Dodaj do ulubionych

Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich nie ...

IP: *.162.60.17.interplus.com.pl 05.12.12, 19:12
Spółdzielczość mieszkaniowa w obecnej formule=relikt PRL.

Podobna sytuacja w Zagórzu.
Obserwuj wątek
  • Gość: przerażony Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.12, 20:44
   Bardzo proszę o skierowanie zapytania do Dyrektora MZZL ZB w Sosnowcu ,czy p.Genowefa Drzymont( pracownica MZZL ZB) może być zatrudniona ,jako członek rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Sielec.
   Czy p.Genowefę Drzymont nie dotyczy zakaz zatrudnienia ?

   SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA SIELEC (KRS: 0000124528)
   REGON: o03558079
   NIP: 6440012097
   KRS: 0000124528

   DRZYMONT GENOWEFA
   Członek Rady Nadzorczej

   Kierownik ADM 9 MZZL ZB w Sosnowcu

   MIĘDZYZAKŁADOWY NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW MIEJSKIEGO ZAKŁADU ZASOBÓW LOKALOWYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY I MZBM TBS SP. Z O.O.
   • divide49za Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni 09.01.13, 15:38
    Jorg, 10/10! Podpisuje sie pod komentarzem. Pewno żaden z lokatorów nawet ust by w krytyce nie otworzył, gdyby dostał do rąk takie opracowanie, jakie dostali w SM w Siemianowicach www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.smswietochlowice.pl%2Findex.php%2Fgetfile%2C73%2CProgram%2520termomodernizacji%2520i%2520usuwania%2520azbestu%2520z%2520budynk%25C3%25B3w%2520mieszkalnych.pdf&ei=t27tUMAW5KjgBNrNgUg&usg=AFQjCNFsHyqvlfcRYfJWVXNCabmbqF0Q3A&bvm=bv.1357316858,d.bGE. A w Sielcu wrzucili gotowy papier z podwyżką do skrzynek pocztowych i ani słowa o terminach i miejscu robót, kosztach i okresie czasu do spłacenia tych bliżej nieokreślonych kosztów. Jeżeli cała spółdzielnia solidarnie ponosi koszty to i cała solidarnie powinna wiedzieć ZA CO! Arogancja. Może ktoś wie czy w ogóle był robiony audyt energetyczny? I przez kogo, jeżeli był. Bo jeżeli koszt 400 zł. za 1 metr [taki podali prezesi w maju na WZ] wynikałby z zaleceń niezależnego audytora- to się nie czepiam...bo się na tym nie znam, chociaż wszystko można podważyć. I dlaczego mamy spłacać większy fundusz przez 4 lata skoro możemy przez 8 lat ale niższą kwote co miesiąc! Tyle mieszkań zadłużonych a tu najłatwiej jeszcze dołożyć tym biednym ludziom!
  • Gość: Sielczanin Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni IP: *.dynamic.chello.pl 05.12.12, 22:47
   Szanowni lokatorzy.
   Krotko i na temat dotknę bzdur które tutaj rzuciły mi się w oczy po przeczytaniu artykułu.
   PO PIERWSZE: Wszystkie podwyżki dotyczące tematu termomodernizacji proponowane byly uchwalami na walnych zgormadzeniach na ktore to trzeba bylo chodzic, głosować a nie teraz marudzic i siac ferment na osiedlach jacy to prezesi niedobrzy bo za plecami cos ustalaja. W artukule napisane jest ze bunt poparlo ponad 500 mieszkancow (czy czlonkow?). Ja sie pytam w takim razie gdzie te ponad 500 osob bylo kiedy byly walne zgormadzenia gdzie po pierwsze mozna bylo przyjsc, po drugie wysłuchać stron a po trzecie zagłosować.
   PO DRUGIE: za darmo w tym kraju to chyba nikt niczego nam nie zrobi wiec chyba takie składki to mniejsze zlo niż np kredyty. Bo zrobić trzeba - takie wymogi Unii.
   PO TRZECIE: Jak Pani właścicielce Joannie nie podoba się mieszkanie w SM SIELEC to dlaczego kupuje w niej lokale mieszkalne ?
   PO CZWARTE: Życzyłbym co roku takich wyników finansowych (in plus) innym spółdzielnia jak ma SM SIELEC.
   PO PIĄTE: Drodzy niezadowoleni członkowie. Jest źle ... walczycie wg Was z wiatrakami ? Proszę załóżcie wspólnotę w swoich blokach, wykażcie się doskonałym zarządzaniem i gospodarnością będąc jednocześnie wtedy doskonałą konkurencją dla SM SIELEC wskazując innym właściwą drogę do tańszego i bardziej luksusowego pomieszkiwania.
   PO SZÓSTE: Złotówka od metra nie jest za usuwanie azbestu a za usunięcie i przede wszystkim termomodernizację (to znaczy ponowne ocieplenie, tynkowanie, pomalowanie-dla tych co nie wiedzą lub spali na walnym jak prezes tłumaczył po 10 razy).
   PO SIÓDME: walne na części podzielono ze względów ekonomicznych a przede wszystkim dla wygody naszych członków-nie trzeba tramwajami jeździć na koniec miasta.To że siedzieliśmy wtedy długo niestety wniknęło w dużej mierze z dezorganizacji jaką zasiali "przyjaciele" Spółdzielni skutecznie utrudniając przebieg walnego.
   PO ÓSME: Nadwyżka bilansowa podlega podziałowi na podstawie uchwały walnego zgromadzenia (przychodzisz i SAM decydujesz). Co najmniej 5% nadwyżki bilansowej przeznacza się na fundusz zasobowy i w przypadku SM SIELEC jest to dokładnie zawsze 5%. Zasady podziału nadwyżki bilansowej określa statut.

   I na koniec tak celem podsumowania:
   Warto umieć mysleć jako jednostka konfrontując fakty i dane jakie przedstawia co roku Spółdzielnia z agresywnym populizmem sianym od lat przez żelazną grupę "sympatyków" SM SIELEC.

   p.s.
   Dodam celem wyprzedzenia niektórych czytających - nie jestem pracownikiem SM SIELEC a jedynie członkiem mieszkającym od lat w jej zasobach. Lokatorem chodzącym na walne zgromadzenia, lokatorem którego interesuje co do powiedzenia ma każda ze stron i lokatorem korzystającym z praw jakie daje członkostwo czyli umiejącym demokratycznie dokonywać wyborów szanując przy tym owa demokrację.

   pozdrawiam
  • Gość: Gość Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.12, 22:48
   No i rośnie nam już społeczeństwo obywatelskie. Szkoda tylko, że ludzie podjęli wspólne działania na skutek krzywdy, którą im ktoś wyrządził. Jeszcze trochę takich Spółdzielni z ich zarządami i prezesami. Jeszcze trochę ich sobiepaństwa i buty i "siwy dym" pójdzie przez kraj. Nie można przecież cały czas pracować tylko na opłaty. No ale ryba psuje się od głowy, nie od ogona. Trochę to dziwne że w Sosnowcu jest tak sprzyjający klimat do różnego rodzaju niegodziwych posunięć. Bardzo dobrze robicie działając wspólnie. Dodatkowo polecam rozpatrzenie możliwości zwołania walnego i usunięcia całego Zarządu. Lub jeszcze inaczej powołajcie Stowarzyszenie Lokatorów Pokrzywdzonych przez Zarząd Spółdzielni Sielec. Listy, protesty nic nie dadzą. Wiem to z własnego doświadczenia. Lokatorzy Spółdzielni "Sokolnia" od 2009 roku protestowali, zgłaszali wnioski do prokuratury sosnowieckiej i zdało się to psu na budę. Niepokornych się sprzedało razem z mieszkaniami panu Sznajderowi. A teraz ma robotę Prokuratura Okręgowa Wydział d/s Przestępczości Gospodarczej i CBA. Szkoda tylko że poniewczasie. Ludzie walczcie i co najważniejsze, kontrolujcie wydatki, bo to są Wasze pieniądze.
  • Gość: gonzo Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni IP: *.162.60.17.interplus.com.pl 06.12.12, 08:22
   Do Sielczanina;
   -wymóg usunięcia azbestu do 2032 jest wymogiem prawa polskiego nie unijnego.Jest to jedynie termin instrukcyjny-bez żadnych sankcji.
   -Jest powiedzenie,że za darmo to można tylko w mordę dostać.Jednak jeśli chodzi o kwestie usunięcia azbestu i termomodernizacji,nie jest bto do końca prawdą.Są środki WFOŚiGW.kredyty preferencyjne,dotacje unijne na rewitalizacje.Jednak oczywiście najprościej wydusić wszystko z lokatorów,wszak napisać wniosek o dotację trzeba umieć.
   Na pocieszenie-0jest już w Sejmie projekt ustawy PO o demokratyzacji tej skamieliny postpeerelowskiej jaką jest spółdzielczość mieszkaniowa.Nomenklatura dostanie po nosie.Wykup mieszkania będzie możliwy dodatkowa w uproszczony sposób-bez aktu notarialnego.
  • Gość: Ryszard Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.12, 12:03
   Szanowni Panstwo.
   Tak prawde powiedziawszy to wszedzie mozna cos znalezc jesli ma sie w sobie zapal do szukania dziury w calym obszyty podtekstem przejecia wladzy w SM. Tak tak ... chodze na zebrania i powiem Wam ze najbardziej w naszej spoldzielni nie podobają mi sie jej czlonkowie ... a w zasadzie 2ch głownych członów ktorych chyba wieszkosc Was już zdązyła poznac dzięki ich arogancji, zawziętości, agresywnosci i totalnej opozycji do wszystkich i wszystkiego co nie z nimi.

   Pozdrawiam i milego dnia zycze
   Ryszard

   p.s. pozdrowienia też dla Panów B. i Dz.
  • Gość: AS Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.12, 12:41
   Gonzo ... a ty dalej swoje. nie przyjmujesz do wiadomości ze ktoś może mieć inne zdanie na sprawę niż ty i nie koniecznie jest to pracownik spółdzielni ? Swoim myśleniem i wypowiedziami przypominasz właśnie taką skamielinę postpeerelowska o której pisałeś wcześniej w temacie Spółdzielni mieszkaniowych.
   Kochane PO już drugie podjesice robi w temacie likwidacji SM chcąc na sile zrobić dobrze tym co są zadowoleni z zarządzania przez SM i nie mieliby czasu zarządzać samemu. A może chodzi o to ze pojawi się wtedy furtka do otwierania firm pod szyldem "Zarządzimy twoja wspólnotą" :) . Sądząc po zainteresowaniach i frekwencji na walnych to ludzie nie będą mieli czasu zarządzać sami swoimi wspólnotami a już na pewno nie zgodzą się (ci mądrzy) aby robili to za nich "pieniacze" o których pisze Ryszard.
  • Gość: lokator Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni IP: *.ip.netia.com.pl 07.12.12, 13:45
   do Sielczanin moze nie jesteś pracownikiem bezpoednim spółdzileni ale może z nią współpracujesz np. krzaki podcinasz i propo zebrań
   Jeśli chodzi o zebrania to:
   1) nie ma ogólnodostępnej informacji o takich zebraniach, na informacje o imprezach typu mikołajki andrzejkina na tablicy ogłoszeń w klatce zawsze można liczyć niestety jak jest oragnizowane zebranie to po cichu nic na tablicy nie wisi pani sprzątaczka chodzi i o osobiscie daje karteczke o zebraniu i jeszcze trzeba sie podpisać, broń boże dla sąsiada wziąść , niestety nie wszyscy cały dzień siedzą w domu kto ma szczęscie to dostanie taką katrteczke kto pracuje to już może być różnie Lokatorzy potem drogą pantoflową sie dowiadują Nie wspomne już ile muszą zrobić kopii takiej karteczki ilu jest mieszkańców To też są koszty ale my za to w końcu płacimy
   2) na ostatnim wspólnym zebraniu członków na uniwersytecie ślaskim chyba 2 albo 3 lata temu to była jakaś farsa porównywalna do filmu Rejs Pierw wzieli nas na przetrzymanie potem wybierali członków komisji którzy będą mogli zabrać głos Potem dowiedziałam się że w tej komosji byli prawie wszyscy pracownicy społdzielni typu pan który obcina krzewy itd Był jeden nie zwiazany z nimi członek to nie miał szans z niczym sie przebić A to głosownaie i podnoszenie rąk Większoć głosowała na TAK a dla komisji nie było to takie oczywiste mniejszośc w tym przypadku wygrała Szopka totalna I ta ochrona i pan Ślęzak wyrywajacy mikrofon osobie która powiedziała cos nie po jego mysli Brakowało tylko telewziji albo prasy I nic na takim zebraniu nie zostało załatwione po myśli większość.
   Tak więc ja się nie dziwie że ludzie nie chcą chodzić A teraz na tych zebraniach cząstkowych to dopiero wały można robić
   I ostatnie moja uwaga dlaczego nasza społdzielnia kochana nie ma strony internetowej Nie żyjemy w średniowieczu Żeby cokolwiek załatwic trzeba osobiście najlepiej jeszcze urwać sie z pracy lub spóźnić do pracy I jeszcze trzeba oglądać te wiecznie nadąsane panie które biedne siedzą za karę w tej spółdzielni. Ale żeby było śmieszniej to my członkowie zagłosowalismy podobno że nie chcemy aby nasza społdzielnia miała swoja strone internetową Takze ja sie nie dziwie

   • divide49za Re: Bunt w SM Sielec. Z pubu Asia za fraki ich ni 07.01.13, 22:25
    Lokatorze, prawde piszesz tak w ogóle a o tej stronie internetowej przede wszystkim! Na moim osiedlowym cząstkowym WZ była może 1/10 członków i to w wieku wskazującym na strach przed komputerem, a dodatkowymi kosztami utrzymania strony SM Sielec w szczegolności - bo tak to prezes Szych przedstawił[ on dba o kieszenie członków a tu by była dodatkowa opłata]. No to sie ludziska wystraszyły kosztów tej strony i aż dziwne że teraz sie kosztów termomodernizacji nie boją... Internet jest zapchany innymi spółdzielniami co sie nie boja publikować swoich regulaminów, statutów, przetargów i programów modernizacji, tylko w tej spółdzielni wszystko jest tajne/poufne: przyjdz w godzinach ich pracy i sobie wynotuj bo ci ksera tez nie zrobią. To jak to jest z tym dostepem członków do informacji!!!!!! Prezes strony w internecie nie założy bo przepisy mówią ze"powinien" a nie mówią że "musi".W zeszłym roku Sielec miał coś około 3650 członków. Żeby nawet adresu mailowego za darmo nie załozyć ??? .PARODIA.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka