Dodaj do ulubionych

Tajemnica błogosławieństw

17.02.19, 01:45
Dzisiejsza dobra nowina pokazuje, że nie zrozumiemy błogosławieństw, jeśli nie uznamy, że Jezus odrzuca wszelkie siłowe rozwiązania:

(Łk 6, 17. 20-26)
"Jezus zszedł z Dwunastoma na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu. On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: "Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom"."
youtu.be/oPYAVQqmomI
Obserwuj wątek
      • pocoo Re: Tajemnica błogosławieństw 17.02.19, 11:42
        a2-a napisał:

> Jeśli dzisiaj na świecie Kościół Chrystusowy jest tak atakowany (co ma również
        > miejsce i na tym forum) to dlatego, że podąża On właściwą drogą i Pan Bóg błogo
        > sławi Kościołowi...
        >
        Jeżeli dzisiaj Kościół katolicki jest najbogatszą instytucją, to na niebo nie ma szans.A może to nie dotyczy biskupów mieszkających w pałacach?
      • kociak40 Re: Tajemnica błogosławieństw 17.02.19, 11:46
        pocoo napisała:

> Bezmyślnie cytujesz wersety ewangelii. Bezmyślnie.
        > Nie wstyd ci?

Szanowna pocoo. Nadszedł już chyba czas, abyśmy opuścili to forum.
        Daliśmy a2-a dużo wpisów, aby forum to "wyglądało" poważniej
        i to chyba już wystarczy.
          • kociak40 Re: Tajemnica błogosławieństw 17.02.19, 15:52

Głupota tade-k53 i a2-a jest niereformowalna. Zauważam tylko pewną różnicę.
            Dla tade-k53 mam współczucie, biedny człowiek ogłupiony całkowicie przez religię.
            Jest dla mnie przykładem jak religia może ograniczyć rozum człowieka i pozbawić
            całkowicie niezależnej myśli. Głupota a2-a mnie śmieszy. Chce pełnić misję dla KK,
            na wszystkie problemy KK (pederastia, pedofilia, odchodzenie księży do "cywila", przekręty
            finansowe Watykanu - np. Bank watykański itd. itd.) ma "lekarstwo" - swoje "dobre nowiny".
            W tej chwili nasunął mi się aforyzm - "Szanujmy zieleń - ale nie w głowie".
      • kociak40 Re: Tajemnica błogosławieństw 17.02.19, 16:14
        tade-k53 napisał:

> W Kościele katolickim jest dzisiaj Niedziela Siedemdziesątnicy [2 kl.]

Dla mnie jest inne święto. W dniu dzisiejszym czyli 17.02.2019 (niedziela)
        Jest obchodzony na świecie Międzynarodowy Dzień Kota.
        Mój pupil - kocur Lutek, własnie pałaszuje przysmaki jakie mu przyszykowałem.
        Będzie miał także, długie głaskanie po brzuszku (bardzo lubi i mruczy wtedy).
        To do czego "zapraszasz" jest tylko dla kościoła katolickiego, a święto dla kota
        jest dla całego świata. Łączy wszystkich ludzi, bez względu na wiarę, światopogląd,
        miejsce urodzenia, którzy lubią te zwierzęta i okazują im swoją miłość.
    • privus Re: Tajemnica cyfrologii 22.02.19, 20:44
      a2-a napisał:

> (Łk 6, 17. 20-26)
      > "Jezus zszedł z Dwunastoma na dół...".

Cyfrologia jako swoisty model konceptualny znany jest także w innych religiach oraz tradycjach i od niej nie jest wolne także chrześcijaństwo poczynając od "0" czyli chaosu a kończąc na 144 tysiącach dusz zbawionych w chrześcijaństwie.
      • kociak40 Re: Tajemnica cyfrologii 22.02.19, 20:56

"...kończąc na 144 tysiącach dusz zbawionych w chrześcijaństwie." - a2-a

Tą liczbę 144 000 przytaczają ŚJ. Nie wiem tylko czy dotyczy dusz, czy ludzi zasłużonych w ich Królestwie.
        • pocoo Re: Tajemnica cyfrologii 22.02.19, 21:50
          kociak40 napisał:

> Tą liczbę 144 000 przytaczają ŚJ. Nie wiem tylko czy dotyczy dusz, czy ludzi za
          > służonych w ich Królestwie.
          >
          Dusze Świadków Jehowy, jak i większości protestantów nigdzie nie latają.
          A ci, którzy zmartwychwstali jak umarł Jezus? Chyba polecieli do nieba.Przecież nie pałętają się do tej pory po ziemi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka