Dodaj do ulubionych

Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie

31.01.06, 13:19
Witam! :)
Pisze pracę o miejscowościach podwarszawskich.Chciałam się spytać,co jest
warte obejżenia w Wołominie ?Jakieś ciekawe,niepowtarzalne i atrakcyjne pod
względem historycznym i turystycznym miejsca ?
proszę o pomoc i z góry dzięki :)
Obserwuj wątek
    • kaaarolinkaa Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 31.01.06, 15:19
      hmmm-historyczne? hmmm- pare jest, ja jednak cenie sobie wylacznie walory
      turystyczne, dostrzegane przeze mnie na obrzezach Wolomina-za cmentarzem, w
      strone Majdanu, Lesniakowizny i Zabranca a takze w 2 strone-Białe Blota i lasy
      wokół.... Historyczne-co z tego ze stoi np czolg jak okolica obok kiepska?
      lubie miejsca historyczne ale zeby wokol nich cos bylo-park, las, cos
      ciekawego, a nie ze podejde, obejrze czolg i pojde. Akurat kolo czolgu to jest
      Muzeum ale np kolo pominka Pilsudskiego to juz nic nie ma ciekawego...Ogolnie-
      brrrrr
      • ktosiuf Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 31.01.06, 17:06
        Historyczne:
        Muzeum Nałkowskich a dokładnie ich dom połozny na wydmie

Stary Wołomin wraz z siatką ulic w pełni zaprojektowanych przed wojną (widać na
        planie)

Kilka ciekawych budowli,zwiażanych z przedwojenna historią miasta jako ośrodka
        wypoczynkowego (drewniane wille i domy)

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej- przedwojenny, odbudowany po wojnie ale z
        bardzo ciekawym wnętrzem i freskami

Turystycznie:
        Mironowe Górki czyli zalesione wydmy w pólnocnej częsci miasta,
        Białe Błota- siedlisko wielu gatunków ptaków

Nie ma tego dużo, ale nie ma co się dziwić...w kazdym razie klimacik jest fajny

• kaaarolinkaa Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 01.02.06, 14:54
          taaa- Muzeum-oki-jak to muzeum, nie jest złe...widzialam bardzije
          zapyziałe...siatka ulic wolomina-a co w niej ciekawego? brzydkie domy,
          poobijane, zniszcozne,szare, bure..., drewnianie wille i domy-tak, ladene tylko
          ile tego jest? poza tym-co z tego ze gdzies tam zobaczysz taki ladny om, jak
          otoczenie koszmarne? no jedynie ta przyroda jak dla mnie ratuje Wolomin
          • ktosiuf Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 01.02.06, 15:44
            Siatka ulic jest ciekawa, ze wzgledu na to ze jest to pewne zalozenie
            urbanistyczne na ktorym rozwinela sie zabudowa (jak sie nie ma co sie lubi to
            sie lubi co sie ma ;-))))
          • slonecznyslonecznik Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 02.02.06, 23:36
            czemu nie przeprowadzisz sie do innego miasta? ile bys chciala "ladnych" domow?
            kwestia co sie komu podoba, w koncu Kazimierz tez jest szary, stary, a
            kamienice zniszczone.. a jednak :) (moze niezbyt trafne porownanie, ale tak mi
            wpadlo)
            • kaaarolinkaa Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 03.02.06, 14:46
              ja juz sie wyprowadzilam...wlaśnie dlatego ze nie moglam zniesc brzydoty
              miasta...
    • wole.minac A szkoła złodziei ? 03.02.06, 17:06
      A szkoła złodziei ? To by dopiero ściągało turystów.
    • barkun Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 03.02.06, 21:04
      najlatwiej to jest narzekac i mowic ze jest zle!!! A to że mamy w Wołominie
      Rezerwat ptaków Grabicz to już wypadło z głowy??!! Nie każdy ma takie miejsce w
      swoim mieście czy nawet okolicy... Poza tym nasze wysypisko śmieci... nie wiem
      jak teraz ale do niedawna było wykorzystywane jako miejsce startu
      paralotniarzy. W samym mieście znajduje się wiele pomników przyrody (głównie
      stare dęby szybułkowe). Z historycznych miejsc na pewno da się ładnie
      przedstawić naszą wołomińską "starówkę" - szkoda tylko że nasze wspaniałomyślne
      władze postanowiły zdjąć zabytkową kostkę... Jako ciekawostkę sportową mogę
      podać że kiedyś odbywały się na stadionie jakieś oficjalne mecze młodzieżowych
      (raczej juniorskich) reprezentacji z różnych krajów europy... w takim wołominie
      byłaby to na pewno atrakcja obecnie:P Zwłaszcza po tym jak doprowadzono do
      ruiny dwie pierwszoligowe drużyny (męską w siatkówce i żenską w kosza...
      smutno...) P.S. ja tam swój wołomin lubię:)
      • ktosiuf Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 04.02.06, 15:50
        Grabicz to już Kobyłka choć trudno jest mówic o walorach tak malej powierzchni
        jaką jest Wołomin dlatego też w takim razie warto zwrócić uwagę na późnobarkowy
        kościół Św.Trójcy w Kobyłce nazywany jest on perłą baroku na Mazowszu
        • kaaarolinkaa Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 04.02.06, 17:32
          żenada....
          • ktosiuf Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 04.02.06, 20:23
            Co nazywasz żenadą?
      • tunczyczek Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 04.02.06, 21:56
        no nareszcie jakaś konkretna odpowiedź..no i dyskusja się nawiązała :]
    • chora321 Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 08.02.06, 14:19
      tunczyczek napisała:

> Witam! :)
      > Pisze pracę o miejscowościach podwarszawskich.Chciałam się spytać,co jest
      > warte obejżenia
      Przy takiej pisowni myślę, że nic.
    • cirrus4 Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 13.02.06, 12:37
      Na Bialych Blotach mozna znalezc rosiczki, mnostwo torfowców, grzybki halucynogenne :-) w górze
      blotniaka stawowego.
      Z drugiej strony warto przypatrzec sie tez zjawisku sukcesji na pozarzysku (Biale Blota chyba kazdego
      roku sa podpalane) - na czarnym podlozu rozsiewaja sie pierwotne rosliny, wchodzi brzoza
      brodawkowata, w zaglebieniach z woda - brzoza omszona, jak zwykle duzo chwastu pt nawloc
      olbrzymia ktora jest tak ekspansywna, ze zaglusza rodzime gatunki. Na Bialych Blotach jej ekspansje
      widac bardzo wyraznie i warto sie jej przyjzec, bo to dosc zjawiskowe cholerstwo.

Oto link: www.netstate.com/states/symb/flowers/images/goldenrod_giant.jpg

Drzewostan w okolicach Mironowych Górek (chyba tak sie pisze?) ma spory udział sosny Banksa - z
      powykrecanymi iglami i szyszkami (rosnie na piachu). Dalej, przyjemne łąki i krajobraz mazowiecki :-)
      czyli przyciete wierzby biale, plaska gleba i cztery chalupy na krzyz.
      Grabicz jest strasznie zdewastowany, poza tym chyba poziom wod sie obnizyl (+naturalne zarastanie
      jezior), bo nawet ta podpalona sosnina lewo sie trzyma. W runie rosliny zawleczone, antropogeniczne i
      psie kupy. Jednak tam gdzie warto sie zapuscic - radze nie chodzic - zostawmy ptactwo w spokoju.
      Oczywiscie pojedynczych gatunkow, calkiem wyjatkowych np.storczyka tez tu mozna sie doszukac, ale
      nie bede pisac co i gdzie, bo zaraz wyrwiecie :-).
      jakbyscie mieli jakies pytania to piszcie
      cirr
      • micjanda Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 11.03.06, 23:36
        gdzie te grzybki haluny? Jakie to gatunki?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka