Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafią

01.03.11, 13:18
Władza władzą, ale liczy się przede wszytkim naród, czyli lud siedlecki.
A ten jest dzielny i ochotny. Dzięki niemu, wbrew ogólnej bierności i kwękaniu, to właśnie w Siedlcach wykuwa się przyszłość miasta i narodu.

QWedług GUS jesteśmy na trzecim miejscu w Polsce w kategorii Miasta o najwyższym przyroście naturalnym na 1000 mieszkańców .
www.stat.gov.pl/gus/5840_8488_PLK_HTML.htm
Gratuluję i dziękuję wszytkim, którzy ten sukces wypracowali i - mam nadzieję - nadal wypracowują.
Nasz cel: stutysięczna (mikro)metropolia WS, pełna zastępowalność pokoleń, solidarność międzypokoleniowa na przekór OFE'om, szczęśliwe dzieciństwo i pogodna starość, tętniące życiem dziennym i nocnym miasto, w łączności z trójmiastem i innymi kasztelami spod znaku WSI.
    • ygd Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 13:25
      Bardzo pozytywna wiadomość, ale z tym 100tys to będzie ciężko, upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/timeline/34c8704b8ca99e8ae72e8570eda9e142.png
      Jesteśmy jednym z nielicznych miast o podobnej wielkości, w którym przybywa obywateli, ale coraz więcej ludzi decyduje się na budowę domu poza miastem, pracy też wiele nie ma. Duży zakład wielkości Polimeksu na pewno by pociągnął w dobrą stronę wszystko ;)
      • tramwajsiedlecki Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 13:31
        Masz ravcję. Dlatego napisałem o (mikro)metropolii w łączności z trójmiastem i innymi kasztelami spod znaku WSI.
        Razem jesteśmy silniejsi i ludniejsi.

        Wielu potencjalnych pracowników starych i ew. nowych firm też chętnie zamiesza w okolicznych przysiółkach, a nie koniecznie w samym mieście.
        Siedlecka aglomeracja to jest to.
    • lukaszk99 Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 13:51
      A wszystkiemu winna ta pieprzona II WŚ, gdyby nie ona już 100 tys. pewnie by dawno pękło. W 1939 Siedlce liczyły 41 000 po wojnie 27 000, 50 lat zajęło przekroczenie stanu sprzed wojny. Ale fakt przydało by się żeby Siedlce liczyły ponad 100 tys., jedyna nadzieja żeby szybko przekroczyć tą granicę to wchłonąć przygraniczne miejscowości typu Stok lacki, Iganie itp. i przede wszystkim muszą powstać nowe miejsca pracy.
      • efaster Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 14:09
        Już dawno, to postulowałem, wchłonąć miejscowości bezpośrednio przylegające do miasta, ale na to nie chce zgodzić się UG, bo to ich najlepsze "kąski" dające najwięcej dochodu do budżetu gminy (stacje paliw, hurtownie, składy budowlane, etc.)

        Póki nie przekona się wójta Bieńka, to włączenie tych miejscowości można odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość.
        • n_l Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 16:41
          A możecie powiedzieć dlaczego tak wam zależy
          na przekroczeniu tych stu tysięcy?
          Większe korki wam się marzą czy coś innego?
      • jkfoo Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 14:10
        Siedlczanie!!Pomagajmy dalej,naszm dzielnym siedlczankom!!
        • ygd Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 14:18
          Siedlczanki, wpisujcie się, pomożemy! ;-)
    • png7 Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 15:08
      Bardzo pozytywna wiadomość. Ciekawe co z nią zrobi urząd miasta, czy zwiększy się ilość miejsc w żłobku. Za trzy lata jak widać będą potrzebne przedszkola, trzeba zacząć już budować. Skoro stadion da się radę w trzy lata wybudować to nie powinno być problemu z wybudowaniem kilku przedszkoli aby ułatwić życie mieszkańcom.
      • emenemki Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 15:14
        Wszystko fajnie, tylko ten stan obowiązywał 31. 12. 200DZIEWIĄTEGO roku. Tak przynajmniej jest w nagłówku. Ciekawe kiedy opublikują coś bardziej bieżącego...
        • png7 Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 15:21
          W takim razie radni miejscy mieli już rok trochę czasu na rozwiązanie problemu w przedszkolami i prawdopodobnie poczynili już odpowiednie starania w tym kierunku.
    • julam79 Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 17:13
      jako rodowita siedlczanka i posiadając tyle dzieci ile mam już podniosłam statystykę miastu, dziękuję , nie polecam, polityka prorodzinna w mieście czy też w gminie siedlce nie istnieje, więc jeśli ktoś ma ochotę podnosić te statystyki niech się liczy z tym : bóg dał dzieci, bóg da na dzieci
    • falszywy_klamca narzekanie 01.03.11, 19:04
      1.Co za g... tytuł. Napalony jesteś, czy co? Siedlczanki z pomocą Siedlczan potrafią. Uważaj, bo pocieknie.
      2.Nasz cel to stutysięczna "metropolia"? OK, niech pęknie 100 tys. i co to zmienia? Nic. Cokolwiek dałoby jakby pękło 120 tys. Wtedy wyprzedzamy w kolejce Płock i na zamienieniu się na miejsca jeśli chodzi o największe miasta woj. mazowieckiego się kończy. Na wyprzedzenie Radomia drogą "naturalnego przyrostu" nie ma się bowiem co silić, przynajmniej w systemie który zezwala na posiadanie jednej żony.
      3.Dziękujesz wszystkim, którzy "wypracowali" ten sukces. Dzieci biorą się z miłości, a nie z pracy, no chyba, że jesteś... ["niedomówienie"]
      • jkfoo Re: narzekanie 01.03.11, 20:16
        Do fałszywego-piszesz że,dzieci biorą się z miłości,a wczesniej że,nie ma co się silić na doganinie drogą "naturalnego przyrostu',przynajmniej nie wnaszym systemie,który zezwala na posiadanie{zwracam uwagę na to ostatnie słowo}jednej żony.Z twojego wpisu wywniskowałem ,że wnaszym systemie prawnym jest troche jak w tej piosence cyt."kocha sie raz ,potem drugi i trzeci i znów"ale niestety tylko jedną legalnie.
    • tramwajsiedlecki Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 20:04
      My dear Friend falszywy_klamco.
      Nie zżymaj się proszę, gdy mamy sukces nie kłamany. Dzieci są zawsze szcześciem rodziców
      i narodowów. Niewątpliwie część siedlczanek przyczyniła się do tej miłej wiadomości nie tylko przy współudziale siedlczan. Na pewno wspomogli nas panowie z innych miejscowosci
      i krajów, i nie wątpię, że z miłości do naszych pięknych i naprawdę niezwykłych pań.

      Chcę wierzyć, że wszystkie dzieci, nie tylko w Siedlcach, przychodzą na świat jako owoc miłości, a nie z pobudek przez Ciebie sugerowanych. Tego życzę i dzieciom, i ich mamom, i tatom.

      Nie ma powodu wyprzedzać Płocka, po co się ścigać z Radomiem?
      Mnie, nam, idzie o nasze miasto, a nie o nie mądre wyścigi.

      Miasta 100-sięczne należą do tej grupy, która się wyraźnie rozróżnia pod względem ewentualnych inwestycji przemysłowych i infrastrukturalnych jako ośrodki, które osiągają umowny poziom koncetracji potencjału ludzkiego, szerzej społecznego oraz niezbędnego rozwoku infastrukturalnego. Stają się centrami regionalnymi uwzględnianymi w centralnym planowaniu przestrzennym i rozwojowym. To tak z grubsza.

      Korki będą i tak i tak. Jednak w miastach 100+ energiczniej się bierze za ich rozwiązywanie, bo to ma tam sens (np. ulice dwujezdniowe, tunele, estakady etc.)

      W większej liczbie ludności większa szansa na więcej rozsądnych, chyba.
      • falszywy_klamca Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 01.03.11, 21:23
        > Miasta 100-sięczne należą do tej grupy, która się wyraźnie rozróżnia pod względ
        > em ewentualnych inwestycji przemysłowych i infrastrukturalnych jako ośrodki, kt
        > óre osiągają umowny poziom koncetracji potencjału ludzkiego, szerzej społeczneg
        > o oraz niezbędnego rozwoku infastrukturalnego. Stają się centrami regionalnymi
        > uwzględnianymi w centralnym planowaniu przestrzennym i rozwojowym. To tak z gr
        > ubsza.

        W mojej opinii robisz błąd. Gdy stuknie nam "setka" nagle nie zjadą się inwestorzy. Miastu stuka "setka" właśnie dlatego, że inwestorzy już tam byli. Ogarniasz mój tok myślenia? Liczba ludności nie jest przyczyną, jest SKUTKIEM.

        Zwiększająca się liczba ludności w Siedlcach w latach '70 była SKUTKIEM powstawania miejsc pracy, nie na odwrót. Najpierw pojawiły się zakłady pracy, a później pracownicy ze wsi. A nie najpierw pojawili się pracownicy ze wsi, a później zakłady pracy.

        > Niewątpliwie część siedlczanek przyczyniła się do tej miłej wiadom
        > ości nie tylko przy współudziale siedlczan. Na pewno wspomogli nas panowie z in
        > nych miejscowosci
        > i krajów, i nie wątpię, że z miłości do naszych pięknych i naprawdę niezwykłych
        > pań.

        A Ty znowu w pornografię uciekasz... .
      • n_l Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 02.03.11, 11:55
        > Korki będą i tak i tak. Jednak w miastach 100+ energiczniej się bierze za ich
        >rozwiązywanie, bo to ma tam sens (np. ulice dwujezdniowe, tunele, estakady etc.)
        Proszę, nie przesadzaj i nie wymyślaj takich teorii :-)
        To czy są ulice dwujezdniowe, wiadukty, estakady
        nie zależy od wielkości miasta tylko od "klasy"
        jego włodarzy.
        Łomża, mniejsza od Siedlec - 63k mieszkańców, wcale nie ma mniej ulic dwujezdniowych.
        Chełm też mniejszy (63k) a dwupasmowych ulic ma dużo więcej :-)
        • efaster Re: Siedlczanki z pomocą Siedlczan jednak potrafi 02.03.11, 13:33
          a Świdnik ?? Tam wszytkie główne ulice są 2 jezdniowe, powód za komuny planowali zrobić druga Nowa Hutę i włączyć docelowo, jako kolejną przemysłową dzielnice do Lublina.

          Tak samo Jagiełły czy Monte Cassino budowli za PRL-u, to co się nie udało zrobić to przynajmniej zostawiali dużą przestrzeń np. Prusa czy kruszcowa, albo przedłużenie Starzyńskiego, a co obecna władza zrobiła, w te miejsca jedno jezdniówkę +parking z drogą dojazdową z kostki. Albo sprzedała tern osobom prywatnym.

          A wtedy aut był o połowę mniej, a potrafili planować na przyszłość. Mimo wielu wad komuny to byli pod tym względem lepsi od obecnych (demokratycznie wybranych) władz samorządowych.

          A teraz aut jest od groma, a budujemy drogi wąskie, albo przy modernizacji jeszcze je zwężamy przykład ul. Wyszyńskiego. Mimo iż ma nową nawierzchnię, chodniki, ścieżkę rowerową czy zatoki autobusowe, to sama jezdnia jest przynajmniej 1-1,5 węższa od tej, co była przed remontem.
Pełna wersja