Dodaj do ulubionych

Alergia na człowieka

01.03.07, 10:10
Polskie Radio program 1. (jedynka) nada audycję o alergii na człowieka
Obserwuj wątek
    • haptenologist Re: Alergia na człowieka 13.03.07, 06:51
      Na stronie www.nautilus.org.pl/?i=950 jest relacja z audycji radiowej o
      alergii na antygeny człowieka.
      Więcej info na:
      www.haptens.republika.pl/haptenology_pl.html
      www.medbook.com.pl/kat/4334.htm
      Jerzy Grzeszczuk

• haptenologist Re: Alergia na człowieka 14.03.07, 13:52
          Yacha,

Ja jestem autorem hipotezy o przyczynie chorób autoimmuno. Hipotezę
          opublikowałem w naukowych pismach angielskich i w jednym rosyjskim. Sprawdzam
          tą hipotezę i robię badania laboratoryjne. Hashimoto nie badałem, ale badałem
          przypadki wielu innych chorób autoimmuno. Najwięcej zbadałem przypadków
          stwardnienia rozsianego i moja hipoteza znajduje potwierdzenie w około 80%
          przypadków stwardnienia rozsianego.

Rzetelni naukowcy wiedzą, że jest ponad 100 chorób autoimmuno. W tych chorobach
          biorą udział autoprzeciwciała, czyli przeciwciała, które atakują własne tkanki.
          W zależności od objawów choroby i jaka tkanka jest atakowana, to nadawane są
          rozmaite nazwy chorobom, a leczeniem zajmują się rozmaici specjaliści:
          okulista, kardiolog, neurolog, reumatolog... Żaden z tych specjalistów nie wie,
          jak powstają autoprzeciwciała, dlatego ci specjaliści leczą rozmaitymi
          sposobami, rozmaitymi lekarstwami z rozmaitym skutkiem.

Jak można leczyć chorobę, jeśli nadal pozostaje niewyjaśniona zagadka: "W jaki
          sposób powstaje autoprzeciwciało?"

Jeśli uda się rozwiązać tą zagadkę, to wszystkie choroby autoimmuno będzie się
          leczyć jednakowo i wtedy zniknie podział na specjalistów od oka, od serca, od
          stawów, od mózgu... Na taki bardzo mądry pomysł wpadli naukowcy w USA. Kilka
          lat temu powstało American Autoimmune Related Diseases Association (W
          wyszukiwarce Google wyszukaj "AARDA") Amerykańskie Stowarzyszenie Chorób
          Autoimmuno. Oni urządzają naukowe konferencje i szukają przyczyn wszystkich
          chorób autoimmuno. Żeby znaleźć przyczynę potrzeba najpierw rzucać śmiałe
          hipotezy. Ja opublikowałem hipotezę, która głosi, że "hapten potrafi zmienić
          obronne przeciwciało w autoprzeciwciało". Teraz sprawdzam moją hipotezę w
          badaniach przypadków rozmaitych chorób autoimmuno, bez względu na nazwę choroby
          i bez względu na objawy.

Mam poparcie rzetelnych naukowców, którzy znają hapteny i potrafią je wykrywać.
          Ale moja hipoteza jest nowa i nie należy się dziwić, że spotykam osoby, które
          mówią: "To niemożliwe!". Ja wiem swoje, że moja hipoteza jest oparta na
          prawdziwej nauce, a każdy przypadek choroby jest inny i wymaga zbadania.

Proponuję najpierw poczytać moje publikacje, a jeśli coś nie jest zrozumiałe,
          to proszę napisać.

Jerzy Grzeszczuk
          jerzygrzeszczuk@op.pl
          www.haptens.republika.pl/haptenology_pl.html
          www.medbook.com.pl/kat/4334.htm
          Oceny innych:
          rozmowywtoku.onet.pl/1326511,10,archiwum.html
          www.nautilus.org.pl/?i=950

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się