Dodaj do ulubionych

Nowe życie z protezą nogi!

04.05.22, 09:59
W październiku 2021 r. Pan Roman został tragicznie potrącony przez kierowcę, który nie zauważył zakazu wjazdu. Sprawca wypadku wjechał w poszkodowanego z taką siłą, że zmiażdżył mu prawą nogę. Konieczna była jej amputacja na wysokości za kolanem. Jeden dzień zmienił całkowicie życie Pana Romana, który dotychczas był osobą aktywną, towarzyską, lubiąca przebywać na świeżym powietrzu. Od momentu wypadku poszkodowany całe dnie spędzał samotnie w domu. Nie był w stanie wykonywać samodzielnie podstawowych czynności dnia codziennego. Kancelaria Vox Veritas podeszła do sprawy Pana Romana z pełnym zaangażowaniem. Na ten moment udało się wynegocjować już 90 000 zł tytułem zadośćuczynienia, ale to nie koniec! Aktualnie walczymy o zadośćuczynienie w wysokości 250 000 zł. Kolejnym celem jest również organizacja nowoczesnej, bionicznej protezy o wartości 180 000 zł i wdrożenie rehabilitacji przez okres minimum 4 miesięcy, aby poszkodowany mógł nauczyć się chodzić z jej pomocą. Należy też podkreślić, że po 10 latach użytkowania, firma Vox Veritas zapewnia wymianę protez na nowe modele.
Obserwuj wątek
  • ortotyka_radosc Re: Nowe życie z protezą nogi! 31.08.22, 13:05
   Natknąłem się na Pani post przypadkiem. Jestem protetykiem, na co dzień zaopatruje pacjentów po amputacjach w bioniczne protezy kończyn. Chciałbym wyrazić swoje zdanie oraz podpowiedzieć Państwu, że dofinansowanie protezy nogi dla Pana Romana powinno mieć lepszą częstotliwość. Protezy kończyn dolnych należy wymieniać średnio co 3-5 lat (wszystko jest zależne od aktywności użytkownika). Po drodze do wymiany protezy warto również zabezpieczyć kwestie serwisowe oraz wymianę zużywających się co jakiś czas komponentów takich jak np. lej silikonowy. Mam nadzieję, że mój wpis był pomocny. Życzę powodzenia w walce z odszkodowaniem i nauką chodzenia.

   Pozdrawiam Michał Ciechowicz (tech. ortopeda, mgr fizjoterapii).
   • aniavox21 Re: Nowe życie z protezą nogi! 04.09.22, 08:56
    Dzień dobry Panie Michale,
    Pana wpis bardzo pomocy. W każdej sprawie rozszerzamy gwarancje do 5 lat. A w pozwie zabezpieczamy wymianę protezy. Także Pana argumenty jak najbardziej zasadne.
    Myśle, że nasz Prezes chętnie by się z Panem spotkał.

    Pozdrawiam
    Ania VOX VERITAS

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka