Dodaj do ulubionych

Pediatra dla 3miesięcznego nienajzdrowszego smyka

15.08.13, 18:01
Witam.

Wiem, że wątków takich było sporo - wszystkie przejrzałam. Zarówno te, które wyskoczyły po wpisaniu hasła "pediatra Siedlce", jak i te, do których linki znalazły się w wyszukanych wątkach.
W związku z powyższym mam kilka pytań.
Moją córcię męczy paskudna ostra alergia. Dodatkowo anemia. Słaba odporność. Za nami ostre zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc. Wszystko przechodzi bez apatii, najmniejszego podwyższenia temperatury etc. Wynik IgG cytomegalii dodatni. Śluz w kupce od miesiąca, ciągły płacz przez sen i wiele innych.
Potrzebujemy naprawdę dobrego pediatry, kompetentnego, który wczuje się w leczenie Córeczki i nie będzie traktował moich obserwacji jako wymyślonych i przesadzonych, bo do tej pory doprowadziło to nas do szpitala.

Wyczytałam, że polecanymi są m.in. dr Kowalczuk, Serafin, Czajka, Sołowińska i Wereszczyńska, Grabarska.
Niestety dr Czajka zanegowała alergię u tak małego dziecka i chyba mi nie uwierzyła. Podobnie dr Grabarska. Przegapiła ponadto infekcję bakteryjną. U dr Serafin byliśmy raz, prawidłowo zdiagnozowała nieprawidłowo pracujące płuca, czego nie udało się dokonać 5 lekarzom w szpitalu. Na szczęście wykonano bez przekonania rtg. Mieliśmy jeszcze wizytę u dr Kobierskiej.
Maleńka była "leczona" u lek. Anny Mazur, ale to była jedna wielka pomyłka.

Czy dr Kowalczuk, która jest też neonatologiem, poradzi sobie z Moim Szkrabem? Z alergią i ogólnym jej stanem?
Wyczytałam, że ma dużo pacjentów i zaczyna przyjmować na sztuki i niekoniecznie współpracuje z rodzicem, a dla mnie to ważne. Osłuchowo do tej pory każdy lekarz stwierdzał, że wszystko ok, w co oczywiście wierzę, Maleńka nigdy też nie gorączkowała i ogólnie jest bardzo pogodny dzieciątkiem. Moje uwagi traktowano jako wymysły i skończyło się tak, jak opisałam wyżej. Zależy mi na trafnym zdiagnozowaniu mojej Córeczki. Podczas leczenia ma super apetyt, co przy antybiotyku przecież jest cudem. Po odstawieniu leków zaczyna słabo jeść i być marudna. Nie wierzę, że wszystko jest ok, bo to widzę. Chcę znaleźć przyczynę, a niestety nie jestem lekarzem.
Znalazłam dużo pozytywnych opinii o dr Sołowińskiej i... informację, że nie można się do niej zapisać.

Czy są rodzice podobnych "Wymagających Maluszków"?
Obserwuj wątek
   • annabetka Re: Pediatra dla 3miesięcznego nienajzdrowszego s 16.08.13, 00:32
    doktor Serafin jest mojej córki lekarzem od 8iu lat i nie narzekam,bardzo miła i doświadczona lekarka-zresztą specjalistka od chorób płuc.Naprawdę nic nie mam do zarzucenia nic,po mimo że różne opinie słyszałam.
    Doktor Kowalczuk opiekowała się moim wcześniaczym dzieckiem przez półtora miesiąca w szpitalu(później jeszcze prywatnie się spotkałyśmy) No jako neonatolog jest rewelacyjną osobą ,człowiekiem,lekarzem.Na każde wezwanie i ciągle pod telefonem dla swoich pacjentów ,jak córka miała podejrzenie zapalenia pęcherza,kazała mi po odbiorze wyników dzwonić do niej na numer stacjonarny..naprawdę wspaniała kobieta.Polecam z całego serca te dwie lekarki ,a dziecko też mam chorobliwe:( Polecana jest jeszcze doktor Lewandowska(na Mazurskiej przyjmuje) no ale ja nie znam..moja siostra ze swoimi trzema chłopakami do niej chodzi i sobie chwali.
  • 2niki2 Re: Pediatra dla 3miesięcznego nienajzdrowszego s 16.08.13, 14:39
   Ważne jest , żeby dziecko prowadził jeden pediatra,wtedy poznaje je sukcesywnie co pozwala trafnie reagować na wszelkie dolegliwości. Subiektywnie oceniam 2 pediatrów w Siedlcach z imponujacym stażem. Nie chcę tutaj robić reklamy tym lekarkom, lecz moim znajomym i własnym doświadczeniom zawsze pomagały panie :dr.Turykowa i dr. Wereszczyńska, od narodzin do dorosłości.Ich zalety to przede wszystkim trafne diagnozy, ostrożnie zalecały antybiotyki( gdzyż organizm się uzależnia i potem w poważnej chorobie nie działają). Teraz bodajże te panie przyjmują w Przychodni przy ul. Chrobrego.Proszę spróbować ...Myślę , ze najgorsze dziecko pani ma za sobą, a z kazdym miesiącem organizm , będzie się "doskonalił i zwalczał niekorzystne objawy, dziewczynki są silniejsze od chłopców w wychowywaniu :))
   • manala Re: Pediatra dla 3miesięcznego nienajzdrowszego s 18.08.13, 21:16
    dobrze Ci radzą - alergię leczy alergolog - pediatra i tak da skierowanie do alergologa;

    moje dzieci są zapisane do dr Kowalczuk ale jak się coś dzieje to i tak przeważnie nie da rady się do niej zapisać na wizytę więc kończy się na dr Nowocień (tysz spoko : )
    a i w przychodni centrum jest jeszcze dr Galanty (i to chyba pierwszy pediatra, który widziałam, że kompleksowo bada dziecko - a byłam "po godzinach", z czteromiesięczniakiem - pani dr się jednak nie śpieszyła i rzeczywiście wszystko sprawdzała)
    dr Kowalczuk na wizycie przed szczepieniem czy innej kontrolnej potrafi nawet dziecku do paszczy nie zajrzeć...ale mimo to uważam ją za dobrego lekarza...

    kompleksowo na moje dziecko spoglądała również dr Chełstowska


    • baba_niejaga Re: Pediatra dla 3miesięcznego nienajzdrowszego s 19.08.13, 23:00
     Skierowania nie dostaliśmy, ale i tak alergologa ponownie odwiedzimy. Akurat lek. Sajnoka z Łukowa mogę polecić. Jest bardzo spostrzegawczy, dokładnie bada i do tej pory okazał się najlepszym pediatrą dla mojej Córeczki, nie tylko alergologiem. Niestety sprawdziły się jego wszystkie ostrzeżenia.
   • lolinka2 Re: Pediatra dla 3miesięcznego nienajzdrowszego s 18.08.13, 21:54
    No nie wiem... lata temu byliśmy na Sokołowskiej z 10miesięczną wówczas córką, alergik jak ta lala (wziewna i kontaktowa). Dostała masę leków, tak "z buta", bez badań (no, ok, klinicznie- lekarz się zna...). Jakiś czas później wystąpiła reakcja anafilaktyczna na jad czegoś nieokreślonego do dziś (coś ją ugryzło, gdy spała, obudziła się w kiepskim stanie...) - trafiliśmy do DSK w Lublinie. Tam bardzo doświadczona alergolog zrobiła DUŻE oczy na leki przyjmowane przez młodą, wyjaśniła nam mechanizm działania poszczególnych leków, schemat leczenia alergii u dzieci (kiedy co się włącza, od czego się zaczyna, co kolejno dodaje...). Mieliśmy rozpisany scenariusz na wypadek "W" (czyli na atak duszności, kolejny w ciągu doby atak duszności etc.). Na miejscu miała oznaczane IgE swoiste na milion pięćset alergenów, żeby się dowiedzieć, czego unikać. Efekt tej współpracy jest taki, że gdy skończyła 3.5 roku, w zasadzie temat się nam skończył, a N przypadków zapalenia oskrzeli, płuc, ucha, gardła etc. udało się do tego czasu opanowywać bez stosowania antybiotyków. Teraz ma 11 lat, jest zdrowa. Poradnię Alergologiczną w DSK w Lublinie polecam zatem gorąco, choć fakt - do Lublina jest kawałek... nas prowadziła dr Zofia Gurdziel.
   • butterfly_33 Re: Pediatra dla 3miesięcznego nienajzdrowszego s 18.08.13, 21:57
    W tym wypadku pediatra i tak skieruje do alergologa...tak jak ktoś wyzej polecam dr Orchowską. Prywatnie na sokołowskiej i w Medice

    Co do pediatry. Miałam stycznosc z większością wymienionych w temacie pediatrów. Dr Kowalczuk jako fachowiec...nie przeczę moze dobry, ale jej przyjmowanie jest bardzo ogólne. zrezygnowałam z usług pani doktor. Długa historia. Wg mojej opinii polecam dr Grabarską. Bada duzo!!!! dokładniej nic dr Kowalczuk i nie wyprasza z gabinetu, bo czas na pacjenta sie skonczył jak w przypadku dr Kowalczuk...przykre ale prawdziwe:(
  • Gość: Mądra Re: Pediatra dla 3miesięcznego nienajzdrowszego s IP: *.play-internet.pl 15.09.21, 09:28
   Nigdy nikomu nie polecikabym tej kobiety jako lekarza. Wiele mam zarzuca jej niesłychanie. Ja jej mówiłam o problemach z karmieniem piersią a ta mnie pouczała jak przystawiać butelkę do dziecka. Ja o tym że dzieckonie chce mieć rozszerzanej diety a ta na mnie że dziecku sypnie daje. Ja mówię że mam problem bo dziecko nie chce nic jeść a ta do mnie że to ja jestem odpowiedział a za to że dziecko ma anemię. Mam nadzieję że twoje doświadczenia by inne i udało się wyprowadzić maleńka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka