Dodaj do ulubionych

Dlaczego jednym się w życiu układa, a innym nie

07.02.19, 11:43
Otóż na ten stan rzeczy wpływają nasze relacje z Panem Bogiem. Jeśli żyjemy z Nim w zgodzie, czyli wypełniamy wolę Bożą, wtedy Stwórca błogosławi nam we wszystkich naszych poczynaniach.
Odwrotnie jest wtedy, kiedy łamiemy Jego przykazania, tym sposobem sami na siebie ściągamy przekleństwo...

Są przy tym jeszcze inne niuanse, bardzo przystępnie jest to tu wytłumaczone:
www.poslanie.pl/czytelnia/wywiady/295-blogoslawienstwo-ma-ogromna-moc
Obserwuj wątek
        • kociak40 Re: Dlaczego jednym się w życiu układa, a innym n 07.02.19, 12:55

"Złamanie przykazań Bożych z Dekalogu jest grzechem ciężkim" - a2-a

Zgadzam się z tym i dlatego jeszcze raz przytoczę przykazanie samego Boga zawarte w Dekalogu.

""Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej
          rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego,
          co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
          Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył ........
          ....Okazuje zaś łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym, którzy
          Mnie miłują i strzegą moich przykazań".

Ty chwaliłeś się, że modlisz się do obrazu na J.Górze, co więcej, wierzysz, że ta pomalowana
          deska ludzką ręką wyczynia cuda.
          Tego nie rozumiem, w Dekalogu przykazanie samego Boga zabrania tego, a Ty nie zwracasz
          uwagi na to przykazanie, i robisz coś przeciwnego. Nie pisz tylko, że to co robisz to tylko że "uzupełniasz"
          przykazanie. W to nie uwierzę. Pisałem o tym w swoim temacie -"Dekalog". Przez ciebie ten temat
          został pominięty.
        • asia-loi Re: Dlaczego jednym się w życiu układa, a innym n 07.02.19, 22:21
          a2-a napisał:

> W tym przypadku dziecko niczemu nie jest winne, ale jego rodzice mogli np. grzeszyć przeciwko piątemu przykazaniu, kiedy ostro pili alkohol, albo brali narkotyki.

>
          :> :> :>

O chorobach genetycznych, porażeniach mózgowych, itd. słyszałeś?
          Ponoszenie konsekwencji za to co robią rodzice?
          Twój komentarz to jest dno dna i kilo mułu.
        • pocoo Re: Dlaczego jednym się w życiu układa, a innym n 08.02.19, 15:18
          a2-a napisał:

> W tym przypadku dziecko niczemu nie jest winne, ale jego rodzice mogli np. grze
          > szyć przeciwko piątemu przykazaniu, kiedy ostro pili alkohol, albo brali narkot
          > yki.
          >
          Napisałeś "mogli".Ale czy zgrzeszyli?
          Leżałam w szpitalu na patologii ciąży.Obserwowałam kobiety biedne i bogate.Każda chciała donosić dziecko.Modliły się , a ksiądz dawał im komunię.Jednym się udało, innym dziecko umierało w łonie, a jeszcze innym rodziły się dzieci niezdolne do życia. Oddział pełen smutku i radości.Ale czasami przychodziła położna z porodówki i mówiła,że pijana kobieta urodziła czwarte dziecko i czwarte zostawiła w szpitalu. Narkomanka z HIV, kolejne dziecko urodziła i zostawiła w szpitalu. Sprawiedliwy ten twój bóg jak cholera.
      • pocoo Re: Dlaczego jednym się w życiu układa, a innym n 08.02.19, 15:06
        Na audiencję do Boga czekali aniołowie i szatan.Kiedy przyszła jego kolej, to Bóg zapytał szatana;
        -wędrowałeś po ziemi. Czy widziałeś sługę mojego Hioba?
        W efekcie tych szatańsko - boskich przekomarzań, bóg do szatana powiedział;
        -możesz zrobić z Hiobem co chcesz, tylko go nie zabijaj.
        Wszechwiedzący Bóg przegrać z szatanem nie może.Wiedział, że Hiob będzie mu wierny, ale pozwolił szatanowi kompletnie zgnoić swojego wiernego sługę.Najlepsze jest to, że bóg uznał,że dzieci to lalki, które jak się znudzą,to można wyrzucić do śmieci.Szatan uśmiercił dzieci Hioba, a Bóg w nagrodę za wierność dał Hiobowi nowe.Chyba Hiob sobie zrobił te dzieci sam.
        Przykład Hioba jest bardzo wyrazisty, na pokazanie jakim pyszałkiem i sadystą jest Bóg.Zakładać się z szatanem o życie, aby pokazać, że moje jest na wierzchu? To jest godne wszechpotężnego Boga? Żenujące.
    • pocoo Re: Dlaczego jednym się w życiu układa, a innym n 10.02.19, 21:53
      a2-a napisał:

> Jeśli żyjemy z
      > Nim w zgodzie, czyli wypełniamy wolę Bożą, wtedy Stwórca błogosławi nam we wszys
      > tkich naszych poczynaniach.

Tak. zwłaszcza "kogo miłuje ,tego karze".

> Odwrotnie jest wtedy, kiedy łamiemy Jego przykazania, tym sposobem sami na siebie
      > ściągamy przekleństwo...
      >
      Wiedzą o tym katoliccy mafijni ojcowie chrzestni, mafiozi watykańscy oraz najbogatsi ateiści tego świata.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka