Dodaj do ulubionych

Gdzie jest rockowa młodzież.. ?

01.10.12, 10:25
Miałem okazję być w sobotę na "festiwalu" rockowym organizowanym w amfiteatrze.
Rock jak rock. Nie każdy lubi tą "czarną młodzież" - czyli ludzi którzy swoją postawę wyrażają długimi włosami, martensami, czarnymi kurtkami, koszulami w kratę.
Jakby nie patrzeć - jest to jakaś subkultura i nic do niej nie mam. Lepsze to niż pokolenie wychowane tylko na komputerze.
Ale chodzi mi o koncert.. Było może 200-300 osób. Mogło być 10 razy więcej..
Gdzie się podziali ludzie? Nikogo nie interesuje jak na żywo, w oryginale brzmi ze swoim zespołem Dawid Podsiadło (zwycięzca X Factora). Nawiasem mówiąc grają fajne kawałki :)
A nikt nie chciał zobaczyć z bliska Pawła Małaszyńskiego z jego Cochise ?
Jestem zawiedziony, bo liczyłem że będą tłumy..
Obserwuj wątek
      • xfinlandia Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 01.10.12, 11:14
        Szczerze? Nie czytałem plakatów.. Bilet też w sumie dostałem.. ale gdybym wiedział, że to tylko 20zł.. to kto wie?
        Ale PM nie widziałem. Rozumiem że to z politycznego klucza wyszło, by zrobić wcześniej kabaret, później rockowisko.. a wszystko by mieć czym się pochwalić? oj chciałbym jednak wierzyć, że to nie prawda.

• oje.ju Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 01.10.12, 18:00
          Tak się spytam. Dlaczego do 90% wątków musisz wtrącić swój z polityką? Nie chcę, żebyś mnie źle zrozumiał, jest wolność słowa, możesz pisać co chcesz.
          U mnie w pracy jedna osoba, zwolennik pis, cały czas nadaje o polityce, smoleńsku, tusku i itp. rzygać się chce. Nie raz zastanawiam czy jest zdrowy psychiczne. Widzę, że z tobą jest podobnie, jedyna różnica to opcja polityczna. Czy na przykład w rozmowach z rodziną, z żoną/narzeczoną też wszystko sprowadzasz do polityki? Wiem pewnie zaraz napiszesz, że jak mi się nie podoba to żebym nie czytał Twoich wpisów. Ok.
          • fellnet Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 01.10.12, 18:52
            Pisząc o wpisach na plakatach, a raczej o ich braku nie przyszło mi do głowy, że jest too związane z polityką PIS.
            Sam na to zwróciłeś uwagę. Dzięki!
            Może pomuśl, że publiczne pieniądze w n/m nie są własnością tylko ludzi z tej opcji.
    • ibzor Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 01.10.12, 15:30
      Raz - lokalizacja.
      Amfiteatr nie jest zbyt dobrym miejscem na organizację imprezy dla młodzieży.

W PeHa na koncertach Outside zbierało sie 350 osób.

Po drugie - line up - nie chcę nikogo obrazać ale Podsiadło i Małaszyński to raczej przedstawiciele telewizyjnej papki - i oczywiście mają swoich fanów - ale w związku z tym mają też równie dużą (jeśli nie większą) ilość "hejterów". Sam osobiście nie poszedłem na koncert przez lokalizację - gdyby koncert był w PeHa albo w innym klubie - to bym się wybrał, chociaż do młodzieży raczej się już nie zaliczam.

Ale warto pomyśleć dlaczego na koncerty Outside czy innych Siedleckich zespołów do PeHa zbiera się podobna liczba osob.

Może tak naprawdę nie mamy więcej miłośników rockowej muzyki w Siedlcach?

• verena0 Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 01.10.12, 16:19
        Może się mylę, ale cena 20 zł dla młodzieży... Rozumiem jeszcze, że ja pracuję, to mi łatwiej. Wiem, że zaraz będą tutaj mi może wytykać, że na alkohol czy papierosy to mają. Ale jak są koncerty gwiazd typu Percect za darmo, no to za takie niewiele osób zapłaci 20 zł. No, ale z drugiej strony na Upstream wchodziłam za darmo, a też było niewiele osób.
        Nie da się ukryć, że kultura w Siedlcach wysoko się ceni. 90 zł za przedstawienie w CKiS to jest cena warszawska, a nie siedlecka :/

Posiadając dwoje lub więcej dzieci przestaje to być cena promocyjna...
      • xfinlandia Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 01.10.12, 22:04
        Czyli wychodzi na to, że koncert był źle przygotowany. Skoro to nie były zespoły dla milosnikow rocka, a raczej dla chętnych zobaczenia celbrytów - no może z troszkę rockowym zacięciem (by nie wyjść przed czasem). Wtedy na plakatach trzeba było promowac głosne nazwiska na rock festiwal z groźnie brzmiącymi nazwami :)
        A może i publika tylko taka jest możliwa, bo gusta się zmieniły i wówczas zainteresowanych trzeba bylo szukać dalej?
        Tak czy owak - to nie był sukces, a porażka.. Gdybym wiedział, to zafundowałbym Wam 10 biletow :)
    • efaster Re: Gdzie jest hip - hop day ?? 01.10.12, 20:59
      Był co roku we wrześniu na amfiteatrze

Czyżby władzy nie spodobały się treści przekazywane na ów koncercie

Nie chcę wtrącać tu polityki, ale chyba kilku radnym z pis to przeszkadzało, a wielu na hip-hop day przychodziło (w tym i moja skromna osoba)
      • aro333 Re: Gdzie jest hip - hop day ?? 01.10.12, 21:28
        Hmmm Efaster, z racji takiej ze mam syna w wieku akuratnym do takiej muzy, wiem cos na temat tego koncertu z tamtego roku. Co moge powiedziec, amfiteatr byl pewnie pelny w 95 procentach a chyba jak mnie pamiec nie myli koncert byl biletowany. I chyba tez nie wystepowaly gwiazdy typu Paktofonika (wiem wiem nie istnieje, teraz to Pata cos tam hontas tak?) czy inny Liroy.Bylem w nocy z psem okolo 22 pod amfiteatrem i moje zdziwienie siegnelo zenitu - amfiteatr nabity na maxa jak za moich mlodych lat na koncercie Kultu. Po koncercie zero zadym , jako starszy goscio czulem sie calkiem bezpiecznie wsrod tych malolatow .
        A teksty - no coz jakie czasy takie teksty. Kultura hiphopu ma swoje prawa nie zawsze wyrazane to jest w eleganckim polskim stylu.
        • efaster Re: Gdzie jest hip - hop day ?? 01.10.12, 21:58
          Z tymi małolatami to nie przesadzajmy było też wielu "starszych"

w tamtym roku była HiFi Banda (młody skład, ale naprawdę dobry) i DonGuralesko (znany propagator "joint-ów") może ten występ zaszkodził Hip - Hop Day ??

oprócz tego lokalne składy z Siedlec i okolic bilety tylko 10 zł :))

wcześniej występowali np. 2cztery7, Molesta Ewenement, PIH

do tego 2 lata temu Hemp Gru na stanicy nad zalewem, Pezet na dni ze sportem extremalnym

a że spokojnie w Siedlcach zawsze (no może czase nie) jest spokojnie, na meczach też (mimo iż co raz wiecej policji je obstawia)

A Kazik, sam chętnie bym poszedł na jego koncert

A nie był bym sobą jakby nie poruszył sparawy Magika i Paktofoniki byłem na filmie "Jestem Bogiem" i powiem jedno lepszego filmu już dawno nie było w polskiej kino- matografi.

zwiastun filmu
    • szkuner2 Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 01.10.12, 21:32
      Do młodzieży nie należę, na imprezie byłem. Średnia wieku bardzo niska. Sam Pan Małaszyński - możliwości głosowe ma jednak muzycznie czegoś mi brakowało.
      Cóż myślę że młode pokolenie jednak woli hip-hop:(, ale cóż to indywidualna sprawa.
      Co do frekwencji: stara gwardia jest już w podeszłym wieku;), młodzieży nie ma bo jak wspomniałem woli hip hop. Cena biletu - dla młodzieży uważam że sporo. Poziom całości z bólem stwierdzam że dość niski.
      Kiedyś było fajniej. Pamiętam Rock Noc, Kazika z płytą "Spalam się" i koncert Dżemu z Ryśkiem jeszcze i wiele wiele innych koncertów hmmm... to se newrati:)
      • aro333 Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 01.10.12, 23:05
        Hahaha i Róże Europy na amfiteatrze . Oj zimnawo bylo wtedy.Jeszcze dosc dobrze zapamietalem taki koncert kameralny mozna rzec , w Limesie- Stare Dobre Małżeństwo.Oj skrzypek sie spoznil ale warto bylo czekac.
        Podsumowując gdzie jest rockowa mlodzież - tu na forum tylko ciut ona jest 40 +
    • ystad_80 Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 02.10.12, 13:13
      Gdzie jest rockowa młodzież? a ona w ogóle w Siedlcach jeszcze jest? Jestem na prawie każdym koncercie w Siedlcach który jest przynajmniej troszkę zbliżony do rocka, i patrząc na frekwencje na niektórych z nich stwierdzam, że chyba jej już nie ma.
      A jak się mylę i ta młodzież rockowa jednak jest w Siedlcach, to mam wrażenie, że jest ona mocno pozerska. Skupia się wyłącznie na nazwach kilku zespołów (mocno skomercjalizowanych) i nie są w stanie otworzyć się na te nie do końca znane. Mam wrażenie, ze młodym nie chodzi o muzykę a o nazwiska.

Bylem na ostatnim koncercie na amfiteatrze. Wynudziłem się straszliwie...
      • xfinlandia Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 02.10.12, 18:23
        Czyli jednak... słaba frekwencja wynika z niecelnego wyboru. Po co robić koncert dla słoni, jak wiadomo że najbliższa rodzina jest w warszawskim zoo. Jakby tak jeszcze rozgłosić sprawę światu trochę dalszemu niż najbliższy to może jeszcze inne hodowle by się dowiedziały (te słonie tak mi do głowy przyszły - żadna aluzja).
        Więc wychodzi że muzyka rockowa skazana jest na przegraną? Nie ma kto słuchać - więc po co grać.. ?
      • anty-antoni Re: Gdzie jest rockowa młodzież.. ? 05.10.12, 23:27
        nie ma rokowej młodzieży? podobny festiwal 100km dalej (w Hajnówce), z miesiąc temu. przegląd: kilkanascie kapel wyłonionych z eliminacji, wieczorem gwiazdy: Armia, GaGA/Zielone Żabki i Moskwa. Festiwal -za free, ludzi - z półtora tysiąca... wsrod publiczności?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka