Dodaj do ulubionych

Szkoda Całkowita z OC sprawcy - korekta minusowa

17.01.21, 18:16
Witam, po krótce chciałbym przedstawić swój problem. Otóż po kilku odwołaniach jestem w kropce, ponieważ ubezpieczyciel policzył mi w szkodzie całkowitej korektę minusową za wcześniejsze naprawy pojazdu 15% = 2858 zł .

Samochód jest z 2008 roku i miał już szkodę całkowitą na kwotę 36 tyś. w 2016 roku. Według instrukcji określania wartości pojazdów korekty minusowe mogą być zastosowane tylko w przypadku aut nie starszych niż 6 lat lub po ujawnieniu wad tychże napraw.

Po oględzinach rzeczoznawcy z towarzystwa ubezpieczeniowego samochód ( wrak ) został wylicytowany i sprzedany na aukcji przez towarzystwo. Swoją drogą oględziny wykonane po łebkach więc tym bardziej nie widzę sposobu w jaki mogli stwierdzić, iż owe naprawy zostały wykonane nienależycie.

Dążę do tego, iż ubezpieczyciel w żaden sposób nie przedstawił wad wykonanych wcześniej napraw, za które uznali ujemną korektę. Próbowałem zgłosić się do kilkunastu firm odszkodowawczych i wszędzie dostaję odmowę. Tylko jedna podała argument, że jeśli nie posiadam już pojazdu to nie ma szans na dalszą walkę...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka