Dodaj do ulubionych

Leczenie z OC sprawcy ?

03.06.12, 19:39
Witam serdecznie. W sobotę byłem uczestnikiem kolizji .Ja jako pasażer w samochodzie sprawcy . Była na miejscu policja. Z uwagi, że trochę bolał mnie bark powiedziałem to funkcjonariuszowi ,a on pytał czy życzę sobie karetkę. Ból nie był na tyle mocny, więc odmówiłem ,myślałem, że mi przejdzie . W nocy ból się nasilił i dziś boli mnie jak tylko ruszę ręką. Mam pytanie czy ja muszę zgłosić się do lekarza na kasę chorych, czy mogę iść prywatnie ? U nas na kasę chorych do specjalisty trzeba długo czekać .Czy jak pójdę prywatnie to koszty wizyty lekarskiej, ewentualnie koszty leczenia jak coś będzie poważniejszego zostaną mi zwrócone z OC sprawcy ? Bardzo proszę o podpowiedzi ,gdyż pierwszy raz jestem w takiej sytuacji .
Obserwuj wątek
  • odszkodowania-euco Re: Leczenie z OC sprawcy ? 04.06.12, 09:23
   Witam
   Po pierwsze musi się Pan zgłosić jak najszybciej u lekarza pierwszego kontaktu lub w szpitalu, gdzie udzielą Panu porady z oznaczeniem, i tu ważna sprawa, czym był uraz spowodowany. Jeżeli będzie potrzebna wizyta u specjalisty, może to być wizyta prywatna na fakturę.
   W razie jakiś wątpliwości proszę o kontakt 509-135-304 lub g.zielinski@euco.pl
  • kancelariaanlex Re: Leczenie z OC sprawcy ? 06.06.12, 08:48
   1. refundacja rachunków za prywatne leczenie zależy od tego czy nie było możliwe lub utrudnione leczenie w ramach NFZ. Przed rozpoczęciem prywatnego leczenia warto uzyskać zaświadczenie / informację pisemną, że dostępność specjalisty w ramach NFZ jest utrudniona, są odległe terminy.

   2. z polisy OC samochodu sprawcy wypadku ma Pan prawo do:
   - zadośćuczynienia za krzywdę
   - odszkodowania z tytułu poniesionych strat i utraconych korzyści

   W przypadku pytań prosimy o kontakt:

   Kancelaria AnLex
   www.kancelariaanlex.pl/
   tel. 721 401 000
  • malgorzatapawlowska Re: Leczenie z OC sprawcy ? 11.06.12, 16:19
   Witam,
   powinien udać się Pan jak najszybciej, ponieważ ubezpieczyciel po długim czasie może stwierdzić, że nie ma dowodu na związek z wypadkiem. Jeżeli ma Pan problem z dostaniem się do specjalisty może Pan wstępnie udać się do lekarza pierwszego kontaktu.
   Ubezpieczyciel powinien także zwrócić koszty porady u prywatnego lekarza ale niestety niekiedy zdarzają się problemy.
   Jeżeli chciałby Pan skorzystać z pomocy specjalisty polecam firmę Compenso Biuro Dochodzenia Odszkodowań.
   Pozdrawiam
  • 9karina Re: Leczenie z OC sprawcy ? 29.06.12, 09:01
   Z polisy OC sprawcy ma Pan prawo do:
   - zadośćuczynienia za krzywdę 
   - odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu
   - zwrot kosztów leczenia, ewentualnej rehabilitacji 
   - zwrot utraconych zarobków z powodu zwolnienia lekarskiego w pracy.
   Niech pan zbiera wszystkie zaświadczenia, dowody, ksero karty medycznej u lekarza. Nie warto też zwlekać z wizyta u specjalisty, żeby się nie pogorszył Pana stan zdrowia. Na pewno czeka Pana długa przeprawa z ubezpieczycielem, bo oni nie są skorzy wypłacać odszkodowań.. można się zwrócić do kancelarii specjalizującej się w pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Mogę polecić Mobile Cash mobile-cash.com.pl/ dla mnie byli zbawieniem, kiedy już miałam zrezygnować z dalszej walki o należne mi odszkodowanie..
   • arni72 Re: Leczenie z OC sprawcy ? 18.09.12, 16:52
    Znam tę firmę, dałem prawnikowi z Mobile Cash Kraków pełnomocnictwo po kolizji jednego z moich samochodów, niezłą kasę wycisnęli za stłuczkę i szkody osobowe kierowcy z PZU, trzeba przyznać że znają się na rzeczy
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka