Dodaj do ulubionych

Wtorek 9 marca; 2753. sesję giełdy komentuje Mi...

IP: *.onhill.gda.pl 09.03.04, 21:54
DJ i Nasdaq po dramatycznym obsunieciu mocno odbijaja na zamknieciu. Mysle ze
zblizylismy sie do lini wsparcia i jest to okazja do zakupow.. DJ 10450 o
Nasdaq 2000pkt... nie sadze aby w najblizszych dniach spadki zostaly
poglebione.. rok wyborczy w USA a pozatym jaka alternatywa dla wolnej
gotowki.. przeciez nie obligacje w USA... tak wiec.. pewnie z duzej chmury
maly deszcz i po kilku sesjach zwatpienia pociagnie USA do gory a w
konsekwencji reszte swiata a tym samym i nasza skromna gielde... UE tuz tuz a
w USA wybory rowniez... a prawie nigdy w roku wyborczym gielda spadala... cos
w tym jest.. pozdrawiam inwestorow
Obserwuj wątek
    • Gość: Sredniaczek Miloszowi sie myli z mniejszymi/srednimi,ELE hitem IP: *.osowo.pl 09.03.04, 23:54
      Oj Milosz, Milosz-na duze patrzysz,z mniejszymi sie mylisz

jak mozna do jednego koszyka wrzucac tak rozne srednie i mniejsze wrzucac, jak
      mocne fundamentalnie Rafako czy Farmacol/spolki rozwojowe lub powracajace po
      problemach jak Sterpro czy ELEKTRIM (hit na dluzej) oraz pare mocno
      spekulacyjnych (co nie znaczy ze nie trafionych)

A Jak ELEKTRIM wroci na 30 zlotych to zacznie byc widziany "normalnie"??
      ELE
    • Gość: chris Re: Wtorek 9 marca; 2753. sesję giełdy komentuje IP: *.icpnet.pl 10.03.04, 00:04
      Panie Miłoszu. Ja bardzo Pana szanuję i cenię, jednak Pana ostatnia nagonka na
      małe i srednie spółki już pomału zaczyna mnie irytować przyznam szczerze (mówię
      o krytyce wprost Spółki Getin). Mam odmienne zdanie do czego i Pan ma takie ale
      podejmując decyzję o zakupie tego papieru już dawno temu jako analityk z
      profesji obliczyłem sobie wszystkie wskaźniki. I przy obecnym poziomie ceny (po
      skorygowaniu o cene nowych akcji - czytaj kurs odniesienia na sesji 11 marca)
      wskaźnik cena do zysku juz nowej jakości wynosi około 11. Przyjmując że to już
      nie jakiś venture capital jest to całkiem rozsądny poziom jak na jeden z
      najbardziej rentownych banków w kraju. Oczywiscie jest wiele zagrożeń ale
      wydaje mi się że ta nagonka była przesadzona trochę a porównywanie przyszlej
      wartości Getinu z np. Próchnikiem chyba nie ma sensu. Zważywszy na fakt że
      krytykuje Pan tylko wzrost oderwany od racjonalnych fundamentów akurat tylko
      (może z wyjatkiem MCI) ten papier pozostawiając bez takiej krytyki wiele innych
      wzrostów innych spółek kompletnie nieuzasadnionych niczym (tu mozemy
      polemizować czy to co może stać się z getinem to wróżenie z fusów czy już
      realny projekt)wydaje mi sie nie fair. Może jest tak a wiem na pewno że tak
      jest że 80% analityków i komentatorów to laicy co wydaje im sie że coś wiedzą
      spóźnili się z wyliczeniem zupełnie prostych obliczeń i dopiero ostatnio to
      wykryli (tę atrakcyjną jak na taką instytucję choćby C/Z dajaca co najmniej
      200% potencjał wzrostu). Nie wierzę, że Pan tego nie wiedział bo nie zaliczam
      pana do tego grona laików. Jestem człowiekiem wybuchowym i rzadko komentuje coś
      a przez wzgląd na szacunek dla Pana powstrzymam sie przed wybuchowym
      komentarzem powiem szkoda że Pan tak otwarcie skrytykował ten papier gdy było
      wiele innych Spółek przed zakupami których warto było przestrzec inwestorów
      pozdrawiam
      chris
      • kubajek Re: Wtorek 9 marca; 2753. sesję giełdy komentuje 10.03.04, 09:52
        Panie Miłoszu, pisze pan: "OFE... nie próbują zwiększyć inwestycji za granicą,
        Widać na własnym podwórku inwestycyjnym czują się bezpieczniej..."
        A jak one to mają robić, he???
        Czyzby nie znał pan obowiazujacych OFE restrykcji (95% aktywów MUSI być
        lokowane w kraju!)?
        Po co zatem pisac takie głupstwa?
      • Gość: cronos Re: Wtorek 9 marca; 2753. sesję giełdy komentuje IP: *.citicorp.com 10.03.04, 10:49
        Panie Krzysztofie jak sie domyslam (Chris) dziekuje za szczery glos w sprawie
        komentarzy Pana Milosza, zgadzam sie w pelni z tym co Pan podnosi w swojej
        wypowiedzi. Zastanowic sie jedynie nalezy , czy warto sie denerwowac bo tak jak
        Pan zauwazyl wiekszosc graczy na gieldzie kieruje sie komentarzami powstajacymi
        na komputerach laikow, wiec tacy specjalisci (z bardzo bystrym spojrzeniem na
        gielde) jak Pan sa jedynie kropla w morzu potrzeb, bez szans na wygranie walki
        z zalewajaca nas fala blednych komentarzy.
        pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka