Dodaj do ulubionych

głownie do mieszkańców osiedla "nafta" i nie tylko

27.04.05, 16:03
czy ktoś ma pomysł po co strażakom w XXI wieku syrena w remizie? ciekawi mnie
to, bo czasem rozkręcając ją w nocy budzą mi dziecko i chciałbym wiedzieć
dlaczego?
Obserwuj wątek
    • ats77 Re: głownie do mieszkańców osiedla "nafta" i nie 28.04.05, 11:06
      A wiesz co znaczy Ochotnicza Straż Pożarna? To co mają dzwonić do każdego i
      mówić: słuchaj jak możesz to przyjedź do pożaru, nie, to może zadzwonię do
      Staśka a potem do Zenka to może będą mogli. Jak wyje syrena to znak, że się
      pali i wtedy ten z ochotników, który może to biegnie do pożaru. Inna sprawa,
      że może włączają ją czasem dla jaj i wtedy rozumiem twoje zdenerwowanie, ale
      niestety jest ona potrzebna i mam nadzieję, że wyję tylko kiedy jest to
      potrzebne.
      • sjap Re: głownie do mieszkańców osiedla "nafta" i nie 28.04.05, 12:44
        thx ats77 za odpowiedź, ale pozwól dodać, że jeśli ta syrena miałaby wzywać
        strażaków ochotników do pożaru, to następstwem tego wezwania byłby wyjazd wozu
        bojowego albo chociaż przyjazd jakiś osób do remizy. W 90% (oczywiście nie
        liczyłem tylko tak na oko) przypadków jednak tak nie jest, a wiem co mówię
        (piszę ;-)), bo moje okna wychodzą na remizę i w ostatnim czasie pragnąc poznać
        przyczynę radosnej zabawy panów strażaków, obserwowaliśmy budynek straży, a tam
        jak na pustyni w Australii: tylko kłęby trawy latały i pies z kulawą nogą nie
        przybył na wezwanie. Więc albo syrena nie do wzywania służy (przypominam o
        pagerach itp. sprzęcie elektronicznym, który odpowiednio zaprogramowany, w tym
        samym momencie zawiadomi kogo trzeba i nie będzie to trwało dłużej niż kilka
        sekund, a przecież skoro już ktoś czuje się na siłach być strażakiem, to
        noszenie przy sobie pagera na pewno nie będzie problemem (tylko teraz powstanie
        problem skąd wziąć np.: 10 pagerów i komputer min. 486)), albo strzeż nas Panie
        od pożaru, bo strażacy nie zawsze reagują. Nie wiem, może się mylę w swoich
        osądach, może rzeczywiście gościu o drugiej w nocy mocno śpiący, ewentualnie
        mieszkający w oddaleniu od remizy i np. przebywający akurat w piwnicy ma
        większą szansę zostać wezwany poprzez syrenę niż jakąś drogą elektroniczno-
        telefoniczną, ale jakoś nie czuję się przekonany, że syrena tylko wzywaniu
        służy. Gdyby mnie to nie wkurzało, to by mnie trochę śmieszyło. Niestety,
        uważam że tych 90% (na oko) przypadków, to jakieś nie dokońca dla mnie
        zrozumiałe potrzeby danego strażaka, który ma właśnie sobie ochotę "zakręcić"
        bo... Dalej już nie napiszę, bo mógłbym skrzywdzić niesłusznie ;-)
          • sjap Re: głownie do mieszkańców osiedla "nafta" i nie 04.05.05, 14:58
            nie wiem ilu strazakow jest w TEJ remizie. liczba 10 to byl tylko przyklad, co
            zaznaczylem w tekscie. nie wiem tez jaki jest koszt uzywania i utrzymania
            pagera, ale cena zakupu (nowego) to okolo 20 pln, z tego co widze na allegro.
            na dodatek nie wiem kto by mogl zakupic strazakom te pagery. nie o koszt
            uzywania i zakupu pagerow chodzi mi w glownym watku pytania, ba, nie pytalem
            rowniez o to, ilu strazakow jest w wolominie czy radzyminie. chodzi o przyczynę
            tudziez skutecznosc uzywania syreny przez strazakow. czy we wszystkich remizach
            jest ona uzywana? oto samo sedno sprawy i na to pytanie prosze dac odpowiedz,
            jesli ktos wie. pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka