Dodaj do ulubionych

Miało być "ładniej", a wyszło

15.03.12, 15:47
jak po bombardowaniu. Adres Cz.Krzyża 10
Co miasto, dalej, zamierza z tym zrobić?
Media nie widzą w tym problemu.
www.markopm.za.pl/rozbiorka.htm
Obserwuj wątek
      • mpppm Re: Miało być "ładniej", a wyszło 16.03.12, 15:51
        Dzisiaj tam byłem.
        Miasto zakończyło tam działania. Wykonawca uzepełnił kika cegieł od strony wschodniej i i cały narożnik od strony zachodniej w murze C. Krzyża 10. (pion).
        Zdarto stare tapety. Obrzucono zaprawą murki ze skrzynkami el. Wyrównano teren.
        Ja jestem zachwycony!
        Tylko czekać ma reklamy.

Jednak ściana szczytowa południowa Cz.Krzyża 8 (ocena przez szybę w drzwiach Zakładu Ślusarskiego) ma szerokość 1 cegły.
        Ponadto stwierdzam, że ściana szczytowa południowa Cz. Krzyża 10 na wysokości pawteru jest szersza od ściany na wys. piętra.
        Dzisiaj nowe zdjęcia wstawię.
    • szwagier89 Re: Miało być "ładniej", a wyszło 16.03.12, 21:09
      mpppm napisał:

> jak po bombardowaniu. Adres Cz.Krzyża 10
      > Co miasto, dalej, zamierza z tym zrobić?
      > Media nie widzą w tym problemu.
      > www.markopm.za.pl/rozbiorka.htm

Tu nie chodziło o to, że ma być "ładniej". Budynek pod numerem 10 groził zawaleniem - dlatego został rozebrany.

Z tego co wiem, miasto jeszcze nie skończyło prac... Może dajmy im trochę czasu? Prace budowlane to nie jest takie hop-siup.
        • mpppm Re: Miało być "ładniej", a wyszło 16.03.12, 21:56
          Pozostaje zadać pytanie?
          Rozebrano Cz. Krzyża 10 bo "groziło zawaleniem.
          Czy nic nie grozi przechodniom jeśli postawiono słupek na całą wysokość pierwszego piętra przyklejony tylko z dwóch stron zaprawą do starego muru (bez zachodzenia cegieł starego muru z cegłami postawionego słupka).
          • szwagier89 Re: Miało być "ładniej", a wyszło 16.03.12, 23:09
            mpppm napisał:

> Pozostaje zadać pytanie?
            > Rozebrano Cz. Krzyża 10 bo "groziło zawaleniem.
            > Czy nic nie grozi przechodniom jeśli postawiono słupek na całą wysokość pierwsz
            > ego piętra przyklejony tylko z dwóch stron zaprawą do starego muru (bez zachodz
            > enia cegieł starego muru z cegłami postawionego słupka).

Dzisiaj są takie środki budowlane - grunty, zaprawy itp., że jeżeli zostało to zrobione dobrze to nie ma prawa odpaść choćbyśmy mieli w Siedlcach trzęsienie ziemi ;)
          • krzycho1252 Re: Miało być "ładniej", a wyszło 19.03.12, 11:19
            > A jednak... prace wciąż trwają :)

Kotwy może zakładają aby nr. 8 się nie rozjechał albo szukają skarbów?
            Być może zostanie tak, jak się chroni "orle gniazda" - wieczna ruina. Nie jest to piękne ale przy dobrej kompozycji w mieście pojawi się odkrywczy sposób zagospodarowania powierzchni i tablica "ZWIEDZAJĄCYM WSTĘP WZBRONIONY"
                • efaster Re: Miało być "ładniej", a wyszło 19.03.12, 15:37
                  Panowie, spokojnie jedna rudera rozebrana a Wy się o nią tyle kłócicie róg, co był uszkodzony domurowali.

Szkoda tylko, że właściciel 8-ki nie chce odtworzyć elewacji kamienicy. Pozostałe (na rogu Świrskiego prawa strona patrząc w kierunku centrum i przyległa do niej nadają się tylko do rozbiórki) ale takich kamienic w centrum pełno, wystarczy spojrzeć w którąś z bram na Pułaskiego czy Sienkiewicza.

Kiedyś słyszałem, że tą narożną z Świrskiego i przyległą do niej interesował się Strus, ale ile w tym prawdy (??) tego nie wiem, fakt było to dobrych kilka lat temu, gdy zaczynał budowę bloku przy Browarnej.
                  • szwagier89 Re: Miało być "ładniej", a wyszło 19.03.12, 22:11
                    mpppm napisał:

> Możemy porozmawiać o efektach wizualnych.
                    > Faktycznie wykładają styropianem. Jednak chyba nie dla ocieplenia, a dla popraw
                    > ienia marnego wyglądu po wyburzeniu.
                    > Działka jest obecnie wyceniana i będzie przetarg.

Moim zdaniem gdyby chodziło o sam wygląd to zrobili by samą elewację tej ściany. Nikt nie kładzie styropianu, żeby było ładniej.
                    • mpppm Re: Miało być "ładniej", a wyszło 19.03.12, 22:36
                      Właściciel Cz.Krzyża 8, to straszny szczęściarz. Miasto ociepla mu budynek.
                      Nie pisał, nie prosił, a ocieplają.
                      Tyle lat 8 stała odrapana, wschodnia ściana i zachodnia nie ocieplane i było dobrze.
                      Teraz szczytowa ściana ma dodatkowo pozostawioną ścianę Cz.Krzyża 10 i jeszcze "ocieplają".
                        • krzycho1252 Re: Miało być "ładniej", a wyszło 20.03.12, 08:59
                          > Niech ją ratują, ale dlaczego styropianem?

Właśnie dlaczego? Wyżej napisałem, że średniowieczna kamienica z "8" się zrobiła. Czego jak czego ale styropianu nawet na początku XX wieku w Polsce nie znali. ( no- login ( coś nie obecny ostatnio) pewnie zna datę pierwszego zastosowania polistyrenu spienialnego do celów budowlanych). Remont elewacji zrobiony profesjonalne to jakieś 1,5 - 2 mln zł. To duży wysiłek dla właścicieli i tylko jakaś fundacja mogłaby pomóc. Zostaje jeszcze hipoteka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka