Dodaj do ulubionych

Jezus mówi: "Pójdź za Mną"

08.03.19, 23:52
Zapraszam do posłuchania dobrej nowiny na dziś: youtu.be/Kst81dSxeUE

(Łk 5, 27-32)
《Jezus zobaczył celnika, imieniem Lewi, siedzącego na komorze celnej. Rzekł do niego: "Pójdź za Mną!" On zostawił wszystko, wstał i z Nim poszedł. Potem Lewi wydał dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu; a był spory tłum celników oraz innych ludzi, którzy zasiadali z nimi do stołu. Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie, mówiąc do Jego uczniów: "Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami?" Lecz Jezus im odpowiedział: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników".》
Obserwuj wątek
    • pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 09.03.19, 11:22
      Gdyby Jezus przyszedł do mnie na kolację ze śniadaniem, to może "nawróciłabym" się. Ale jak mi się przypomni twarz Jezusa z całunu z Manoppello, to nawet zgaszone światło nie powstrzymałoby mnie od pokazania kolesiowi drzwi.
        • pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 09.03.19, 13:43
          a2-a napisał:

> To jest strasznie głupie co Pani napisała i źle o Pani świadczy.
          >
          Fakt.Jezus przy swoim boku miał byłą prostytutkę. Ja nie mam szans , aby zająć jej miejsce i nie zostanę świętą. Nie byłam i nie jestem prostytutką.
          • a2-a Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 22:47
            "Wszystkie kobiety, które spotykały Jezusa, stawały się zdolne do wiernej i dojrzałej miłości, podczas gdy wielu mężczyzn po spotkaniu z Nim odchodziło od Niego. Nawet uczniowie opuścili Go w godzinie próby, a jeden z nich okazał się zdrajcą. Kobieta zaprzyjaźniona z Chrystusem rozkwita w swej kobiecości, promieniuje radością i głębią, która fascynuje i przemienia mężczyzn.

Kobieta formowana w szkole Jezusa wie o tym, że żaden mężczyzna nie ma prawa jej wykorzystywać ani krzywdzić. Zachowuje się w taki sposób, by mogła być kochana a nie ledwie pożądana. Właśnie dlatego nie interesuje się „wolnym związkiem” lecz wyłącznie najsilniejszym związkiem we wszech świecie, czyli związkiem opartym na trwałej miłości. Nie pozwala na to, by mężczyzna traktował ją jak sprzęt domowy, który można wypróbować i którego można używać jako środka dla zaspokojenia przyjemności. Taka kobieta nie pozwoli się skrzywdzić, gdyż świetnie odróżnia miłość od naiwności." (x Dziewiecki)
        • pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 22:13
          a2-a napisał:

> To jest strasznie głupie co Pani napisała i źle o Pani świadczy.
          >
          Ale bardzo mądrym jest to, że w Manoppello jest całun w postaci chusty, którą rzekomo owinięto twarz Jezusa po śmierci.Jest to rzekomo dokładne odbicie twarzy Jezusa.Dlaczego wszyscy omijają to prawdziwe oblicze Jezusa , a malują przeróżne bohomazy?Dla katolika twarz Jezusa z całunu w Manoppello powinna być jedyna i niezmienna. Czym zatem jest pomnik w Świebodzinie? Ignorując rzekomą prawdziwą twarz Jezusa i zmieniając ją według własnego widzimisię, o katolikach bardzo dobrze świadczy.Jezus to na pewno uwielbia.
          • a2-a Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 22:39
            Tak powiedział na temat odbicia swojej twarzy:
            "22 lutego 1944 włoska mistyczka Maria Valtorta zapisała słowa, które miał wypowiedzieć do niej Jezus:

„Chusta Weroniki jest cierniem tkwiącym w duszy sceptycznej. Wy, letni i chwiejni w wierze, którzy kroczycie naprzód dzięki swym ścisłym badaniom, wy, racjonaliści – porównajcie Chustę z Całunem. Na pierwszej widnieje Oblicze Żyjącego, na drugim – Zmarłego. Lecz długość, szerokość, cechy somatyczne, kształt, właściwości są takie same. Połóżcie płótna jedno na drugim, a zobaczycie, że się pokrywają. To ja jestem. Ja, który wam chciałem pokazać, kim byłem i czym dla was z miłości się stałem. Gdybyście nie należeli do zatraconych, do ślepych, te dwa płótna wystarczyłyby wam, by przywieść was do miłości, do żalu, do Boga”.

— Jezus do Marii Valtorty, według jej dzienniczka. 1944"
            • pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 11.03.19, 09:53
              a2-a napisał:

> Tak powiedział na temat odbicia swojej twarzy:
              > "22 lutego 1944 włoska mistyczka Maria Valtorta zapisała słowa, które miał wypo
              > wiedzieć do niej Jezus:
              >
              Dlaczego ze mnie kpisz?
              Napisałam o całunie z Manoppello i prawdziwym obliczu Jezusa, który katolicy olewają.W żadnym kościele nie widziałam tej prawdziwej twarzy Jezusa, tylko jakiegoś Nordyka z długimi włosami, chociaż napisano, że "nie przystoi mężczyźnie nosić długie włosy".
              Dlaczego rozmywasz temat? Czy całun z Manoppello jest nieprawdziwy? Przecież to jedyny prawdziwy "portret" Jezusa. We wszystkich katolickich kościołach powinien być.Każda figura czy to drewniana , gipsowa, czy betonowa, powinna mieć tę prawdziwą twarz. A ma?
    • a2-a Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 09.03.19, 11:26
      IZróbmy Jezusowi przyjęcie [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

"Pan Jezus powiedział do Lewiego: "Pójdź za Mną", zanim ten stał się dobrym człowiekiem. Z tego faktu płyną dwa zasadnicze pouczenia. Po pierwsze: nie jest się powołanym do pójścia za Jezusem w nagrodę za dobre zachowanie, czy z powodu jakiś zasług. Po drugie: zasadniczym celem pójścia za Jezusem nie jest zmienianie świata, ale zmienianie siebie.

Każdy z nas "potrzebuje lekarza", bo jest, w takim czy innym stopniu, grzesznikiem. Dlatego każdy z nas jest wezwany do pójścia za Jezusem, jak Lewi. I do "wielkiego przyjęcia" Jezusa w swoim domu. Zróbmy Mu to przyjęcie jak najszybciej!" m.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,4023,ewangelia-dlatego-kazdy-z-nas-jest-wezwany-do-pojscia-za-jezusem.html
        • a2-a Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 09.03.19, 17:40
          kociak40 napisał:

>
          > "Każdy z nas "potrzebuje lekarza", bo jest, w takim czy innym stopniu, grzeszni
          > kiem. " - a2-a
          >
          > Duża część duchownych katolickich nie chce iść za Jezusem tylko woli małoletnic
          > h ministrantów.
          >

Niestety takie czyny bardzo ranią Kościół, ale myślę że to jedyna instytucja, która upora się z pedofilią.
          • kociak40 Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 09.03.19, 19:17

"Niestety takie czyny bardzo ranią Kościół, ale myślę że to jedyna instytucja, która upora się z pedofilią." - a2-a

Pedofilia w KK zawsze była, jest i będzie. Tylko rodzice małych dzieci mogą to zmienić. Nie wolno
            pod żadnym pozorem małego dziecka powierzać księdzu, na ministranta, do spowiedzi, na religię
            tylko pod nadzorem dorosłych.
            Księża pedofile dobrze wiedzą, że Jezus, to nie zając, nie ucieknie, może czekać aby pójść za nim.
            Mają jeszcze czas, wpierw własne "uciechy", po to szli do seminarium, wyspowiadają się, kolega
            pedofil odpuści i Jezus będzie zadowolony. O ofiarach nikt nie myśli, nawet Bóg. Ten Bóg przecież
            zsyła powołania i dobrze segreguje kto kim będzie.
              • kociak40 Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 09.03.19, 21:51

Mnie zainteresował taki problem. O takim "cywilnym" pedofilu można sądzić, że jest niewierzący, Boga się
                nie boi, nie wierzy w niego. Inaczej jest z księżmi pedofilami, ci znają doskonale Biblię, Ewangelię prawie
                na pamięć, mieli od Ducha Świętego powołanie kapłańskie, odbyli naukę w seminarium, uzyskali święcenia
                kapłańskie, powinni doskonale odróżniać dobro od zła, spowiadają i odpuszczają grzechy. Jednak pomimo
                tego, Boga się nie boją, z lubością dopuszczają się zbrodni na dzieciach. Jak to rozumieć?
                Można przyjąć, że w żadnego Boga nie wierzą, tylko Nim handlują dla własnych korzyści materialnych,
                a kapłaństwo umożliwia im łatwiejsze kontakty dla ich zboczenia.
                • antybaal Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 07:36
                  kociak40 napisał:

> Można przyjąć, że w żadnego Boga nie wierzą, tylko Nim handlują dla własnych
                  > korzyści materialnych, a kapłaństwo umożliwia im łatwiejsze kontakty
                  > dla ich zboczenia.

No nie wiem gdyż przypomnieć trzeba, że Paweł z Tarsu, żarliwy faryzeusz przecież, uświadomiwszy sobie podobną (Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił. /2Kor 12:7) przywarę u siebie, po trzykrotnych prośbach o oddalenie jej (W tej sprawie trzy razy prosiłem Pana, by on odstąpił ode mnie. /2Kor 12:8) otrzymał od Boga odpowiedź: Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali. /2Kor 12:9.
                  • antybaal Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 07:58

Pamiętajmy, że... świadomie i z premedytacją dano nam ciało niezdolne do podporządkowania się Prawu Bożemu (A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. /Rzym 8:7) które to wady Paweł komentuje:

/Rzym 7:15nn/
                    Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to, czego nienawidzę - to właśnie czynię.

Jestem bowiem świadom, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać - nie.
                    Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę.

Albowiem wewnętrzny człowiek [we mnie] ma upodobanie zgodne z Prawem Bożym.
                    W członkach zaś moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkę z prawem mojego umysłu i podbija mnie w niewolę pod prawo grzechu mieszkającego w moich członkach.

• pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 11.03.19, 09:42
                a2-a napisał:

> Widocznie jest inaczej niż Pan to widzi.
                > Bóg nie jest antyklerykałem.
                >
                Duchownych żydowskich Jezus ganił, gdyż katolickich nie było.Znając Nowy Testament wiadomo, że duchowieństwo katolickie piekło ma zaklepane, chociaż niektórych wsadzacie Bogu do nieba ,nie pytając go o zdanie.Czy Bóg jest antyklerykałem? Zapytaj, może tobie odpowie bezpośrednio.Biblia do ciebie nie trafia.
                • a2-a Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 11.03.19, 10:30
                  pocoo napisała:

> Duchownych żydowskich Jezus ganił, gdyż katolickich nie było.

Nie, nie dlatego że katolickich nie było, a i to nie wszystkich, bo nie każdy duchowny żydowski miał zatwardziałe serce faryzeizmem.

> Znając Nowy Testam
                  > ent wiadomo, że duchowieństwo katolickie piekło ma zaklepane,

Nie, nie jest to prawdą, bo na piekło nie zasługuje się dlatego, ze jest się duchownym katolickim.

> chociaż niektóryc
                  > h wsadzacie Bogu do nieba ,nie pytając go o zdanie.

Aby ogłosić kogoś świętym potrzebne są 4 cuda, 2 do beatyfikacj i 2 do kanonizacji.
                  Bez Bożego znaku jest to niemożliwe aby po śmierci ogłosić kogoś świętym.

> Czy Bóg jest antyklerykałem?
                  > Zapytaj, może tobie odpowie bezpośrednio.

Pani kpi sobie, Bóg jest Sędzią sprawiedliwym i każdego sądzi według jego, a nie czyichś czynów.

> Biblia do ciebie nie trafia.

Zatem muszę więcej czytać Słowo Boże.
                  • pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 11.03.19, 17:16
                    a2-a napisał:

> Nie, nie jest to prawdą, bo na piekło nie zasługuje się dlatego, ze jest się du
                    > chownym katolickim.
                    >
                    Właśnie tak.Napisano bowiem, że kto chociaż na jotę zmieni Dekalog i tak będzie uczył ludzi, to mu Bóg pokaże jego piekielne miejsce.

> Aby ogłosić kogoś świętym potrzebne są 4 cuda, 2 do beatyfikacj i 2 do kanoniza
                    > cji.
                    > Bez Bożego znaku jest to niemożliwe aby po śmierci ogłosić kogoś świętym.
                    >
                    Jaki znak od Boga? Nie kpij ze mnie.To Bóg sam nie może sobie świętych wybrać?
                    • a2-a Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 11.03.19, 22:15
                      No problem jest w tym, że nie każdy chce tym świętym zostać, ale są tacy, którzy jednak chcą i jak już nim taki człowiek zostaje, to za jego wstawiennictwem dzieją się cuda, które są znakiem Bożym, że ta osoba już na pewno jest w Niebie i jest to niezależne czy zostanie wyniesiony na ołtarze, czy nie.
                      W Raju są również tacy święci, którzy na ziemi nie są kanonizowani.
                      • pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 12.03.19, 21:14
                        a2-a napisał:

>...to za jego wstawiennictwem dzieją się cuda, które są znakiem Bożym, że ta osoba już na >pewno jest w Niebie

Ty sobie ze mnie żartujesz? Powiedz, że żartujesz.

> i jest to niezależne czy zostanie wyniesiony na ołtarze, czy nie.
                        > W Raju są również tacy święci, którzy na ziemi nie są kanonizowani.
                        >
                        I do nich modlą się ludzie hurtowo, a nie indywidualnie. Są incognito? Za ich wstawiennictwem nie dzieją się cuda?
                        Bóg zna myśli każdego człowieka, wie co komu potrzeba i potrzebuje jeszcze świętych , którzy zmuszają go do zmiany decyzji.Bóg jest wszechpotężny, wszechmocny i wszechwiedzący? Chyba coś się tobie pomyliło.
          • privus Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 12.03.19, 00:23
            a2-a napisał:

> kociak40 napisał:
            >
            > >
            > > "Każdy z nas "potrzebuje lekarza", bo jest, w takim czy innym stopniu,
            > > grzesznikiem. " - a2-a
            > >
            > > Duża część duchownych katolickich nie chce iść za Jezusem tylko woli mało
            > > letnich ministrantów.
            >
            > Niestety takie czyny bardzo ranią Kościół, ale myślę że to jedyna instytucja, k
            > tóra upora się z pedofilią.
            Widocznie te rany są iluzoryczne albo g.... warte, skoro od 2 tys. lat nc się nie zmienia w tym zakresie w Kościele.
            • a2-a Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 12.03.19, 02:28
              Ja widzę zmiany, zmiany na lepsze...
              Proszę mi pokazać drugą instytucję, która by tak otwarcie przyznawała się do pedofilii i podjęła tak zdecydowane kroki na rzecz jej przeciwdziałania w jej szeregach - patrz ostatni Synod Kościoła.
              • kociak40 Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 12.03.19, 21:53

"Proszę mi pokazać drugą instytucję, która by tak otwarcie przyznawała się do pedofilii" - a2-a

Nie ma takiej innej firmy, która w swoich szeregach miałaby taką ilość pedofilii. Inni pedofile, nie duchowni,
                nie są związani ilościową z jakąś firmą. Tylko osoby duchowne kościoła katolickiego obciążają swoją
                zbrodnią na małych dzieciach cały kościół, bo reprezentują tą firmę. Żaden ostatni Synod Kościoła,
                nie usunie pedofilii z własnych szeregów. Pedofil nie będzie wykluczał innego pedofila. Tylko rodzice
                małych dzieci mogą to zrobić, aby żadne dziecko nie pozostawało sam na sam z księdzem.
      • antybaal Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 09:14
        > "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik
        > gdzież się znajdą?" 1P 4:18

W jeziorze ognia Bo każdy ogniem będzie posolony. /Mar 9:49/
        Z którego to ognia jednak, oczyszczeni, zostaną wyprowadzeni aby, wraz z pozostałymi, powiedzieć Pan moim Bogiem. /Zachariasza 13:9/
        • pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 09:38
          antybaal napisał(a):

> W jeziorze ognia Bo każdy ogniem będzie posolony. /Mar 9:49/

Nadmiar soli szkodzi.

> Z którego to ognia jednak, oczyszczeni, zostaną wyprowadzeni aby, wraz z pozost
          > ałymi, powiedzieć Pan moim Bogiem. /Zachariasza 13:9/

A jak ja nie chcę.Nie służę nikomu.Nie nadaję się na niewolnicę.Seksualną też nie.
          To po kij mam być oczyszczana ogniem i podejrzewam, że niematerialnym.
          • antybaal Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 15:02
            pocoo napisała:

> > W jeziorze ognia Bo każdy ogniem będzie posolony. /Mar 9:49/
            > Nadmiar soli szkodzi.

Tej formie względem której sól/ogień będzie zastosowana zaszkodzi na pewno. Zaszkodzi bo ma zaszkodzić. Ma ją bowiem oczyścić z wszelkiego żużla (czyli grzesznej natury i zarazem balastu jakim są: zmysłowe ciało i dusza) przemijającego świata po to aby w nowy wejść bez skazy.

> A jak ja nie chcę.Nie służę nikomu.Nie nadaję się na niewolnicę
            > Seksualną też nie.To po kij mam być oczyszczana ogniem
            > i podejrzewam, że niematerialnym.

Więzienia też są pełne niewinnych... :)
            Sędzią będzie Ten przed którym nic się nie ukryje. Ten, który bada serca i nerki i zna każdą myśl człowieka. Zbawienie natomiast będzie stanem wolnym od jakiejkolwiek dwuznaczności czy niedopatrzenia.
            • pocoo Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 21:51
              antybaal napisał(a):

> Tej formie względem której sól/ogień będzie zastosowana zaszkodzi na pewno. Zas
              > zkodzi bo ma zaszkodzić.

Sam się w to baw.

> Ma ją bowiem oczyścić z wszelkiego żużla (czyli grzesz
              > nej natury i zarazem balastu jakim są: zmysłowe ciało i dusza) przemijającego ś
              > wiata po to aby w nowy wejść bez skazy.

Ależ masz zafajdane wnętrze.

> Więzienia też są pełne niewinnych... :)

Tak niewinnych jak ty?

> Ten, który bada serca i nerki i zna każdą myśl człowieka.

Niewiarygodne.Zna i nie robi nic, żeby pomóc, ukoić ból,.Potworne.A może Bog jest tylko ciekawski?

> Zbawienie natomiast będzie stanem wolnym od jakie
              > jkolwiek dwuznaczności czy niedopatrzenia.

Powiem szczerze.Obiecanki - cacanki są dla ludzi naiwnych i tych, którzy liczą na prezenty z okazji pierwszej komunii.
              Nie zachęcasz człowieku tylko straszysz."Nie strasz , nie strasz bo się ...".
      • a2-a Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 23:12
        tade-k53 napisał:

> Pan Jezus jest obecny tylko...

Panie Tadeuszu, niech Pan nie ogranicza Chrystusowi gdzie może być obecny, a gdzie nie może być.
        Więcej wiary, "Co dla zmysłów niepojęte,
        niech dopełni wiara w nas".
    • antybaal Re: Jezus mówi: "Pójdź za Mną" 10.03.19, 14:56
      pocoo napisała:

>> Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to,
      >> czego nienawidzę - to właśnie czynię.

> Durne usprawiedliwianie swoich fanaberii.

Nie. Raczej typowe zachowania w życiu każdego z nas

>> Jestem bowiem świadom, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo
      >> łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać - nie.
      >> Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę.

> Mieć świadomość i robić coś wbrew sobie , może tylko szurnięty.

W takim razie prawie wszyscy jesteśmy szurnięci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka