Dodaj do ulubionych

jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzi

25.01.19, 08:08
Z dzisiejszych czytań: m.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,3973,ewangelia-co-mam-zrobic-aby-dokonywac-cudow-uzdrawiania.html
(Mk 16, 15-18)
Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie".
Obserwuj wątek
   • kociak40 Re: jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im sz 25.01.19, 13:28

    W religii jestem raczej ignorantem, ale z ciekawości zdjąłem z najwyższej półki regału Biblię (mam takie wydanie Pallottinum z 1971 r.) i sprawdziłem dokładnie to, co w innym poście pisałeś o "Wielkiej Nierządnicy" w Apokalipsie św. Jana. Wszystko się zgadza. Jan pisząc Apokalipsę, czyli przyszłość Kościoła, nie mógł wiedzieć, że B.Mussolini utworzy Państwo Watykańskie w Rzymie. Opis dokładnie określa położenie siedziby Wielkiej Nierządnicy niszczącej Kościół oraz to,
    że będą tam tłumy z różnych nacji, mówiących różnymi językami i słuchać tej Nierządnicy. Przepowiednia idealnie pasuje
    do Watykanu i tłumów przed tym oknem, z którego przemawia papież. W innym swoim poście napisałeś, że to siedziba obecna Szatana, trudno temu zaprzeczyć biorąc pod uwagę zapis Apokalipsy.
    Ciekawi mnie, co na to odpowie a2-a? Zapewne nie czytał Apokalipsy i nie zna tej przepowiedni. Radą dla niego może być,
    aby dążąc do nieba, tak dla pewności, na wszelki wypadek, zarezerwował sobie miejsce w niebie, także przez Kościół przedsoborowy. Będzie mógł wtedy spać spokojnie.
    • a2-a Re: jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im sz 25.01.19, 14:06
     kociak40 napisał:

     >
     > W religii jestem raczej ignorantem...

     I pisze to Pan, który jest opiekunem forum: "Kościół, religia" :)
     Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego tu administratorami forów religijnych, w większości osoby areligijne?
     > Ciekawi mnie, co na to odpowie a2-a?...

     Radą dla niego może być,
     > aby dążąc do nieba, tak dla pewności, na wszelki wypadek, zarezerwował sobie mi
     > ejsce w niebie, także przez Kościół przedsoborowy...

     Drogi Panie, ja nie dzielę Kościoła na przed- i po- soborowy, dla mnie Kościół nie przestał istnieć 60 lat temu, dla mnie jest On Jednością tak jak to wyznaję w Credo:
     "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół..."
     • makurokurosek Re: jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im sz 25.01.19, 14:31
      "Drogi Panie, ja nie dzielę Kościoła na przed- i po- soborowy, dla mnie Kościół nie przestał istnieć 60 lat temu, dla mnie jest On Jednością tak jak to wyznaję w Credo:
      "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół."

      Dlatego nie zna pan nawet Pisma Świętego które jest podstawą wiary katolickiej, dlatego tak wybiórczo podchodzi pan do tego co jest napisane w księdze kapłańskiej.
       • makurokurosek Re: jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im sz 25.01.19, 15:13
        "Dopiero się uczę, mimo że całego życia mi nie starczy aby Pismo Święte dokładnie poznać, ale cieszę się, że Pani zna je swietnie :) "

        To chyba nie problem usiąść sobie wieczorem i codziennie przeczytać jedną księgę.
        Śmieszne jest wypowiadanie się na temat , gdzie wiedzę czerpiemy od osób trzecich a nie ze źródła. Proponuję najpierw przeczytać Pismo Święte, a dopiero później o nim i wierze dyskutować.
       • makurokurosek Re: jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im sz 25.01.19, 15:17
        Pisma Świętego nie rozpatruje się po niewielkich fragmentach, bo traci się faktyczny kontekst i dochodzi do błędnych wnioskach. Pismo święte tak jak i każdą inną książkę omawia się po przeczytaniu całości lub choćby całych rozdziałach ( w przypadku Pisma Świętego - księgach, ewangeliach etc) wyrwanymi z kontekstu fragmentami to możesz pan sobie p... podetrzeć.
     • kociak40 Re: jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im sz 25.01.19, 15:37
      "Drogi Panie, ja nie dzielę Kościoła na przed- i po- soborowy" - a2-a

      Może Pan nie dzielić, to indywidualny pogląd, ale co z tym zapisem w Apokalipsie św. Jana o "Wielkiej Nierządnicy",która
      niszczy Kościół? Tą przepowiednie przytoczył tade-K53. Sam sprawdzałem w Biblii, wyraźnie jest odniesienie do Watykanu. Wymienione jest dokładnie położenie Rzymu (otoczone 7 górami - innego miasta takiego nie ma). Tam ma być siedziba Wielkiej Nierządnicy (może być to Watykan), tam będą się zbierać tłumy różnych narodowości (mówiących różnymi językami) i słuchać Nierządnicy (tłumy z całego świata słuchających papieża mówiącego z okna). W końcu
      św.Jan pisał Ewangelię i Apokalipsę, czyli opisał przyszłość Kościoła i tego lekceważyć nie można. W tym temacie niech
      się Pan wypowie, a nie ucieka od tematu.
      Dla Pana ciekawości podam dlaczego jestem wybranym administratorem forum - "Kościół, religia".
      To było bardzo dawno temu. Administratorem, który założył to forum był ktoś inny. Dla rozrywki, (dużo pracuje na komputerze, jestem specjalistą konstruktorem po dwóch wydziałach Politechniki Warszawskiej - wydz. SiMR i MT) robiąc
      sobie przerwy podczas projektowania, wszedłem na to forum i zadałem bardzo podchwytliwe pytanie z fizyki. Nie sądziłem, że ktoś odpowie poprawnie. Poprawnie i to bardzo dokładnie odpowiedział tylko administrator forum.
      Zorientowałem się natychmiast, że dobrze zna fizykę i i jego osoba godna jest mojej uwagi. Trochę podyskutowaliśmy i to raczej w naukowych tematach. Jego już znudziło to forum religijne i chciał brać udział w innych. Uznał mnie za dobrego swego następcy do tego forum i tak się stało. Jak każde forum jest "atakowane" przez różne wulgarne osoby i trolli. Muszę więc mieć jakby pod "opieką" to forum aby dalej istniało. Mam czas na to, bo robię sobie przerwy w pracy na komputerze i dla rozrywki śledzę niektóre fora religijne, bo na nich nic nie trzeba udowadniać, a pisać można wszystko. Także ciekawy jestem światopoglądu i ewentualnego wykształcenia piszących. Ot i tyle.
      Proszę o odpowiedz w sprawie zapisu w Apokalipsie, bo sam nie wiem co o tym sądzić.
      • asia-loi Re: jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im sz 25.01.19, 19:56
       kociak40 napisał:

       ... Mam czas na to, bo robię sobie przerwy w pracy na komputerze i dla rozrywki śledzę niektóre fora religijne, bo na nich nic nie trzeba udowadniać, a pisać można wszystko. Także ciekawy jestem światopoglądu i ewentualnego wykształcenia piszących. ...


       kociak40, to ja Ciebie zapraszam na forum e-mama. Niech cię nie myli nazwa, ale na forum e-mama są Polacy z całej Polski i różnych zakątków świata. Każdego dnia jest tam wiele nowych wątków na różne tematy. Można tam dyskutować na każdy możliwy temat. Dyskusje są długie, ciekawe i często bardzo burzliwe. Trolli oczywiście też nie brakuje. Na forum e-mama jest też sporo facetów, są ludzie bezdzietni (jak ja), są młodzi, starzy, o różnych poglądach i różnych zawodach. Na e-mamie można dostać dużo pomocy, ale też kopa w cztery litery. E-mama żyje, to jest chyba jedyne forum na gazecie.pl tętniące dyskusjami. Te kobiety, które tutaj z Tobą dyskutują i z a2-a też są na e-matce. Sam a2-a też pisze na e-matce, tylko tam mu moderacja wątki/posty usuwa i mało kogo może przekonać do swoich poglądów.
       Oto np. dyskusja z dzisiaj, polski sąd skazał 9. letnią dziewczynkę na katechezę:

       forum.gazeta.pl/forum/w,567,167539439,167539439,Sad_skazuje_9_latke_na_katecheze_.html
       • kociak40 Re: jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im sz 25.01.19, 20:53
        do asia-loi

        Bardzo dziękuję za zaproszenie do takiego forum, ale prawdę mówiąc, ja nie nadaję się do żadnego forum.
        Forum religijne traktuję dla żartu, bo do tego nadaje się własnie religia. Ogólne problemy mnie nie interesują, moim
        zainteresowaniem są wyłącznie tz. nauki ścisłe, w szczególności - fizyka, termodynamika, hydromechanika, automatyka, mechanika klasyczna, mechanika relatywistyczna (teoria względności), mechanika kwantowa itd.
        Jednym zdaniem - wszystkie te nauki ścisłe, które pozwalają w pewnym stopniu zrozumieć działanie wszechświata,
        od Wielkiego Wybuchu do Czarnych Dziur.
        Wiem, że człowiek powinien być na miarę swojego towarzystwa, ale nie każde towarzystwo jest dla mnie strawne.
        Tylko rozmowy o pogodzie zawsze są aktualne. Proszę więc wybaczyć, że pozostanę tylko na forum religijnym.
        W rewanżu zapraszam na forum "kościół, religia", którym administruję.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka