Dodaj do ulubionych

Białoruś prosi MFW o pożyczkę ratunkową. Bo Ros...

01.06.11, 11:54
Nie utrzymywać reżimu!!!Dając kasę daje sie przyzwolenie.
Obserwuj wątek
   • robert6_666666 Re: Białoruś prosi MFW o pożyczkę ratunkową. Bo R 01.06.11, 12:02
    bankructwo Bialorusi przyniosloby albo w wariancie optymistycznym zamach palacowyc w ktorym jeden z dotychcasowych przydupasow dyktatora rzucilby go na pozarcie, zmienilby troche retoryke i moze wypuscil na chwile paru ludzi z wiezien ale tak naprawde nic by sie nie zmienilo albo w wariancie pesymistycznym mniej wiecej to co sie dzieje w Libii - zastanow sie czy jestesmy gotowi na rzesze uchodzcow, ewentualna interwencje zbrojna... albo czy chcemy zeby weszla tam z interwencja humanitarna Rosja? Na calkowita i realna demokratyzacje ot tak to raczej nie licz. Na swiecie nic nie dzieje sie od tak jak za uzyciem czarodziejskiej rozdzki
  • asperamanka Białoruś prosi MFW o pożyczkę ratunkową. Bo Ros... 01.06.11, 12:12
   To jest, moim zdaniem, wyłącznie gra z Rosją i z własnym społeczeństwem. Lukaszenka zapewne doskonale wie, że ewentualnych "standartowych" żądań MFW przedstawianych w takich sytuacjach krajowi "proszącemu" nie jest w stanie spełnić. Jeśli chce zachować władzę, to ani uwolnienie cen podstawowych towarów, ktróre dopiero co "zamroził" żeby po dewaluacji "pomóc" ludności, ani drastyczne cięcia wydatków budżetowych i podwyżki cen usług komunalnych, energii, itp., ani tym bardziej prywatyzacja państwowych przedsiębiorstw na bandyckich warunkach, nie wchodzą absolutnie w grę. Zwłaszcza prywatyzacja, bo przy obecnej ilości wykreowanych przez FED z niczego dolarów krążących po świecie w poszukiwaniu "inwestycji", aktywa białuruskie kupione byłyby na pniu za śmieszną cenę, tym bardziej że wiele krajów zaczęło się przed tymi "inwestorami" bronić (choćby Chiny czy Brazylia). Na koniec dnia Łukaszenka ogłosi, że chciał dobrze ale zły Zachód nie chce dać kasy na warunkach do przyjęcia, i chce jedynie "zniewolić" naród białoruski, wobec czego trzeba dać mu stosowny odpór i zacisnąć mocno pasa.

   Przy okazji pokazuje się Rosjanom, że się ma jakąś alternatywę, i niekoniecznie im się odda ropo- i gazociągi oraz inne atrakcyjne z rosyjskiego punktu widzenia firmy, więc niech lepiej dają pieniądze już bez stawiania zbyt ostrych warunków. Tyle, że zapewne Rosjanie którzy głupi nie są, też to wszystko wiedzą. A ludność być może grę Łukaszenki kupi. Zapowiada się ciekawie.
  • teaforme Białoruś i EU 01.06.11, 13:12
   Wprawdzie mowa tu o IMF, to nie ma w tym tajemnicy, ze Lukaszenko, wyraznie zrywa z rezimem kremlina. Borykajaca sie z wielkimi problemami Muscovy, nie jest w stanie uprzadkowac wlasnego balaganu, gospodarczego, a co dopiero szukac ewentualnych pieniedzy dla Bialorusi. Rezim kremlina doswiadcza niespotykanego od kilkudziesieciu lat odplywu, wrecz exodusu kapitalu zagranicznego z Muscovy. Pomijajac setki mld, ktore na dobre opuscily Muscovy od sierpnia 2008 do konca 2010, rok 2011 zaczal sie rowniez w czarnych barwach. W pierwszych 4 miesiacach 2011, Muscovy opusily kolejne $54 mld. Rezim kremlina jest zszokowany, nie maja "zielonego pojecia" co sie dzieje, i dlaczego odplyw jest tak zatrwazajaco duzy. Dodajmy rosnaca inflacje, zmniejszenie realnych zarobkow w stosunku do 2009 a takze zbyt niska obecnie cena ropy i w ten sposob mozemy odpowiedzievc dlaczego gospodarka Muscovy traci oddech w porownaniu z krotkochwilowym ozywieniem po 2009 gdy praktycznie byla bankruptem. Gospodarka Muscovy urosla w pierwszym kwartale zaledwie 4.1%, to znacznie mniej niz inne duze rozwijajace sie gospodarki trzeciego swiata, to nawet mniej niz rozwinieta gospodarczo Polska (wzrost 4.4%) i znaczna grupa innych zaawansowanych gospodarek EU. Odpowiedz jest jedna, Muscovy nie ma pieniedzy!, jej dlugi(liczac poszczegolne przedsiebiorstwa) szczegolnie wobec bankow zachodnich sa obecnie wyzsze niz zatrwazajaco topniejace rezerwy. Muscovy moze oczywiscie wciaz walczyc o Bialorus, jezeli nie politycznie i szantazem gospodarczym, to pozyczkami paru innych dawnych sovieckich republik, ale Bialorus zauwazyla juz ze wylinialy i bezzebny niedzwiedz, sam zaplatal sie we wlasnych odchodach i nie jest godnym partnerem. Bialorus ma szanse trwale oderwac sie ze szponow dyktatury kremlina, musi jedynie zaakceptowc nasze (EU) warunki, ale czy ma inne opcje?...od wschodu powiew bandtyzmu i bankrupstwa, a takze zly przyklad kryminalnego rezimowego typu rzadow kremlina! Czy Muscovy wystapi o pozyczke do IMF? to juz inny temat, ale bardzo prawdopodobny w niedalekiej prztszlosci!
   • robert6_666666 Re: Białoruś i EU 01.06.11, 13:37
    "Kremla" nie "kremlina" a jeszcze lepiej zamiast "rezim kremlina" to "rzadzacy Kremlem" albo "wladcy Kremla". I "Moskwa" a nie "Muscovy". Pisze bez zlosliwosci domyslam sie, ze albo jezyka polskiego sie uczyles albo bardzo dlugo przebywasz za granica. Sam mam czasem takie klopoty dlatego staram sie chociaz pisac na polskich forach zeby trenowac.
    • teaforme Re: Białoruś i EU 01.06.11, 14:02
     Nie mialem na mysli Moskvy, a wlasnie cala Muscovy. Kremlin, tak sie mowi , kreml? jak to odmieniac, chyba ze chcesz sobie jezyk polamac. Slowo kremlin uzywalo sie w naszym jezyku w 20 leciu miedzywojennym, w latch 50 po wojnie, proby moskalizacjii naszego jezyka przyniosly, oczywisvie takie rarytasy jezykowe jak wymieniony przez ciebie "kryml" Oczywiscie nawet kremlin nie jest slowem polskim, a zostal zapozyczony z zachodu, prawdopodobnie z francuskiego, nasza polska nazwa na kremlin, to "twierdza" lub "cytadela" ale ta druga nazwa tez ma pochodzenie obce(wloskie). Nazwa kreml, to slowo nie polskie, a scisle moskalskie, ktorego jedynie zapis cyryliczny zostal zamieniony na lacinski. Nazwa "kremlin" jest obecnie powszechnie uzywana w wiekszosci krajow swiata, i jest rowniez synonimem rezimu tam usadzonego! Kremlinow jest w Muscovy wiele, ale najczesciej ma sie na mysli ten w Moskvie!
  • quant34 Re: Białoruś prosi MFW o pożyczkę ratunkową. Bo R 01.06.11, 13:38
   dorjan52 napisał:

   > Nie utrzymywać reżimu!!!Dając kasę daje sie przyzwolenie.

   Tak się składa, że najlepszym sposobem doprowadzenia do upadku reżimu jest go zadłużyć. Dlatego właśnie MFW udzieli tej pożyczki, tyle że na takich warunkach, że Zachód będzie Łukaszenkę trzymał za jaja. Inna sprawa czy Łukaszenka na takie warunki się zgodzi i tę pożyczkę w ogóle weźmie. Pamiętaj, że pożyczka to nie jest darowizna, jej udzielenie nie jest żadnym karmieniem reżimy, a wprost przeciwnie - sposobem na zapewnienie sobie wpływu na sprawy innego państwa. Z tych samych powodów, ogromnych pożyczek udzielono Polsce w okresie PRL, bo to był świetny sposób na wykolejenie gospodarki kraju należącego do wrogiego bloku wschodniego. Zachodni spece wiedzieli, że pomysł Gierka aby za pożyczone pieniądze wzmocnić gospodarkę, były mrzonkami. Wiedzieli, że skutek będzie odwrotny i obsługa walutowego długu zagranicznego będzie stale powiększać deficyt. Gierek nie miał pojęcia o finansach, tym bardziej walutowych, dlatego tego nie wiedział. Łukaszenka robi ten sam błąd (zakładając, że naprawdę chcę tę pożyczkę i nie jest to jakaś rozgrywka). Korzystniej byłoby dla niego drastycznie podnieść ceny aby zdusić inflację, a niezadowolonych obywateli wypałować, w czym ma już duże doświadczenie. Zamiast tego zadłuży się po uszy w MFW, który jest instytucją na wskroś zachodnią i to będzie początek końca jego dyktatury.
  • leuciscus Białoruś prosi MFW o pożyczkę ratunkową. Bo Ros... 01.06.11, 14:20
   Coś pewnie im dadzą. Ale niewiele. Trzeba pamiętać, że Białorusini tego pajaca sami sobie wybrali i dopóki nie powstaną u nich fundamenty demokracji nie ma sensu reżimu podtrzymywać. To także nauczka dla nas - nim na kogoś zagłosujesz zastanów się trzy razy. Osób o mentalności Łukaszenki w naszym Sejmie dostatek. Niestety.
   • teaforme Re: Białoruś prosi MFW o pożyczkę ratunkową. Bo Mu 01.06.11, 14:35
    Bialorus tym wyborem nasladowala Muscovy, tam tez jakoby "oficjalnie" wybranymi zostaly dwa kurduple . Rezim kremlina rzadzonego przez kurdupli meda i puta jakos dziala, Lukaszenko swojego czasu myslal, ze i w Bialorusi to moze sie udac.......ale teraz widzi swoj blad, ale tak jak dla Bialorusi jest jeszcze szansa, dla niego nasladowanie kremlinskiego bandytyzmu skoonczylo sie na dobre!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka