nic ciekawego. Garnitury kupuję raz na trzy lata lub rzadziej.
   Kosmetyki ... częściej ... ale wodę po goleniu i anty pespirant raz do roku. Dwa, tego co używam nie ma ( chyba ) lub będzie w cenie o kilkadziesiąt złotych wyższej niż w Seforze. Dla żony już od dawna nie bo zawsze narzeka że to nie to co lubi najbardziej.
   Połowa najemców będzie uciekać po nowym roku ...
   Chciałbym się mylić ... ale w końcu na handlu znam się trochę ...
   • krzycho1252 Re: Atlas kolejna osłona 25.09.13, 08:54
    "Kontrowersyjna architektura w stylu UFO ... moim ( i nie tylko moim ) zdaniem nie pasująca do Siedlec. Postawiłbym na nowoczesny neoklasycyzm. W stylu Teatru, DK ... W sumie rzecz gustu, mogę, nie muszę mieć racji."
    Z pierwszym zdaniem się zgadzam tylko zamiast "kontrowersyjna" wstawiłbym "pseudo".
    "W stylu Teatru, DK..." nie rozumniem.
  • pavi1505 Re: Atlas kolejna osłona 23.09.13, 19:05
   jakaś porażka z tym atlasem, nie dość że ceny są lekko mówiąc porażające to jeszcze żeby ktoś znalazł toaletę zanim się zes*a to na prawdę jest wyczyn, po prostu beznadzieja...;d

   w Warszawie ciuchy są tańsze i to o parę stów a i marka nie TAKA...
   • sppam Re: Atlas kolejna osłona 01.10.13, 09:51
    pavi1505 napisał(a):
    "jakaś porażka z tym atlasem, nie dość że ceny są lekko mówiąc porażające to jes
    zcze żeby ktoś znalazł toaletę zanim się zes*a to na prawdę jest wyczyn, po pro
    stu beznadzieja...;d"
    Dokładnie. Żadnych oznakowań, które mogłyby pokierować klienta do WC. Byłem w sobotę i... totalna porażka. Sklepy takie chyba niedostosowane do siedleckich realiów (nie twierdzę, że sami biedacy lub średniozamożni w Siedlcach mieszkają) i... ten nudny klimat, żadnej muzyki w tle, pustki dookoła, eh...
  • mpppm Re: Atlas kolejna osłona 24.09.13, 15:48
   Pan S ma pole do testów w ATLASIE.
   ON tylko wie jacy najemcy będą w jego galerii i co ma robić.
   Bardzo fajnie będzie wyglądała galeria z wywieszonymi napisami "wynajmę".

   Koniecznie trzeba w oknach powywieszać reklamy lub zapełnić ich powierzchnię różnymi napisami jak jest w Millenium, Rossmanie czy już w Atlasie.
   • avepawcio666 Re: Atlas kolejna osłona 24.09.13, 18:41
    Niema co się dziwić skoro opłata za wynajem przekracza lekką ręką stówkę za metr kwadratowy a żeby zarobić na czynsz i na opłacenie pracownika lub pracowników top trzeba sprzedawać ciuszki za kilkaset złoty za sztukę. Ciekawe jak se radzi Pan ze stoiskiem z grami w "Atlasie" z takim czynszem :) ? Ile to sztuk trzeba sprzedać.
   • kaaatharine Re: Atlas kolejna osłona 01.10.13, 21:16
    nie bardzo rozumiem idei nowego Atlasu. Rozumiem jakiś jednej sklep z LEPSZĄ marką, droższą ale tak na całości to chyba traci sens... stoiska malutkie z iloma ciuchami??? 20 szt .....
    litości.. tak na logikę to marnotrawstwo miejsca, butików kilka tylko a korytarze jak w hangarze szaro pusto i ponuro..smutno.
    stary atlas to może było takie misz masz, ale ile ludzi się przewijało
    zastawy, chemia, kosmetyki AVON przy wyjściu (zawsze coś wpadło w oko), wszystko się łączyło ( na swój sposób), ktoś poszedł zapłacić rachunek i przy okazji kupił jakiś drobiazg w SPOŁEM lub popatrzył na biżuterię..
    a teraz: dla młodzieży ciuchy nie takie, dla starszych za drogie (lub za małe - bo rozmiaru dla normalnych ludzi tam nie ma wszystko kończy się na malutkim L) i nie wspomnę o holendernia (!!!!!) drogich kosmetykach - których najwięcej schodzi w TESTERACH.

    ciemno to widzę...
    • butterfly_33 Re: Atlas kolejna osłona 01.10.13, 21:31
     To moze i ja dorzuce moja skromna opinie:-)

     Nie szczegolne wrazenie robi na mnie nowy Atlas....nie powala, nie zachwyca;-) wyglada tak w srodku jakby byl niedokonczony....czego brakuje....korytarze ogromne i ziejace pustka. Weszlam z ciekawosci przechodzac obok ulica. Coz nie mam planow powrotu do sklepu, bo nic nie przykulo mojej uwagi ani nie zachecilo.
     Mam nadzieje, ze najemcom uda sie utrzymac swoje biznesy. Z tego co sie orientuje wsrod znajomych czy czytajac wpisy zdanie wiekszosc ma podobne do mojego...szkoda...
     • pavi1505 Re: Atlas kolejna osłona 01.10.13, 21:58
      no bo na prawdę to jakaś porażka, a szkoda, bo gdyby pojawiły się w Atlasie jakieś porządne(pożądane ciągle przez Siedlczan) marki na pewno nie byłoby pustek i klimatu wiecznej wioski...;/ przykro
  • donvito52 Re: Atlas kolejna osłona 05.11.13, 14:39
   Kilka dni temu otworzono pizzerię w Atlasie.
   Postanowiłem odwiedzić i przetestować.
   Z bólem stwierdzam że test został totalnie oblany przez Stopiątkę ...
   Wszedłem, w środku zajęte trzy stoliki. Dwa przez klientów, trzecie chyba przez właścicieli.
   Sam wziąłem menu, przestudiowałem. Uwagę zwróciły dosyć wysokie ceny ...
   Po pięciu minutach odłożyłem menu i zacząłem czytać gazetę.
   Po dziesięciu minutach poczułem "lekkie" zniecierpliwienie że NIKT nie podchodzi i nie przyjmuje zamówienia.
   W piętnastej minucie wyszedłem ciężko wq***ny dziękując za szybką i sprawną obsługę.
   Te minuty to takie bardziej subiektywne, na zegarek zacząłem spoglądać już w stanie wzburzenia, mogło więc to być 12 minut jak i 18.
   Jako że nie jadłem, nie mogę się określić czy dobrze, czy też źle karmią.
   Mnie wcale nie nakarmili, więc chyba źle ...
   Lekko się uniosłem wychodząc, ale czuję się w jakieś części usprawiedliwiony.
   Być może jest tam samoobsługa, nie zauważyłem, ale być może.
   Jednak przez 15 minut personel i właściciele mieli multum czasu na podejście, poinformowanie i całą resztę.
   Podsumowując, nie wierzę by ta pizzeria się utrzymała.
   Raz, nieporęczna lokalizacja.
   Dwa, obsługa ... nawet uznając że był to jednostkowy incydent ...
   Trzy, ceny ( chyba ) wyższe niż w innych pizzeriach.
   • ibzor Re: Atlas kolejna osłona 05.11.13, 17:23
    No cóż. Nie wiem czy to prowokacja czy coś- ale ja we wszystkich pizzeriach Siedleckich jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją w przypadku której to obsługa przychodzi do stolika przyjąć zamówienie - zawsze to ja podchodziłem do lady i zamawiałem - no cóż.. Najwidoczniej jestem nadgorliwy, niepotrzebnie kogoś wyręczam i postępuję całkiem nielogicznie przebywając całe 5 metrów od stolika do lady i z powrotem tylko po to żeby złożyć zamówienie... No przecież mógłbym w tym czasie siedzieć spokojnie i łaskawie czekać aż ktoś to zamówienie przyjmie...

    A wybacz mi ale ja nie spotkałem się jeszcze w żadnej Siedleckiej pizzeri żęby obsługa leciała do stolika przyjąć zamówienie.

    Co do samej pizzy - ceny są adekwatne do wielkości . Są 3 wielkości pizzy - ich średnia pizza odpowiada rozmiarom familijnej w Da grasso - natomiast największa jest największa w całym mieście - 60cm (jedną taką pizzą spokojnie najedzą się 4 dorośli mężczyźni)

    Na miejscu rzeczywiście mało miejsca ale mają też dowóz - pizze ze "stopiątki" jadłem już dwa razy - na dowóz była nawet lepsza i bardziej mi smakowała niż na miejscu.

    Ogólnie pizza bardzo dobra i chyba teraz przerzucę się z "Da grasso" właśnie na "Stopiątke"

    Wszystkim polecam - mi bardzo smakuje - cena w stosunku do średnicy nie jest duża . A myślę że ich największa 60cm pizza będzie w Siedlcach dosyć popularna.
    • donvito52 Re: Atlas kolejna osłona 05.11.13, 17:56
     No cóż. Nie wiem czy to prowokacja czy coś...

     Tiaaa ... prowokacja, brzoza, teorie spiskowe ...
     Po siedleckich pizzeriach za często nie chodzę. Nie smakuje mi TO co serwują.
     Z włoską pizzą najczęściej wspólną mają nazwę i kształt.
     Jednakoż ... te dwa trzy razy do roku bywam i zdarza się jednak że siądę i ktoś podejdzie.
     Zwłaszcza jak praktycznie nikogo w lokalu nie ma.
     Sugerowanie że jakieś/czyjeś interesy reprezentuję jest bezpodstawne.
     Na drugi raz zamiast przez telefon rozmawiać spytać się klienta. Czy posiedzieć przyszedł, czy chce coś zjeść. Jeśli zjeść to co ?
     Mnie nie. Okazji już nie będzie.
     • crvq Re: Atlas kolejna osłona 05.11.13, 23:37
      Myślę, że problem sam się rozwiąże po otwarciu Galerii S, w której ma być KFC, McD, Subway, pizzeria, chińszczyzna,kawiarnie itp, itd. A cały ten badziewny Atlas będzie można z czystym sumieniem zamknąć, tak jak i połowę lokali gastronomicznych i z ciuchami na mieście.
     • xfinlandia Re: Atlas kolejna osłona 09.11.13, 10:31
      Mało bywam w pizzeriach, ale jak dobrze pamietam, to w Veronie kelnerka zawsze była gotowa do obsługi.
      Teraz mam ochotę spróbować Retro obok Mylnej, ale tak jakoś nigdy nie przechodzę tamtędy głodny..

      A ATlas?Nie byłem.. Z zewnątrz wygląda na ładny balon.. tylko że brak witryn nie zachęca do wejścia - nie wiem czy to urząd, biurowiec czy jeszcze coś innego. I ten napis SPołem w środku - trochę przypomina mi to ekstrawagancką siedzibę firmy.
      Zróbcie coś - bo szkoda by taka lokalizacja się marnowała.
      • donvito52 Re: Atlas kolejna osłona 09.04.14, 14:17
       Już nie pizzerii tylko o Atlasie ...
       Wykluła mi się teoria spiskowa, że ktoś z zarządu PSS chce doprowadzić do upadku DH Atlas, a następnie przejąć wyremontowany obiekt za grosze. Przejąć samemu, sprzedać i wziąć za ...
       Dowodów nie mam ale ...
       Pewna osoba z zewnątrz zwróciła mi uwagę, że ING Bank ma w Siedlcach imponującą siedzibę. Taaaaaki duży obiekt w centrum miasta. Zdziwiony troszkę pytam się na jakiej podstawie tak sądzi ? Ano, na zewnątrz widać TYLKO reklamę banku i dalej NIC ...
       Nie nawet nazwy ATLAS. Może już zmieniona ? Nie ma reklam firm posiadających stoiska wewnątrz.
       Został zastosowany dziwny klucz doboru kontrahentów. Nie ma ani jednego "magnesu", duże sklepu przyciągającego klientów. Marketu spożywczego, RTV, czy kosmetycznego. Same małe stoiska nie mogące przyciągnąć większej ilości ludzi. Bo to ruch kreuje sprzedaż.
       Podobno ta sama firma wyszukująca najemców pracowała dla Strusa i szukała najemców do Galerii Siedlce. Jeśli to prawda to ten kto wynajmował ich był kompletnie pozbawiony rozumu ... Lub jak wyżej ... miał ... swój mały własny interesik polegający na przejęciu majątku PSSu.
       Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, lecz widzę co się dzieje w SDH Atlas. Tłumaczenie zwykłą głupotą ludzką nie wystarcza. Musi być drugie dno. Chciałbym się mylić.
       Jednakoż widzę scenariusz taki że za chwilę Atlas będzie przejęty przez kogoś kto będzie umiał nim zarządzać i ... ktoś jeszcze na tym dobrze zarobi.
        • arnisti Re: Atlas kolejna osłona 09.04.14, 18:28
         Rzeczywiście dziwne to wszystko, potencjał jest niewykorzystany. Miałoby to sens mieć tam drogie ciuchy, ale niech to będą dobre luksusowe marki, coś pożądanego. Z zewnątrz rzeczywiście nie widać co to jest, a parking wiadomo płatny- w takiej sytuacji każdy zwróci się w stronę Galerii Siedlce. Juz teraz widać spadek ruchu, ale zobaczymy co będzie się działow w dłuższej perspektywie. Mamy w mieście teraz dużą podaż lokali (no nie tak dawno zbudowany D.H. Domino niedaleko PKS, słabo tam idzie) także w centrum (Panama). Oby nie stało to zabite dechami, ale tak może się skończyć to, że jeden człowiek ma w garści i w kieszeni pół miasta: bloki, placówki handlowe...
          • donvito52 Re: Atlas kolejna osłona 15.04.14, 13:27
           Jak już zrobił się podwójny wątek to i ja o pizzy ...
           Zamówiłem w Pepe Verde na wynos pizze prosciutto. Na miejscu konsumpcji otworzyłem pudełko i lekko się zdumiałem ... Zamiast prosciutto była szynka konserwowa ...
           Jak by co dla nieświadomych. Prosciutto to szynka dojrzewająca, kosztuje od 50zł w górę, nawet do 150zł/kg za szynkę Parmeńską.
           "Szynka" konserwowa to produkt z mielonego mięsa leżący na półce obok szynki w cenie około 15zł/kg. Nazwa pizza prosciutto w menu kłamie i to w żywe oczy.
           Aaa ... pizza jak pizza ... do prawdziwej włoskiej z pieca węglowego daleko jej. W polskich standardach ... zjadliwa ...
           Do najbliższych wakacji raczej nie będę odczuwał potrzeby jej zjedzenia ... Zjem w przydrożnej restaurante w Italii. Będzie o niebo lepsza i z prawdziwym prosciutto.
            • tarabl.anka Re: Atlas kolejna osłona 15.04.14, 19:40
             Nie rozumiem dlaczego zamawiacie pizzę z szynką wiedząc, że tam prawdziwej szynki nie ma. Tak samo z serem twardym/żółtym. Prawdziwy ser też kosztuje około 40 zł za kg, a to co dostajemy to przeważnie /myślę, że około 50 %/ "ser" z palmowego tłuszczu utwardzonego, którego ludzie mający problem ze złym cholesterolem nie powinni w ogóle jeść. Nie lepiej zjeść pizzę z rio mare albo z krewetkami, albo z ananasem? Trochę drożej, ale ciekawsze smaki, bo egzotyczne. Ludzie, nie bądźcie jak inżynier Mamoń "Mnie się podobają melodie, które znam". Już propozycja pizzy z szynką parmeńską to ściema i klienci powinni być tego świadomi. Taka pizza kosztowałaby około 10 zł drożej. Myślę, że gdyby sprzedawca mógł sprzedać ich co najmniej 30 dziennie to być może pokusiłby się o sprowadzenie tej szynki z Włoch. A tak? nie opłaca się. Chociaż z drugiej strony to nieuczciwe proponować drogą szynkę nie zmieniając ceny pizzy.
             • donvito52 Re: Atlas kolejna osłona 16.04.14, 10:16
              Ja jestem człowiekiem wierzącym ;))
              Jak pisze prosciutto to zakładam że będzie prosciutto ... i tyle ... zostałem oszukany, bo w sumie to oszustwo pisać co innego, sprzedawać co innego. Nie obnoszę się jednak z poczuciem krzywdy i żalu. Zwyczajnie ... nabyłem/odświeżyłem doświadczenie ... że pizza a'la Polacca to całkowicie odmienna rzeczywistość niż pizza a'la Italia. W zasadzie wiedziałem o tym ... jednakoż przez chwilę zapomniałem.
              A szynka włoska, prosciutto crudo, prosciutto cotto jest jak najbardziej dostępna w PL.
              Całkiem przyzwoite prosciutto cotto kupowałem w sklepie sokołowskim.

              Wracając do Atlasu ...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka