Dodaj do ulubionych

wywołuję do tablicy efastera

25.03.12, 19:04
Zwracam się do Autorytetu forum pana efastera. Przeczytałem w Tygodniku Siedleckim ( wyd. internetowe) bardzo ciekawą wzmiankę o pewnym spotkaniu...na cmentarzu. (następny artykuł zaraz pod zdjęciem sympatycznej p. redaktor przedstawiającą zapowiedż wydania)Ale nie to mnie zaciekawiło i wzruszyło tylko k o m e n t a r z e ! Gdyby pan mógł tam zajrzeć ,przeczytać i odnieść się do tego tematu ! Bo wydaje mi się dziwne , że tyle milionów marnotrawi się na wiele nietrafionych projektów w mieście , a tym ludziom tak bardzo zależy na czymś dla nich bardzo ważnym, a mają jakies trudności finansowe ...czyżby UM nie mógłby im pomóc???? Dziękuję z góry za zainteresowanie się tym tematem i odniesieniem do niego!
Obserwuj wątek
    • kalina_m Re: wywołuję do tablicy efastera 25.03.12, 19:39
      > Zwracam się do Autorytetu forum pana efastera.
      1. Dlaczego tylko jego? Inni forumowicze nie są godni?
      2. Co go w Pani/Pana oczach czyni autorytetem, czyli osobą ciesząca się uznaniem, mającą kredyt zaufania co do profesjonalizmu, prawdomówności i bezstronności w ocenie jakiegoś zjawiska lub wydarzenia?
      Pytam z ciekawości, bo pana efastera nie znam, a już tym bardziej nie jestem jego wrogiem.
        • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 25.03.12, 22:26
          Dla każdego ktoś inny , czy coś innego może być autorytetem. Śledzę często komentarze na innych forach i postać efastera jest mi znana . Nie szczędzi On krytycyzmu w sprawach które komentuje, nie traktuje spraw wybiórczo, lecz rozwija temat szeroko. Proponuje własne rozwiązania problemów, posiada dużą wiedzę o Siedlcach i ma odwagę wytykać błędy urzędnikom. To mi wystarcza , żeby wnikliwie analizować jego komentarze i wyciągać własciwe wnioski dla siebie. Nie zawsze się zgadzam ze wszystkim o czym "rozprawia", lecz użyłam określenia autorytet , bo nie każdy z państwa ma taką odwagę cywilną. Nie chcę nikogo stawiać na piedestale, ani obrażać , jeżeli kogoś to dotknęło to bardzo przepraszam nie taki był zamiar wywołania "do tablicy". Wszystkich Was szanuję i chętnie czytam posty, lecz czasami zajmujecie się mało znaczącymi tematami z życia miasta.Efaster uderza mocno lub broni otwarcie, bez zakłamanej szczerości.Dlatego " padło" na niego ...bęc ! Pozdrawiam
    • efaster Re: wywołuję do tablicy efastera 25.03.12, 23:48
      Jestem, jestem.

chodzi o ten artykuł: www.tygodniksiedlecki.com/t15916-biogaz.to.miejskie.korzyci.htm

ale tam o żadnym spotkaniu na cmentarzu nic nie ma (??? !!!!)

Z chęcią mogę zajrzeć, tylko nie wiem, do czego (może jakiś link ??) Po za tym proszę nie przeceniać moich możliwości :)) Jestem zwykłym "śmiertelnikiem" jak każdy z nas, koledzy i koleżanki z forum się na mnie jeszcze obrażą :)

A miliony, że miasto marnuje, no cóż zapewne chodzi o projekt unijny na światłowody i bezpłatne hot-spoty z zawrotnym dostępem do sieci 256 kb/s. Powiem tak napisali projekt, czekali 2 lata na rozstrzygnięcie, przepisy się zmieniły, więc trochę zmodyfikowali wniosek i wzięli, chyba ładnie wygląda 16 mln zł z UE w statystykach ilości pozyskanych funduszy, w zbiorczym zestawianiu nikt już nie będzie pamiętał kto, co, jak i dla czego :))

PS.
      Chętnie mogę się odnieść tylko nie wiem, do czego napisała Pani pod zapowiedzią wydania, więc chodzi o tamten link. Nie mniej proszę o potwierdzenie, wtedy mogę napisać, co o tym sądzę. Aczkolwiek, proszę nie przeceniać moich możliwości, owszem władze miasta mnie znają (w tym osobiście) ale raczej nie kierują się moim zdaniem, przynajmniej tak mi się wydaje.

Dziękuje za pamięć

Serdecznie Panią Pozdrawiam :))
      • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 26.03.12, 09:41
        Dziękuję że Pan się odezwał, tu nie chodzi o żadne przecenianie pana osoby, mam prawo do własnych odczuć twórczości na tym forum.Przesiałam przez sito i padło na Pana.Niemniej jednak doceniam większośc osób piszacych tutaj. Reagują szybko na kontrowersyjne tematy i prowadzą ciekawą dyskusję.Szkoda że Pan nie znalazł tego artykułu( własciwie krótkiej wzmianki . Tytuł:-" Pamięci twórcy ZPT" Podlasie"- a jeszcze tam jest , str 4. www.tygodnik siedlecki.com/ powiaty- siedlecki-artykuły.30 htm. Lecz hitem na tym forum ub.tyg . jest .....Papaja, włączam sobie you tube i poprawiam sobie humor na cały dzień :))
          • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 05.04.12, 15:26
            Zaglądnęłam dzisiaj pod wiadomy link i .....już 300 wejść i 35 komentarzy. Efasterze możesz zgłębić wiedzę bardziej i jednak odnieść się ...to tematu...:)) Życzę radości z przeżywania Wielkanocnego Misterium, odpoczynku i nowego zapału do pisania na Forach. Tego samego życzę Krzysiowi , felnetowi, Kalince i yterowi ( moim rozmówcom w temacie)
          • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 05.04.12, 15:33
            Krzysiu ja jednak się nie zgodzę , że na grobowcu p. Ziuty Buczyńskiej leży tylko kartka. Jak 1-go listopada bywałam, to zawsze leżała wiązanka w dobrym guście od Urzędu Miasta z szarfą. Być może ,że kiedy Ty przechodziłeś to już ją " ukradły hieny cmentarne". Żal, ale nikt tego nie upilnuje. Nie wiem czy na innych grobach Naszych Honorowych Obywateli Miasta jest podobnie , gdyż nie znam tych wszystkich miejsc pochówku.
      • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 26.03.12, 09:57
        Kurcze jakiś dziwny ten link, lecz spisany z paska- podaję:- www.tygodniksiedlecki.com/t 15930- pamici.twrcy.zpt.podlasie.htm. ( normalnie to powinna być pełna nazwa: -pamieci.tworcy.zpt.podlasie.htm ) - prawda? pozdrawiam słuchając ....Papaji w wyk . MO :))
        • kalina_m Re: wywołuję do tablicy efastera 27.03.12, 08:04
          OK, czyli znamy problem. Ludzie związani z "Podlasiem" chcą należnego szacunku i uhonorowania twórców zespołu. Ale co tu może efaster? Odnoszę wrażenie, że tylko napisać, jak to ich popiera. Droga 2niki2 - doradzam (z całym szacunkiem dla efastera) mimo wszystko kontakt z lokalnymi mediami, bo one mają realną możliwość zainterweniowania.
          • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 27.03.12, 09:55
            Miła kalinko ,gdyby to było takie proste to napewno poszliby z tym do prasy. Lecz problem jest głębszy widać i burzy fundamenty wcześniej ustanowione, które trzeba by prostować. A to jest chyba niewygodne. Jak się przykrywa prawdę - przekłamaniem, a potem następnym kłamstwem i następnym- to przekłamanie staje się prawdą i funkcjonuje tworząc rzeczywistość. W komentarzach jest wiele na to przykładów nie tylko dotyczy to PLZPiT "Mazowsze", lecz i innych jak np. ZPiT im .Kaniorowej, Siemaszkowej itp.Założycieli szanuje się ochroną praw autorskich tego co stworzyli. Przypisywanie sobie czyiś zasług nie jest fair play !
            • kalina_m Re: wywołuję do tablicy efastera 27.03.12, 10:18
              Nadal nie rozumiem. Pan efaster może pomachać szabelką na jednym czy drugim forum, że granda, i niewiele więcej. Dobry dziennikarz (a proszę mi wierzyć, jeszcze kilkoro jest w tym mieście) mógłby poznać stanowiska obu stron, a co najważniejsze opublikować taki materiał tam, gdzie zagląda więcej niż tych kilkunastu autorów komentarzy pod tym artykulikiem.
              • efaster Re: wywołuję do tablicy efastera 27.03.12, 12:10
                Już jestem po lekturze :))

Zgadzam się z innym, lepiej pójść z tym do prasy. Ja nie chcę w chodzić w sprawy, o których nie mam pojęcia (nie oszukujmy się przeczytanie tekstu i komentarzy pod nim to trochę za mało).

PS.
                Już nie będę "machał" szabelką, idzie wiosna trzeba być miłym dla innych (nawet dla władzy) :))
                • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 27.03.12, 14:51
                  Dzięki wielki i za to , że wymusiłam przeczytanie tej informacji- która mówi wyrażnie - mają kłopty finansowe i wydanie Biografii odwlecze się znowu w czasie ....Pienążki od Prezydenta ( 10tys.zł) się skończyły . Wstępne komputerowe przygotowanie składu do druku jest gotowe , a zostaje cały proces obróbki fotografii, grafiki książki, okładki itp. i w końcu oddanie do druku, a bez zaliczki się nie obędzie. Do mediów nie pójdą , bo jest to społeczna inicjatywa . Na wydrukowanie mają sami znależć pieniądze, a sponsorzy coraz mniej hojni...Tyle zrozumiałam z tego artykułu sama.Miałam nadzieję ,że podpowiecie kto mógłby Ich wspomóc.Chociaż to dziwne że na wydanie biografii Honorowego Obywatela Miasta - miasto wyczerpało środki:(( Pozostało mi wysłuchanie Papayi w wyk. MO...:))
                    • yfter Re: wywołuję do tablicy efastera 27.03.12, 21:11
                      efaster napisał:

> chciałbym pomóc, ale nie wiem jak :((
                      >
                      > Serdecznie Pozdrawiam :)
                      >
                      Daj im następne 10 tysięcy.
                      Jakiś dziwny proceder w tym naszym mieście istnieje.
                      Nagminne to było w Muzeum.
                      Ostatnio była promocja takiej książki w CKiS.

Za społeczne się wydaje, nie rozlicza, a następnie sprzedaje na konto autora.
                      Piszesz, weź pożyczkę na wydanie i odzyskuj kasę sprzedając książkę.
                      • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 27.03.12, 21:57
                        Krzywdzisz yfter....NIKT z członków Zespołu NIE pisze tej biografii !!! ONI chcą ją tylko mieć na półce w domu, bo kawał życia poświęcili społecznie ciężko pracując na scenie. Co innego ta ostatnia promocja w CKiS, ale to zupełnie inna bajka! Nakład tej biografii będzie tylko do rozprowadzenia wśród członków Zespołu , osób zainteresowanych i będzie niski .( no może jeszcze do bibliotek szkolnych i muzealnych.) Bohaterka tej biografii, była NAPRAWDĘ znaną osobą w Europie i na świecie, tylko jakby mniej w Siedlcach...:((. Polecam stronę w Wikipedii. Nie mam pojęcia , bo nigdy nie wydam ksiązki, lecz myślę, że nakład 500 szt. z całą oprawą graficzną ( a ktoś to musi zrobić) że 10tys. to napewno za mało! Pozdrawiam wiosennie.:))
    • krzycho1252 Re: wywołuję do tablicy efastera 28.03.12, 08:25
      Czytając komentarze do
      www.tygodniksiedlecki.com/N_artykuly.php?id=15930
      mpppm będzie musiał zmienić zapis
      "W roku 1962 wraz z muzykiem Konstantym Domagała i polonistką Ireną Gawryjołek - utworzyli Zespół Pieśni i Tańca -„PODLASIE „ - którego choreografem była przez wiele pierwszych lat jego istnienia." w
      www.markopm.za.pl/ludzie.htm
        • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 28.03.12, 10:37
          Dzięki ci Krzysiu za ten link. Przeczytałam z zapartym tchem...jeszcze bez śniadania ! Fajnie "babka" pisze , tak ciepło i konstruktywnie. Niestety Pani Z.Buczyńska nie żyje już od 10 lat i nic już nie napisze , ani nie opowie, więc rozumiem Podlasiaków, że chcą to zrobić dla Niej , bo była dla nich niekwestionowanym Autorytetem.Związana z działalnością AK - musiała milczeć przez długie lata jedynie " słusznego" ustroju.Z opowiadania p.A. Muszyńskiej wynika jak wcześnie p. ZiutaB.zaczęła edukację taneczną w Siedlcach. Słyszałam że od biednych dzieci z ul. Pułaskiego uczęszczajacych do szkółki baletowej ...nie brała pieniązków.A sama z Olgą Sławską dawała Koncerty w Teatrze Narodowym- na Rzecz Odbudowy Warszawy ! Hit z tego Opowiadania A. Muszyńskiej to - " Co to jest gołąbek pokoju ? hi , hi - dobre !!!
      • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 28.03.12, 10:45
        Krzysiu ....nie załapałam , co miałeś na myśli pisząc cyt:- mpppm , będzie musiał zmienić zapis???? Przybliż proszę i oświeć. Z góry wielkie dzięki.A ja mam dla ciebie link : który podam po Twoim wyjaśnieniu jak w/w .
        • krzycho1252 Re: wywołuję do tablicy efastera 28.03.12, 20:43
          Z komentarzy wyczytałem, że w Podlasiu (napewno już byłym?) trwa spór kto był założycielem. I tylko tak za sygnalizowałem problem. Niby tak niedawno... czy nikt nie nagrał wywiadu rzeki z Panią Ziutą? W innym, i juz dawno zapomianym wątku zwracałem uwagę, że na Jej grobie co roku leży kartka o Honorowym Obywatelu Miasta. Formińskiego, Asłanowicza np. już zapomnieli, chociaż grób wyższy i z lepszego kamienia. Tyle pamięci ile...
          • 2niki2 Re: wywołuję do tablicy efastera 29.03.12, 10:07
            Krzysiu jak obiecane, to niniejszym czynię.Ponieważ dostałam to pocztą, to jakoś nie mogę skopiować i wkleić, więc przepiszę (dosyć obszerne , lecz żeby zrozumieć PROBLEM należy przeczytać wszystko) Szczególnie wazne sa komentarze:- nick-dziecinada, post scriptum -przeciwko pedagogowi ( jakoś mi się kojarzy) I teraz już rozumiem na czym polega problem konfliktów między CKiS , a MOK !Ale oceń sam , może się mylę. A jeżeli chodzi o - gołąbka to cyt:- gołąbek pokoju to - duch święty po ideologizacji. A teraz jeszcze Papaya i .....do roboty. www.tygodnik.siedlecki.pl/t8771-milosc.i.smierc.w.kamienicy.htm
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka