Dodaj do ulubionych

Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie

31.01.06, 13:19
Witam! :)
Pisze pracę o miejscowościach podwarszawskich.Chciałam się spytać,co jest
warte obejżenia w Wołominie ?Jakieś ciekawe,niepowtarzalne i atrakcyjne pod
względem historycznym i turystycznym miejsca ?
proszę o pomoc i z góry dzięki :)
Obserwuj wątek
    • kaaarolinkaa Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 31.01.06, 15:19
      hmmm-historyczne? hmmm- pare jest, ja jednak cenie sobie wylacznie walory
      turystyczne, dostrzegane przeze mnie na obrzezach Wolomina-za cmentarzem, w
      strone Majdanu, Lesniakowizny i Zabranca a takze w 2 strone-Białe Blota i lasy
      wokół.... Historyczne-co z tego ze stoi np czolg jak okolica obok kiepska?
      lubie miejsca historyczne ale zeby wokol nich cos bylo-park, las, cos
      ciekawego, a nie ze podejde, obejrze czolg i pojde. Akurat kolo czolgu to jest
      Muzeum ale np kolo pominka Pilsudskiego to juz nic nie ma ciekawego...Ogolnie-
      brrrrr
      • ktosiuf Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 31.01.06, 17:06
        Historyczne:
        Muzeum Nałkowskich a dokładnie ich dom połozny na wydmie

Stary Wołomin wraz z siatką ulic w pełni zaprojektowanych przed wojną (widać na
        planie)

Kilka ciekawych budowli,zwiażanych z przedwojenna historią miasta jako ośrodka
        wypoczynkowego (drewniane wille i domy)

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej- przedwojenny, odbudowany po wojnie ale z
        bardzo ciekawym wnętrzem i freskami

Turystycznie:
        Mironowe Górki czyli zalesione wydmy w pólnocnej częsci miasta,
        Białe Błota- siedlisko wielu gatunków ptaków

Nie ma tego dużo, ale nie ma co się dziwić...w kazdym razie klimacik jest fajny

• barkun Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 03.02.06, 21:04
      najlatwiej to jest narzekac i mowic ze jest zle!!! A to że mamy w Wołominie
      Rezerwat ptaków Grabicz to już wypadło z głowy??!! Nie każdy ma takie miejsce w
      swoim mieście czy nawet okolicy... Poza tym nasze wysypisko śmieci... nie wiem
      jak teraz ale do niedawna było wykorzystywane jako miejsce startu
      paralotniarzy. W samym mieście znajduje się wiele pomników przyrody (głównie
      stare dęby szybułkowe). Z historycznych miejsc na pewno da się ładnie
      przedstawić naszą wołomińską "starówkę" - szkoda tylko że nasze wspaniałomyślne
      władze postanowiły zdjąć zabytkową kostkę... Jako ciekawostkę sportową mogę
      podać że kiedyś odbywały się na stadionie jakieś oficjalne mecze młodzieżowych
      (raczej juniorskich) reprezentacji z różnych krajów europy... w takim wołominie
      byłaby to na pewno atrakcja obecnie:P Zwłaszcza po tym jak doprowadzono do
      ruiny dwie pierwszoligowe drużyny (męską w siatkówce i żenską w kosza...
      smutno...) P.S. ja tam swój wołomin lubię:)
    • cirrus4 Re: Ciekawe miejsca turystyczne w Wołominie 13.02.06, 12:37
      Na Bialych Blotach mozna znalezc rosiczki, mnostwo torfowców, grzybki halucynogenne :-) w górze
      blotniaka stawowego.
      Z drugiej strony warto przypatrzec sie tez zjawisku sukcesji na pozarzysku (Biale Blota chyba kazdego
      roku sa podpalane) - na czarnym podlozu rozsiewaja sie pierwotne rosliny, wchodzi brzoza
      brodawkowata, w zaglebieniach z woda - brzoza omszona, jak zwykle duzo chwastu pt nawloc
      olbrzymia ktora jest tak ekspansywna, ze zaglusza rodzime gatunki. Na Bialych Blotach jej ekspansje
      widac bardzo wyraznie i warto sie jej przyjzec, bo to dosc zjawiskowe cholerstwo.

Oto link: www.netstate.com/states/symb/flowers/images/goldenrod_giant.jpg

Drzewostan w okolicach Mironowych Górek (chyba tak sie pisze?) ma spory udział sosny Banksa - z
      powykrecanymi iglami i szyszkami (rosnie na piachu). Dalej, przyjemne łąki i krajobraz mazowiecki :-)
      czyli przyciete wierzby biale, plaska gleba i cztery chalupy na krzyz.
      Grabicz jest strasznie zdewastowany, poza tym chyba poziom wod sie obnizyl (+naturalne zarastanie
      jezior), bo nawet ta podpalona sosnina lewo sie trzyma. W runie rosliny zawleczone, antropogeniczne i
      psie kupy. Jednak tam gdzie warto sie zapuscic - radze nie chodzic - zostawmy ptactwo w spokoju.
      Oczywiscie pojedynczych gatunkow, calkiem wyjatkowych np.storczyka tez tu mozna sie doszukac, ale
      nie bede pisac co i gdzie, bo zaraz wyrwiecie :-).
      jakbyscie mieli jakies pytania to piszcie
      cirr
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka