Dodaj do ulubionych

Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezydentem

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 05:01
no to super moje gratulacje dla pana Górskiego mam nadzieję że w czasie tej nowej kadencji w końcu wezmie sie za ul.Lwowską kiedys marzenie wszystkich żeby tu mieszkać a teraz bloki Lwowskie to smród brud i kryminaliści strach sie bać
Obserwuj wątek
  • Gość: niebadzcienaiwni Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.171.196.157.static.crowley.pl 06.12.10, 06:44
   a do tej pory się zajął Lwowską? a innymi ulicami i setką innych ważniejszych spraw? Sosnowiec we wszelkich rankingach jest na dnie.. Ale konkurujemy z Bytomiem i Psią Wólką.. Wow panie Kaziu... Znów nam pan pokaże (niedo)rozwój Sosnowca ?
  • Gość: boria Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.10, 07:32
   jaki prezydęt taki Sosnowiec
  • Gość: TT Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.159.46.2.static.crowley.pl 06.12.10, 07:34
   Różnica była niewielka. Zapewne zdecydowało poparcie klechów, wdzięcznych za "barkę". Sosnowiec czekają zapewne kolejne 4 lata stagnacji i staczania się do grona miast Polski B.
   • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 08:45
    tiaaa, ty wiesz na pewno, że Pięta by sie nie podlizywał.
  • jagus161 Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd 06.12.10, 07:42
   Frekwencja sprzyjała Górskiemu. SLD ma bardzo zmobilizowany elektorat wieku emerytalnego. Zawiedli mieszkańcy w wieku produkcyjnym. To mamy to, co nam wybrali emeryci i renciści. Oni przecież nie lubią zmian a tęsknią za dawnymi gierkowskimi czasami. Pan Górski im to uosabia.
  • flashsc Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd 06.12.10, 07:59
   Czy ktoś bronił Pięty że ten list otwarty się nie pojawił?

   Sosnowiec, dn. 30 listopada 2010r.


   List otwarty
   do Jarosława Pięty
   kandydata na urząd
   Prezydenta Sosnowca.


   Szanowny Panie!

   Z niewiadomych przyczyn od kilku dni zajmuje się Pan moją skromną osobą. Nie wiem czym zasłużyłem na takie wyróżnienie. Nie znamy się. Nie zamieniliśmy ze sobą nawet słowa. Nie spotkaliśmy się ani prywatnie ani służbowo (to ostatnie nie świadczy o Panu najlepiej skoro przez ostatnie 2,5 roku nie widział Pan powodu by odwiedzić Szpital, czy spotkać się z osobami, które nim zarządzają). Nic w tym dziwnego, że Pana wiedza o Szpitalu jest nikła, a wypowiedzi na ten temat są kompromitujące. Na zwołanej konferencji prasowej sugerował Pan, iż zobowiązania wymagalne Szpitala Miejskiego wobec firm farmaceutycznych sięgają 10 mln. zł. Faktycznie są one 5 ? krotnie mniejsze, co mógł Pan bez trudu sprawdzić, ponieważ informacje z tego zakresu są jawne i ogólnodostępne. Nie wiem czemu Pan tego nie zrobił. Swoją drogą, to zastanawiające skąd bierze się Pana troska o los firm farmaceutycznych.

   Szpitalem Miejskim zainteresował się Pan w sposób zauważalny dla opinii publicznej dopiero wówczas, kiedy niespodziewanie znalazł się Pan w drugiej turze wyborów. Pana zainteresowanie pozostaje jednak powierzchowne ? nie dotyczy najważniejszych zagadnień. Nie zauważył Pan , że szpital intensywnie się restrukturyzuje, nie dostrzega Pan również ogromnego wysiłku setek pracowników. Swoimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami na temat możliwości zamknięcia szpitala obraża Pan tych ludzi i sieje strach. Procedura zamknięcia szpitala jest określona ustawowo i trwa wiele miesięcy. Wie o tym każdy urzędnik, każdy pracownik szpitala oraz każdy zainteresowany tym tematem.

   W związku z poziomem wiedzy jaki Pan reprezentuje w tym temacie, proponuje Panu jej uzupełnienie ? na początku w oparciu o ogólnodostępne publikacje (np. Gazeta Prawna z dnia 25 listopada 2010 r. ,,Szpitale nie leczą, bo NFZ nie płaci?). Jednocześnie w imieniu pracowników i pacjentów Szpitala, pytam jakie działania podjął Pan w ostatnich latach by przeciwdziałać uszczuplaniu przez zarządzany centralnie NFZ środków na leczenie mieszkańców Sosnowca.

   Na konferencji prasowej stwierdził Pan, że będę zwolniony za rzekomo wyznawane poglądy. Stoi to w jaskrawej sprzeczności z uśmiechniętym wizerunkiem premiera, który w kampanii samorządowej nawoływał: ,,nie róbmy polityki?. Albo nie zrozumiał Pan tego przesłania albo świadomie je Pan lekceważy.
   Deprecjonowanie, obrzydzanie, przedstawianie w nieprawdziwym świetle dokonań innych ludzi cechuje w określonej populacji osobników, którzy sami nie potrafią zrobić nic dobrego dla innych. Nic więc dziwnego, że nie znam Pańskich osiągnięć jako osoby publicznej. Nie potrafię wymienić ani jednej dobrej rzeczy, którą zrobił Pan dla mieszkańców Sosnowca. Z całą pewnością zaś, nie zrobił Pan nic dobrego dla Szpitala Miejskiego.

   Grozi mi Pan, że będę zwolniony za wyznawane poglądy polityczne. Nie ukrywam moich poglądów ani się ich nie wstydzę (nie zmieniam ich również w zależności od tego jak układa się pierwsza bądź druga tura wyborów). Szanuję Pańskie poglądy, ubolewam, że bez wzajemności.. Przypuszczam, że Pańskich poglądów nie zna większość mieszkańców Sosnowca. Przekaz docierający z ulotek wyborczych i plakatów sugeruje, iż Pańskim celem jest przede wszystkim zdobycie władzy i zmiana zastanej rzeczywistości. To niewiele.

   Kiedy formował Pan swoje myśli na temat Szpitala ? na wspomnianej konferencji prasowej posługiwał się Pan dziwną formułą powtarzaną w słowach: ,, Czy prawdą jest ???. Psycholog mógłby stwierdzić, że wynika to z tchórzostwa. Ja zakładam raczej, iż miał Pan świadomość, że dane, które Pan upublicznił to bzdury , a zastosowanie formuły pytającej zwalniało Pana z odpowiedzialności sądowej za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Mieszkańcy Sosnowca mają jednak prawo wiedzieć czy zamierza Pan przekształcić szpital w spółkę, tak by można było pobierać opłaty od pacjentów? Czy zamierza Pan sprywatyzować szpital? Czy może zamierza Pan zamknąć szpital, gdyby pieniądze przyznane przez NFZ nie wystarczały na udzielenie pomocy wszystkim potrzebującym?

   Ufam, że zdąży Pan odpowiedzieć na te pytania mieszkańcom Sosnowca, zanim poprosi Pan o ich głos.

   Dyrektor
   Szpitala Miejskiego
   w Sosnowcu
   Zbigniew Swoboda

   • Gość: TT Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.159.46.2.static.crowley.pl 06.12.10, 08:03
    Prywatna służba zdrowia to lepsza służba zdrowia. Obecny stan rzeczy odpowiada osobom, które są już w tak beznadziejnej sytuacji zdrowotnej i materialnej, że nie zwracają nawet uwagi na to jak są traktowani i leczeni.
    • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 09:05
     też jestem za prywatną służba zdrowia, ale obecna służba zdrowia odpowiada przede wszystkim ludziom zatrudnionym w niej bo sposobność do przekrętów w niej niezliczone okazje (nie wszystkim oczywiście, ale znakomitej większości).
     Osobom będącym w beznadziejnej sytuacji zdrowotnej i materialnej wcale nie odpowiada ten stan rzeczy, chcieliby być leczeni przez państwo naprawdę, a nie "byle by tak było w ustawie, bo ładnie to brzmi, a pacjent niech sie leczy sam lub zdycha".
     Wielu z nich godziłoby sie na prywatna służbę zdrowia, pod warunkiem że państwo zgodnie z zapewnieniami o darmowym leczeniu, będzie płaciło za ich leczenie. I jeśli państwo dba o swój naród i chce go leczyc to tak powinno być. Idziesz do prywatnego szpitala, państwo płaci za pobyt i leczenie, pracownicy NFZ zamiast brac kase za nic, sprawdzają czy szpital nie naciąga.
     Tylko widzisz by tak było normalnie to państwo musi mieć pieniądze na leczenie i nie jak NFZ udawać ze płaci.
     Tu pies pogrzebany, tego panstwo nie obieca, nie zobowiąże sie (nawet jeśli dzięki prywatyzacji 70% rozkradanych dziś pieniedzy wróci do kasy), czemu? odpowiedz sobie sam
  • rogmet Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd 06.12.10, 08:14
   pokiemony i dałny wygrali patałachy z z mzbm mogą cieszyc sie ze stołeczków itd ... pie,,ć to miasto i ten ciemnogród
   • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 08:43
    ojejku strasznie mi przykro, że narobiłeś sobie ochotę na stołeczek, a tu pstryczek. sądząc po wypowiedzi masz duży problem, może czas pomyśleć o zdrowiu?
  • Gość: czarny Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.cable.smsnet.pl 06.12.10, 08:18
   N o to teraz pomnik obrońcy pedofili w sutannach będziemy mieć w kazdej dzielnicy
  • Gość: zniesmaczony33 Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezydentem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 08:25
   Wstyd i hańba, ludzie nie widzicie tego dziadostwa w Sosnowcu? Takiego typa wybierać już 3 kadencję? Miasto zdycha a wy dalej na Górskiego glosujecie, beton totalny.
   • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 08:37
    trza było iść na wybory i głosować zwolennicy PO są, jak ich członkowie: niewiele robić, dużo chrzanić i oskarżać innych o niepowodzenia spowodowane ich lenistwem.
  • Gość: janek Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.cable.smsnet.pl 06.12.10, 08:31
   nie wiem dlaczego facet powyżej podpisujący się Dyrektor
   Szpitala Miejskiego
   w Sosnowcu
   Zbigniew Swoboda
   ma czelność zabierać głos w sprawie jego krytyki bo SZPITAL MIEJSKI PRZY ZEGADŁOWICZA TO JEDNA WIELKA KUPA SYFU byłem tam 2 tygodnie temu przy okazji odwiedzin chorej mamy. chłopie jakbyś miał choć odrobinę HONORU to padałbyś sie do dymisji .Jak na placu budowy można leczyć chorych ???
   • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 08:38
    to co, ma ich wyrzucić czy wziąć do domu?
  • wojek1959 Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd 06.12.10, 08:32
   18% to widac jaki motłoch tu żyje
  • flashsc Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd 06.12.10, 08:39
   Jak widać niektórzy nie potrafią się pogodzić z przegraną i prezentują przy tym poziom swojego prostactwa.
  • Gość: Marta Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.cable.smsnet.pl 06.12.10, 08:41
   Masz rację wojek ,18% motłochu ,to prawie co piąty wyborca
  • Gość: tamm Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.pzu.pl 06.12.10, 08:44
   negatywna kampania, jaką uprawiał pan Pięta musiała się tak zakończyc...
   i bardzo dobrze!
  • Gość: hugon Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.zamek.net.pl 06.12.10, 08:44
   na to SLD niepodzielnie rządzi w całym Zagłębiu Dąbrowskim
  • Gość: janek Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.cable.smsnet.pl 06.12.10, 08:45
   "prostactwo" facet to ty pokazujesz "lecząc" pacjentów na budowie
  • Gość: czarny Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.cable.smsnet.pl 06.12.10, 08:47
   i z czego się cieszysz ,ze pomniki jp2 będą teraz w kazdym mieście ??? dróg nie ma kto remontować ,szpitale nadająsie jedynie do wyburzenia a Ty sie cieszysz ?
   • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 11:53
    jak to w każdym mieście????!!! szok!
    Górski to obiecał innym miastom???? mówił kto bedzie za to płacił? a to szuja. Zamiast zakazać budowy w innych miastach, zamiast załatwić Sosnowcowi wyłączność na pomniki JP i inne podobne!!!
  • Gość: SSS Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.cable.smsnet.pl 06.12.10, 09:03
   TO ZŁA WIADOMOŚĆ DLA SOSNOWCA I JEGO MIESZKAŃCÓW
  • Gość: Malina Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.10, 09:17
   Wojek mieścisz się w tych 18% znasz powiedzenie byle kto i co nie jest mnie w stanie zdenerwowac buźka
  • rogmet Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd 06.12.10, 09:20
   ha ha ja i stołek ? popaprańcu tu chodziło całyczas o miasto zeby wyrwac je z tego marazmu bo teraz ma 20 cia lat do tył od centrum Polski A MOŻE I WIECEJ A TO ESZYSTKO PRZEZ RZĄDY TEJ SAMEJ EKIPY SKORO TEGO MIASTA NIESTAĆ NANIC TO JA SIĘ MUSZĘ Z TYM POGODZIĆ I ZOSTANIE MI KRYTYKA
   • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 09:41
    idz kolego lecz depreche gdzie indziej, a nie obrazaj ludzi.
    Powiedz szczerze, że sen o ciepłej posadce spowodował u ciebie taką przedwyborczą i powyborczą agresję i chamstwo.
    Czym je tłumaczyć? miłością do miasta i jego mieszkańców? tych tych dałnów, pokemonów, katoli i popaprańców, komuchów, czerwonej chołoty?
    • Gość: TT Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.159.46.2.static.crowley.pl 06.12.10, 14:00
     Tak trochę off topic, ale o co chodzi z tymi pokemonami? Chodzi o nastolatki piszące PoKeMoNeM? Nie znam za bardzo knajackiego żargonu i trochę się gubię w tych epitetach.
  • Gość: Do wojek1959 Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.10, 09:27
   A po co się hanysie tutaj komprominujesz co? To że Górski wygrał to tylko zasługa emerytów i rencistów (jak napisała Jagus161) bo oni zawsze pójdą nawet jak będzie -20 st. C na dworze oraz młodych bo nie potrafią się zmobilizować żeby coś zmienić w swoim mieście i pójść postawić 1 krzyżyk. No i jest jeszcze 3 grupa tzw "uzależnionych" od Górskiego (kolesie na stołkach i znajome firmy mające zlecenia po znajomości!) oni zawsze pójdą bo wiedzą że nowe władze na pewno pozbędą sie nierobów i niekompetentnych ludzi na najważniejszych stanowiskach (PUP, MZBM, MZUiM itp itd).Tragedia bo widać, że to miasto rzeczywiście się stacza i następne 4 lata pewnie nic się nie zmieni a Górski znowu będzie wszystkich mamił obietnicami bez pokrycia (jest w tym mistrzem). To smutny dzień dla normalnych młodych ludzi którzy chcieliby żyć w nowoczesnym, prężnie rozwijającym się mieście a nie w republice kolesiów .... dlatego pewnie kolejni będą wyjeżdżać a zostaną ci którzy po znajomości będą mieli pozałatwiane. Szkoda Sosnowca...
   • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 09:53
    "....że nowe władze pozbędą się nierobów" ha ha ha, a widziałeś kiedyś takie cuda?
    miałeś chyba na myśli wymianę nierobów.
  • Gość: leszek Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.cable.smsnet.pl 06.12.10, 09:37
   pytanie do flashsc : Człowieku czy ty czasami chodzisz po szpitalu którym kierujesz ? Czy nie czujesz tego smrodu unoszącego się po jego korytarzach ? Czy nie widzisz prawie 50 letniego brudu na posadzkach ?
  • wojek1959 Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd 06.12.10, 09:43
   do Gość: Do wojek1959 ; jak bym był hanysem to bym olewał to co tu sie dzieje hanysy z MYSŁOWIC potrafią mysleć o swojm miescie
  • flashsc Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd 06.12.10, 09:46
   Ja nie kieruję szpitalem bo nie nazywam się Swoboda.

   List otwarty cytowałem ponieważ nigdzie poza jednym serwisem się nie pojawił.
   • Gość: Bo Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: 172.16.6.* 06.12.10, 10:01
    ja ci powiem jedno
    dyrektorzy zwalają winę na NFZ, a NFZ zwala na dyrektorów i się kręci. Ważne, by było na kogo zwalić.
    Na palcach jednej ręki można policzyć przypadki, gdzie mają racje, przeważnie wina jest obopólna ale to nie do przyjęcia, zarówna dla jednej jak i drugiej strony.
    Dopóki raz się nie zrobi porządku i nie sprywatyzuje, to będą przekręty!

  • Gość: leszek Re: Sosnowiec: Kazimierz Górski trzeci raz prezyd IP: *.cable.smsnet.pl 06.12.10, 10:03
   to doradź temu Swobodzie aby wykonał spacer po tym "swoim" szpitalu(?) czy raczej lazarecie,i trochę popatrzył i powąchał ,gwarantuje Mu niezapomniane wrażenia
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka