Dodaj do ulubionych

Środki finansowe z OC sprawcy na rehabilitację

22.08.22, 10:27
Zgodnie z art. 444 § 2 kc „jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty”. Pod pojęciem „zwiększone potrzeby” kryją się różne aspekty: konieczność regularnego przyjmowania leków, korzystanie z pomocy profesjonalnych opiekunów, częste konsultacje lekarskie, ale również rehabilitacja.
Jest ona bowiem bardzo istotnym krokiem w drodze do odzyskania pełnej sprawności przez poszkodowanych, a także przywrócenia im zdolności do pracy oraz czynnego udziału w życiu społecznym. Stanowi integralną część procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, które współdecydują o jego ostatecznej efektywności. By odzyskać pełną sprawność ruchową, konieczne jest jak najszybsze podjęcie leczenia w możliwie najnowocześniejszy sposób. Jednym z nich jest rehabilitacja robotyczna, wykorzystująca egzoszkielet, dzięki któremu proces terapii jest jak najbardziej skuteczny i przynosi jak najwięcej korzyści w krótkim czasie.
Kancelaria VOX VERITAS® specjalizuje się w prowadzeniu spraw swoich klientów w ten sposób, by udało im się otrzymać wysokie renty rehabilitacyjne na rehabilitację robotyczną. Powołujemy konsylium lekarskie, które w odpowiedni sposób opiniuje urazy naszych poszkodowanych oraz sugeruje im sposób leczenia, a następnie przedstawiamy Ubezpieczycielom plan rehabilitacji na najbliższe miesiące czy lata. Należy pamiętać, aby natychmiast po wypadku szukać profesjonalnej pomocy, ponieważ niepodjęcie odpowiednich działań na czas, może później skutkować przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi i finansowymi.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka