Dodaj do ulubionych

Oto siewca wyszedł siać

30.01.19, 02:23
Dobra nowina na dziś, słuchajmy :)
youtu.be/6LVm927Kh7Q
Obserwuj wątek
  • a2-a Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 02:40
   (Mk 4, 1-20)
   Jezus znowu zaczął nauczać nad jeziorem i bardzo wielki tłum ludzi zebrał się przy Nim. Dlatego wszedł do łodzi i usiadł w niej, na jeziorze, a cały tłum stał na brzegu jeziora. Nauczał ich wiele w przypowieściach i mówił im w swojej nauce: "Słuchajcie: Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedno ziarno padło na drogę; i przyleciały ptaki, i wydziobały je. Inne padło na grunt skalisty, gdzie nie miało wiele ziemi, i wnet wzeszło, bo nie było głęboko w glebie. Lecz powschodzie słońca przypaliło się i uschło, bo nie miało korzenia. Inne padło między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je, tak że nie wydało owocu. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i wydawały plon, wschodząc i rosnąc; a przynosiły plon trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny i stokrotny". I dodał: "Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!" A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. On im odrzekł: "Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach, aby „patrzyli uważnie, a nie widzieli, słuchali uważnie, a nie rozumieli, żeby się nie nawrócili i nie była im odpuszczona wina”. I mówił im: "Nie rozumiecie tej przypowieści? Jakże więc zrozumiecie inne przypowieści? Siewca sieje słowo. A oto są ci, którzy są na drodze: u nich sieje się słowo, a skoro je usłyszą, zaraz przychodzi Szatan i porywa słowo w nich zasiane. Podobnie zasiewem na gruncie skalistym są ci, którzy gdy usłyszą słowo, natychmiast przyjmują je z radością, lecz nie mają w sobie korzenia i są niestali. Potem gdy nastanie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamują. Są inni, którzy są zasiani między ciernie: to ci, którzy wprawdzie słuchają słowa, lecz troski tego świata, ułuda bogactwa i inne żądze wciskają się i zagłuszają słowo, tak że pozostaje bezowocne. Wreszcie zasiani na ziemię żyzną są ci, którzy słuchają słowa, przyjmują je i wydają owoc: trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny i stokrotny".
  • pocoo Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 08:46
   Zimą?
   • a2-a Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 12:10
    Droga może być długa, więc siewca wychodzi wcześniej, aby dotrzeć na czas. Na szczęście po zimie zawsze jest wiosna :)
  • tade-k53 Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 09:57
   Nasz Pan Jezus Chrystus powiedział:
   „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - jeśli nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.
   • a2-a Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 12:11
    tade-k53 napisał:

    > Nasz Pan Jezus Chrystus powiedział:
    > „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia
    > . Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przy
    > nosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzi
    > ęki słowu, które wypowiedziałem do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w
    > was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - jeśli nie
    > trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja j
    > estem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przyn
    > osi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie n
    > ie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wr
    > zuca do ognia, i płonie.


    +
    • kociak40 Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 12:36
     "Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie." - tade-53

     Na podstawie tych słów Jezusa działała Inkwizycja kościelna i paliła ludzi na stosach. Te słowa Jezusa
     były przyzwoleniem do mordowania niewinnych ludzi na ogromną skalę. Wynika z tego, że Jezus jest
     odpowiedzialny za ten ogrom zbrodni jakiej dopuścił się Kościół.
  • a2-a Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 15:26
   A tu i tłumaczenie dzisiejszej dobrej nowiny :)

   "Warto być głębokim [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

   Z dzisiejszej Ewangelii płynie jedno zasadnicze pouczenie: aby Słowo Boże owocowało w nas nie wystarczy go wysłuchać, ani nawet mieć wolę wprowadzenia go w życie, lecz trzeba być odpowiednio usposobionym. Na czym powinno polegać to usposobienie? Kiedy człowiek jest "żyzną glebą" dla Słowa Bożego? Wtedy, gdy człowiek jest głęboki, "głęboko zaorany", to znaczy pozwala, aby Słowo Boże dotykało najgłębszych pokładów jego serca, jego życia w ogóle.

   Pan Jezus chce dotknąć swoją uzdrawiającą mocą nasze najgłębsze zranienia. Jednak dla dokonania tego potrzebuje naszego osobistego sięgania w głąb naszych dusz.

   Łatwo jest orać pole płytko. Tak samo łatwo jest słuchać Słowo Boże bez sięgania w głąb siebie, bo wchodzenie w siebie wymaga choćby wewnętrznego wyciszenia. Kto jednak płytko orze, ten zbiera marny plon."
   m.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,3979,ewangelia-aby-slowo-boze-owocowalo-w-nas-nie-wystarczy-go-wysluchac.html
   • kociak40 Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 16:17

    "Pan Jezus chce dotknąć swoją uzdrawiającą mocą nasze najgłębsze zranienia." - a2-a

    Niech się wpierw wytłumaczy, bo na podstawie Jego słów, Kościół przez ponad 500 lat, mordował
    niewinnych ludzi. Jest przyczyną tej ogromnej zbrodni. Przez 500 lat płonęły stosy, nie reagował,
    tylko się przyglądał.
  • a2-a Re: Oto siewca wyszedł siać 30.01.19, 15:35
   Panie Tadeuszu, prawdy o jedności Kościoła przed- i po ostatnim Soborze takimi tekstami Pan nie zaczaruje, choćby Pan sprzeciwiał się tej jedności wielokrotnie i do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka