Dodaj do ulubionych

A Aro przegapił :)

19.12.13, 09:13
Prawdziwy wysyp
Obserwuj wątek
            • miyatoto Re: A Aro przegapił :) 19.12.13, 17:53
              Możliwe że niektóre zostały już sprzedane. Znalazłem je dziś rano, właśnie wtedy kiedy po chwili napisałem o nich na forum. W każdym bądź razie z tego co widzę, od tej chwili żadne nie ubyło.

Inna sprawa to lokalizacje miejsc, widocznych na tych zdjęciach. Oczywiście pomijając te oczywiste. Macie jakieś pomysły?
              Całkowicie zaskakuje mnie To zdjęcie. Czyżby to nie były Siedlce? Chyba nie, absolutnie dwie "obce" wieże.
              Albo chociażby szwabski kawalerzysta na koniu, obok charakterystycznego drewnianego domku?
              Paradujące ulicami szwabskie oddziały czy facet z dwoma wiadrami i dziewczynki obok niego?
              Albo seria 3 zdjęć na samym dole, z pewnością wykonana z tego samego budynku a może i okna, o różnych porach roku. Janowska??

• mpppm Re: A Aro przegapił :) 19.12.13, 18:12
                zdjęcia z linku nie są z Siedlec (moje zdanie) na inne bez odnośników też bym nie lokował w Siedlcach.
                Niemiec zdjęcia wywołał po kilku miesiącach w czasie urlopu i już wspomnienia z wycieczki zacierały się.
              • aro333 Re: A Aro przegapił :) 19.12.13, 20:39
                Oj nie Janowska. To zrobione zdjecia z pietra lasow panstwowych, obecnie pustostan a jeszcze niedawno Policja. Po lewej masz rog parku , na wprost ulice Konarskiego, w glębi widac wille na Aleksandrowkiej, ta pierwsza biala duza w glebi to obecna willa remontowana/rozbudowywana rog Nauczycielskiej i Aleksandrowskiej.
                • aro333 Re: A Aro przegapił :) 19.12.13, 20:45
                  A ten oddzial maszerujacy ulicą fotograf przy slupie ogloszeniowym i , nosiwoda i jeszcze jedno zdjecie , nie jest czasami pstryknięte na obecne skrzyzowanie Sienkiewicza Florianska? Po prawej w głebi po drugiej stronie (tak jakby obecnie rog Mlynarskiej i Florianskiej) stoi bardzo podobna kamienica do dzis, na zdjeciu z oddzialem niemieckim widac kawaleczek obecnej kamienicy z kwiaciarnią na dole na rogu Sienkiewicza Florianska. Tylko ten bialy domek drewniany jakis inny. Starsi pewnie pamietaja tam stal kiedys jakis drewniak, mam go przed oczami jak przez mgle. A moze to wlasnie ten sam.
              • an.chojnacki Re: A Aro przegapił :) 20.12.13, 06:04
                Super zdjęcia, wielkie dzięki. Są jeszcze dobrzy ludzie na tym łez padole.
                Co do samych zdjęć to z całą pewnością nie wszystkie pochodzą z Siedlec "FOTO-SCHILDER-WEGWEISER-POLEN-SIEDLCE-WARSCHAU-BREST-LITOWSK-RADZYN" - na pewno to z kierunkowskazami jest z Międzyrzeca. Ale też i inne. Np. te opisane: Gebäude & Kirchen - Straßenzüge z Siedlec - na 100% getto. Ale nie w Siedlcach, bo u nas nie było takiej szerokiej ulicy przeciętej murem getta, a po drugie u nas nie było takich zniszczeń w samym getcie. Na mój długi nos Warszawa.
                Ale takie zdjęcie (j50) niezwykłe - pokazujące zniszczenia po starym ratuszu. Są z getta.
                Mnie zastanawia zdjęcie: j42 - kolej?
    • aro333 Re: A Aro przegapił :) 20.12.13, 21:18
      Ok dzisiaj spacerując z psem , przyjzalem sie kamienicom na krzyzowce Sienkiewicza Florianska bardziej pod Woszczerowicza i Mlynarską patrząc . Na bank te zdjecia o ktorych wczesniej pisalem sa tam robione. Charakterystyczne okna na bocznej scianie kamienicy gdzie dzisiaj w bramie jest lombard. To to miejsce.
        • aro333 Re: A Aro przegapił :) 22.12.13, 16:23
          Wiesz co , pewnie budynku juz nie ma ale no wlasnie ale:

cos mi chodzi po glowie ze takie warsztaty kiedys byly na ulicy Kilinskiego tak? Ogladam zdjecia na twojej stronie w zakladce ulice. W sumie nic takiego nie ma ale na jednym zdjeciu jest kawaleczek muru z czerwonej cegly, dokladnie gdzies za ciastkarnią/zegarmistrzem. Nie bardzo wiem jak to pstryknąłeś bo nigdy nie wchodzilem za tyly tego budyneczku/pawilonu.
          Moze to gdzies tam?
          • aro333 Re: A Aro przegapił :) 22.12.13, 16:33
            Odnalazlem tamte pozostale zdjecia juz raz u ciebie publikowane. Napisane to jest ze gdzies to bylo przy Młynarskiej. Qrcze ciezka sprawa choc w miejscu gdzie jest autokomis od Brzeskiej, tez chyba jest taki ceglany mur. Dzisiaj polukam jak wyjde z psem.A moze trzeba popatrzyc na te zdjecia z konca 1944r lotnicze?
        • an.chojnacki Re: A Aro przegapił :) 23.01.14, 17:01
          Posłuchajcie mnie Miyatoto, macie chłopie głowę do takich sprawnych zmian. A może by tak pomyśleć o zarchiwizowaniu tego i umieszczeniu na jakiejś stronie (może być wystawa stała). Są inne stare zdjęcia z takimi "wstawkami" - w razie czego trzeba dodać przypis skąd zdjęcie pochodzi i załatwione.
          Za chwilę tych zdjęć nie będzie i znowu okaże się, że źródeł do historii Siedlec nie ma.
    • miyatoto Re: A Aro przegapił :) 09.02.14, 01:57
      A Aro przegapił... :)

Pojawiło się coś ciekawego, choć nie wiem czy przypadkiem nie widziałem gdzieś TEGO ZDJĘCIA

Pewnie za kilka dni zniknie z ebaya, więc w wersji nieco odświeżonej, wisi jeszcze TUTAJ
    • krzycho1252 Re: A Aro przegapił :) 19.02.14, 08:34
      Kliknąłem na "prawdziwy wysyp" a tam ciekawe zdjęcie. Pierwszy raz takie?
      www.ebay.de/itm/2WK-Foto-SIEDLCE-POLEN-VOM-KREIG-STRASSENKAMPF-ZERSTOERT-1M070-/201039270384?pt=Militaria&hash=item2ecedfd1f0
      • aro333 Re: A Aro przegapił :) 19.02.14, 09:58
        Krzychu, zdjecie to juz bylo pare lat temu. daw3alem do niego linka. Wtedy stwierdzono ze to nie nasze Siedlce a ten niby w tle kosciól to nie garnizon. Moze teraz lepiej pojdzie z identyfikacja. Jak na Siedlce jakos za waska ta uliczka jednak widok tej wieży karze myslec ze to kosciol garnizonowy, wrecz taki sam
              • mpppm Re: A Aro przegapił :) 19.02.14, 14:24
                www.siedlce-zwiedzanie.pl/pocztowki_siedleckie.htm
                Jest tam pocztówka "Magistrat" Pocztówka pochodzi z serii wydanej 1933-1935.

Między magistratem, a Nowym Ratuszem chyba nie widać żadnych zabudowań przy ul. Morskiej. Ale to jest tylko moje zdanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka