Dodaj do ulubionych

Strefa płatnego parkowania w 2012r.

29.12.11, 17:36
Jak donosi SPIN płatne parkowanie w centrum miasta juz niebawem.

"... od pierwszych dni stycznia do lutego siedlczanie będą mogli wypowiadać się za pomocą ankiety jakie jest ich zdanie w tym temacie. W ankiecie mają pojawić się pytania dotyczące kwot proponowanych za parkowanie w ścisłym centrum miasta i samych miejsc parkingowych.
Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Siedlce Stanisław Mrówczyńskipodkreślił, że konsultacja społeczna w tym przypadku nie jest konieczna, ale jest to tak ważna decyzja dla mieszkańców Siedlec, że nie można było takiego kroku pominąć. "
www.spin.siedlce.pl/2011/12/28/beda-konsultacje-spoleczne-w-sprawie-platnych-parkingow/
Na stronie SPIN mapka proponowanego płatnego obszaru parkowania i sama ankieta.

Mam wrażenie, ze większość mieszkańców poprze ten pomysł.

Obserwuj wątek
      • felnet Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 29.12.11, 20:34
        Nie chodzi o to czy mózgowcy czy bezmózgowcy.
        Chodzi o to by zrobić coś takiegi i później przekonywać ludzi (poprzednie pobieranie opłat było bezprawne), że ludzie tego chcą.
        Komisji europejskiej przy tym nie będzie tylko ludzie Prezydenta.
    • yfter Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 29.12.11, 20:47
      brat_szczepana napisał:

> Jak donosi SPIN płatne parkowanie w centrum miasta juz niebawem.
      >
      > "... od pierwszych dni stycznia do lutego siedlczanie będą mogli wypowiadać się
      > za pomocą ankiety jakie jest ich zdanie w tym temacie. W ankiecie mają pojawić
      > się pytania dotyczące kwot proponowanych za parkowanie w ścisłym centrum miast
      > a i samych miejsc parkingowych.
      > Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Siedlce Stanisław Mrówczyńskipodkr
      > eślił, że konsultacja społeczna w tym przypadku nie jest konieczna, ale jest to
      > tak ważna decyzja dla mieszkańców Siedlec, że nie można było takiego kroku pom
      > inąć. "
      > www.spin.siedlce.pl/2011/12/28/beda-konsultacje-spoleczne-w-sprawie-platnych-parkingow/
      > Na stronie SPIN mapka proponowanego płatnego obszaru parkowania i sama ankieta.
      >
      > Mam wrażenie, ze większość mieszkańców poprze ten pomysł.
      >
      >

Tak, to można nawet twierdzić, że gdyby nie Spin nic w tym mieście nie było by wiadome.
      Chwała, Chwała, Chwała. A może co innego?
    • efaster Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 29.12.11, 20:59
      brat_szczepana napisał:

> Mam wrażenie, ze większość mieszkańców poprze ten pomysł.

A mamy inne wyjście ??

Ja, mimo iż organicznie nie lubię obecnego Prezydenta miasta, ten pomysł popieram w 200 %. Mamy XXI, za 2 dni powitamy 2012 rok. Więc strefa PP nie powinna być czymś "niezwykłym".

Jakoś nawet w Garwolinie, Mińsku Maz. czy Białej się płaci, o miastach takich jak Płock, Radom, Warszawa, Lublin, Poznań, Kraków .... i tak dalej i tak dalej.

Reasumując strefa to "oczywista oczywistość" w XXI wieku.
      • n_l Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 30.12.11, 10:52
        > A mamy inne wyjście ??
        Oczywiście że mamy. Wyprowadzić Urząd Miasta z centrum.
        Pisałem już wcześniej ;-)

> Jakoś nawet w Garwolinie, Mińsku Maz. czy Białej się płaci, o miastach takich j
        > ak Płock, Radom, Warszawa, Lublin, Poznań, Kraków .... i tak dalej i tak dalej.
        No i co z tego?
        Coś to zmieniło?
        Zaparkuj w Warszawie gdzie strefa płatnego parkowania
        z roku na rok jest coraz większa.
          • n_l Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 03.01.12, 19:21
            > Parking galerii Złote Tarasy, środek Warszawy. 4,50 zł/za godzinę. Dużo wolnych
            > miejsc w środku dnia. Jak widać problem można rozwiązać, pytanie tylko z ile.
            A jaki problem został rozwiązany?
            To jest prywatny biznes, prywatny parking, swoboda kształtowania cen ;-)
            Tylko zastanawiające jest gdzie te tłumy ze ZT parkują?
            Bo na miejskich, utrzymywanych z podatków parkingach,
            miejsc nie ma :-(
            • podrozny113 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 04.01.12, 17:18
              Skoro były wolne miejsca w środku dnia roboczego to problem braku miejsc parkingowych został rozwiązany. Chyba o to chodziło. A tłumy to nie wiem gdzie parkują ale jako cząstka tego tłumu wiem, gdzie ja następnym razem zaparkuję, żeby tyle nie płacić. Zaparkuję pod domem, a do ZT dojadę komunikacją zbiorową.
              • n_l Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 09.01.12, 12:55
                Nie, nie został rozwiązany bo mieszkańcy stolicy
                mają coraz mniej miejsc parkingowych.

A skoro lubisz się tak powoływać na przykład Złotych Tarasów
                to przejedź się pod praską Promenadę.
                Tam też od niedawna za niektóre parkingi trzeba płacić.
                Efekt- parkingi stoją puste a w Promenadzie liczba
                kupujacych jest wyraźnie mniejsza.
                Mnie to akurat nie rpzeszkadza bo nie lubie tłumów ;-)
                • podrozny113 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 11.01.12, 15:52
                  Cena za usługę jaka jest parkowanie w centrum widocznie jest zbyt niska, skoro brakuje miejsc parkingowych. Co do Promenady to albo mamy komfort swobodnego parkowania za opłatą albo a nuż się uda gdziekolwiek za darmo. Oczywiście zawsze można przesadzić z wysokością opłat, a być może właściciel czy najemcy doszli do wniosku, że wolą mniej klientów ale za to takich, których stać na parking niż dzikie tłumy oszczędzające na wszystkim. Wolny kraj, wolny wybór.
    • nash_bridges Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 30.12.11, 08:51
      Jestem za ... ale pod warunkiem, że wszystkie miejsca parkingowe pod urzędami też będą płatne, a ich pracownicy nie dostaną identyfikatorów zwalniających ich z tego obowiązku. Niech wszyscy będą równi (roczne abonamenty dla mieszkańców obszaru objętego strefą płatnego parkowania w cenie nieprzekraczającej 50zł). I oczywiście płatne godziny to np 10-16. Takie godziny pozwalają bezpłatnie zaparkować rano lub po południu i zrobić w centrum zakupy, a jednocześnie będą zniechęcały do zajmowania miejsc parkingowych na całe dnie. A podoba mi się jeszcze patent z Budapesztu, gdzie w centrum miasta można jednorazowo wykupić bilet parkingowy tylko na 3 lub godziny :D
      • n_l Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 30.12.11, 10:50
        > A podoba mi się jeszcze
        > patent z Budapesztu, gdzie w centrum miasta można jednorazowo wykupić bilet par
        > kingowy tylko na 3 lub godziny :D
        Dlaczego tak skromnie?
        W Uppsali są parkingi gdzie maksymalnie możesz wrzucić 30 koron
        co wystarcza na 20 minut parkowania :-)
        A przy niedużym osiedlu na parkingu też były parkomaty.
        Pójdźmy na całość :-)
        • nash_bridges Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 30.12.11, 12:39
          Siedlce są na tyle skupionym miastem, że wystarczy troszkę chęci aby w 30 min dotrzeć pieszo (z pożytkiem dla ciała) do centrum a komunikacją miejską 10 min. Zauważyłem, że ludzie za bardzo przyzwyczaili się do wygody i potrafią 1 - 1,5 km jechać samochodem bo na własnych nogach to za duży wysiłek. A w dodatku jeszcze narzekają gdy nie ma miejsca parkingowego przy drzwiach sklepu lub domu i trzeba przejść kilkadziesiąt metrów. Koniec z tym !!!
            • portafortuna Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 03.01.12, 20:54
              Jak zwykle nabijanie kasy na ludziach i szukanie pieniędzy na zapchanie dziury w budżecie naszym kosztem. Jestem zdecydowanie przeciwko strefie płatnego parkowania. Śmiem podejrzewać, że ci którzy są za to w większości ci, którzy rzadko jeżdżą do centrum, mieszkają blisko albo wcale nie mają samochodów i wychodzą z założenia: "Ja nie mam auta i jest mi źle, więc niech i innym będzie źle".

Jak można zgadzać się na coś nie znając konkretów. Najlepiej zgodzić się na wszystko, a potem krzyczeć jak to jest źle.Nie wiemy co miasto rozumie przez miejsce parkingowe (np. parking na placu Sikorskiego, czy może wszystkie miejsca postojowe na ulicach i chodnikach). Jest tyle nierozwiązanych kwestii.

A co z miesięcznym abonamentem?
              Pracuję w ścisłym centrum, a mieszkam dość daleko i mam problem z komunikacją miejską. Mam w takim razie płacić codziennie po kilkanaście- kilkadziesiąt złotych za nic?

Dodatkowo wszyscy będą szukać darmowego parkingu i będą wjeżdżać w ulice osiedlowe. Z pewnością podniesie to komfort ich mieszkańców. :-/

Czy to według Pana Prezydenta jest fair? co dostajemy w zamian?

Może w takim razie niech dopłaca te pieniądze do komunikacji miejskiej i zwielokrotni liczbę autobusów w dalszych częściach miasta. Nie wszyscy mieszkają w obrębie kursowania autobusów nr 3 i 4, a niektórzy muszą czekać na MPK po 1,5 -2 godz.
              Ciekawe czy szanowny pan czekałby tyle.

Zanim wprowadza się taki pomysł należy rozbudować infrastrukturę np. zbudować parkingi na obrzeżach obok przystanków autobusów, które kursują przez centrum z dużą częstotliwością.

I co to za tłumaczenie,że jeśli kogoś stać na samochód to stać na parkowanie. Dla niektórych samochód to konieczność, a nie przyjemność. Proszę mi uwierzyć, gdybym mieszkała bliżej wcale bym nim nie jeździła.

Kolejna sprawa- nie wszyscy mieszkają blisko od centrum. Gdyby szanowna osoba, która twierdzi, że można sobie dojść w 30, musiała naginać codziennie 6 km mając na 8 do pracy, z pewnością szybko bym z tego zrezygnowała.

• nash_bridges Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 03.01.12, 22:13
                > Jak zwykle nabijanie kasy na ludziach i szukanie pieniędzy na zapchanie dziury
                > w budżecie naszym kosztem.
                Te powiedzmy kilkaset tysięcy zł netto rocznie w budżecie miasta z ewentualnej strefy płatnego parkowania to kropla w morzu potrzeb.

> Śmiem podejrzewać, że ci którzy są za to w większości ci, którzy rzadko
                > jeżdżą do centrum, mieszkają blisko albo wcale nie mają samochodów i wychodzą z
                > założenia: "Ja nie mam auta i jest mi źle, więc niech i innym będzie źle".
                Kiedyś mieszkałem w ścisłym centrum ale od iluś lat mieszkam już na obrzeżach miasta i nie narzekam, a centrum miasta jestem codziennie. A autko czeka sobie na dłuższe weekendowe trasy albo na deszczowe dni i zarówno jemu jak i mi jest dobrze:)

> Jest tyle nierozwiązanych kwestii.
                Z doświadczenia w innych miastach Polski oraz innych państw domniemywać można, że za miejsce parkingowe należy uważać tereny będące w posiadaniu Miasta Siedlce określone stosownymi oznaczeniami pionowymi oraz często poziomymi.

> A co z miesięcznym abonamentem?
                Abonament miesięczny dla osób niezamieszkujących w strefie płatnego parkowania byłby niezgodny z założeniem ograniczenia ruchu w centrum miasta. Dla osób mieszkających w centrum miasta abonament roczny za 30-50zł przypisany do danego numeru rejestracyjnego.
                Pracując w ścisłym centrum miasta możesz za darmo zaparkować np koło nowego kina i przejść w kilka minut do centrum miasta. I wilk syty i owca cała :)

> Dodatkowo wszyscy będą szukać darmowego parkingu i będą wjeżdżać w ulice osiedl
                > owe. Z pewnością podniesie to komfort ich mieszkańców. :-/
                Identyfikatory dla samochodów mieszkańców osiedli i po sprawie :)

> Może w takim razie niech dopłaca te pieniądze do komunikacji miejskiej ...
                Brakuje jeszcze dwóch dużych parkingów, do wjazdu ze strony północnej i strony południowej. Od strony zachodniej jest parking przy kościele Bożego Ciała gdzie można się przesiąść na autobus nr4, od strony wschodniej jest parking przy kinie. Zrobić jeszcze dwa duże parkingi na obrzeżach gdzie do miasta wjeżdża najwięcej samochodów i zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów - co 10min (linie nr 3 i 4).

> I co to za tłumaczenie,że jeśli kogoś stać na samochód to stać na parkowanie.
                Samochód w obecnych czasach może mieć każdy i zgadzam się z Tobą, że jego posiadanie nie jest przyjemnością. Obecnie większą przyjemnością jest parkowanie w centrum miast. Osobiście za zaparkowanie w ścisłym centrum Wiednia zapłaciłem około 12euro za 3h ale dzięki takiej kwocie miałam zagwarantowane wolne miejsce parkingowe z którego w 5 min doszedłem na piechotę głównego deptaku. Za wygodę się płaci.

> Kolejna sprawa- nie wszyscy mieszkają blisko od centrum. Gdyby szanowna osoba,
                > która twierdzi, że można sobie dojść w 30, musiała naginać codziennie 6 km mają
                > c na 8 do pracy, z pewnością szybko bym z tego zrezygnowała.
                Jak napisałem wcześniej mieszkam na obrzeżach miasta i codziennie aby dotrzeć do centrum miasta pokonuje rano i popołudniu po 2,5 km. Aha z tym, że nie na ósmą tylko około 6 rano :)
                I nie narzekam bo dzięki temu mam troszkę ruchu dla zdrowia i zawsze mam formę czy to w górskich wędrówkach czy na pływanie w ciepłym południowym morzu :D
                • verena0 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 04.01.12, 08:39
                  Rozumiem, że lubisz chodzić pieszo, masz z tego przyjemność i takie możliwości. Ewentualnie chętnie korzystasz z MPK. Podejrzewam jednak, że do tej pracy rano sam wychodzisz o 6 rano i nie musisz się przejmować np. dowiezieniem a później odbiorem dzieci ze szkoły, przedszkola czy zajęć dodatkowych.
                  Ja natomiast właśnie po to kupiłam samochód, by nie jeździć autobusem z końca miasta o 7 rano z dwójką dzieci, by jak wracam do domu móc jeszcze zrobić zakupy itp. Pomijam już tysiące innych spraw do załatwienia w ciągu dnia, a których nie załatwiłabym tak szybko stojąc na przystanku i czekając na autobus. O osobach starszych i schorowanych już nie wspomnę, przez ile czasu mogą przejść przez miasto, ale na pewno nie przez 30 minut.
                  Jestem za strefą płatnego parkowania, ale nie to ma ręce i nogi. Jeśli są w centrum osoby pracujące w urzędach, starostwie, to niech da im się przynajmniej możliwość zaparkowania na służbowym parkingu, albo znajdzie inny sposób na to.
                  • krzycho1252 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 04.01.12, 09:01
                    > Jestem za strefą płatnego parkowania, ale nie to ma ręce i nogi. Jeśli są w centrum osoby
                    > pracujące w urzędach, starostwie, to niech da im się przynajmniej możliwość zaparkowania
                    > na służbowym parkingu, albo znajdzie inny sposób na to.

Między innymi dlatego jestem przeciwko płatnym strefom parkowania.
                  • kerac32 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 04.01.12, 16:11
                    Oj, Verena... Dlaczego akurat Ty poczułaś sę wywołana do odpowiedzi? :) Już kiedyś wyjaśniałem, że w tej sprawie nie chodzi o osoby będące w sytuacji podobnej do Twojej. Pisałem ja, teraz powtórzył to Nash-bridges, że mamy na myśli tych leniwych "wygodnisiów", którym nie chce się przejść na własnych nogach 1-1,5 km - wszędzie muszą podjechać autem.
                    Poza tym nie tylko Ty, czy niektórzy inni tu piszący, mają doświadczenia bycia rodzicem :)
                    W czasie gdy mój syn był jeszcze maluchem, również mieszkałem na obrzeżach miasta. Młodego woziłem 2 km do żłobka przez 2 lata, a potem przez 3 lata do przedszkola odległego 3 km. Na dodatek jeszcze, do pracy miałem następne 2 - 2,5 km. Wszystko to na piechotę - w tym czasie mało kto mial możliwość posiadania samochodu, a komunikacja miejska też pozostawiala nieporównanie więcej do życzenia niż obecnie. O "przyjemnościach" tych wędrówek w czasie zimy nawet nie będę wspominał. Nie skarżę się - kto decyduje się na posiadanie dziecka, musi ponosić wszelkie, związane z tym faktem konsekwencje. To samo dotyczy samochodów, jak ktoś go sobie kupił, to wyłącznie jego problem. Zwłaszcza jeśli chodzi o parkowanie :)
                    • verena0 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 05.01.12, 13:30
                      Verenie się nie chce ciągle prowadzić dyskusji o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy :) Wy rowerzyści chcecie mieć ścieżki rowerowe, a my samochodziarze chcemy miejsc do parkowania. Liczba samochodów w mieście nie zmaleje, a raczej wzrośnie. A jeśli chodzi o to, że jak kupiłam to mam problem, to tak samo można to odnieść do rowerzystów: skoro chciałeś rower, to radź sobie, nie żądaj od miasta ścieżek, bo to koszta itp. Troszkę zrozumienia poproszę :)
                      • kerac32 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 05.01.12, 14:57
                        To mnie zaskoczyłaś :( Dotychczas znałem Cię jako forumowiczkę wyróżniającą się tu rzetelnością ocen i wyważonymi, trzeźwymi komentarzami. Nie rozumiem więc skąd ta przemiana. Nigdzie i nigdy nie dopominałem się o jakieś specjalne traktowanie rowerzystów,a już na pewno nie żądałem budowania dla siebie ścieżek rowerowych. Jaśli już coś pisałem o relacjach cykliści - samochodziarze, to tylko w kontekście rażącego łamania przepisów drogowych przez dużą część zmotoryzownych. Nie próbowałem nigdy "wybielać" amatorów rowerkowania, przeciwnie, krytykowałem ich tak samo jak kierowców aut. Jestem w stanie wskazać stosowne swoje wpisy to potwierdzające. Jeśli uważasz, że mijam się tu z prawdą, to proszę, podaj odpowiednie przykłady. Nie mam do nikogo pretensji, że kupił sobie samochód. Jego przyjemność, wygoda i jego też problem. Dziwi mnie jednak niezmiernie roszczeniowa postawa niektórych ich właścicieli -"mam samochód, płacę odpowiednie podatki więc muszę być traktowany wyjątkowo". Dla mnie to chore. Trzeba zrozumieć nieuchronność narastania negatywnych zjawisk związanych z gwałtownym rozwojem motoryzacji, jakiego jesteśmy w Polsce świadkami od ponad 20 lat. Niektórzy tak zachłystnęli się samym faktem posiadania auta, że nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą jeszcze czasami przemieszczać swoje "cztery litery" np. na własnych nogach, rowerem czy korzystając z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza jak mają do pokonania zaledwie te 1 czy 2 km. O takich ludziach pisałem zawsze, i w niniejszym wątku to powtórzyłem. Jestem przekonany, że również Nah-bridges ich właśnie miał na myśli pisząc tu swoje uwagi. Ja te swoje poglądy wcielam w życie od lat. Dawno zrezygnowłem z samochodu na rzecz roweru i nie żałuję swojej decyzji. Jestem przekonany, że niedaleko już nam do czasów, gdy wielu zagorzałych samochodziarzy zacznie myśleć podobnie jak ja - przeproszą się z rowerem, własnymi nogami i komunikacją zbiorową. Po prostu warunki to na nich wymuszą. Uprzedzę ewentualne czyjeś uwagi - na posiadanie i utrzymanie samochodu jest mnie stać bez problemów, i to samochodu przyzwoitej klasy, prosto "spod igły".
                        Jeszcze raz powtórzę: moje uwagi nie są w żadnej mierze atakiem na Ciebie i osoby będące w podobnej, do Twojej, sytuacji. Nigdy by mi nie przyszło do głowy wymagać od rodzica dwójki małych dzieci, mieszkającego 3,5 km od centrum miasta, by zrezygnował z udogodnienia jakie stanowi w jego sytuacji samochód, by tłoczył się w autobusie czy zasuwał "na kamasz" :)
                        P
                  • przyjemny_gosc Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 05.01.12, 19:22
                    Ja mam wrażenie, że "piechurzy" chcą na siłę zmusić resztę do chodzenia, a nie dojeżdżania do pracy. Skoro samym kierowcom to nie przeszkadza to dlaczego przeszkadza pieszym? Skąd wiem, że kierowcom nie przeszkadza? Bo gdyby przeszkadzało, to by już dawno chodzili na piechotę, bo irytacja z powodu tego, że nie da się zaparkować byłaby zbyt duża.

Tymczasem samochodów w Siedlcach przybywa z roku na rok, mimo, że zaparkowanie w centrum jest trudne, korki są duże, itd. To wszystko nie odstrasza kierowców.

Był przykład, że potrzeba dużych parkingów tuż przed strefą parkowania. Jako przykład że już parkingi są to np. parkingi przy kinie, albo przy kościele. Problem jest inny, gdyby tak przynajmniej połowa kierowców zastosowała się do tej rady, to nagle by się okazało, że okazały parking przy kinie jest za ciasny. Nie przeskoczycie tego. Problemem jest zbyt mała ilość miejsc parkingowych, a nie sztuczne zmuszanie ludzi do parkowania na obrzeżach.

I żeby nie było wątpliwości, akurat mój samochód nie stoi w centrum Siedlec, znajduje się tam jak już to w weekendy, czyli akurat wtedy gdy opłata parkingowa by nie obowiązywała.
                    • kerac32 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 05.01.12, 20:07
                      > Ja mam wrażenie, że "piechurzy" chcą na siłę zmusić resztę do chodzenia, a nie
                      > dojeżdżania do pracy.

Nikt nikogo nie chce do niczego zmuszać. To są tylko propozycje alternatywnych rozwiązań. Czy samochodziarze z nich skorzystają to ich sprawa. Myślę, że jednak życie skoryguję Wasze podejście do tych kwestii.

Skoro samym kierowcom to nie przeszkadza to dlaczego prze
                      > szkadza pieszym?

Odwracasz kota ogonem. Na brak miejsc do parkowania narzekają nie piesi, tylko kierowcy. Ci pierwsi jeśli mają w sprawie parkowania jakieś zastrzeżenia, to tylko w stosunku do samochodziarzy zajmujących chodniki i utrudniających pieszym poruszanie się po nich.
                      Jak Wam to nie przeszkadza, to dlaczego tu ciągle lamentujecie na korki na ulicach i brak parkingów?

• n_l Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 09.01.12, 09:01
                  > Te powiedzmy kilkaset tysięcy zł netto rocznie w budżecie miasta z ewentualnej
                  > strefy płatnego parkowania to kropla w morzu potrzeb.
                  Oczywiście że kropla- nowy pałac, premie,... ktoś musi za to zapłacić...

Jelenie myślą że jak zapłacą za parkowanie(*) to będzie lepiej- to niech płacą.
                  Będzie lepiej- ale innym

(*) tylko że jelenie sami nie zapłacą- wprawdzie stać ich na dobre
                       samochody ale oni wolą na butach. Albo rowerkiem...
                       Wolno im :-)
        • dominika_beauty Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 05.01.12, 10:00
          Dziewczyno, sama chyba widzisz co się dzieje w Siedlcach w dzień, nie ma szans żeby zaparkować , a pracownicy mogą przyjeżdzać do pracy autobusem, w lato rowerkiem tak jak w innych krajach, lub w kilkoro jednym samochodom, i zrzucać się na parking.
          Tylko dopóki nie zostaną do tego odgórrnie zmuszeni to nic w tej kwestii się nie zmieni..
          Sorry ale tak właśnie jest, od samego rana 3/4 miasta zastawione jest samochodami pracowników, a i przyjezdni nie będą zajmować płatnych miejsc przez pół dnia tylko tyle ile trzeba. ZDECYDOWANIE JESTEM Z A STREFAMI PŁATNEGO PARKOWANIA i to jak najszybciej.. Miłego dnia..;)
          • ibzor Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 05.01.12, 22:45
            Problem w tym że to NICZEGO nie zmieni, tak samo jak nie zmieniło w innych miastach które wprowadziły strefy płatnego parkowania - wystarczy poczytać albo nawet lepiej - pojechać i zobaczyć i spróbować zaparkować w godzinach "szczytu"

Tak jak ktoś napisał wcześniej - to tylko i wyłącznie nowy sposób na drenaż kieszeni.

Bo niczego to nie zmieni - jeśli nie zmieniło w innych miastach to dlaczego my mamy być wyjątkiem ?
            • przyjemny_gosc Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 05.01.12, 23:57
              Dokładnie. Strefa Płatnego Parkowania nie rozwiązała problemu w innych miastach. W Warszawie ciężko zaparkować, mimo, że trzeba płacić.

Proponuję więc zastanowić się co przez płatne parkingi chcemy osiągnąć. Jeżeli chodzi o pozyskanie pieniędzy i jakieś sensowne ich wykorzystanie, to wtedy można to rozważyć. Ale po co mydlenie oczy, że nagle będą wolne miejsca? Urzędnicy i tak będą parkować i tak, pracownicy sklepów tak samo. Niczego to nie zmieni, oprócz faktu, że Straż Miejska będzie miała więcej papierkowej roboty.

Ale cóż, niech decyduje większość. W tej sprawie powinno się przygotować referendum. Idę o zakład, że mieszkańcy jako całość byliby przeciwni.
              • n_l Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 09.01.12, 12:52
                > Niczego to nie zmieni,
                > oprócz faktu, że Straż Miejska będzie miała więcej papierkowej roboty.
                Jak to nie zmieni?
                Najpierw ktoś musi zająć sie opracowywaniem koncepcji
                uwzgledniającej postulaty sfrustrowanej części społeczeństwa.
                Trzeba przygotować koncepcję, drugą koncepcję, poprawki
                do koncepcji, strategię, projekt, drugi projekt...
                A jak zrobi to premia za to będzie się należała?

Potem trzeba powołać nową komórke organizacyjną
                (oczywiście z kierownikiem), zatrudnic kilka osób
                bo któs musi tym wszystkim się zajmować.
                Aha, i może dodatkowe osoby które będą, oprócz
                Straży Miejskiej, zajmowały się sprawdzaniem biletów parkingowych.
                (Wzorem niech będzie warszawski Zarząd Dróg Miejskich.)
                Ktos musi też na pracować ciągle nad powyżkami opłat
                bo przecież inflacja i dziś ustalone opłaty jutro będą niewystarczające.
                I oczywiście za dobrą działalność, bo niewatpliwie taka będzie,
                wysokie premie będą się należały.

No i trzeba zorganizować parking dla odholowywanych pojazdów
                i wynająć firme która się tym zajmie. A to już jest poważny biznes
                bo za takie "usługi" kierowcy zapłacą słono.

Zmieni się i to dużo.
                Ale dla kliku osób które "załapią" się do tego biznesu ;-)
              • qawsedrftg Nic nie rozumiesz 12.01.12, 09:54
                Strefa płatnego parkowania ma nie tyle ułatwiać parkowanie co ograniczyć wjazd samochodów do centrum. Co by się działo bez niej? Byłby kompletny paraliż. W Warszawie korki są proporcjonalnie mniejsze niż w Siedlcach.

W Siedlcach też musi być wprowadzona tyle że przy okazji powinno się wreszcie zreformować sieć MZK. Znacznie mniej linii, za to regularnie i często, bilety czasowe np 20 minut itd.

Do tego kilka dużych parkingów na obrzeżach - nie piętrowych bo to koszt nieziemski tylko zwykłych placyków.
    • krzycho1252 Re: 1000 miejsc parkingowych w podziemnym garażu. 04.01.12, 09:19
      Tak proponuje prezydent. Parking pod nowym ratuszem. Całe śródmieście pod ziemią, prawie lotnisko pod ziemią. To mi się podoba. Podziemna kolejka osobowa, podziemne przejścia dla pieszych... Odeszli od podwodnego UM pod zalewem? Niby nie. W ratuszu siedziba rajców, sukiennice i waga. Pod zalewem naczelnicy, urzędnicy, referenci i petenci (stuknięci) ale tych ostatnich co rok to mniej. W końcu załatwi się wszystko przez internet. Złośliwi mówią, że załatwiania pod stołem urzędnicy nie darują ale złośliwcy to złośliwcy i kto wierzyłby im.
      Test. Ile miejsca trzeba na parkingu podziemnym na jeden samochód a ile na 1000 samochodów (zjazdy, droga wjazdowa i wyjazdowa, droga przeciwpożarowa) ?
      Zastosują system automatycznego płaskiego składowania.
      • n_l Re: 1000 miejsc parkingowych w podziemnym garażu. 04.01.12, 09:30
        > Test. Ile miejsca trzeba na parkingu podziemnym na jeden samochód a ile na 1000
        > samochodów (zjazdy, droga wjazdowa i wyjazdowa, droga przeciwpożarowa) ?
        Ciekawy problem :-) pewnie są odpowiednie wzory ale pobawmy się w szacunki.
        Zakładając że jeden samochód zajmuje prostokat 5x2 metry do na parkowanie
        to pzry parkowaniu w dwóch rzędach otrzymujemy 7,5x2,5x1000=18 750 mtrów kwadratowych. Dodajmy skromne 20% na dojazdy dostajemy 22 500 mtrów.
        Czyli kwadrat o wymiarach 150x150 metrów.
        Dużo to czy mało?
        • krzycho1252 Re: 1000 miejsc parkingowych w podziemnym garażu. 04.01.12, 09:43
          > Czyli kwadrat o wymiarach 150x150 metrów.
          > Dużo to czy mało?

Faktycznie. Lotnisko to to nie będzie. Od chodnika Piłsudskiego do chodnika Pułaskiego jest więcej niż 60 m? Jeśli grunt pod prywatnym gruntem jest państwowy a w mieście komunalny, to mogą kopać pod wszystkim. Muszą jednak pamietać, że ..."kto pod kim dołki kopie..."

60 razy 375 wyjdzie na to samo.
            • n_l Re: 1000 miejsc parkingowych.. z roztkliwieniem 08.01.12, 12:49
              > Spójrz n-loginie, gdyby ten parking miał szerokość 7 metrów
              Już wyjaśniam skąd się wzięło te 7,5 metra :-)
              Długość samochodu przyjąłem 5 metrów, żeby swobodnie wyjechać
              przyjąłem że potrzeba kolejne 5 metrów, samochody stoją po dwóch
              stronach "alejki" więc dwa rzędy samochodów z "alejką" pomiędzy
              nimi zajmą 15 metrów (==> 7,5 na samochód) a to , na 150 metrach,
              daje nam 8-10 rzędów z obustronnie zaparkowanymi samochodami :-)
              • krzycho1252 Re: 1000 miejsc parkingowych.. z roztkliwieniem 11.01.12, 11:53
                > Już wyjaśniam skąd się wzięło te 7,5 metra :-)

Zrozumiałem o co chodziło z parkingiem 150 na 150. Roztkliwiłem się nad wizją drogi (tunelu) podziemnej ze wschodu na zachód i w innych kierunkach też. Przy "trójkątnym rondzie" wspomniałem o przejściach podziemnych dla pieszych, za co spotkała mnie krytyka, że miasta na to nie stać. Widać jednak, że stać. ... i co z tego, że kerac napisał, że można budować dwupiętrowe. Jasne, że można i głębsze i jeszcze głębsze. Grunt, że nas na to stać.
            • krzycho1252 Re: 1000 miejsc, W Mińsku Maz. rozrzutnie 11.01.12, 20:13
              Nowy parking o powierzchni ponad 2,9 tys. m² powstał tuż przy dworcu kolejowym w Mińsku Mazowieckim. Obiekt pomieści 140 samochodów. Dodatkowo wybudowana została specjalna wiata na ok. 40 rowerów.
              podlasie24.pl/wiadomosci/minsk-mazowiecki/parking-w-minsku-mazowieckim-otwarty-8de0.html
    • foolonthehill jestem za! 06.01.12, 20:47
      Ale bez osób uprzywilejowanych (jedynie mieszkańcy strefy, ale też z prawem bezpłatnego parkowania tylko na "swojej" ulicy.) Inaczej to nie ma sensu. Dwie trzecie pojazdów parkujących obecnie w strefie to urzędnicy i sklepikarze. Wydaje mi się że to właśnie przeciwko nim powinna być skierowana ta cała akcja. Aczkolwiek należałoby stworzyć możliwość zostawienia pojazdu w rozsądnej odległości od centrum dla osób dla których dojście pieszo lub niekorzystny rozkład jazdy MPK uniemożliwia dotarcie pieszo. Wiem, to mrzonki, ale należy do tego dążyć. Chociażby za fundusze uzyskane z płatnej strefy.
      Jednocześnie chciałbym zauważyć, ze to nie najlepszy pomysł objęcia strefą okolic PKP. To cios dla ludzi i tak już poszkodowanych koniecznością dojazdu do innych miejscowości. Ewentualnie stworzyć "park and ride" ze stosownie skalkulowanym abonamentem.
      Marzy mi się w ogóle centrum bez pojazdów. Te samochody na chodnikach na Piłsudskiego! A ten parking na placu im. Sikorskiego to totalna żenada.
      • aro333 Re: jestem za! 06.01.12, 21:11
        No przeciez przy PKP jest parking dla klientow kolei. Czyżby juz nie dzialal? Jak pamietam stal pusty bo pewnie trzeba bylo cos tam placic tak?
        • kerac32 Re: jestem za! 06.01.12, 22:07
          Na początku rzeczywiście świecił pustkami, teraz, od poniedziałku do piątku, jest zajęty do ostatniego miejsca. Parkują tam nawet dojeżdżajacy do stacji rowerami.
        • przyjemny_gosc Re: jestem za! 07.01.12, 01:29
          Trzeba mieć przy sobie bilet. Doba kosztuje 3 zł, miesięczny - 20 zł, kwartalny - 40 zł.
          Miejsc jest 45. Tak z grubsza, ten parking jest mniej więcej 10 razy za mały.
          Szkoda bo miejsca po drugiej stronie torów jest dużo.

Proponuję też wziąć się za parkowanie przy stacji Siedlce Zachodnie. Był dziki parking, ale teraz zlikwidowały go prace przy budowie ulicy. Samochodziarze parkują teraz po drugiej stronie Daszyńskiego.

Oprócz tego bezczelnie zastawiają pętlę autobusową przy działkach rekreacyjnych.
          • kerac32 Re: jestem za! 07.01.12, 10:03
            > Proponuję też wziąć się za parkowanie przy stacji Siedlce Zachodnie. Był dziki
            > parking, ale teraz zlikwidowały go prace przy budowie ulicy. Samochodziarze par
            > kują teraz po drugiej stronie Daszyńskiego.
            >
            > Oprócz tego bezczelnie zastawiają pętlę autobusową przy działkach rekreacyjnych
            > .

To mi wygląda na napuszczanie służb porządkowych na kierowców parkujących w tej okolicy.
            Zdecyduj się w końcu po czyjej jesteś stronie.
              • efaster Re: I po co tępić język bez sensu. 09.01.12, 11:43
                dlaczego strefa ??

a no dla tego (proponuje obejżeć do końca):

www.youtube.com/watch?v=fNoxxwkisB0
                PS.
                Skoro mieszkańcy Łukowa dostrzegają problem (i nie tylko) to chyba najwyżasza pora, coś z tym zrobić.

Wg. mnie (moje prywatne zdanie) wprowadzenie SPP jest spóźnione o dobre 5-6 lat.
              • xfinlandia Re: I po co tępić język bez sensu. 09.01.12, 11:47
                Mam samochód, jeżdżę po Waszych siedleckich ulicach i zajmuję Wasze miejsca..
                Oj nie lubicie tu takich jak ja. I do tego jestem ZA strefą płatnego parkowania.
                Będę musiał wtedy wjeżdżać w podwórko, bo teraz się nie chce (wąsko, a i ciasno tam..).
                Jestem za. Uporządkuje to niewykorzystane tereny - takie podwórka jak u mnie zostaną uprzątnięte z krzaków, a te ładnie wyłożone kostką i stojące puste też będą musiały pomieścić auta właścicieli i klientów.
                Parkingi pod PKP - tez powinny być płatne. Parkujący na cały dzień mogą pojechać pod inną stacją lub stanć 200m dalej. Parking powinien być na chwilę - dla podwiezienia podróżnych z bagażami.
                  • comodin Jestem jak najbardziej ZA 09.01.12, 17:43
                    Zrobiłem sobie małe badania, jako że ostatnio mam trochę więcej czasu wolnego z rana.
                    80 % miejsc parkingowych pod Urzędem miasta zajmują pracownicy tegoż Urzędu (kilku z nich ma naprawdę blisko do pracy a i tak dojeżdżają autem).Na Kilińskiego na odcinku od Pułaskiego do Sienkiewicza identyczna sytuacja, 80 % aut stoi cały dzień, od godziny 9.30 do godziny 18.30.
                      • ibzor Re: Jestem jak najbardziej ZA 09.01.12, 20:05
                        A ludzie pod swoim blokiem czasami zajmują nawet 100% czasu parkingowego... Nie wiem dlaczego ich nie obciążyć grzywną, bo często i tak nie ma gdzie zaparkować i trzeba stawać na trawniku itp itd.
                        • comodin Re: Jestem jak najbardziej ZA 10.01.12, 09:42
                          Chłopie zastanów się co piszesz. Nie porównuj centrum miasta, sklepów urzędów i innych instytucji do parkingu pod blokiem. Jadę załatwić sprawę a nie mam gdzie stanąć. Jadę zrobić zakupy, nie mam gdzie stanąć.
                          Parkometry i tak będą i tak, więc Nasze argumenty są tylko Nasze.
                          Ja jestem "Za". Odżałuję te kilka złotych tygodniowo na parkowanie, a jak już będzie cieplej to na bank będę chodził piechotą.
                          Pozdrawiam
                          • xfinlandia Re: Jestem jak najbardziej ZA 10.01.12, 11:08
                            A tak przy okazji mi wpadło:
                            - dobrze by było, jakby firmy zadbały o prywatne parkingi a dla pracowników nagrodą/ bonusem/wyróżnieniem jest właśnie osobiste miejsce parkingowe.
                            Wygoda i prestiż musi kosztować :)
                          • ibzor Re: Jestem jak najbardziej ZA 10.01.12, 22:55
                            Dlaczego nie ? Wracając do domu nie mam gdzie stanąć przed własnym domem.
                            Sklep mogę wybrać i pojechać tam gdzie wiem że jest miejsce, a pod domem nie mam takiej możliwości.

Płacę podatki i mam prawo wymagać że parkingi które za moje podatki zostały wybudowane będą darmowe - z jakiej racji mam płacić dwa razy za to samo ??

Ja nigdy nie parkuje w centrum bo po prostu nie mam takiej potrzeby, może 2 razy w roku żeby załatwić coś w urzędzie i bardzo nie podoba mi się pomysł płatnej strefy - jest to karanie ludzi za to że zechciało im się samochodem wjechać i załatwić sprawy w centrum.

Dziwię się ludziom którzy są ZA.. może od razu wpłacajcie dobrowolne darowizny na rzecz urzedu miasta, skoro tak łatwo i z przyjemnością i z własnej woli chcecie rozstawać się ze swoimi pieniędzmi w imie iluzji większej ilości miejsc parkingowych (bo to tylko iluzja co wskazuje praktyka i historia innych miast)
                            • przyjemny_gosc nie o to chodzi 11.01.12, 00:47
                              > Dziwię się ludziom którzy są ZA.. może od razu wpłacajcie dobrowolne darowizny
                              > na rzecz urzedu miasta, skoro tak łatwo i z przyjemnością i z własnej woli chce
                              > cie rozstawać się ze swoimi pieniędzmi w imie iluzji większej ilości miejsc par
                              > kingowych (bo to tylko iluzja co wskazuje praktyka i historia innych miast)

Tu nie chodzi o to, że zwolennicy chcą dobrowolnie wydawać majątek na parkometry, albo że serio myślą, że będzie luźniej. Tu chodzi tylko o to, aby drugiemu zrobić na złość i żeby już nie miał tak dobrze, jak ma do tej pory.

Wczytaj się w komentarze tych będących za. Oni są ZA, bo ich to nie dotknie, bo albo już teraz biegają do pracy na piechotę, albo biegali na piechotę przed wojną i twierdzą, że skoro przed wojną oni mogli, to my teraz też możemy ;) albo od czasu do czasu parkują w centrum, więc od biedy odżałują te 2 zł raz na miesiąc, bo to i tak mała cena za widok samochodu sąsiada, który stoi na parkingu pod blokiem :)

Jakie to ludzkie... .
                              • kerac32 Re: nie o to chodzi 11.01.12, 11:10
                                > żeby już nie miał tak dobrze, jak ma do tej pory.

Jak jest tak dobrze, to dlaczego ciągle tu narzekasz na korki i brak miejsc do parkowania?
                                Jesli, mimo wszystko, uważasz, że "masz dobrze" to chyba wypada życzyć, żeby nic się nie zmieniło - nadal bezskutecznie krąż po ulicach w poszukiwaniu wolnego miejsca postojowego, lub dla odmiany "kiśnij" w swoim dwudziestoletnim szmelcwagenie godzinami w korkach ;P

> Wczytaj się w komentarze tych będących za. Oni są ZA, bo ich to nie dotknie, bo
                                > albo już teraz biegają do pracy na piechotę

Dotknęło dawno. Umieli jednak zauważyć, że mają jeszcze inne możliwości poruszania się. I skorzystali z nich.
                                • verena0 Re: nie o to chodzi 11.01.12, 11:49
                                  Może jestem stronnicza, ale spróbuj dostrzec że nie każdy ma takie możliwości poruszania się, musi jechać tym samochodem, nie ma gdzie zaparkować i to nie jest z jego winy. I co innego jest płacić za to, że od czasu do czasu się stanie w centrum (bo to jakoś ludzie przyjmują do wiadomości), a co innego płacić, bo w takim miejscu jest zakład pracy i nie ma tam parkingu dla pracowników. Ja mam to szczęście, że pracuję poza strefą, mam parking przy pracy, więc teoretycznie powinnam być "za" prawda?
                                  • kerac32 Re: nie o to chodzi 11.01.12, 12:36
                                    > Może jestem stronnicza, ale spróbuj dostrzec że nie każdy ma takie możliwości p
                                    > oruszania się, musi jechać tym samochodem, nie ma gdzie zaparkować i to nie jes
                                    > t z jego winy.

Ależ dostrzegam :) i kolejny raz tłumaczę, że moja sugestia w sprawie częściowego zrezygnowanie z korzystania z auta na rzecz innych środków lokomocji, nie był skierowany do wszystkich kierowców, ale do tej części z nich, którym to nie zrobi specjalnej różnicy. Tu mój apel do ogółu forumowiczów: proszę zwracajcie większą uwagę na to, co czytacie, zanim udzielicie odpowiedzi. Bez urazy :)
                                    I jeszcze jedno. Utworzenie strefy płatnego parkowania nie było moim pomysłem i nigdzie nie apelowałem by go wcielać w życie. To sugerują tylko niektórzy forumowi prowokatorzy, próbujący na różne sposoby wywoływać tu "zadymy".
    • niunianiu Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 10.01.12, 15:52
      teraz to wychodzi tak, że ludzie pracujący na terenie przyszłej strefy płatnego parkowania są na gorszej pozycji od tych pracujących poza strefą, którzy tez swoje samochodu stawiają przy miejscu pracy, może zzróbmy całe miasto jedną wielką strefą płatnego parkowania ;)
        • jaro561 Re: Strefa zdecydowanie za duża 11.01.12, 23:22
          Osoby zatrudnione (unikam - pracujące) w U.M. będą natychmiast zwolnione z opłat lub wykupią symboliczny abonament jednocześnie zajmując swoimi autami większość parkingu. Oni nie pozwolą na to żeby musieli zapłacić. Płacić mają interesanci i klienci okolicznych sklepów.
          • przyjemny_gosc Re: Strefa zdecydowanie za duża 12.01.12, 01:01
            Dokładnie tak. Jeżeli ktoś myśli, że nagle urzędnicy przesiądą się do autobusów, albo będą płacić majątek za parkowanie 8 godzin dziennie, to jest strasznie naiwny.

Ludzie stoją w korkach, tracą czas, szukają wolnego miejsca. Póki co to trwa. Jeżeli ktoś się na to decyduje to niech tak robi. Jeżeli ma tego dość, to w pewnym momencie sam z siebie zostawi samochód pod domem. Nie trzeba do tego dodatkowych opłat. A sklepikarze? Jeżeli właściciel godzi się na to, że przed jego sklepem są 4 miejsca i wszystkie zastawione przez samochody pracowników, to przecież jego sprawa. Klient wybierze sklep gdzie będzie mógł zaparkować.

Gorzej z urzędami. Tutaj wyboru nie ma. UM, US konkurencji nie ma, więc siłą rzeczy parkingi przed tymi instytucjami nie powinny być płatne.
            • efaster Re: TS podaje 12.01.12, 09:06
              30 rocznie abonament dla mieszkańców (osoby zameldowane w strefie)

100 zł za miesiąc dla pracowników firm w strefie.

strona 2 (w powiatach obecne wydanie TS z 15 stycznia)

O ile roczny abonament dla mieszkańców zameldowanych w strefie rozumiem o tyle 100 zł za miesiąc dla firm już nie za bardzo. Wrzucą sobie w koszty działania.

PS.
              Miesięczny (normalny) MPK na I strefę kosztuje 86 zł, na II strefę 120 zł, a III 150 zł więc jak widać bardziej będzie się opłacało mieszkańcom gminy (pracującym w strefie) kupić abonament niż kupować miesięczny w MPK. Pomijam, fakt, że wielu mieszkańców gminy leje ropę (olej napędowy) z beczki od ruskich, albo spuszczają z TIR-a jak pracują w transporcie i żonka/syn/córka mają tańsze paliwo do audi 80.

No i nasze nieszczęsne MPK ma taki rozkład (przestarzały i niedostosowany do obecnych czasów), że aż odechciewa się jeździć. Pomijam przyjemność siedzenia przy otwartych drzwiach (w mróz) a kierowca bilety sprzedaje i autobus się "wietrzy" w lato odwrotna sytuacja ciepłe nagrzane powietrze wlatuje do autobusu. Bo szkoda paru złotych na ciepłe przyciski i zmianę kasowników na urządzania do szczytowania karty w jedno urządzanie (jak na przykład w warszawskim ZTM).

Niestety u nas MPK i UM nie dostrzega zależności cena biletu w strefie, koszt biletu miesięcznego komunikacji miejskiej. A bo bym zapomniał może zamiast "kilometrowych" trawników i drzew i tak zmaltretowanych przez tiry i energetyków (przycinanie by nie dotykały do przewodów), zrobić BUS pasy ?? No, ale zaraz będą protesty ekologów, etc. jak to wycinać drzewa w centrum. Taka Starowiejska, po wycięciu drzew i zmniejszeniu chodnika, można spokojnie zrobić drugi pas dla obu kierunków (pieszym, żeby się nie bali, można zamontować metalowe barierki). Ba można pokusić się, że będą tylko w godzinach 7-10 i 14-18 (od pon. do pt.).

Docelowo pokusiłbym się o zamknięcie ul. J. Piłsudskiego (do kościoła św. Stanisława do więzienia) mogłyby jeździć tam tylko autobusy, taxi, rowery.
              • niunianiu Re: TS podaje 12.01.12, 10:16
                ale Ty masz marzenia z tą starowiejską i piłsudskiego :)
                a co do drzew czy wiesz, że np. taki 100-letni buk „wytwarza" w ciągu godziny 1200 litrów tlenu?
                • n_l Re: TS podaje 12.01.12, 10:24
                  > a co do drzew czy wiesz, że np. taki 100-letni buk „wytwarza" w ciągu god
                  > ziny 1200 litrów tlenu?
                  Matko Boska!!! i Ty to piszesz!!!
                  Jakie wytwarza, jakie wytwarza???
                  A wiesz ile litrów tlenu zamieniają w CO2 butwiejące liście
                  100 letniego buka?
                  • niunianiu Re: TS podaje 12.01.12, 10:28
                    a ja, tak ja to piszę ;)
                    wiem wiem czasami trzeba, czasami jest nieuniknione, ale .....
                    a to dla efastera, Ty też poczytaj ;)
                    srodowisko.ekologia.pl/wywiady/Drzewa-w-miescie-Jaka-role-pelnia-drzewa-w-miejskim-ekosystemie,16075.html
                    • n_l Re: TS podaje 12.01.12, 10:39
                      Nie neguję przydatności drzew w krajobrazie czy ekosystemie.
                      Nie tylko miejskim :-)
                      Ale dlaczego w XXI wieku ciągle powtarzane jest kłamstwo
                      o produkcji tlenu przez drzewa!!! ;-)
                      Drzewa nie produkują tlenu.
                    • efaster Re: TS podaje 12.01.12, 10:43
                      No wszytko się zgadza, tylko te drzewa mają zmaltretowany system korzeniowy (krawężniki, chodniki, asfalt na jezdni) sól drogowa, tam gdzie są linie napowietrzne są 2 razy w roku (wiosna, jesień) przycinane przez zakład energetyczny, by gałęzie nie wchodziły w kable. Tiry też naczepami maltretują koronę drzewa, ba co raz jakaś "furmanka" ląduje na drzewie (widać poobdzieraną korę).

Cóż to ja może pytaniem na pytanie ile spalin emituje auto stojące w korku ??

A średnia wieku aut w Polsce to 10-12 lat, więc nie są to szczególnie ekologiczne silniki. A taki autobus (nowy) ma nowoczesny turbo diesel (norma EURO 5), jak jeszcze hybryda to już wogle bajer. A może tak trolejbusy ?? Na tramwaje za mali jesteśmy (i za biedni) ale na taką jedną czy dwie linie trolejbusowe nas chyba stać ?? Gdynia, Lublin i Tychy mają i sobie chwalą.

A z Piłsudskiego ?? Płock ma Tumską, Radom Żeromskiego (Stefan Mu zresztą było :))
                      • kerac32 Re: TS podaje 12.01.12, 11:00
                        > A średnia wieku aut w Polsce to 10-12 lat

Optymista :) W GUS średnia wieku aut w Polsce to 15,5 roku.

www.motofakty.pl/artykul/sredni_wiek_samochodu_w_polsce_przekracza_15_lat.html
                      • niunianiu Re: TS podaje 12.01.12, 11:42
                        proszę bardzo:
                        średnia emisja dwutlenku węgla na 1km przejechany przez samochód osobowy wynosi około 160 gram (dane dla UE), dla samochodu terenowego może to być nawet 0.5 kg
                        i na dokładkę:
                        Jeśli przejedziemy przeciętnym samochodem 15 kilometrów do pracy w tę i z powrotem, to sporych rozmiarów drzewo będzie usuwać wyemitowany dwutlenek węgla przez cały rok. Jeśli rocznie przejeżdżamy samochodem 20.000 km, to wyrzucamy do atmosfery 3 tony CO2 (jeżdżący terenówką może być odpowiedzialny nawet za emisję 10 ton).
                        ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/44/transport-drogowy
                        • n_l Re: TS podaje 12.01.12, 16:00
                          > średnia emisja dwutlenku węgla na 1km przejechany przez samochód osobowy wynosi
                          > około 160 gram (dane dla UE), dla samochodu terenowego może to być nawet 0.5 kg
                          paradoks taki mały :-)
                          "W trakcie (nieco) ponad godziny intensywnego wysiłku fizycznego, pan Yang przepuścił przez swoje płuca 2760 l powietrza. Dokładnie o 2070 litrów więcej, niż gdyby oddychał (w tym czasie) bez większego wysiłku. Powietrze wydechowe zawiera w sobie 4% dwutlenku węgla. Pan Yang, pędząc do pracy rowerem, pokonał dystans 33 kilometrów i wyemitował 5400g czystego dwutlenku węgla. Co daje 163g CO2/km. Gdyby pojechał samochodem (FIAT 500 emitujący 116g CO2/km) matce ziemi wyszło by to na lepsze."
                          Cytat z pytania.wordpress.com/tag/dwutlenek-wegla/
                          Mozna wyszukać badania potwierdzające ten paradoks.
                          I jeszcze jeden fragment:
                          "Ale czego można się spodziewać po (najwidoczniej) nie posiadającym świadomości ekologicznej Chińczyku?"
                          Parafrazując- ale czego można się spodziewać po (najwidoczniej) nie posiadającym świadomości ekologicznej siedlczaninie?

Piszesz jeszcze:
                          > Jeśli przejedziemy przeciętnym samochodem 15 kilometrów do pracy w tę i z powro
                          > tem, to sporych rozmiarów drzewo będzie usuwać wyemitowany dwutlenek węgla przez
                          > cały rok.
                          Odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie- ile tlenu zużywają
                          (butwiejace) liście które spadły z tego drzewa?
                          Hint- prawie tyle samo co to drzewo "wyprodukowało" przez rok.
              • kerac32 Re: TS podaje 12.01.12, 10:21
                Pomi
                > jam, fakt, że wielu mieszkańców gminy leje ropę (olej napędowy) z beczki od rus
                > kich, albo spuszczają z TIR-a jak pracują w transporcie i żonka/syn/córka mają
                > tańsze paliwo do audi 80.

Ale się zapędziłeś. W moim bloku takie praktyki stosuje co najmniej 3 sąsiadów i wcale się z tym nie kryją. Nie jest to więc wyłączna domena mieszkańców wsi. W ogóle daje się zauważyć, że masz na punkcie tych ostatnich jakieś "uczulenie". Nie przeginaj :)
              • n_l Re: TS podaje 12.01.12, 10:25
                > O ile roczny abonament dla mieszkańców zameldowanych w strefie rozumiem o tyle
                > 100 zł za miesiąc dla firm już nie za bardzo. Wrzucą sobie w koszty działania.
                Hohoho... :-)
                Już widzę te siedleckie firmy płacące abonament za pracowników ;-)
                • efaster Re: TS podaje 12.01.12, 11:51
                  kerac32 napisał:
                  > Pomi
                  > > jam, fakt, że wielu mieszkańców gminy leje ropę (olej napędowy) z beczki
                  > od rus
                  > > kich, albo spuszczają z TIR-a jak pracują w transporcie i żonka/syn/córka
                  > mają
                  > > tańsze paliwo do audi 80.
                  >
                  > Ale się zapędziłeś. W moim bloku takie praktyki stosuje co najmniej 3 sąsiadów
                  > i wcale się z tym nie kryją. Nie jest to, więc wyłączna domena mieszkańców wsi.
                  > W ogóle daje się zauważyć, że masz na punkcie tych ostatnich jakieś "uczulenie"
                  > . Nie przeginaj :)

Ale ja naprawdę nic nie mam do ludzi ciężko pracujących i żyjących na wsi. Nie lubię cwaniaków, którzy wiecznie narzekają, że mają źle i biednie, a później biorą dopłaty obszarowe i kombinują jak tu zaoszczędzić (nie legalnie).

Pojęcie ludzie ze wsi, wcale nie odnosi się tylko do ludzi ze wsi, wielu "siedlczan" się jeszcze gorzej zachowuje (np. wdepnie w g**no i później ten placek roznosi po całej klatce, oczywiście o posprzątaniu nawet nie myśli). Ba powodem Ci jak moja babcia mi opowiadała, wychodzi sobie z psem pod klatkę, idzie sąsiad (było rano, wracał po nocnym libacji). sąsiada - krzyczy z daleka, Czego się drze przecież słyszę -odpowiada. Oj, po co się denerwować - mówi sąsiad, podchodzi. A sąsiady" mąż to się gdzie urodził, bo sąsiada to wiem, w Siedlcach - pyta. A co to sąsiada obchodzi -pyta zdziwiona. O tak, o bo z kumplem gadaliśmy wczoraj z kąt to się ludzie w Siedlcach wzięli - odpowiada. W Lublinie, zadowolony ??- odpowiada mu. W Lublinie ?? Tym dużym Lublinie na Lubelszczyźnie ?? - dopytuje. Tak tym, a zna pan inny Lublin - odpowiada wkurzona. O sąsiedzi - to wy miastowi - palną. Weź (powiedzmy nazwę go Zenek) wytrzeźwiej to pogadam, bo na razie ledwo się na nogach trzymasz i pieprzysz głupoty jak mały Kazio. Oj, bo ja to z żoną to z Domanic jesteśmy. Wiem, bo mi kiedyś mówiłeś jak spółdzielnia blok zasiedlała, otworzyła mu drzwi do klatki, bo by nie był w stanie domofonu obsłużyć i poszedł.

Ot taki to "siedlecki" naród zamieszkuje, więc nie dziwota, że leją ropę od ruskich, w sumie się nie dziwie, bo już (prawie) 6 zł za litr.

n_l napisał:

> > O ile roczny abonament dla mieszkańców zameldowanych w strefie rozumiem o
                  > tyle
                  > > 100 zł za miesiąc dla firm już nie za bardzo. Wrzucą sobie w koszty dział
                  > ania.
                  > Hohoho... :-)
                  > Już widzę te siedleckie firmy płacące abonament za pracowników ;-)

No racja, głupotę palnąłem, czyli nawet kasjerka w "głupiej" Biedronce czy Tesco nie może liczyć, że jej pracodawca karnet miesięczny wykupi.

W UM pewnie z socjalnego pójdzie, no chyba, że ktoś z pracowników mieszka w strefie wtedy zapłaci 30 rocznie ze swoich. Ponoć w tych karnetach będą wpisywane numery rejestracyjne auta (tak słyszałem od pewnej osoby zorientowanej w tej materii). I ponoć 1 auto na mieszkanie/dom. Czyli jak ktoś ma "wileje" i 3 auta, a łapie go strefa, to za parkowanie na chodniku czy jezdni zapłaci za pozostałe 2 normalną stawkę:

do 0,5 godziny 1,00 zł
                  za pierwszą godzinę 2,00 zł
                  za drugą godzinę 2,40 zł
                  za trzecią godzinę 2,80 zł
                  za każdą kolejną godzinę 2,00 zł

Cennik, chyba w miarę, pytanie tylko kto miał by kontrolować płacenie UM (wg. TS) chce aby robiła to SM (20 strażników na 80 tys. miasto). SM nawet nie chce słyszeć o takiej propozycji (jakby nie patrzył więcej ulic w strefie niż tych strażników !!! a pracują na 3 zmiany, + obsługa monitoringu w KM policji siedzi 2-3 ze SM i przeglądają kamery, w nocy robi to dyżurny KM, interwencje). Cóż proponuje zmienić nazwę ze Straży Miejskiej na Straż Parkingowa, bo tym się głównie zajmują. A jeszcze teraz doszło im kontrolowanie handlu na chodnikach, muszą sprawdzać kominy (czym ludzie palą i czy psy mają cipy (w sensie nadajnik nie patrzeć pod ogon :)))))))))) Czyli coś mi się wydaje, że zamiast dawać podwyżki i nagrody naczelnikom, prezesom i dyrektorom miejskich spółek to lepiej obniżyć im pensję na czele z Prezydentem jego zastępcami, radnymi RM i przewodniczącym tej że RM. A kasę tę przeznaczyć na etaty w RM.

Po za tym obsługą strefy PP powinna zajmować się prywatna firma wybrana w przetargu. Najlepiej jakby była to jedna, która parkomaty postawi, będzie serwisować i naprawiać (bo nie oszukujmy się znajdą się amatorzy na kilka zł. do sejfu się nie dostanie, ale parkomat zniczy/zablokuje) i pilnować pobór opłat. Inaczej to wszytko nie ma sensu.
                  • krzycho1252 Re: efaster podaje:..to wszytko nie ma sensu. 12.01.12, 12:52
                    > Najlepiej jakby była to jedna, która parkomaty postawi, będzie serwisować i naprawiać (bo > nie oszukujmy się znajdą się amatorzy na kilka zł. do sejfu się nie dostanie, ale parkomat
                    > zniczy/zablokuje) i pilnować pobór opłat. Inaczej to wszytko nie ma sensu.

"Inaczej to wszystko...." Już lepiej niech wykopią podziemny parking na 1000 samochodów, niech postawią zakazy parkowania (oprócz niepełnosprawnych} Całe centrum bez parkujących samochodów, ach, ...zabytki a szczególnie ratusz będzie bardziej widoczny i ten projektowany też. Śnisz o trolejbusach a ja o kolejce podziemnej bez końca w niepogodę i napowietrznej kolejce bez końca w dni słoneczne.
      • n_l Re: Strefa zdecydowanie za duża 12.01.12, 10:21
        muchawka napisał:

> Strefa powinna objąć tylko ścisłe centrum:
        > 3-go Maja>Floriańska>Świrskiego>Wojskowa>Armii Krajowej.
        > Dla stałych mieszkańców tej części miasta karty darmowego parkowania.

Powinny być dwie strefy płatnego parkowania.
        pierwsza- tak jak napisałeś ścisłe centrum z kartami
        uprawniającymi do darmowego parkowania.
        Druga obejmująca reszte miasta również z darmowymi kartami.
        Mieszkańcy centrum płaciliby poza strefą swojego zamieszkania,
        mieszkańcy "przedmieść" - w centrum.
        W ten sposób i wilk będzie cały i owca syta :-)
        • efaster Re: Strefa zdecydowanie za duża 13.01.12, 13:07
          n_l napisał:

> muchawka napisał:
          >
          > > Strefa powinna objąć tylko ścisłe centrum:
          > > 3-go Maja>Floriańska>Świrskiego>Wojskowa>Armii Krajowej.
          > > Dla stałych mieszkańców tej części miasta karty darmowego parkowania.
          >
          > Powinny być dwie strefy płatnego parkowania.
          > pierwsza- tak jak napisałeś ścisłe centrum z kartami
          > uprawniającymi do darmowego parkowania.
          > Druga obejmująca resztę miasta również z darmowymi kartami.
          > Mieszkańcy centrum płaciliby poza strefą swojego zamieszkania,
          > mieszkańcy "przedmieść" - w centrum.
          > W ten sposób i wilk będzie cały i owca syta :-)

Pomysł fajny, ale jak wyobrażasz sobie jego egzekwowanie ??

Toż, to musiała by być armia ludzi do pilnowania. Nie zależnie czy to SM, Policja czy prywatna firma wyłoniona w przetargu.
          • felnet Re: Strefa zdecydowanie za duża 13.01.12, 13:28
            Wydaje Wam się, że zraz w mieście na wszystkich ulicch będą stały parkomaty!
            A co na chodnikach, przecież chodniki to nie parkingi.
            WG mnie będzie o ile będzie takie samo dziadostwo jak kiedyś, jakieś karty, jakieś kwity za szybą. Na chodnikach nadal będą w drzwiach do sklepów stały samochody właścicieli i pracowników.

Przypominam, poprzednie płatne parkowanie było nie zgodne z prawem.
            Teraz gdy na wyremontowanych ulicach stoją tablice informujące o tym, że to Unia wyremontowała itp. miasto robi parkowanie płatne zgodne z prawem.

Podobnie było z biletami w autobusach kupowanymi u kierowcy.
            Odbijali pałeczkę i wszystko zgodne z prawem. Naraz odmieniło im się i bilet u kierowcy kosztuje tyle co w kiosku. Minęło 11 m-cy, a tu w autobusach ma być "Nowy Produkt". bilet u kierowcy za 3 zł.

Ludzie z UM, albo pamięć Wam zawodzi albo macie złych doradców. Opini zaciągajcie u mądrych ludzi, którzy sprawy partyjne mają mocno z tyłu, a znają się na danym problemie.
            Oczywiście spoza Siedlec. Oczywiście nie mam tu na myśli posłów T i T.

• przyjemny_gosc Re: Strefa zdecydowanie za duża 14.01.12, 00:32
              Na kolei, jak wsiadasz na stacji, na której jest kasa biletowa, ale kupujesz u konduktora, to ten naliczy Ci opłatę.
              W MPK trudno o coś podobnego, bo przystanków przy których jest kiosk, jest bardzo mało. Ale z tego co się orientuję to kierowcy nie mają wielkiej bonifikaty za to, że sprzedają bilety. Dodatkowo, czas postoju autobusu wydłuża się, a spóźnienie robi się większe.

Rozwiązaniem mogłyby być automaty. Oczywiście i tak pewna część pasażerów kupowałaby u kierowcy, bo nie umiałaby skorzystać z automatu, ale większość by sobie poradziła.
              • donvito52 Re: Strefa zdecydowanie za duża 09.02.13, 13:34
                Głupia sprawa. Muszę odszczekać, że wprowadzenie strefy płatnego parkowania na kilku ulicach to debilny pomysł. okazuje się że racji nie miałem ... Przepraszam ;)) ...
                To działa. Jest miejsce dla przyjeżdżających na chwilę, godzinę, dwie ... Można zostawić samochód i pójść do urzędu czy sklepu ... A jak ktoś centusi, może się pokręcić, wypalić paliwa za 5zł i znaleźć wolne, darmowe miejsce ...
                Teraz może pójść za ciosem i zrobić TO przy PKP ??
        • tricky007 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 17.01.12, 21:40
          W mojej opinii proponowana strefa jest za szeroka, zważywszy na wszelkie restrykcje dotyczące ilości aut przypadających na "gospodarstwo domowe" (które jest pojęciem niedoprecyzowanym) oraz odległości, w których przysługują abonamenty dla mieszkańców pobliskich bloków, domów. Zastanowiłbym się nad sensem stawiania parkometrów w głębi osiedla - pomiędzy blokami złożonymi w "jedną całość".

Pytanie też czy system będzie bardzo restrykcyjny, ile minut +/- potrzeba, aby kwalifikować się pod mandat za przekroczenie czasu postoju pojazdu. Jaką UM proponuje też stawkę dla kierowców, którzy zapomną lub specjalnie nie wykupią jednorazowej karty postoju? Czy system przewiduje czas postoju oscylujący w 15/30min?
          • krzycho1252 Re: ...a jakby, jednokierunkowe? 18.01.12, 07:51
            Gdyby wprowadzić na wszystkich ulicach w centrum jeden kierunek ruchu? Drugi pas byłby na parking dwurzędowy. Jeden rząd trochę na chodniku, drugi rząd na jezdni.
            Miasto powinno ogłosić przetarg na obsługę parkomatów jeśli mają już być a nie zostawić wolną rękę urzędnikom. Z wypowiedzi Mrówczyńskiego wynika, że będą lepsi i najlepsi a płacić za ten bałagan będą dobrzy.
            • kerac32 Re: ...a jakby, jednokierunkowe? 18.01.12, 08:39
              > Gdyby wprowadzić na wszystkich ulicach w centrum jeden kierunek ruchu? Drugi pa
              > s byłby na parking dwurzędowy.

Pomysł mocno nienajszczęśliwszy. Przy ruchu dwukierunkowym miasto jest już wystarczająco zatkane - w godzinach szczytu ciężko gdziekolwiek dojechać samochodem. Po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego samochody stanęłyby wkrótce w jednym gigantycznym korku. Zawsze sądziłem, że ważniejsza jest możliwość łatwego i szybkiego przemieszczania się, a nie dogodnego parkowania. Po to chyba wymyślono auta?
    • fajnababka2 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 18.01.12, 14:31
      No i co wprowadzą strefę mimo negatywnej opinii mieszkańców?Tego już chyba za wiele.Niby pytają o zdanie a jednak nie potrzebują tego zdania.Arogancja i tyle.Myślę że pewnie w budżecie krucho i szukają czym by tu załatać,bo przecież wielki dyrygent musi jeszcze kilka szopek w mieście odstawić przy różnych okazjach.Stąd to parcie na kasę i wielka wyprzedaż majątku miasta.Dlaczego nie pytają o to czy sprzedawać działki i czy za pieniądze z ich sprzedaży budować nowy "pałac prezydencki",czy może zrobić coś dobrego dla miasta.Dziwne obyczaje zupełnie nie do zaakceptowania
      • tricky007 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 18.01.12, 14:46
        Mam odmienne wrażenie, od wielu miesięcy narastała dyskusja o sensie wprowadzenia parkometrów na ulicach centrum, to wręcz "aktywniejsi" mieszkańcy wymogli na mediach, decydentach, żeby zająć się problemem. Pomysł jest ok, tylko wymaga dopracowania. Do któregoś lutego prowadzone są konsultacje z mieszkańcami w UM, więc zamiast wylewać bezpodstawne żale przejdź się do urzędu, wypowiedz się w sprawie, wypełnij ankietę.
        • fajnababka2 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 18.01.12, 16:28
          Zrobiłam to ,sprawdziłam tez na stronie UM 500 głosów na nie ,150 na tak ale z warunkami zmiany zakresu strefy itp.Niestety w ankiecie nie można opisać swoich jak to mówisz żali.To forum czasem przegladają podobnie jak komentarze w TS to niech wiedzą co o nich myślą zwykli mieszkańcy,a urzędasy i tak dostaną bezpłatne karty i będą parkować za free przez cały dzień w centrum,ich rodziny również więc nie liczyłabym na zwiększenie ilości miejsc parkingowych,firmy i sklepy płacą podatki więc zapewne też takie zwolnienia dostaną.W końcu okaże się jak ze stadionem, wiele krzyku ,a teraz trzeba do tego dopłacać ogromną kasę z budżetu miasta.
          • mpppm Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 19.01.12, 12:42
            Płatne mają być parkowanie tam gdzie są wyznaczone parkingi.
            Na pytanie o opłaty za parkowanie na chodnikach uzyskałem odp., że na dzień dzisiejszy opłat za parkowanie na chodnikach nie przewiduje się (parkowanie zgodne z oznaczeniami).
    • krzycho1252 Re: Strefa czasowa 31.01.12, 13:33
      Coś tam radny PO wniosek złożył o strefach czasowych i bez kasy. Dobry wniosek - bezrobocie się zmniejszy. Ogólnie to kupa śmiechu z przewaga płaczu nad tym, że dyskusja nad PP zmieniła się w polityczną potyczkę.
      • przyjemny_gosc Re: Strefa czasowa 11.02.12, 09:00
        podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/kudelski-dla-mnie-i-dla-mieszkancow-byl-to-bardzo-przykry-program-938e.html

Ciekawa rozmowa na wiele tematów, nie tylko o problemie z panią Jaworowicz. Pierwszy temat, to właśnie strefa parkowania. Redaktor pyta prezydenta jak tam wypadły konsultacje społeczne, prezydent odpowiada jęcząc niesłychanie, że "yyyy eeee noooo 50 na 50 eeee a w drugim źródle 70 niby na NIE". Mam wrażenie, że skoro mieszkańcy powiedzieli NIE, to tym gorzej dla mieszkańców... . Prezydent dodaje, że podobno widziano, jak jakiś pan wrzuca plik ankiet i to pewnie dlatego konsultacje społeczne wypadły tak niekorzystnie. Nie przychodzi mu do głowy, że może te ankiety były na TAK i że równie dobrze magistrat mógł robić tak samo, bo gdyby nie robił, to by było tak jak redaktor KRP powiedział 90:10 na NIE.

Poruszana jest kwestia ceny. Znowu redaktor KRP mówi, że w jego przypadku te "dwie stówki" (jak ja nie znoszę zdrabniania określeń pieniędzy, bo to jest dwieście złotych, a nie dwie stówki!!!) by wyszło, a prezydent najpierw, że przecież w radiu dobrze płacą, a później, znowu zaczyna stękać i mówi, że "eeee yyyy noooo coś tam eeee jakieś tam karnety, czy też eeee zniżki pracodawcy będą mogli wykupić"

!!!!! co?!

To już staje się jasne, że skoro pracodawca grupowo będzie mógł po taniości kupić pracownikom karnet, to pod UM nic się nie zmieni. Jak nie było miejsca, tak nie będzie, a jak już jakieś się cudem zwolni, to trzeba będzie za to zapłacić.

Niech sobie prezydent wybije z głowy dojazdy MPK dla osób z rogatek Siedlec. Ciekaw jestem jak sam będzie dojeżdżał.

No i na koniec oczywiście stwierdzenie, że konsultacje społeczne są niezobowiązujące i teraz decyzja zapadnie wśród radnych. Jak to konsultacje społeczne nie są zobowiązujące?! A dzięki komu oni są tam w magistracie i dla kogo?!
        Jeżeli radni sobie ustalą, że zrobią co zechcą, to ja nie widzę innego wyjścia jak referendum, na którym strefa padnie i to wiedzą wszyscy.

Swoją drogą wysłuchałem całego wywiadu z prezydentem i powiem tak: redaktor, musi zadawać kłopotliwe pytania, redaktor, który jest jak do rany przyłóż, to dupa, a nie redaktor. Żarty na antenie, że pomysł swój redaktor opatentuje (wizja osiedla 1000 domków jednorodzinnych), a prezydent na to, że najwyżej wykroi się jakąś dla niego działeczkę - powinny być poza anteną. Powiem krótko: to nie było profesjonalne.
        • fajnababka2 Re: Strefa czasowa 11.02.12, 12:30
          O losie jakiegoz my mamy prezydenta,żal słuchac i patrzeć.Myślę ,że gdyby nie zablokowali ankiety w internecie to byłoby 90 na nie , a może z 10% na tak. I JESZCZE MÓWI ŻE MIESZKANCY OSZUKIWALI NO NIE MOGĘ NIE WIEM CZY SIE ŚMIAĆ CZY PŁAKAĆ.Ankiety leżały na stoliku przy urnie ,kiedy przyszli z meżem wypełnić i wrzucic pan z recepcji od razu wychylił się aby sprawdzić czy czasem nie wypełniamy wiecej niz jednej.Tak nas właśnie postrzega pan prezydent jak oszustów i naciągaczy.Jesteśmy potrzebni tylko przy wyborach.Jako mieszkanka Siedlec czuję się trochę dziwnie jak prezydent mojego miasta traktuje swoich obywateli jak oszustów
    • efaster Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 02.10.12, 22:53
      a w Lublinie wygąda to tak
      lublin.gazeta.pl/lublin/56,35640,12595606,Parkowanie_poza_strefa__Boczne_uliczki_zabite__ZOBACZ_.html
      przypuszczam, że w Siedlcach sytuacja wygladała by podobnie (oczywiście mówię w wariancie z dużą strefą)

PS.
      Szkoda, że u nas MPK nie chce wprowadzić biletomatów :(

bo nie wszedzie (i zawsze czynne) są kioski
    • donvito52 Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 09.02.13, 13:36
      Głupia sprawa. Muszę odszczekać, że wprowadzenie strefy płatnego parkowania na kilku ulicach to debilny pomysł. okazuje się że racji nie miałem ... Przepraszam ;)) ...
      To działa. Jest miejsce dla przyjeżdżających na chwilę, godzinę, dwie ... Można zostawić samochód i pójść do urzędu czy sklepu ... A jak ktoś centusi, może się pokręcić, wypalić paliwa za 5zł i znaleźć wolne, darmowe miejsce ...
      Teraz może pójść za ciosem i zrobić TO przy PKP ??

PS
      Dwa razy ten sam post umieszczam. Pierwsza wersja uplasowała się w durnym miejscu.
      • xaveri Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 09.02.13, 17:56
        Przy PKP średnio się sprawdzi bo parking przy poczcie będzie zapchany na full (tam strefa raczej nie będzie obowiązywać). Ale po wprowadzeniu strefy od razu widać, że pod Urzędem parkowali głównie urzędnicy - teraz samochody przestawili na parking na Starowiejskiej 5 (kiedyś były tam luzy, teraz trudno miejsce znaleźć) i ganiają do pracy kawałek (dla zdrowia) na piechotkę :D.
        • n_l Nie wiem czy śmiać się czy płakać 11.02.13, 23:46
          "Od miesiąca w Siedlcach działa strefa płatnego parkowania. Jest najprawdopodobniej najmniejsza w Polsce, ale jak widać opłaciła się"
          <cut>
          "Z parkometrów uzyskaliśmy 4,5 tysiąca złotych z kar około 8 tysięcy"
          www.spin.siedlce.pl/2013/02/07/platne-parkowanie-od-miesiaca-i-juz-sa-zyski/#more-50037
          A może by tak pójść za ciosem i wzorem GITD zainwestować w drukarnię?
          "Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na dostawę linii produkcyjnej do drukowania i kopertowania. Nowa drukarnia ma docelowo drukować minimum 2 mln stron A4 miesięcznie - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
          Jak czytamy w GPC w specyfikacji zamówienia znalazły się minimalne kryteria, jakie ma spełniać drukarnia i introligatornia. Otóż linia produkcyjna ma umożliwić zakopertowanie i wysłanie blisko 300 tys. listów miesięcznie. "
          auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/418463,jak-karac-kierowcow-kupuja-specjalna-maszyne-warta-siedem-limuzyn-bmw.html
          300 000 to chyba dużo jak na Siedlce
          ale 3 000...
          jeśli się dobrze postarać...

Całkiem bez sensu ale przypomniał mi się Dzierżyński:
          "Nie ma ludzi niewinnych, są tylko ludzie źle przesłuchani"
          • efaster Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 12.02.13, 15:20
            co się martwisz po wyborach strefa urośnie (bo a) miasto jak tlenu potrzebuje gotówki b) centrum jest zastawione autami c) wielkość strefy u przyjezdnych wzbudza tylko śmiech i politowanie - co wsumie słuszne.

No ale jeśli po zwiększeniu strefy, poprawi się jakość odśnieżnia parkingów, a pieniądze ze strefy pójdą na remonty i budowy ulic to jestem w stanie się na to zgodzić (mieszkam w centrum ma wszędzie blisko) a tych co dojeżdzają mogą się przesiąść do MPK (pod warunkiem, że wkońcu gruntownie zreformują rozkłąd pamiętający chyba późnego Gierka - kursy o 5 rano pod dawno nie istniejące zakłady pracy, albo linia kursująca 2-3 razy dziennie to chyba nie najlepsza wizytówka MPK).

A drukarnia, mają Ci co "pilnują" stefy własne drukarki (ala takie coś jak mają konduktorzy w KM-ach) podobne do "sprawdzaczy" kart miejskich tyle, że na funkcję drukowania i pisania na ekranie dotykowym (inaczej nie umiem tego opisać :)))

Więc drukarnia raczej nie potrzebna, mają podpisaną umowę (jako urząd z drukarnią co wysyłaja pisma urzedowe) więc można pod to podciągnąć.

A po za tym czy Oni jako zarządajacy strefą mają dostęp na centralnej ewidencji pojazdów ?? no bo jak dojdą do kogo wysłać pismo, jak po za numerami tablicy rejestracyjnej nie mają żadnych innych danych ?? Policję proszą o pomoc ?? bo SM nie ma taich uprawnień (chyba ???) pół biedy jak ktoś ma nasze balch albo powiatu (mogą srawdzić w swoich ewidencjach) ale jak ktoś przyjedzie ze Szczecina, albo Wrocławia to co wtedy ?? Wydzwnaiją po wydziałach komunikacji po całej polsce ??
            • n_l Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 12.02.13, 21:56
              O jakiej gotówce mówisz? :-)
              60 miejsc parkingowych, niech każde będzie wykorzystane
              przez 8 godzin dziennie (4 samochody parkujące po 2 godz),
              przez 5 płatnych dni w tygodniu.
              Policzmy: 60*4*4,40*5*4=21 120 peelenów miesiecznie.
              No dobrze, niektórzy nie zapłacą w parkometrze
              tylko zostaną obciążeni 50 złotową opłatą.
              W pierwszym miesiącu upolowano 160 kierowców,
              w następnych pewnie będzie ich mniej, załóżmy
              80 ukaranych miesięcznie- 80*50=4 000.
              Razem ca 25k PLN miesięcznie.
              Ale SPP samoobsługową nie jest :-)
              Jeżeli ktoś ma dokładne informacje proszę o korektę.
              Do kontrolowania potrzeba conajmniej dwóch osób,
              do tego zapewne jakiś kierownik plus jeszcze jeden
              podprominent od papierków.
              Minimum 4 osoby.
              Dla kontrlerów płaca minimalna, podprominent +200zł,
              kierownik jeszcze +200zł, razem 10 000 zł, plus wszystkie
              pochodne opłacane przez pracodawcę, przyznaję nawet
              nie wiem jakie to są koszty ale skoro wszyscy narzekają
              na wysokie koszty pracy w Polsce (ciekawe co na to Szwedzi, Niemcy...)
              to doliczmy jeszcze 30%, razem 13 000 i jeszcze inne
              duperele jak druczki, długopisy, telefony, papier toaletowy....
              To ile zostanie z tych 25 tysięcy?
              10??????????
              Ile km ulic zrobisz za 120 000 rocznie?
              O ile cokolwiek zostanie... ;-)
              • efaster Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 12.02.13, 23:02
                ale ja mówiłem o zarabianiu strefy jak będzie już duża (taka jak pierwotnie planowano) a nawet większa o kilka przyległych ulic, no i oczywiscie po spłacie urządzeń (parkomatów).

a wiadomo im większa strefa tym, trzeba więcje kontrolerów (coś za coś)
                • n_l Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 12.02.13, 23:47
                  Dla takich szacunków śmiało można przyjąć liniową zależność,
                  dużego błędu nie popełnimy.
                  Dziesięciokrotnie większa strefa, 600 miejsc,
                  przyniesie dziesięciokrotnie większe wpływy.
                  Czyli jakieś 1 200 000- 1 500 000 złotych rocznie
              • kerac32 Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 12.02.13, 23:27
                > W pierwszym miesiącu upolowano 160 kierowców

A po jaką cholerę pchali się pod lufy? :)

> Do kontrolowania potrzeba conajmniej (cut)
                > Minimum 4 osoby. (cut)
                > podprominent (cut)
                > kierownik

Nie może tu zabraknąć jeszcze prezydenta - superprominenta, wszak on zarządza tym całym interesem. Pobory też ma godne - wg oświadczenia majątkowego, zarobił w 2011 r. nieco ponad 186 tys., a obecnie z pewnością mu się poprawiło. Z Twoich wyliczeń wychodzi, że płatne parkingi nie zarobią w żaden sposób na samych swoich zarządzających. Za co będą remontowane ulice? Wniosek: Trzeba SPP powiększyć wielokrotnie, może nawet znacząco podnieść opłaty ;)
                • n_l Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 12.02.13, 23:44
                  > A po jaką cholerę pchali się pod lufy? :)
                  Tego to już nie wiem, nie wiedzieli, cwaniaczyli... nie mój problem :-)

> Z Twoich wyliczeń wychodzi, że płatne parkingi nie zarobią w żaden sposób na samych
                  > swoich zarządzających.
                  No nie, z szacunków wyszło calkiem co innego.

> Za co będą remontowane ulice?
                  A gdzie jest powiedziane że remonty tylko z SPP?
                  Do tej pory remonty (nie)były robione z naszych podatków.

> Wniosek: Trzeba SPP powiększyć
                  > wielokrotnie, może nawet znacząco podnieść opłaty ;)
                  Przyjąłeś błedne założenie jakoby strefa nie zarobiła na siebie.
                  Z błędnego założenia raczej rzadko wysnuwa się prawidłowe wnioski :-)
                  • kerac32 Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 13.02.13, 08:03
                    > Przyjąłeś błedne założenie jakoby strefa nie zarobiła na siebie.

Pisałem o zarabianiu na "zarządzających". Z założenia, mój wpis był taka małą drwiną z głębokiej niechęci części zmotoryzowanych do samej idei utworzenia SPP. Vide emotka na końcu :)
                    • n_l Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 13.02.13, 10:53
                      > Z założenia, mój wpis był taka małą drwiną z głębokiej niechęci <cut>
                      Moja niechęć bierze się z powodu wprowadzania
                      nowych obciążeń podatkowych i parapodatkowych.
                      Płacę podatek PIT, podatek drogowy mam wliczony w cenę paliwa
                      a za każdy papierek wystawiony w Urzędzie Miasta muszę płacić.
                      Mimo że juz płacę na utrzymanie urzędników.
                      Chyba tylko po to żeby wymyślali coraz to nowe
                      obciążenia i obowiązki nakładane na podatników.
                      Z tego samego podatku powinny też być budowane
                      miejskie ulice i parkingi.
                      Inwestycje drogowe powinny być finansowane z podatku
                      drogowego a tymczasem wprowadzane są opłaty za korzystanie
                      z dróg, planuje się wprowadzenie opłat za wjazd do centrum miast
                      a minister Rostowski obiecuje drogi z mandatów.
                      i tak dla ciekawskich- piate miejsce na liście :-)
                      pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_Podatkowej
                      a tyczasem budżet ITD z 20mln w 2011 wzrósł do 150mln w 2012
                      A listę zobowiazań- opłat, podatków i parapodatków już
                      kiedyś zamieszczałem.
                      • kerac32 Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 13.02.13, 11:54
                        > Moja niechęć bierze się z powodu wprowadzania
                        > nowych obciążeń podatkowych i parapodatkowych.

Ja to rozumiem, nikt nie jest zachwycony, jak mu ktoś ciągle buszuje po kieszeniach. Odnosiłem się tylko do SPP i narzekań kierowców na brak miejsc do parkowania. Jak na razie nie ma obowiązkowego opłacania parapodatku parkingowego w rodzaju podatku drogowego wliczanego do ceny paliwa. Już kiedyś pisałem, że nie każdy musi wjeżdżać autem do tej części miasta. Spora część mieszka w pobliżu i nie powinno im sprawiać trudności dojście do pracy pieszo. Nawet wielu z tych co mieszkają nieco dalej może dojechać komunikacją miejską, rowerem czy nawet dojść pieszo. Siedlce nie są aż tak rozległym miastem, żeby sprawiało to specjalną trudność. Jest też niestety spora grupa właścicieli aut, którzy są z nimi tak związani, że nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą przemieszczać się inaczej jak w "puszce". Ich wybór - ich kłopot, nie mój problem :) Utworzenie SPP i ewentualne jej znaczne rozszerzenie w przyszłości, traktowane jest przez wielu jako wyłącznie skok na kasę. Ja się z takim podejściem do sprawy nie zgadzam. W wielu mediach można usłyszeć, przeczytać opinie przeciwne - wyrażające poparcie dla powstawania płatnych parkingów. Co więcej, widać gołym okiem, że mam rację - od kilku tygodni interesanci UM nie mają żadnych problemów z parkowaniem swoich samochodów.
            • n_l Re: Nie wiem czy śmiać się czy płakać 13.02.13, 11:00
              Drukarnia- sarkazm drogi Efasterze, sarkazm.
              300 tys. listów miesięcznie to 300 000
              wezwań do zapłaty miesięcznie.
              > A po za tym czy Oni jako zarządajacy strefą mają dostęp
              Mogą mieć
              "Usługa skierowana jest do wszystkich podmiotów uprawnionych, określonych w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 2005 r., Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) oraz osób lub podmiotów, które zgodnie z zapisami art. 80 c i 100 c tej ustawy wykażą uzasadniony interes w uzyskaniu danych."
              www.msw.gov.pl/portal/pl/651/8691/Czym_jest_CEPIK.html
              reszta, jeśli chcesz, do wyguglowania
    • n_l Re: Strefa płatnego parkowania w 2012r. 15.02.13, 10:54
      A w Warszawie każde powiększenie SPP wiąże się z ograniczenim
      ilości miejsc parkingowych ==> większa ilość odholowywanych
      pojazdów (a propos wątku o Straży Miejskiej) i z takimi historiami
      warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13404976,Kasuja_mnostwo_miejsc_parkingowych__Byly_nielegalne_.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka