Dodaj do ulubionych

Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją dwó...

• Gość: OKTAWIAN Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 21.01.12, 21:39
      artykuł jest o szkolach- szkoły nie powinny byc przepelnione, ze wzgldu na lepszy kontakt z uczniami, bo chuligaństwo coraz wieksze i trudno to ogarnąc. A po zdyscyplinowaniu, ktore pewnie trwa i trwa trzeba jeszcze rozpocząc proces dydaktyczny. Podoba mi sie propozycja całodobowej opieki nad dzieć,i i mlodzieza szkolną, bo nie tylko ja ,ale i inni moi przedmowcy i znajomi mieliby troche spokoju z nieokiełznanymi łebkami, bo my rodzice też juz mamy dość wybrykow naszych dzieci, chcemy odpoczac.A disiejsza młodziez to nie tasprzed 40 lat. oj męczy tych swoich jak mowia- starych,oj meczy.Lepiej doplacić nauczycielom, niech sie użerają z nimi, rodzice troche odpoczna. Bo tak naprawde tyle mamy spokoju gdy są w szkole, albo poza domem.
    • Gość: Paweł Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: 79.175.212.* 21.01.12, 22:35
      koniecznie całodobowe szkoły z noclegami. doplacic suto nauczycielom niech to wszystko ogarną. W domu cięzko wytrzymac z tymi rozwydrzeńcami, bardzo trudno. Zwracasz uwage odpyskowuja nam i nie dziwie sie, że to samo robia nauczycielom. Szkoly powinny byc male, elitarne, nie oszczedzać na oswiacie, bo ja sam nie wiem, co to bedzie z tą młodzieżą jak patrze na moje dzieci, dzieci znajomych, sasiadow, to co jest na ulicy- strach mowic. Statystyka. media mowia same za siebie. Kto to widzial, że rodzice pozwola malowac sie nastolatkom, wyzywajaco ubierac, chlopcy i dziewczeta pala przy rodzicach papierosy i rodzice wiedza o tym bo czuc i daja im pieniadze.Sam wiem po moich dzieciach i dzieciach w rodzinie, znajomych, ze skoro nas nie sluchaja to co ten nauczyciel ma zrobic. Za moich czasów gdy poskarzylem sie rodzicom, ze dostalem po lapach piornikiem, to jeszcze mi dolożyli. Dzisiaj rodzic nie moze dać klapsa od malęństwann nauczyciel nie moze dać po łbie i lapach jak to było za naszych czasow- bo jest tzw bezstresowe wychowanie i kółko sie zamyka. Wszyscy sie boimy a nasze dzieci nami od malego rządza. Dlatego opieka nad dziecmi i młodzieza powinna byc całodoboba. Ja za żadne pieniądzez ta chołota niwe byłbym w szkole- bo jak piszecie rzadzi "robta co chceta" i to od już od dawna . Nie zamykajcie szkól, tworzcie klasy 10 osobowe co najwyżej, żeby zapanowac nad tym barachlem, które bardziej chce mieć niz być. Wprowadzic jednolite skromne ubranie, tarcze szkone- bo teraz ta rewia mody w szkoledoprowadza, ze zamiast sie uczyc mysla o czyms innym
    • Gość: Gość Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.12, 00:09
      No nie mogę uwierzyć. Wy jesteście rodzicami? Barachło to wy drodzy rodzice! I was wywieź do jakiegoś obozu pracy! Z leczeniem psychiatrycznym. Co znaczy jakaś zasada róbta co chceta? Czy wam sie całkiem w głowach pomieszało. Trochę poświęcić dziecku czasu, iśc na lodowisko, porozmawiać o filmie, o ostatnio przeczytanej książce, zapytać czasami czy wszystko ok, co tam słychać u kolegi, czy koleżanki. A wy najlepiej przyjść z pracy rozsiąść sie na kanapie i przerzucać pilotem kanały w telewizorze. Ja też pracuję i to w innym mieście, ale kiedy wracam do domu to jest to czas tylko dla rodziny. Moje dzieci kiedy tylko wracam siadają ze mna w kuchni i opowiadają co tam było w szkole. Czasami w ogóle nie ma nic o lekcjach, tak po prostu co powiedziała koleżanka, jaką fajną bluzkę miała i takie tam wydawałoby się nieistotne rzeczy. Ale jak ważne dla młodego człowieka? Nauczcie się słuchać. Zobaczcie w nich samego siebie, te dziesiąt lat temu. Przypomnijcie sobie wasze oczekiwania od dorosłych. Też narzekaliście , też mówiliście starzy to, starzy tamto...I nie wystarczy wymagać, czy kazać, trzeba dać przykład. Więc ruszcie dupy z fotela i do roboty!!!
    • Gość: zbyszek Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 00:30
      My rodzice w większości nie mamy czasu dladzieci stad wiecej czasu spedzaja po szkole u kolegow, na dyskotekach, w pubachbo pracujemy, z pracy do pracy. Inni znow uwazaja, ze szkola jest najwazniejsza, tylko klasy powinny byc nawet 7 osobowe ze nauczyciel indywidualnie kazdego uspakajal, każdemu indywidualnie tłumaczyl zadania i tematy, indywidualnie wychowywal.Za dużą doplate nauczycielom , ktorzy pedagogicznie sa wyksztalcenipowierzylibyśmy s\dzieci i młodzież nie tylko na dzien ale i na noc. Nie laziliby po dyskotekach. prywatkach, byliby porzadnie przypilnowani i ochronieni. Rodzice nie sa nauczycielami, nie maja tych zdolnosci, dlatego tak zle sie wokół dzieje co widzimy wszyscy.Szkoły musza istniec nawet bardzo małe liczebnie bo tym lepiej dla rodziców zapracowanych, razej z dziecmi i młodzieżą czytaliby lektury, odrabiali prace domowe- byłoby tak nowoczesnie i postepowo. NIE ZAMYKAC MAŁYCH SZKOL TWORZYC WIECEJ MALYCH SZKOL, a nauczycieli mamy dobrych, bo każdy prawie ma po 2 3 i więcej fakultetow skończonych. Nigdy rodzic nie będzie tak dobry jak nauczyciel.
    • Gość: bieddny rodzic Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 00:57
      Czasy nastały trudne. Teraz rodzice praktycznie nie widza dzieci, bo ciągle pracuja. Tu legalnie, tam leca dorobic i znow gdziec leca.Tylko małoliczna szkola i maleńkie klasy sprostaja naszym rozbrykanym dzieciom. Dobro dziecka najwazniejsze nasza wlaszo! Nie zamykac małych szkół bo one w przyszłości moga zaowocowac, ze nasza młodziez bedzie dobrze wychowana, będziemiala fajna oopieke.A że nie radzimy sobie z wlasnymi dziecmi to wszyscy widzimy gdzie sie tylko obejrzymy. Liczymy wiec tylko na szkole i nauczycieli, ze kazdym z osobna będa pracowac. Bo gdy liczniejsze klasy tojuz tak indywidualnie sie nie da.Ciężki kawalek chleba naja nauczyciele w dzisiejszych czasach, bo sami sobie z 2 dzieci czy z jednym niev radzimy, a tu z cała zgraja trzeba pracować.Syn mi mówil, że gdy jednemu nauczyciel dłuzej tłumaczy bo czego ś nie wie, tomoże z tyłu oberwac od innego ucznia kredą czy czymś innym. Małe klasy i szkoły sa przyszłością dla uczniów i rodzicow,bo wszystkiego lepiej dopatrzą.
    • Gość: Gość Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.12, 11:12
      W dalszym ciągu nie zgodzę się, że tylko nauczyciele mogą dobrze wychować nasze dzieci. Wręcz przeciwnie. I tak jak wcześniej wspomniałam, widzę, że to ja matka przerabiam niejeden temat "liźnięty" w szkole. Muszę niejednokrotnie sama przypomnieć sobie pewne zasady. Wymagania duże, ale oby jak najmniejszym nakładem pracy. Nie twierdzę,że młodzież jest łatwa, ale naprawdę to na nas rodzicach leży obowiązek wychowania naszego dziecka. Nauczycielom coraz mniej zależy, skupieni są na podwyżkach i obwinianiu rodziców o wszystko. Ja pamiętam swoich nauczycieli, byli bardzo wymagający. Też wyzywali nas od nieuków, gamoniów, ale nie debili czy niedorozwiniętych umysłowo. O rodzicach mówi się do uczniów bardzo źle, więc jaki oni mają mieć szacunek. Chyba nie trzeba skończyć studiów, żeby wiedzieć, że jeżeli my dorośli, komentujemy zachowanie drugiego człowieka w obecności dzieci, to one będą powtarzać te poglądy, bo tak przecież mama, tata czy pani nauczycielka mówiła. Nigdy nie komentuję przy dzieciach pracy nauczycieli, zawsze tłumaczę zachowanie ich, może gorszym dniem, albo kłopotami osobistymi. To my rodzice musimy być czujni, to na nas leży obowiązek wychowania naszych dzieci, bo przecież to my chcemy za parę lat z podniesioną głową dumnie mówić o osiągnięciach naszych dzieci i to niekoniecznie tych zawodowych. Najważniejsze jest to jakimi ludźmi będą w przyszłości i jaki to oni kiedyś będą dawać przykład jako rodzice. Zatrzymajmy się na troszkę i zastanówmy się póki nie jest za późno.
    • Gość: gość Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 11:19
      Zwróćcie uwagę na wpis p. Cholewy- ,,1. Oszczędności na likwidacji 4 szkół mają przynieść docelowo 2,5 mln zł (dane UM).
      2,5 mln zł czyli 0,7 % wydatków budżetowych na oświatę."
      To nawet nie jest jeden procent!!!!!
      Jak twierdzą Dyrektorzy szkól, są w stanie zaoszczędzić nawet więcej. Z tego co wiem to szkoły utrzymują się również ze środków pozyskanych przez siebie- także nie tylko miasto finansuje szkoły...
      Ciekawym jest również drodzy Mieszkańcy dlaczego pan prezydent ma 4 zastępców i jaką część budżetu pochłaniają ich pensje. W żadnym mieście nie ma tylu zastępców!!! Pan prezydent powinien szukać oszczędności wokół siebie!

• Gość: gość Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 14:31
      Szkoły maja byc małoliczne, bo nie trzeba wej ść do szkoły, żeby zobzczyc zachowania dzisiejszej młodziezy i dzieci Dawniej kiedy chodzilem do szkoły to zawsze 5 uczniów było chuliganow, a dzis odwrotnie 5 wspaniałych, subordynowanych a reszta patrzy jak dokuczyć kujonom i nauczycielom. przeszkadzaja w lekcji- tak mowi moja corka- dobra uczennica.Do takich trafia tylko slownictwo z ich rodzinnego domu. Gdy nauczyciel mowi prosze o spokój, to oni gwizdzą na wszystkopluja po klasie, biegaja rzucaja tym i owym. Ale jak nauczyciel przemowi odpowiednim do jego poziomu jezykiem to wtedy spokój w klasie na jakis czas .Sam bylem swiadkiem, jak wulgarnie odnosza się do nauczycieli. Za moich czaso to oddech wstrzymywalem gdy nauczyciel przwechodził bo za drobnostke były lapy opuchniete, stanie w kącie itp. Ale nie było takiego zezwierzecenia wśrod młodych ludzi i spoleczeństwa jak dzisiaj, mniej chamstwa było, bardzo balismy się nauczycieli ,czulismy respekt, bo rodzice jeszcze by nam mocno dołozyli, gdybysmysię poskarżyli. Patrzę na kolegow z klasy corki i mysle jacy to beda męzowie, ojcowie, bo ja zadnego nie widzialbym w roli zięcia- brak kultury, nałogi, chamstwo najwyższej klasy. Zreszta to co widzimy na ulicy i...udajemy,że nie widzimy, nie reagujemy, ..bo po co to nie nasza sprawa- prawda?Dlatego powinno sie jeszcze dobudowac szkół i bardziej indywidualnie podchodzic do uczniow. paroosobowe klasy sa dla naszej młodziezy najlepsze. Zeby to wszystko wychowac, otoczyc opieka i jeszcze nauczyć. Naebrania rodzicielskie przychodzi pare osobroszczeniowo nastawionych, tlumaczacych ze musza długo pracowac , żeby zapewnić komputery, modne ciuchy, nałogi, samochody itp.Reszta ich nie obchodzi szkola niech się przejmuje. Dziewczeta w gimnazjum i w szkole sredniej wyglądaja starzej od nauczycieli takie wyfarbowane, wypacykowane( my naszej corce nie pozwalamy na takie tapety na twarzy i wyzywajacy ubior) a na zwrocona uwage wychowawcy w tej sprawie- matka powiedziala, żeby sie od jej corki odp.A panience w glowie wyglad, chłopaki i uciechy zycia codziennego a nie nauka. Jeszcze długo w szkole nic sienie zmieni, bo nie ma mundurków, tarcz- to byla bardziej zdyscyplinowana szkola, myslano o nauce a nie o duperelach. Rodzice w większości- 90 procent nie ma nic przeciw temu zdziczeniui koło sie zamyka.Najchętniej oddaliby dzieci na wszystkie dni w roku do szkoły, aby w domu mieć swięty spokój.
    • Gość: dawna nauczycielka Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 14:49
      Prosze nie likwidowac szkół!!!! Ratować je jak tylko można. Dobrze, że jestem już na emeryturze. W warunkach przepełnionych klas, przy dzisiejszym ogólnie bardzo niemiłym zachowaniu większości!!!!!!!!! WIĘKSZośći UCZNIÓW trudno sprawnie przeprowadzic lekcje. Duzo czasu pochlania przywoływanie do porzadku, prośba o słuchanie, otworzenie zeszytow, zapisanie coś niecoś!!!!Ja ukonczylam renomowane liceum sosnowieckie(och bardzo dawno), ale nauczyciele dość dużo zadawali pracy domowej tzw. wlasnej.Zreszta w porzadnych liceach mlodziez musi dużo sama wyszukiwac materiałow, buszowć po bibliotekach- tak było, jest i będzie!nW oparciu o wiedze wyszukana w dyskusji z nauczycielami dochodziliśmy do wspaniałych przemysleń, tworczych wnioskow itp.Miło to wszystko wspominam, chociaz dużo się napracowalam- ale co mialam innego do roboty?Dzisiaj uczniowie ociągaja się na lekcjach( cały czas trzeba ich dyscyplinować) a gdy nauczyciele zadaja cos do wlasnego opracowania, to znow narzekaja.A więc ani w szkole ani w domu nie garna się na ogół do nauki.Jest więc ..jak jest....Miło wspominam moich uczniow, absolwentow sprzed 50, czy 40 lat! Pozostały milewspomnienia...nostalgia i czasami mile spotkania..przypadkowe w róznych okolicznościach.Moi byli uczniowie to plejada wyksztalconych, juz dojrzałych ludzi! Pozdrawiam - dawna nauczycielka
    • Gość: rodzic Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 20:24
      A kiedy w Sosnowcu powstana innowacyjne całodobowe szkoły, przedszkola, żłobki- cos słyszeliśmy o takich. Rodzice sa bardzo teraz zmęczeni a młodzi ludzie rządni uciech. Trzeba by ich trzymać na powrozach a nie daja się boczasy się zmieniły. Teraz młodziez rzadzi ...starymi ..nie jak to było dawniej .Im więcej takich placowek oswiatowych dłużej otwartych tym lepiej
    • dorotastawiarska Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d 22.01.12, 20:56
      Zwracam się do Pana Winiarskiego.
      Ja, przewodnicząca rady rodziców z gimnazjum nr. 15 wzywam pana Winiarskiego do tablicy.
      A więc kiedy zabierałam głos na sesji to Pan nie odpowiedział na moje pytania.
      Jest już pora na to abym sprawdziła Pana wiedzę, więc pytam jeszcze raz
      Jak Pan sobie wyobraża przebieg remontu w szkole "skrzydło Elektronika" i ile to zajmie czasu.?
      Co z normami Unijnymi oraz odbiorem sanepidu, co z BHP.?
      Jaka będzie kadra nauczycielska.?
      Co z dziećmi dożywianymi przez MOPS.?
      Wszyscy apelują żeby liczba dzieci w klasach nie była większa niż 25 osób.
      Myślę że po " przeprowadzce" zwiększy się liczba uczniów w klasach więc na pewno będzie to na niekorzyść naszych dzieci.
      Co z wkładem finansowym rodziców oraz miasta, w ostatnich trzech latach jest to kwota około 350 złotych.
      W naszej szkole zostały naszymi rękami wymalowane sale i korytarze, zamontowaliśmy monitoring oraz temu i tej szkole nadaliśmy imię w ubiegłym roku.
      Wymieniliśmy okna na nowe, został przeprowadzony remont sali gimnastycznej.
      Dostosowaliśmy balustrady do norm Unijnych.
      Zainwestowaliśmy w termomodernizacje kotłowni.
      Naszym marzeniem jest aby szkoła się rozwijała i zdobywała lepszą opinię.
      Dołożyliśmy wszelkich starań aby rozwijały się wszelkie kółka zainteresowań.
      Staramy się o wybudowanie orlika, które miałoby powstać przylegające do naszego gimnazjum.
      Dzięki temu znacznie podniósł by się prestiż naszej szkoły.
      Gimnazjum liczy 233 uczniów i jest utworzone 10 oddziałów.
      Jakie oszczędności wiążą się z tym że to wszystko stracimy.?
      Co ze stresem i strachem naszych dzieci w nowym środowisku.?
      Czy nie lepiej jest zmienić rejonizacje szkół, w ścisłym centrum Sosnowca.?
      Gdzie np. Piłsudskiego należy do 15 a Warszawska do 16...
      Zwracam się do Pana o ponowne przeanalizowanie tej kwestii " Oszczędnej inwestycji"
      Dlaczego jako przewodnicząca nie mam zezwolenia na wejście na teren szkoły " Elektronika" i zobaczenia w jakim stanie jest szkoła, gdzie moje dzieci będą się uczyć..
      Nie jestem z wykształcenia budowlańcem ale opieram się na opiniach specjalistów i ludzi wykształconych w tym kierunku którzy widzieli ten budynek od środka i twierdzą że jest w strasznym stanie.
      Czekam na opinie internautów.
    • Gość: Gość Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.12, 21:12
      Tu nie liczy się co czują uczniowie, ile to ich kosztuje. Nie ważne jakie warunki będą w Elektroniku. Ważne jest to,że budynek gimnazjum jest atrakcyjną nieruchomością na której można zarobić. Tak też jest z SP nr 25 w Klimontowie. Szkoła znajduje się w centrum dzielnicy, a przenoszą ją na peryferie. Wszyscy radni wiedzą lepiej co jest lepsze dla naszych dzieci. Ale to my wyborcy będziemy już mądrzejsi przy następnych wyborach.
    • Gość: Zdzisiu Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 21:16
      Przedmmowczyni ma rację, ale klasy zdaniem rodzicow powinny być nie 25 osobowe, ale male moze 10 osob,.Nam rodzicom trudno zapanowac nad rozwydrzeńcami w liczbie 1 lub 2 a co ten biedny nauczyciel zrobi, kiedy trzeba najpierw uspokoic klase i dopiero nauczać.Ja bym doplacil nauczycielom i nie tylko ja żeby- jak to inni juz pisali byla opieka całodobowa, bo jesteśmy naszymi pociechami zmęczeni.Media, internet doprowadziły. że wsród młodych robi sie- hulaj dusza piekla nie ma. I kto temu może zaradzić?Tylko i wyłącznie nauczyciel i nikt tak dobrze nie potrafi jak on wlaśnie
    • Gość: gość Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 21:19
      Proszę Państwa mam znowu wrażenie, że dyskusja zbacza na problemy wychowawcze. Odnoszę wrażenie, że najchętniej powierzylibyście swoje pociechy nauczycielom 24 na dobę. Może to i dobrze dając nam wolną rękę w kwestiach wychowawczych. Proszę pamiętać, że nauczyciel też człowiek i swoją wytrzymałość ma a w zetknięciu z prawem wytrzymałość może mieć ale jest trzymany przez prawo
    • Gość: zdzisiu Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 21:33
      ważne,że całodobowa opieka nad uczniami to plus dla zapracowanych rodzicowi dla uczniów, bo zamiast sie szfendac po mieście, dyskotekach, pubach, odrabiali by prace domowe z nauczycielami, chyba by ich bardziej słuchali niz nas. Jakie to czasy nastały, że dzieciaka nie mozna w domu upilnowac a kupuje mu sie wszystko co chce. Ja tego wszystkiego w domu nie miałem, syn ma wszystko, ale domu sie nie trzyma, kajs tam lazi i łazi. Taki juz z niego lazik.
    • Gość: gość Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 22:09
      kos.org.pl/dokumentacja/liczniki-zadluzenia/
      Proszę wejść na tę stronę. Największe zadłużenie w Zagłębiu Dąbrowskim. Dlaczego? Zwykły zjadacz chleba nie wie. Ktoś tam komuś powiedział ,że na Klimontowie ma powstać hotel dla rodziców dzieci, które przebywają w klimontowskim szpitalu.
      Dlaczego Będzin nie likwiduje szkół, dlaczego Dąbrowa Górnica nie likwiduje szkół?
      dziwne , bo w Będzinie funkcjonują szkoły, gdzie dzieci w klasie jest 15!!! Temu miastu się opłaca!!!!! SYLWESTER!!! Każde miasto miało pieniądze na zorganizowanie imprezy dla osób, , których nie stać na Alpy i kolację w restauracji! Gdzie są pieniądze? Na szkolnictwo, kulturę, dzieci.....
      MY MIESZKAŃCY MAMY PRAWO ZNAĆ BUDŻET, ALE NIE TYLKO NA SESJACH RADY MIASTA- BO TO JEDEN CYRK I KŁAMSTWO- powinniśmy mieć wgląd w budżet miasta na stronach internetowych. Chcemy wiedzieć na a co są wydatkowane pieniądze- szczegółowo!!! Dlaczego mamy długi? Odpowiedź prezydencie- 17. 01. 2012- nie było Cię ? DLACZEGO? WYTŁUMACZ MIESZKAŃCOM!!! CZEKAMY!!! Wiemy, że nie zadajesz się z plebsem. TEN PLEBS CIĘ WYBRAŁ- OKAZ NAM SZACUNEK!!!
    • Gość: GOŚĆ Re: Nie było niespodzianki. Radni za likwidacją d IP: *.cable.smsnet.pl 22.01.12, 22:51
      Buhahahaha- Brawo dla Pana Zdzisia!!!! bardzo bym chciała być opiekunką Pańskiego syna. Wychowany byłby jak ta lala. Śmieci nie wyniesie - ok, pokoju nie posprząta- ok, nie uczy się- ok. Wychodzi bez pozwolenia- ok. Kolacji nie dostanie!- ok Internetu nie ma- ok. Kabel od mediów zniknął:) Albo rodzice przestali mieć pieniążki:( jakie to przykre- oj, oj- RODZICE W OBJĘCIACH SIEDZĄ NIEWZRUSZENI AŻ GÓWNIARZ SIĘ ZAPIENI- a następnie RODZICE ZACZNĄ ROZMAWIAĆ ZE SWOIM DZIECKIEM i pokażą mu, że go kochają- pójdą w miarę możliwości do kina albo spacer.. porozmawiają,przytulą- bądź poklepią po pleckach :)
      Da się! Mam chłopca - 13 lat- jest straszny. SOLIDARYZUJĘ SIĘ Z RODZICAMI STRASZNYCH DZIECI - ALE TAK NAPRAWDĘ TO NAUCZYCIEL NAWET NAJLEPSZY JEST DLA NICH OBCY- NIE TRZEBA DZIECI WYCHOWYWAĆ WEDŁUG KISIĄŻKI I REGULAMINU- WYSTARCZY JE KOCHAĆ I POŚWIĘCAĆ IM UWAGĘ A SAME SIĘ WYCHOWAJĄ:) DAMY RADĘ
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka