Dodaj do ulubionych

Tak było na sesji RM?

28.01.07, 23:53
Nie byłem, nie słuchałem, nie wiem. "Zgoda i rozwój" to jest to ?
"Wczoraj prezydent Kudelski tłumaczył radnym, że jednoosobowe zarządy to
przeżytek - Nie może być tak, że tylko jeden człowiek wie, co się w spółce
dzieje - przekonywał. Radni zagłosowali jak trzeba. Umowa między PiS-owskim
prezydentem a PO mówi o podziale stanowisk fifty-fifty."
miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34889,3879600.html
Obserwuj wątek
        • muchawka Re: Tak było na sesji RM? 29.01.07, 08:05
          > jednoosobowe zarządy to przeżytek
          I tu niestety ma rację. Nie znam żadnej poważnej firmy, która by pozwoliła
          sobie na tak ryzykowne rozwiązanie, poza firmami rodzinnymi rzecz jasna.
        • siedlczanin2 Re: Tak było na sesji RM? 29.01.07, 15:51
          krzycho napisał " W TS nic" A co myslisz, ze któryś z redaktorów TS to
          jasnowidz? Może ten jasnowidz z Człuchowa wiedział, ale to za daleko od Siedlec.
          Czyli znowu jak PiS - strzelać, aby strzelać, może " ten głupi naród to kupi"
          jak mówił bulterier. Myślę, ze nie kupi, bo tylko wg bulteriera jest głupi.
          A może wiosna będzie nasza? I pierwsze przykazanie krzycha wodzów zniknie, i
          nie trzeba będzie kochać bliźniego swego jak Ka.......ego
          • no_login Re: Tak było na sesji RM? 29.01.07, 19:33
            A co to wspólnego z jasnowidztwem?
            TS ma stronę internetową na której
            są np. informacje z dzisiejszego dnia
            a o sesji ani słowa...
            Zareagowałeś tak jakbyś to Ty był
            odpowiedzialny za stronę TS ;-)
            • siedlczanin2 Re: Tak było na sesji RM? 29.01.07, 21:27
              On, czyli krzycho - jeśli ja dobrze czytam po polsku - napisał "a w TS nic", a
              nie na stronie TS nic. A to niestety różnica. Wydanie gazetowe, jak dobrze
              pamiętam dopiero w środę. Odnośnie strony internetowej TS, to mnie nie
              interesuje, bo jest "napchana" i kiepska.
              • no_login Re: Tak było na sesji RM? 29.01.07, 21:41
                > napisał "a w TS nic", a
                > nie na stronie TS nic. A to niestety różnica.
                Ach, cóz za precyzja w mysleniu,
                jestem pod wrażeniem ;-)
                skłonny jestem zaryzykować zakład że większość,
                znając dzień ukazywania się papierowej
                wersji TS, pomyślała o stronie internetowej
                    • westwind2 Re: Tak było na sesji RM? 29.01.07, 22:41
                      Chętnie napiszę. Przede wszystkim jednak delikatnie zwróciłem uwagę, że wątek
                      nie jest o TS, tylko o czymś innym. Jednakowoż każdy pretekst jest dobry, aby
                      komuś dać "opeer" samemu nie odnosząc się do meritum, co kwituję tak dla
                      historii.

Przychylam się do opinii, że zarządzanie sporą firmą przez jednoosobowy zarząd
                      jest nader ryzykowne, bo wystarczy, że los (choroba, wypadek itp.) wyeliminuje
                      prezesa i klapa. Nie mówiąc o tym, że co dwie głowy, to nie jedna.
                      • no_login Re: Tak było na sesji RM? 29.01.07, 23:36
                        >Przede wszystkim jednak delikatnie zwróciłem uwagę, że wątek
                        > nie jest o TS, tylko o czymś innym
                        Nie pierwszy to przypadek i nie ostatni
                        kiedy dyskusja zbacza z tematu...

> Jednakowoż każdy pretekst jest dobry
                        zgadza się, sam z takiego pretekstu skorzystałeś... ;-)

> komuś dać "opeer" samemu nie odnosząc się do meritum,
                        Chcę zaznaczyć że tylko "delikatnie zwróciłem uwagę"
                        na fakt że Ty również korzystasz z okazji aby
                        "komuś dać "opeer" samemu nie odnosząc się do meritum"

> Przychylam się do opinii, że zarządzanie sporą firmą przez jednoosobowy zarząd
                        > jest nader ryzykowne, bo wystarczy, że los (choroba, wypadek itp.) wyeliminuje
                        > prezesa i klapa.
                        Wobec tego, jakie zmiany proponowałbyś dla innych firm
                        gdzie nie ma wieloosobowego zarządu tylko dyrektor
                        i, tak jak w PEC`u, sami zastępcy?
                        Jak widziałbyś to np. w Szpitalu Wojewódzkim?

> że los (choroba, wypadek itp.) wyeliminuje
                        > prezesa i klapa.
                        hmmm... dobrze że światłość prezesa
                        (i premiera w jednej osobie)
                        spłynęła na głowy jego pretorian, bo jakoś
                        nikt wcześniej nie zauważył tego problemu.
                        Bo oczywiście z-cy dyrektorów są do niczego.

> co dwie głowy, to nie jedna.
                        trzy głowy, trzy nie dwie...

I taka myśl mi przychodzi do głowy ;-)
                        W większości firm, podejrzewam że również w spółkach miejskich,
                        redukcja etatów powoduje zwiększenie zakresu obowiązków
                        pozostałych pracowników. I nie zawsze idzie to w parze
                        z większym wynagrodzeniem.
                        Z kolei mniejsza ilość pracy automatycznie powoduje
                        niższą pensję.
                        Zatem, skoro już niedługo obowiązki jakie spoczywały na jednej
                        osobie będą rozdzielone między trzy, dotychczasową
                        pensją prezesa obdzielić powiększony zarząd?
      • muchawka Re: Nie na temat..? 30.01.07, 21:09
        Jest taki dowcip o koniu, którego właściciel oduczał jedzenia obniżając koszty
        utrzymania konia i prawie mu się udało, tyle ..... że koń wziął i zdechł.
    • krzycho1252 Re: Tak było na sesji RM? 31.01.07, 13:21
      "Są już pierwsze zmiany w siedleckich radach nadzorczych spółek Miejskiego
      Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz
      Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej."
      "Na pytanie, czy osoby zasiadające w radach nadzorczych poszczególnych spółek
      to członkowie PiS, prezydent Kudelski odpowiada wymijająco, że wszyscy ludzie,
      którzy sprawdzą się na oferowanych stanowiskach - znajdą zatrudnienie."
      www.radiopodlasie.pl/index.php?m=135&idw=1920&idk=1&PHPSESSID=afb69ca526243a9bb9224e4a0c7bd5cf

Jak było na RM to musi być i w praktyce.

• no_login Re: Tak było na sesji RM? 31.01.07, 15:52
        > że wszyscy ludzie,
        > którzy sprawdzą się na oferowanych stanowiskach - znajdą zatrudnienie."
        czyli jeżeli będzie pięciu "kabdydatów" i każdy z nich
        się sprawdzi (tzn. będzie członkeim odpowiedniej partii)
        to nie zostanie wybrany najlepszy (czyt. najwierniejszy),
        tylko wszyscy zostaną zatrudnieni
        To brzmi groźnie, czyżby aż tylu wiernych poddanych
        nie mogło doczekać się ciepłych posadek?
        Dwóch v-ce prezesów, każdy z nich ma swoich
        dwóch v-ce v-ce przezesów, każdy z nich ma...
        To nie jest głupi(*) pomysł na walkę z bezrobociem
        bi.gazeta.pl/im/2/3658/m3658582.mp3.
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        (*) nie głupi, wręcz idiotyczny
        • krzycho1252 Re: Tak było na sesji RM? 31.01.07, 19:13
          no_login napisał:

>>(*) nie głupi, wręcz idiotyczny

W jaki sposób będą się sprawdzać .."ci wszyscy... ludzie na oferowanych
          stanowiskach" ? Co miesiąc nowi? Czy od razu kilkunastu? KRP nie podało nowych
          nazwisk pisząc, że zmiany w radach nadzorczych już są.
    • krzycho1252 Re: Poeta na posadce. 02.02.07, 08:22
      W ŻS S.Kindziuk napisał:
      " Wicedyrektorem MBP ma zostać Eugeniusz Kasjanowicz, a zastępcą kierownika USC
      została powołana Krystyna Pawlicka."
      (ŻS str 5.Zdrożeje woda i ścieki, przybędzie nowych posad.
      Myślę, że E. Kasjanowicz zasłużył na takie stanowisko. W końcu poeci też muszą
      mieć na chleb i coś do chleba. Pani K.P. nie znam.
      Za podwyżka cen wody i ścieków głosowali PiS, PO, LiD i Forum Samorządowe.
      • krzycho1252 Re: I SB na trzech etatach 05.02.07, 21:40
        Mój ulubieniec radny Somla ( szkoda,że z PiSu) co to Bema od bisurmanów
        wyzywał, wstrzymał się od głosu nad wnioskiem kancelarii Sejmu na zgodę o
        rozwiązanie umowy o pracę z radnym Piwońskim. I zgody nie dali.
    • krzycho1252 Re: Tak było na sesji RM? 06.03.07, 16:08
      Sport i sprawa MK
      za KRP
      "Jest możliwość wykorzystania w ramach funduszu rozwoju kultury fizycznej
      programu na finansowanie szczególnie małych boisk piłkarskich ze sztuczną
      nawierzchnią trawiastą. Chodzi o boiska na osiedlach mieszkaniowych czy też na
      terenach przyszkolnych, które byłyby ogólnodostępne – powiedział radiu Podlasie
      skarbnik miasta Siedlce, Kazimierz Paryła."

Aby nie wyszła z tego "ścieszka zdrowia".
          • vipeeer Re: Tak było na sesji RM? 06.03.07, 17:19
            Czy coś nie tak ? Czy coś nie pasuje ? Jestem zagorzałym fanem piłki nożnej,
            uwielbiam grać. W Siedlcvach nie ma odpowiednich boisk do naprawdę sportowej
            grze na odpowiednim poziomie. "Pogoń" posiada trzy, ale one nie sa
            ogólnodostępne". Pamiętam jak wszyscy się cieszyli, ze nowe boisko powstało -
            wtedy przy szkole podst. 12 - trawiaste, nowe bramki itp. A teraz co tam jest ?
            Piach, piach, kurz, kamienie, nie ma pieniędzy. Dlatego bardzo się cieszę, ze
            jest taka iniciatywa, dzięki której bardzo prawdopodobne jest, że powstaną nowe
            boiska.
            • vipeeer Re: Tak było na sesji RM? 06.03.07, 17:21
              Pozatym KRP podało na stronie internetowej:
              Zmiana składu Rady Miasta Siedlce
              Mariusz Orzełowski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzej Filipek z Platformy
              Obywatelskiej musieli złożyć swoje mandaty. Pierwszy przeszedł bowiem do pracy
              w Urzędzie Miasta, a drugi został prezesem Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa
              Społecznego. Ich miejsca zajęły kolejne osoby z list wyborczych: Stefan Kalicki
              z PiS i Wanda Potapko z PO. Nowi radni zostali zaprzysiężeni na dzisiejszej
              sesji Rady Miasta.

• vipeeer Re: Tak było na sesji RM? 06.03.07, 17:33
                Ojejku, ale mnie naszła teraz wena twórcza. Przepraszam, że tak w kilku
                postach, ale nie moge sie skupić. Już ta Wanda Potopko mi się nie podoba.
                Dzisiejsza rada - jej pierwsze spotkanie z polityką. I co ? Ona w anjepsze w
                jakiś szpetnych okularach, a mieliśmy takiego waznego gościa - Lidia Chojecka
                przyszła na spotkanie rady, a ona w okularach (chyba przeciwsłonecznych).
                Wybaczcie jak się mylę, ale na siedlce.gov.pl jest zdjęcie i widac. Wiem, że
                to "niewazne", ale ja do takich spraw przywiązuje uwagę. Chyba nie wypadąło -
                to już nie apteka.
                • mariano_d Re: Tak było na sesji RM? 06.03.07, 18:12
                  Już ta Wanda Potopko mi się nie podoba.
                  > Dzisiejsza rada - jej pierwsze spotkanie z polityką. I co ? Ona w anjepsze w
                  > jakiś szpetnych okularach, a mieliśmy takiego waznego gościa - Lidia Chojecka
                  > przyszła na spotkanie rady, a ona w okularach (chyba przeciwsłonecznych).
                  Jakbyś miał tak poobijaną twarz to też próbowałbyś ukryć to co byłoby możliwe.
                  Pani radna została brutalnie pobita parę dni temu. Była w szpitalu o okulary
                  zasłaniały siniaki na twarzy. Myślę, że w tej sytuacji można jej wybaczyć
                  "niestosowny gadżet"
                    • mariano_d Re: Tak było na sesji RM? 06.03.07, 20:15
                      Wychodząc z apteki została zaatakowana i próbowano jej wyrwać torebkę z ręki.
                      Nie chcąc jej wypuścić została powalona na ziemię i kopana. Stąd obrażenia - w
                      tym i twarzy. To, że przyszła na sesję to duże zaskoczenie, bo jeszcze wczoraj
                      byłem przekonany, że jej nie będzie. A przez kogo - nie wiem do końca. Podobno
                      jeden z bijących jest już zatrzymany, ale to może być tylko plotka.
                      • vipeeer Re: Tak było na sesji RM? 06.03.07, 21:01
                        Przykra sprawa. Zostać tak napadniętym. O mój Boże. Sprawcy powinni zostać
                        surowo ukarani - wysoka grzywna i wysoka kara więzienia. Pzynajmniej 3-4 lata
                        więziena najlepiej bez zawieszenia. Ale w wyroki nie będe się tu bawił.
                        Strasznie przykro jest w takim razie mówić o tej sprawie.
                          • siedlczanin2 Re: Tak było na sesji RM? 07.03.07, 15:54
                            A mnie już na drugiej z rzędu sesji nie podobają się "działacze" z
                            transparentami, którzy smai powinni się zastanowić nad tym czy zawsze byli tacy
                            cacy i czyści. Dlaczego ich koledzy z "wyższych stoków" nie atakują ludzi
                            którzy są obecnie na wysokich rządowych stanowiskach z PiSowskim i "S"
                            poręczeniem? Czy tam się boją?, czy im niżej to tańsza odwaga? Nie jestem
                            zwolennikiem PO i pana MK, ale do tych niby działaczy może sktoś wreszcie powie
                            wzorem "szefa" - "spieprzaj dziadu"
                              • bmada Re: Tak było na sesji RM? 07.03.07, 22:17
                                Oczywiście zgadzam się, że ryba psuje się od głowy. To nie oznacza, że nie
                                należy lokalnie reagować. Moim zdaniem takie osoby są na rękę PiS-owi, bo
                                człowiek z "zafaidanym" życiorysem nigdy nie będzie dla PiS-u poważnym
                                konkurentem. Te sztandary walki z komuną i ubekami są zwykłą "blagą"
                                dla "ciemnego ludu" mówiąc jezykiem posła Kurskiego. Na ostatniej sesji RM
                                wielu przejrzało na oczy.
                                  • bmada Re: Tak było na sesji RM? 04.04.07, 15:44
                                    Uchwała przeszła głosem radnego Myszkowskiego, który głosuje tak jak Kudelski
                                    sobie życzy, bo w innym wypadku straci dochody z pracy w PEC i ze sprzedaży
                                    biletów MPK. Wszyscy na sesji w kuluarach mówili, że ta uchwała jest zemstą
                                    radnego Somli na dyrektorce PG6, która wyprawiła na emeryturę jego żonę. Gdyby
                                    władze miasta chciały oszczędzać, to by zaczęli od siebie, a robią przecież
                                    odwrotnie. Jedynym wygranym na tej sesji był radny Bobryk. Bronił, ale
                                    nie "udało się". Dziwne zachowanie, bo tuż przed głosowaniem radny Bobryk
                                    wyprosił z sali radnego Piwońskiego. Czyżby to podziękowanie za
                                    wcześniejsze "przywileje". Takie to są meandry siedleckiej polityki.
    • krzycho1252 Re: Tak było na sesji RM? 27.04.07, 13:15
      Zmiany w Szpitalu.
      "Mirosław Gołębski, szef siedleckiego SP ZOZ zlożył rezygnację. Na dzisiejszej
      sesji siedleccy radni mają powołać jego następcę. (MZ)"
      a później
      "Marian Czajkowski, dotychczasowy pracownik siedleckiego Domu Pomocy Społecznej
      został nowym dyrektorem SP ZOZ. Mirosław Gołębski zrezygnował, jak twierdzi, ze
      względu na stan zdrowia. (MZ)"
    • brat_szczepana Sesja Rady Miasta - kwiecień 2007 27.04.07, 17:28
      Przed rozpoczęciem obrad Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin wręczył przyznane 7 grudnia 2006 roku przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyże Zasługi dla pięciu osób z terenu miasta Siedlce i okolic. Wyróżnieni zostali:

- Złotym Krzyżem Zasługi: Stefania Hęciak, Radna Miasta Siedlce;
      - Srebrnym Krzyżem Zasługi: Stefan Matwiejczyk, Prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Siedlcach oraz ks. Jerzy Grochowski, prefekt Zespołu Oświatowego w Paprotni;
      - Brązowym Krzyżem Zasługi: Maria Głowacka, nauczyciel Zespołu Oświatowego w Strzale oraz Roman Jastrzębski, nauczyciel Zespołu Oświatowego w Śmiarach.

Podczas sesji Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wyróżnił odznakami za zasługi dla Związku Prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Adama Bobryka.
      www.radiopodlasie.pl/index.php?m=135&idw=2585&idk=1&arch=0&start_id=0
              • krzycho1252 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 06.05.07, 10:59
                W dyskusji nad absolutorium"
                Radna Sochacka - Chcemy stanowczo podkreślić, że nie aprobujemy stylu, w jakim
                zarządzane jest miasto.Nie popieramy kolesiostwa i karier w stylu Dyzmy,
                rozdawania posad po tzw. kluczu.
                Prezydent Kudelski- Kłamstwem jest to,że rozdaję stanowiska nie według
                kwalifikacji, ale według legitymacji partyjnych.
                (fragmenty z ŻS)
                  • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 06.05.07, 13:29
                    abanderado napisał:

> od poczatku mowilem ze za duzo do zloba sie dopchalo kolesiow ... a wszyscy z
                    > nich chca sie najesc ...
                    Kto się dorwał do żłoba? Jakich to fachowców ponad wszystkich zwolniono z pracy?
                    Jakie to niebotyczne pieniądze na pensje dla kolesiów są przeznaczane? Macie
                    odwagę pisać półsłówkami to może konkrety.
                    Oceńmy kwalifikacje i kompetencje - tych, którzy odeszli na własne życzenie
                    (tzn. wg opinii niektórych brutalnie wyrzuceni z pracy) i tych, którzy ich
                    zastąpili. Jak kształtują się wynagrodzenia w spółkach, w których rozszerzono
                    zarządy? Pewnie wiecie o tym. Wymieńmy poglądy. Oceńmy czy kolesie przejęli już
                    wszystko i kradną na potęgę, czy jeszcze można coś przejąć by rozkradać
                    społeczny majątek? Jak obronić się przed pazernością cwaniaków? Ale proponuję
                    wprost. Nazwiskami. Przecież to społeczny, obywatelski obowiązek. Obiecuję, że
                    osobiście zawiadomię prokuraturę, że mieście władza jest skorumpowana :(((
                    • bmada Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 06.05.07, 17:14
                      Dla mariano ci przy żłobie to nie są jego kolesie, bo to są jego dawni kolesie
                      z PO. Dlatego tak żarliwie ich broni. Jak brakuje ci nazwisk to przeczytaj TS,
                      a w nim artykuł MZ kilka tygodni temu. Prawie nic z tego nie masz, a bronisz w
                      złej sprawie do upadłego. Pewnie znowu Robcio ci obecał, że będziesz kandydatem
                      PO na prezydenta za 3.5 roku.
                      • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 06.05.07, 17:42
                        > kolesie
                        Wyraziłeś cały swój stosunek do ludzi z TS. Może warto jednak byś ustosunkował
                        się nieco konkretniej do ludzi, o których myślisz. Pomóc Ci?
                        > Prawie nic z tego nie masz
                        Prawie nic to jednak coś - a więc co? Odważysz się coś napisać czy dalej tylko
                        będziesz coś imputować?
                        > bronisz w złej sprawie do upadłego.
                        Nie bronię tylko oczekuję argumentów przeciw, których nie chcesz przedstawić.
                        > Pewnie znowu Robcio ci obecał, że będziesz kandydatem PO na prezydenta za 3.5
                        > roku.
                        He he. Jakbym czekał na spełnienie obietnic "Robcia" to pewnie nie byłbym nawet
                        kandydatem na radnego. Kolego potrafię zadbać o własną osobę sam, a 3.5 roku to
                        strasznie dużo czasu.
                        Jak nie masz argumentów na poparcie swoich tez to daj sobie spokój, bo będziemy
                        przerzucać słomę z miejsca w miejsce. Nie przekonam cię, bo masz wyrobione
                        własne zdanie, którego ja nie podzielam. Strasznie dużo zawiści i niechęci z
                        Twojej strony. Krzywdę Ci jakąś wyrządzono?
                        Jeżeli jednak uważasz, że jest coś na rzeczy i łamie się prawo lub działa wbrew
                        temu co mówiono w kampanii wyborczej napisz. Może to ja mam klapki na oczach ;)
                              • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 07.05.07, 07:30
                                Porównanie może być możliwe jedynie wtedy, gdy ten drugi będzie miał się okazję
                                wykazać. A jeżeli chcesz znać moje zarzuty w stosunku do pierwszego:
                                - konfliktowość, która spowodowała utratę jednego z większych kontrahentów jakim
                                jest Mostostal
                                - brak współpracy z największym odbiorcą ciepła to jest SSM (również charakter
                                Prezesa powodował szereg spięć)
                                - pomimo olbrzymiej inwestycji za którą to płacili mieszkańcy, Prezes nie
                                potrafił sprzedać produkowanej energii elektrycznej (inwestycja chybiona?)
                                To na początek.
                                Zarządzanie monopolem jest fantastyczne - prawie zero konkurencji. Czy jednak
                                sytuacja ta może usprawiedliwiać ignorancję?
                                Prezes nie mógł się pogodzić z faktem, że chcą mu zmniejszyć pensję o połowę (z
                                prawie 20 tyś. zł), by zgodnie z obietnicą wyborczą o nie ponoszeniu kosztów
                                związanych ze zwiększeniem zarządów, drugi członek zarządu otrzymywał pobory nie
                                powodując zwiększenia wydatków PEC na ten cel. Sam się skreślił, rezygnując ze
                                stanowiska drugiego członka zarządu - ambicja nie pozwalała na zmniejszenie
                                wynagrodzenia do 8 tyś brutto i utratę prestiżu (bo w końcu byłby dopiero drugi
                                w firmie)?
                                • kons3 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 07.05.07, 21:57
                                  Przypominam że pan Kraszewski nie był prezesem Polimeksu ani spółdzielni i
                                  reprezentował interesy zarządzanej spółki a nie innych instytucji (stąd zapewne
                                  te konflikty, ciekawe jak na pracę PEC patrzyli spółdzielcy a nie władze
                                  spółdzielni). I spółka o ile wiem od wielu lat miała doskonałe wyniki, ceny
                                  były niższe od średniej w kraju. Była to firma nowoczesna elektrownia to duma
                                  Siedlec. Jeśli mariano_d twierdzi, że inwestycja jest chybiona, to może niech
                                  popisze się kompetencją i poda analizę ekonomiczną z której wynika że ta
                                  inwestycja jest chybiona, bo tekst wydaje mi się teksem politycznym nie opartym
                                  na żadnych liczbach. A opłacalność to jak najbardziej ekonomia drogi internauto
                                  a nie dywagacje na poziomie politycznym. Niech mariano_d poda dane do analizy
                                  ekonomicznej, o ile wie co to takiego. Na dodatek dodam, że ostatnio widziałem,
                                  że elektrownia pracuje (leciał dym z komina, łatwo sprawdzić internauto). A co
                                  do zarobków prezesa, to p. Kraszewski nie mógł zarabiać 20 tys. złotych
                                  miesięcznie (ustawa kominowa) i opowiadanie takich tekstów to zapewne bajka. A
                                  co do kwalifikacji obecnego prezesa, to może niech mariano poda jakie
                                  referencje i od którego z byłych jego kierowników otrzymał nowy dyrektor, kim
                                  wcześniej zarządzał i jaka jest opinia jego podwładnych i dlaczego nie
                                  zorganizowano konkursu. Cały tekst to dorabianie ideologii do politycznego
                                  rozdziału, nowy prezes to zapewne PO. A co do zarządzania monopolami, to znam
                                  wiele zarządzanych tragicznie,mających straty, nawet kilka bankrutujących.
                                  Ciekawe jakie wyniki finansowe zaprezentuje nowy dyrektor. Poczekamy.
                                  • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 07.05.07, 23:04
                                    Nie mam w tej chwili drogi internauto sprawozdania za ostatni rok, ale obiecuję
                                    ci, że podam liczby. Co do dymu i ilości sprzedawanej energii - przykro mi ale
                                    nie umiem tego zestawić i policzyć. Zarobi Prezesa warto zestawić razem z
                                    pochodnymi, premiami i nagrodami i oto wynik - 21970 zł miesięcznie brutto
                                    siedlceum.bip.e-zeto.com/public/get_file.php?id=75749
                                    Nowy prezes nie jest z PO i sam jestem ciekawy wyników jego pracy.
                                    Poczekamy
                                    • kons3 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 08.05.07, 18:13
                                      Mariano chce analizować opłacalność inwestycji wykonanej może 10 lat temu na
                                      podstawie sprawozdania z ostatniego roku. Ona mogła się już 10 razy zwrócić. Oj
                                      brakuje ekonomicznej wiedzy. A zarzut o braku opłacalności pan napisał, nie
                                      mając elementarnej wiedzy. Widzę że z zarzutów został tylko "pies ogrodnika". A
                                      może pana zainteresowałoby ile pieniędzy darmowych pozyskał PEC za dyrektora
                                      Kraszewskiego i jak to się ma do jego zarobków. Inne to tak jak myślałem
                                      polityczne gadki. A co do konkursu, opinii na temat nowego dyrektora to
                                      przedmówca sprytnie je pominął jako pytania za trudne dla polityka. A może
                                      jednak spróbuje pan odpowiedzieć. To z jakiej partii jest nowy dyrektor jak nie
                                      z PO?
                                      • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 09.05.07, 08:25
                                        > Mariano chce analizować opłacalność inwestycji wykonanej może 10 lat temu na
                                        > podstawie sprawozdania z ostatniego roku.
                                        Na jakiej podstawie kolego Ty opierasz swoje twierdzenia?
                                        > Ona mogła się już 10 razy zwrócić.
                                        :))))
                                        > A zarzut o braku opłacalności pan napisał, nie
                                        > mając elementarnej wiedzy.
                                        Przyganiał kocioł garnkowi?
                                        > A może pana zainteresowałoby ile pieniędzy darmowych pozyskał PEC za dyrektora
                                        > Kraszewskiego i jak to się ma do jego zarobków.
                                        A myślałem, ze jest ustawa kominowa - he he. Miałem nadzieję, że ustosunkuje się
                                        Pan do swojego wcześniejszego twierdzenia.
                                        > A co do konkursu, opinii na temat nowego dyrektora to
                                        > przedmówca sprytnie je pominął jako pytania za trudne dla polityka.
                                        Rada Nadzorcza przeprowadziła postępowanie zgodnie z prawem.Chyba, że ma Pan
                                        inne informacje?
                                        > To z jakiej partii jest nowy dyrektor jak nie
                                        > z PO?
                                        Z PiS
                                        • kons3 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 09.05.07, 22:54
                                          Mariano ma krótką pamięć, więc go zacytuję" A jeżeli chcesz znać moje zarzuty w
                                          stosunku do pierwszego:.......- pomimo olbrzymiej inwestycji za którą to
                                          płacili mieszkańcy, Prezes nie potrafił sprzedać produkowanej energii
                                          elektrycznej (inwestycja chybiona?)
                                          To na początek.
                                          Zarządzanie monopolem jest fantastyczne - prawie zero konkurencji. Czy jednak
                                          sytuacja ta może usprawiedliwiać ignorancję?".
                                          Nie ja postawiłem tezę o chybionej inwestycji bez żadnego uzasadnienia lecz mój
                                          przedmówca. Niech więc zarzut osobowy mariano udowodni, lub się z tego tekstu
                                          wycofa (elementarna przyzwoitość). Bo odwracanie kota ogonem (skoro jesteśmy
                                          przy przysłowiach) jest może dobre w towarzystwie kolegów, ale nie w poważnej
                                          dyskusji. A co do zarządzania monopolem, polecam wycieczkę do innych
                                          zmonopolizowanych firm z branży. Do Sokołowa, Białej, Węgrowa, Łosic, Łukowa,
                                          Mińska, Radomia, Płocka, Międzyrzeca itd. Mariano jest co sprawdziłem radnym,
                                          niech więc niech poprosi kolegę z PiS (dziękuję za informację) aby taką
                                          objazdową wycieczkę jemu i innym politykom zorganizował. I niech przedmówca
                                          napisze gdzie mają lepszą zmonopolizowaną firmę. Będzie interesująco.
                                          A co do zarzutów o płacach, przypominam, że płace dyrektorowi firmy ktoś
                                          przyznaje. Ocena była chyba znakomita (pewnie dostał dużą nagrodę poza ustawą
                                          kominową), skoro p. Kraszewski tyle zarabiał. A tu ciągle syndrom psa ogrodnika
                                          (a tak a propos ile pan bierze jako radny z pieniędzy podatników i co pan w
                                          życiu zbudował, jeśli wchodzimy na ten temat i pan tak go lubi).
                                          PS
                                          Za wszystkie inwestycje PEC płacą mieszkańcy bo kto ma płacić (krasnoludki???),
                                          takie teksty to demagogia. Ale mieszkańcy z roku na rok płacą coraz mniej i
                                          płacą mniej niż w innych miastach.
                                          A co do konkursu i listów polecających dla nowego dyrektora mariano zbił to
                                          składając na radę nadzorczą. A czy pan przypadkiem pan nie bronił ich
                                          politycznej decyzji w poprzednich postach?
                                          • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 10.05.07, 06:46
                                            > Nie ja postawiłem tezę o chybionej inwestycji bez żadnego uzasadnienia lecz mój
                                            > przedmówca. Niech więc zarzut osobowy mariano udowodni, lub się z tego tekstu
                                            > wycofa (elementarna przyzwoitość). Bo odwracanie kota ogonem (skoro jesteśmy
                                            > przy przysłowiach) jest może dobre w towarzystwie kolegów, ale nie w poważnej
                                            > dyskusji.
                                            Przez ostatnie cztery lata mieliśmy okazję wielokrotnie przekonać się, że pomimo
                                            dużych możliwości produkcyjnych Prezes wykorzystywał swoje moce jedynie w
                                            części, czasami zupełnie wyłączając generatory. Było to efektem zbyt dużej ceny
                                            produkowanej energii elektrycznej. Menedżerskie podejście?
                                            > Nie ja postawiłem tezę o chybionej inwestycji bez żadnego uzasadnienia lecz
                                            > mój przedmówca.
                                            Postawiono już tezę, a wiec o czym ta poważna dyskusja - mamy różne opinię i jak
                                            widzę nie przekonamy się wzajemnie.
                                            > A co do zarządzania monopolem
                                            I to właśnie chodzi - zero konkurencji na rynku - komfortowa sytuacja nieprawdaż?
                                            > A co do zarzutów o płacach, przypominam, że płace dyrektorowi firmy ktoś
                                            > przyznaje.
                                            Rada nadzorcza powołana przez byłego Prezydenta. Nie przyznałeś kolego jednak,
                                            że się pomyliłeś co do wynagrodzenia. Ode mnie żądasz kajania, bo nie zgadzam
                                            sie z Tobą pomimo braku dowodów jak twierdzisz, gdy zbiłem Twoje argumenty
                                            sprytnie sugerujesz nadużycia (czy pewnie słusznie? - pewnie tak) ze strony Rady
                                            Nadzorczej.
                                            > A tu ciągle syndrom psa ogrodnika
                                            Ale o co chodzi? Kto jest tym psem?
                                            > (a tak a propos ile pan bierze jako radny z pieniędzy podatników i co pan w
                                            > życiu zbudował, jeśli wchodzimy na ten temat i pan tak go lubi).
                                            Ta rozmowa zaczyna się robić śmieszna. Rozwiążmy Radę Miasta. Pozwoli Pan, że
                                            sobie daruję.
                                            > A czy pan przypadkiem pan nie bronił ich
                                            > politycznej decyzji w poprzednich postach?
                                            Nie broniłem politycznych decyzji a jedynie raczyłem zauważyć, że nie uprawnione
                                            jest krytykowanie człowieka, tylko dlatego, że śmiał zastąpić "super fachowca" i
                                            wrzucanie go w worek nieudaczników, zanim cokolwiek zdołał zrobić.
                                  • emektb Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 08.05.07, 10:45
                                    ja bym chciał się dowiedzieć jak wygląda ta cała "analiza ekonomiczna" no i
                                    jeszcze jak wygląda dym z elektrociepłowni gazowej. bardzo mnie to frapuje. co
                                    do zarobków to jesteś kons w srogim błędzie. a mariano nie wiem czy ich nie
                                    doszacował. pamiętaj, że są premie, sremie, dodatki, sratki, jubileusze, itp
                                    itd.
                                    • kons3 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 08.05.07, 18:18
                                      Jestem za tym aby jeśli coś się ogłosi (przedmówca ogłosił nieopłacalność
                                      inwestycji w elektrownię) to najpierw to sprawdzić a nie dorabiać fakty do
                                      ideologii (na zasadzie tym gorzej dla faktów). Po może wyjść głupio. A dym leci
                                      z komina i to widać. Komin to takie coś podobne do rury. A jeśli były premie to
                                      ktoś je przydzielił (dobra ocena) a dodatki, sratki widocznie się należały. Oj
                                      widze tu całe stado piesków ogrodnika.
                                      • bmada Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 08.05.07, 19:12
                                        Zgadzam się z tobą kons3. Kraszewski wyprowadził PEC z zacofanego i
                                        zdekapitalizowanego przedsiębiorstwa na jedno z najnowocześniejszych w kraju.
                                        Tak o Kraszewskim mogą mówić ci, którzy w życiu nic nie zrobili. Kwestia
                                        rezygnacji z części zapotrzebowania na ciepło przez PMostostal była niezależna
                                        od Kraszewskiego. Mostostal żądał dużych upustów cenowych, a tego PEC nie mógł
                                        zrobić bo byłoby to niezgodne z prawem. Dzięki elektrociepłowni można było dać
                                        bonifikatę na ciepło mieszkańcom miasta. Dziwię się, że mariano nie potrafi
                                        zagłębić się w temat, a wypowiada się jak ignorant.
                                        • abanderado Kariery w stylu Dyzmy a cisza Mariana 08.05.07, 21:11
                                          co racja to racja .... ale by konfliktowy Kraszewski i juz jest argument a
                                          nowego bedzie mozna ocenic dopiero kiedys tam ... na moje pytanie o
                                          doswiadczenie zawodowe (poparte sukcesami ktore w moim przekonaniu moglyby
                                          uzasadniac wybor) i kompetencje nowego prezia ... cisza mariana ... ale cuz nowy
                                          chce sie sprawdzic w biznesie ...

• bambii Re: Kariery w stylu Dyzmy 09.05.07, 08:16
                                              Litości, jak można tak pisać o PEC, przecież to instytucja sie kieruje sama , a
                                              jak spadną przychody to się podniesie cenę (co widzieliśmy wielokrotnie),
                                              naprawdę nie piszcie o błyskotliwym menadżerze w układzie monopolu.
                                              Mostostal to porażka Kraszewskiego , wystarczyło sie pofatygować, ale p.
                                              Kraszewskiemu nie chciało się pójść do prezesa , duma jakaś czy cuś ?
                                              Chciał czy nie chciał dużych upustów (Mostostal) nie doszło do podpisania , dla
                                              PEC i Kraszewskiego to PORAŻKA koniec i kropka a myślących inaczej odsyłam do
                                              książki "Getting to YES" Williama L.Ury'aego i Fishera, tam mogą się zapoznać ze
                                              strategią win-win .
                                              Tak czy inaczej niewiele trzeba mieć zdolności aby taka instytucją kierować o
                                              czym sie przekonacie.
                                              • emektb Re: Kariery w stylu Dyzmy 09.05.07, 11:36
                                                fiu, fiu. to ty nie wiesz bambi, że były prezes pec to prawdopodobnie jeden z
                                                najlepszych, znanych światu menedżerów? odważne tu herezje wypisujesz, że
                                                monopol, że w takiej sytuacji to nie trzeba mieć wielkich umiejętności i cała
                                                ta reszta o lekturach. cholera ostro jedziesz. ja się tylko chciałem dowiedzieć
                                                od tych co gloryfikują pana kraszewskiego jak wygląda, kurde, dym z
                                                elektrociepłowni gazowej, która dysponuje superultraekstranowoczesnymi (to
                                                akurat bez jaj) filtrami na tej pionowej rurze. i chcę też się tylko dowiedzieć
                                                co to jest ta tajemnicza "analiza ekonomiczna", bo wydaje mi się, oczywiście na
                                                podstawie wcześniejszych odpowiedzi, że kons, który jest na pewno specem w
                                                dziedzinie ekonomiki zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw trzyma "analizę
                                                ekonomiczną" w ukryciu, bo jest to coś niezwykle trudnego do pojęcia dla mnie
                                                idioty skończonego.
                                                • kons3 Re: Kariery w stylu Dyzmy 09.05.07, 22:26
                                                  Bambi napisz mi w jakich miastach jest funkcjonująca taka nowoczesna
                                                  elektrownia? I nie zapominaj, że PEC siedlecki od lat mimo ostrego inwestowania
                                                  jest tańszy od innych firm monopolistycznych, że dobrze przy tym płaci ludziom
                                                  (i brawa za to Kraszewskiemu). A i sam piszesz, że ma nowoczesne filtry. A
                                                  analizy ekonomicznej zapewne nie ma, bo mariano zaczął głosić nieopłacalność
                                                  inwestycji, stąd moje pytanie skąd to wie. I wyszło szydło z worka, że jedynie
                                                  politykuje nie znając faktów. A upublicznianie informacji ekonomicznych bardzo
                                                  skomplikowanych np internautom to totalny bezsens. Na tym po prostu trzeba się
                                                  znać, co na forach internetowych i wśród polityków praktycznie nie występuje. I
                                                  gwarantuję ci że menadżer który z sukcesami prowadził firmę 20 lat umie robić
                                                  analizy (inaczej nie miałby sukcesów). A za całą analizę niech ci wystarczy
                                                  fakt który dziś sprawdziłem, PEC nie podwyższał cen (mimo inflacji, czyli
                                                  faktycznie obniżył) chyba od 5 lat!!!! Ale w polityce źle to brzmi.
                                                  • no_login Re: Kariery w stylu Dyzmy 10.05.07, 09:23
                                                    > fakt który dziś sprawdziłem, PEC nie podwyższał cen
                                                    A możesz jeszcze raz sprawdzić czy nie zmieniał cen?
                                                    Cen za moc zamówioną, moc dostarczoną, opłaty stałej, itd
                                                    (nie pamiętam już jak dokładnie to się nazywa)
                                                    > czyli faktycznie obniżył
                                                    może myślimy o tym samym?
                                                    kilka lat temu PEC dokonał "regulacji" cen,
                                                    jedna z pozycji uległa zminejszeniu,
                                                    inna zwiększeniu, suma wychodziła zero.
                                                    Tylko że opłaty wzrosły :-)
                                              • kons3 Re: Kariery w stylu Dyzmy 09.05.07, 23:09
                                                Kiedy ostatnio PEC podniósł cenę? Kraszewski ostatnimi laty cen nie podnosił
                                                (sprawdzałem). A co do Mostostalu mam inną teorię. To zaczęło się zapewne wtedy
                                                gdy Mostostal Siedlce nie zdobył kontraktu na budowę elektrowni w Siedlcach.
                                                Inne firmy o ile wiem korzystają z usług PEC. A co do firm monopolistycznych,
                                                polecam nie książki tylko tak jak marianowi wycieczkę do Białej, Międzyrzeca,
                                                Łukowa, Sokołowa, Węgrowa, Mińska, Radomia, Płocka, Ciechanowa aby podziwiać
                                                ich ciepłownictwo. Tam też mają monopol (a może nawet słabo płacą dyrektorom).
                                                Może to kogoś otrzeźwi.
                                                • bambii Re: Kariery w stylu Dyzmy 10.05.07, 07:43
                                                  >A co do Mostostalu mam inną teorię.

ja wolę posługiwać się faktami a nie teoriami. Fakt jest taki że PEC stracił NA
                                                  ZAWSZE wielkiego odbiorce jakim jest Mostostal , a ze źródeł nieoficjalnych wiem
                                                  że miały też znaczenie osobiste animozje.

>wycieczkę do Białej, Międzyrzeca,
                                                  > Łukowa, Sokołowa, Węgrowa, Mińska, Radomia, Płocka, Ciechanowa aby podziwiać
                                                  > ich ciepłownictwo

Iście intelektualna zagrywka, jak chcesz przekonać sie że w Polsce jest
                                                  rewelacyjnie to jedź na Kubę, no logika warta jakiejś nagrody.
                                      • emektb Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 09.05.07, 11:25
                                        wiesz te rury to pewnie i kominy, ale nie widziałeś dymu a co najwyżej chmury.
                                        pewnie padłeś ofiarą złudzenia, więc nie będę się czepiał. co do piesków
                                        ogrodnika, to jest to piękny argument merytoryczny w dyskusji, którą
                                        rozpocząłeś i domagałeś się właśnie argumentów. teraz wiem jak one wyglądają.
                                        • kons3 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 09.05.07, 23:16
                                          I ta chmura wylatywała z komina, ciekawe skąd tam się wzięła? Przy wyłaczonej
                                          elektrowni wpadła do rury pchana ciągiem wiatru. I tak sobie wylatywała.
                                          PS
                                          Menadżerów ocenia się po wynikach ich firm. I właściciel za dobre wyniki im
                                          znakomicie płaci (taka normalność rynkowa, inaczej pójdą sobie gdzie indziej,
                                          aby robić komu innemu zyski lepiej płacącemu).
                                          • bambii Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 10.05.07, 07:55
                                            > taka normalność rynkowa

monopol nie jest "normalnością rynkową", nie trzeba posiadać wiele wiedzy aby
                                            zarządzać spółka w takich warunkach vide TP S.A. która do momentu pojawienia się
                                            konkurencji nie robiła sobie nic z klientów i ich oczekiwań, a zyski miała
                                            niebotyczne, czy to zasługa ówczesnych menadżerów ? wątpię
                                            • abanderado Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 10.05.07, 09:12
                                              ... czyli kazdy moze zostac jej Prezesem bo ona sama sie rzadzi, skoro to takie
                                              proste to po co "rozdymac" zarzady - powiekszac ich liczebnosc ? przeciez to
                                              monopolista ...

najbardziej mnie zaskakuje jak "specjalisci od wszystkiego - politycy z
                                              wyksztalceniem daleko i okolobiznesowym" zachowuja sie jak monopolisci madrosci
                                              na kazdy temat

bambi juz dawno powinien zostac mianowany na jakiegos Prezesa jakiejs spolki
                                              miejsckiej moze nawet nowoutworzonej np. Siedlce PRomocja Sp. zło.o.
                              • krzycho1252 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 07.05.07, 09:08
                                abanderado napisał:

> konkretnie to prosze......

Nie MJD mianuje prezesów, członków zarządów, dyrektorów. Nie on jest walnym
                                zgromadzeniem wspólników ani nawet radą nadzorczą. Ba, nawet członków rad
                                nadzorczych nie wybiera. A zresztą "szanuj mariano_d swego, jak ...". Mnie też
                                się te nominacje nie podobają ale za nie odpowiedzialność ponosi kto inny. A że
                                jakiś sposób firmuje koalicję "Zgoda i Rozwój" i jest przestawicielem to inna
                                sprawa. Mogę się mylić.
                                        • kons3 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 09.05.07, 23:24
                                          Ja czytałem na innym forum, że z PEC został po prostu zwolniony. A
                                          odpowiedzialnym za budowę elektrociepłowi na pewno nie był. Jego nazwisko nigdy
                                          nigdzie się nie pojawiło. I jako Wiceprezydent Siedlec też chyba nic
                                          szczególnego nie zrobił. I był chyba krótko.
                                          • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 10.05.07, 07:16
                                            > Ja czytałem na innym forum, że z PEC został po prostu zwolniony. A
                                            > odpowiedzialnym za budowę elektrociepłowi na pewno nie był. Jego nazwisko nigdy
                                            >
                                            > nigdzie się nie pojawiło. I jako Wiceprezydent Siedlec też chyba nic
                                            > szczególnego nie zrobił. I był chyba krótko.
                                            I tak wygląda kolego z Tobą dyskusja. Coś w trawie piszczy, ale co? - tego już
                                            nie wiesz. Nie był nigdy v-ce Prezydentem, tylko sekretarzem miasta. Nic
                                            szczególnego nie zrobił - a skąd wiesz. Przykład - przez ten krótki okres kiedy
                                            sprawował funkcję sekretarza przygotował zmianę strukturalną w urzędzie.
                                            A przy okazji - skoro był krótko to czym się miał szczególnym wykazać?
                                            Kolejna krytyka dla krytyki?
                                            • kons3 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 13.05.07, 11:04
                                              A czy to istotne, że był sekretarzem a nie viceprezydentem. I to i to zastępca
                                              prezydenta. A o ile wiem to Prezydent Miasta zapowiadał, że p. Figat ze względu
                                              na doświadczenie będzie zajmować się inwestycjami unijnymi (i wynika z twoich
                                              słów że tego nie zrobił). A jak przygotował reorganizację urzędu, to na czym
                                              wielkim ta reorganizacja polega (bo przestawić kilku urzędników w pokojach
                                              można zawsze) i dlaczego piszesz przygotował a nie przeprowadził. A jeśli się
                                              nie wykazał na stanowisku (co sugerujesz) to po co je podejmował tracąc kilka
                                              miesięcy swoich i miasta. I pan jako radny takie marnowanie czasu dotyczące
                                              pozyskiwania pieniędzy z UE akceptuje.
                                              • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 13.05.07, 18:28
                                                > A czy to istotne, że był sekretarzem a nie viceprezydentem.
                                                Istotne, bo chciałeś rozmawiać o faktach.
                                                > I to i to zastępca prezydenta.
                                                No jesteś w błędzie.
                                                > A o ile wiem to Prezydent Miasta zapowiadał, że p. Figat ze względu na
                                                > doświadczenie będzie zajmować się inwestycjami unijnymi
                                                Niestety i tu się mylisz - zakres obowiązków sekretarza jest zupełnie inny.
                                                > A jak przygotował reorganizację urzędu, to na czym
                                                > wielkim ta reorganizacja polega (bo przestawić kilku urzędników w pokojach
                                                > można zawsze) i dlaczego piszesz przygotował a nie przeprowadził.
                                                Pozwól, że nie będę przedstawiał założeń. To nie ma sensu. To nie jest sprawa
                                                prosta - nie jesteś zapewne urzędnikiem.
                                                > A jeśli się
                                                > nie wykazał na stanowisku (co sugerujesz) to po co je podejmował tracąc kilka
                                                > miesięcy swoich i miasta.
                                                Co sugeruje??? To już nawet nie jest złośliwa nadinterpretacja, tylko ...
                                                I pan jako radny takie marnowanie czasu dotyczące
                                                > pozyskiwania pieniędzy z UE akceptuje.
                                                Zapewniam, że nie akceptuje zaniechań w dziedzinie wywiązywania się Prezydenta i
                                                osób tworzących koalicję w kontekście środków zewnętrznych.
                                                PS.
                                                Może się zdecydujmy - per Ty, czy per Pan (bo zamiennie używamy tych form).
                                                • kons3 Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 15.05.07, 07:35
                                                  Jeśli zakres prac sekretarza nie obejmował (co się dzisiaj głosi)
                                                  odpowiedzialności za pieniądze z unii, to niech mi pan odpowie jakie
                                                  kwalifikacje urzędnicze miał pan Figat (poza byciem członkiem partii) gdy
                                                  zostawał ważnym urzędnikiem. Czy pan jako radny je zweryfikował? A co do oceny
                                                  zaniechań, to niech pan mi napisze, jest pan w koalicji (czyli odpowiada pan za
                                                  efekty działań koalicji rządzącej w Siedlcach) czy w opozycji (będzie pan
                                                  rozliczał). Bo jako wyborca chciałbym wiedzieć na której nodze pan się wspiera.
                                                  Nie wiem czy pan bierze odpowiedzialność za działania władzy czy wręcz
                                                  przeciwnie. A co do wielkiej reformy urzędu to nic pan nie napisał. Niech więc
                                                  pan mi dziś powie który prezydent czy sekretarz (imiennie po reformie)
                                                  odpowiada w urzędzie za pieniądze unijne.
                                                  PS
                                                  Co do dyskusji o funkcji, kto jest ważniejszy (ma większą władzę),
                                                  wiceprezydent czy sekretarz?
                                                  • abanderado Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 15.05.07, 15:38
                                                    ... retoryka iz wczesniej bylo podobnie lub gorzej nie jest wcale argumentem
                                                    w obecnej sytuacji gdyz obiecywano ze bedzie duuuzo lepiej ... a jest duuu ...

PS. wydaje mi się że wczesniej jednak częściej i bardziej kierowano sie
                                                    kompetencjami ale to tak na marginiesie i poza konkursem :-*
                                                  • mariano_d Re: Sesja Rady Miasta - Kariery w stylu Dyzmy. 16.05.07, 10:00
                                                    > Jeśli zakres prac sekretarza nie obejmował (co się dzisiaj głosi)
                                                    > odpowiedzialności za pieniądze z unii, to niech mi pan odpowie jakie
                                                    > kwalifikacje urzędnicze miał pan Figat (poza byciem członkiem partii) gdy
                                                    > zostawał ważnym urzędnikiem.
                                                    Sekretarza miasta powołuje Prezydent Miasta i on ocenia kwalifikacje osób,
                                                    którym powierza tak ważne stanowiska. Rada Miasta nic nie ma do gadania odnośnie
                                                    sekretarza miasta i warto to wiedzieć.
                                                    A co do oceny
                                                    > zaniechań, to niech pan mi napisze, jest pan w koalicji (czyli odpowiada pan za
                                                    >
                                                    > efekty działań koalicji rządzącej w Siedlcach) czy w opozycji (będzie pan
                                                    > rozliczał). Bo jako wyborca chciałbym wiedzieć na której nodze pan się wspiera.
                                                    >
                                                    > Nie wiem czy pan bierze odpowiedzialność za działania władzy czy wręcz
                                                    > przeciwnie
                                                    Jak pewnie Pan wie, jestem radnym, przewodniczącym Rady Miasta Siedlce i osobą,
                                                    która czuje się odpowiedzialna za samorząd.
                                                    > Bo jako wyborca chciałbym wiedzieć na której nodze pan się wspiera.
                                                    Ja stoję na własnych - obu - nogach.
                                                    > Nie wiem czy pan bierze odpowiedzialność za działania władzy czy wręcz
                                                    > przeciwnie.
                                                    Jak każdy odpowiedzialny człowiek za swoje działania biorę odpowiedzialność w pełni.
                                                    > A co do wielkiej reformy urzędu to nic pan nie napisał. Niech więc
                                                    > pan mi dziś powie który prezydent czy sekretarz (imiennie po reformie)
                                                    > odpowiada w urzędzie za pieniądze unijne.
                                                    Mam prośbę. Wiele informacji jest ogólnie dostępnych. Warto czasami poczytać i
                                                    chcieć dowiedzieć się czego samemu. Proszę o wykazanie więcej inicjatywy w tym
                                                    zakresie, a mniej będziemy "dyskutować" na forum. Certyfikat ISO wymaga
                                                    opracowania procedur i opisu każdego stanowiska pracy, włączając to stanowisko
                                                    w proces. Zmiana w urzędzie to nie jest poprzestawianie kilku osób z miejsca w
                                                    miejsce - to trudne i odpowiedzialne w kontekście certyfikatu ale i jakości
                                                    pracy urzędu. Powołanie wydziału programów rozwojowych z naczelnikiem tego
                                                    wydziału - informacja ogólnie dostępna - to pierwszy (ale nie ostatni, bo
                                                    kolejne są już czynione) krok na drodze do sprawniejszego przygotowywania
                                                    projektów i sięgania po środki z zewnątrz.
                                                    > Co do dyskusji o funkcji, kto jest ważniejszy (ma większą władzę),
                                                    > wiceprezydent czy sekretarz?
                                                    Nie wiem, który ma większą władzę, bo nie da się tego tak określić. Warto
                                                    podyskutować o tym, który ma jakie kompetencje.
                                                    PS.
                                                    Nie męczy Pana przepychanie się ze mną - nikogo to pewnie nie interesuje, a i
                                                    mnie zaczyna nużyć.
                                                    Nie przekonam Pana a i w drugą stronę widzę, że różnimy się w ocenie
                                                    rzeczywistości.
    • rus5 Re: Tak było na sesji RM? 11.05.07, 10:06
      Pam mariano ma rację, że wyjaśnia wszystkie okoliczności. Szkoda, że niektórzy
      tego nie rozumieją. Może więc Pan mariano upubliczni doświadczenia poparte
      osiągnięciami, zawartymi w C.V. tych kilku Panów, o których się tyle dyskutuje i
      zakończy plotki i insynuacje wrogów koalicji.
    • nowak62 Re: Tak było na sesji RM? 11.05.07, 16:42
      I co Państwo na to?
      Czy "niektórzy" mają wyższe wykształcenie czy są "wykształciuchami"?

"W lutym tego roku Kwaśniewski wyjaśniał lubelskiemu prokuratorowi, że był
      przekonany, iż ma wyższe wykształcenie, ponieważ złożył wszystkie wymagane
      egzaminy na studiach. Pozostawał w tym przekonaniu do 1995 r., kiedy to Sąd
      Najwyższy wydał uchwalę, która przesądzała, że wyższe wykształcenie ma tylko
      osoba z tytułem magistra. "
          • krzycho1252 Re: Tak było na sesji RM? 28.05.07, 10:54
            W wątkach o Stadlerze i lotnisku partyzant76 coś wspomiał. Widocznie dobrze
            jest. Może być inaczej przy koalicji Zgoda i Rozwój? Na rok przed wyborami
            będzie weselej, gdy poszczególni radni zaczną pamiętać o elektoracie.
                • meandry1 Re: Tak było na sesji RM? 29.05.07, 08:37
                  Przepraszam z tą 8 to "samo" sie wbiło, wcale nie miało być 8 bo mam nadzieję
                  ze jest wiecej takich osób chociaż czy w radzie 8 to tu nie wiembo nie znam
                  niektórych radnych. Ostatnia zamiana radnej na radnego czym się okaże ciekawa
                  jestem. Radna nie była aktywna a nowy radny przystojny jest........ktoś napisał
                  że ładnie wyglądał .....
                  • abanderado Re: Tak było na sesji RM? 29.05.07, 11:08
                    ludzie głosują na konkretnych kandydatów do rady a potem oni się wypinają ...
                    lecą w stołki i innego tego ... a za 3 latka znowu będą dumnie z plakatów
                    spoglądać i kandydaować do rady w którą traktują jako trampoline ... moim
                    skkromnym zdaniem to jest poniekąd OSZUSTWO DEMOKRATYCZNE

najlepsze jest to że więcej już by odeszło do tej pory ale nie pasują
                    decydentom osoby które za nie miałyby wejśc do Rady więc są "nieszczęsliwie"
                    zmuszone do blokowania miejsca :-)
                    • krzycho1252 Re: Tak było na sesji RM? 29.05.07, 11:23
                      > moim
                      > skkromnym zdaniem to jest poniekąd OSZUSTWO DEMOKRATYCZNE

Drugi raz możesz ich nie wybierać. Nic lepszego do tej pory nie wymyślono, jak
                      wybory. Frekwencja niecałe 30 lub troche więcej niż 40%. Była juz kiedyś 98%.
                      Ba, FJN zalecał głosować bez skreśleń.
                        • meandry1 Re: Tak było na sesji RM? 30.05.07, 09:09
                          Miarą dojrzałości demokracji jest m.in. udział w wyborach w ogóle a
                          samorzadowych w szcególności. To MY wybieramy przedstawicieli i na górze i w
                          UM. Niestety swiadomość społeczenstwa jest hm niezbyt duża po co to robimy.
                          Najłatwiej usiąść i narzekać KTO nami rzadzi!!! Takie jest podejście wiekszości
                          społeczęństwa.
                          Ja protestuję przeciwko wrzucania wszystkich do jednego worka. Można poczytać
                          co się dzieje na radzie, pójść na obrady ( nie sa tajne chyba), zainteresować
                          się tym kto co robi w srodowisku...i od razu widać że nie wszyscy siedzą i
                          czekaja na kolejne wybory.....działania w komisjach jeszcze.....
                          Zawsze kazdy z nas ma szansę w kolejnych wyborach wystartować i pokazać co
                          potrafi..........
                          Ja wybory uważam za osiagniecie demokracji i miernik demokracji też.
                          czego nie można powiedzieć o powołaniach partyjnych na stanowiska (stripte
                          partyjnych) to jest zaprzeczenie demokracji i ośmieszanie wyborców przepraszam
                          moze bardziej nieszanowanie.
    • krzycho1252 Re: Tak było na sesji RM? 31.10.07, 19:25
      "Tytuły Honorowych Obywateli Miasta Siedlce przyznano ks. Józefowi
      Obrębskiemu oraz dr. n. med. Wandzie Półtawskiej." i
      "Radni musieli również dokonać zmian w budżecie."

Jeśli dobrze przeczytałem projekty uchwał wymiany chodnika na 3-go
      Maja nie będzie w tym roku ale ruszą z Radzyńską.
      www.echo.siedlce.net/?p=13&j=1&id=4024
    • krzycho1252 Re: Szybko, jak najszybciej 10.04.08, 20:25
      Konkretnie i do kasy.
      PROTOKOŁ Nr XXVII/2008
      Sesji Rady Miasta Siedlce
      odbytej w dniu 20 marca 2008 roku
      w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce

Rozpoczęcie obrad 13.30
      Zamknięcie obrad 14.00
      www.bip.siedlce.pl/public/get_file.php?id=112824
        • krzycho1252 Re: Szybko, za to jednomyślnie 17.04.08, 10:01
          Popełniłem nadużycie. Za tą króciutką sesję zwołaną przez Prezydenta
          Miasta radni pieniędzy nie brali. Tydzień później była sesja zwołana
          przez Przewodniczącego Rady Miejskiej z dużym porządkiem obrad.
          www.bip.siedlce.pl/public/get_file.php?id=112088
          Niniejszym Radnych i Przewodniczącego przepraszam za to, że mogli
          się poczuć dotknięci. Jak widać z porządku obrad pracy mają dużo.
    • krzycho1252 Re: Tak będzie.. Absolutorium, absolutorium 21.04.08, 13:26
      Z wniosku komisji rewizyjnej
      "8.Prezydent Miasta, realizując zadania związane z wykonaniem
      budżetu, kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i
      oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi."
      www.bip.siedlce.pl/public/get_file.php?id=114302
      więc będzie.