Dodaj do ulubionych

uran - eksperyment na temacie dnia

08.04.11, 12:34
Założyłem ten wątek bo to taki żywy temat ostatnio i mnie osobiście bardzo interesuje. Jestem w to trochę zainwestowany więc wytykajcie mi brak obiektywizmu. Ale postaram się pokazywać co się dzieje na tym rynku podając fakty, liczby itd. Podczas weekendu pierwsze podsumowanie tego co się działo od znanych wszystkim wydarzeń.
Oprócz tego ten dzień będzie szczególnie ciekawy bo właśnie mamy kolejny wyciek w kolejnej elektrowni japońskiej. Reakcja rynku będzie znamienna.
Obserwuj wątek
    • eulen-spiegel Re: uran - eksperyment na temacie dnia 08.04.11, 14:58
      Bez wgłebiania sie w meritum wyceny. Uwazam że kolejna awaria nie ma juz takiego wydźwieku jak poprzednie.Rynek to juz zdyskontował ( lub jest jeszcze w trakcie dyskontowania). Teraz potrzeba trochę czasu by rynek ochłonął.
      Ale na świecie jest okreslone zapotrzebowanie na uran który ma określone cechy użytkowe i istnieje na niego stałe zapotrzebowanie wyłącznie przez odbiorców komercyjnych.
      Jest to zamkniety rynek i nikt z osób prywatnych nie moze kupić uranu w formie bezposredniej.
      - mozna jedynie kupić go teoretycznie na giełdzie. Ale nie mozna w chwili wygasania kontraktu zażądać by druga strona wywiazała się z kontraktu dostarczając nam uran do domu :)
        • stefekmaly Re: uran - eksperyment na temacie dnia 14.04.11, 10:51
          Jakoś obiecanego wpisu nie ma więc może ja. Generalnie kursy spółek uranowych stanęły. Nie spadają ani nie rosną. Ale te kilka, które mam (i sledzę) są na wsparciach długoterminowej hossy więc z punktu widzenia tejże hossy mieliśmy jedynie korektę wzrostów. Trend jest wciąż wzrostowy i końca świata tu nie ma. Obroty spadły, ci, którzy widzieli koniec świata, juz sprzedali a ci, którzy widzieli tylko korektę juz kupili. Teraz mamy równowagę. Co dalej ? Nie wiem ale myslę, że wzrosty bo, jak napisałem, trend jest oczywisty. Tyle, że nie sądzę aby zaraz zaczęła się jakaś wielka hossa. Stado debili jest wciąż mocno przestraszone więc , póki co, byki będą sie koncentrować na obronie wsparć. Czeka nas więc raczej stagnacja. To nie jest rynek dla superszybkich graczy.
    • czernobyl2 Re: uran - eksperyment na temacie dnia 01.05.11, 09:40
      Awarie, a nawet regularna praca powoduje skażenie na obszarze całego globu. Naturalnie właściciele elektrowni atomowych to najbogatszy sektor przemysłu, i stac ich aby manipulować mediami, zastraszać. Nie da się jednak manipulować w nieskończoność. Najnowsza awaria wydarzyła się w Japonii, i to tam za kilka lat pojawią się najwięcej chorych na białaczkę, głównie tam będą rodzic się mutanty. Naturalnie w mediach dowiemy się ze to nie ma zadnego związku z wybuchami czterech reaktorów. Ale poparcie dla atomu w tamtym regionie osłabnie na wiele lat. Promieniowanie w zamieszkałym przez dziesiątki milionów ludzi Tokio będzie się utrzymywać na wysokim poziomie przez wiele lat. Promieniowanie w morzu i owocach morza będzie bardzo wysokie przez dziesiątki lat. O prawdziwych rozmiarach katastrofy dowiemy się dopiero za kilka lat. Mimo rozmiarów tragedii, prawdopodobnie potrzebna jest jeszcze jedna taka awaria, np. w centrum europy, aby ludzkość całkowicie wycofała się z pomysłu budowy tego typu obieków, ale osobiście
      nie wierze, aby ta gałąź przemysłu wróciła na ścieżkę dynamicznego wzrostu, dlatego nigdy nie zaryzykuje inwestycji w tym obszarze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka