Dodaj do ulubionych

Szkoły policealne

08.10.11, 23:38
Trochę późno, bo już październik. Ale pytanie może być na następny rok. Chodzi o darmowe szkoły policealne w Siedlcach. W sumie wszystko mi jedno jaki kierunek, chodzi o to, aby mieć legitymację i zniżki na przejazdy.

Szkoły policealne dla dorosłych to np. Cosinus. Pytanie jest takie, czy wystarczy się zapisać, odebrać legitymację i nie chodzić na zajęcia? Ktoś już próbował czegoś takiego?
Obserwuj wątek
    • verena0 Re: Szkoły policealne 09.10.11, 09:02
      O ile dobrze pamiętam, to zmieniły się warunki klasyfikacji uczniów w takich szkołach i tak samo jak w szkołach publicznych powinieneś mieć min. 50% frekwencji by zaliczyć semestr. Jak jest w rzeczywistości trudno mi powiedzieć, ale wątpię byś mógł tak pochodzić dłużej niż semestr.
    • easy_biala28 Re: Szkoły policealne 09.10.11, 19:02
      Wiem, że są szkoły które bez chodzenia wystawiają legitymacje i nawet podbijają na następny semestr :) Jest to pewne, nie ja to sprawdzałam ale wiem... :) Mogą się dowiedzieć dokładnie które to szkoły (bo są na pewno dwie takie) i podać, ale chyba nie na forum...
      • jkfoo Re: Szkoły policealne 12.10.11, 23:00
        Skoro padł temat takich szkół to ja ,jestem za likwidacja takich szkół,lub poprostu zaprzestaniem ich finansowania z budżetu państwa.Znajomy zapisał się do którejś z takich,pochodził tydzień i przestał.W następnym roku szkolnym przyszła do niego informacja,że nadal jest na liście uczniów,oczywiście następnego roku.I kto za to płaci..?
        • 18chelsea18 Re: Szkoły policealne 29.12.11, 23:36
          Wiesz co "jkfoo" w ogóle się nie odzywaj jak sama nie chodzisz do takiej szkoły!!
          Może była to zwykła pomyłka, ale jeśli Twój znajomy rezygnuje ze szkoły to chyba jest zoobowiązany do poinformowania o tym placówkę prawda?? To jest nieodpowiedzialne.

A jeśli jest już zaczęta rozmowa o likwidacji szkół policealnych to uważam, że jest to chore!!
          Ja byłam pierwszym rocznikiem, który miał matematykę z maturze, niestety się nie udało i zapisałam się do szkoły policealnej, aby nie zaniedbywać szkoły.
          We wrześniu zmarł mój tata i dopiero od tygodnia dostałam decyzje w sprawie renty rodzinnej, który po nim otrzymałam. A teraz likwidują szkoły policealne?? Dostałam dopiero rentę a już mam ją stracić, ponieważ jakaś minister, która siedzi sobie w ciepłym biurze i zmienia sobie wszystko? I tym samym zamyka mi drogę do edukacji i jakichkolwiek dochodów, przy istniejącym już 10% bezrobociu i mobingu stosowanego przez pracodawce, na co niestety trafiłam??
          Mam 21 lat i już moja droga się zamyka?? Nie moja wina, że szkoły mają tak niski poziom!!
    • patrycjab2609 Re: Szkoły policealne 16.06.21, 11:15
      Polecam szkołę cosinus, szkoła jest bezpłatna co jest ważne, zajęcia odbywają się w formie zaocznej co daje możliwość połączenia nauki i zdobywaniu zawodu z pracą, po zdobyciu wykształcenia średniego oraz matury można rozpocząć naukę w szkole policealnej cosinus,jest szeroki wybór kierunków tj kosmetyka( 2 lata), opiekun medyczny (1,5 roku), administracja (2 lata), archiwista (2 lata), we wrześniu otwierają się kolejne nowe kierunki ,między innymi asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, podolog, także myśle że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 nauczyciele również przesympatyczni i bezkonfliktowi( w razie nieobecności czy braków;) ), co więcej szkoła nie ma ograniczeń wiekowych
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka