Dodaj do ulubionych

Nagroda 250 tys. funtów za pomysł na "najmniej ...

19.10.11, 12:33
Strefa euro już jest trupem. Bo euro od samego początku było trupem. To projekt polityczny, nie gospodarczy. Euro zawiera zbyt dużo błędów, by mogło przetrwać. Nie da sie po prostu utrzymać tej samej waluty w tak różnych krajach jak Niemcy, Grecja, Włochy, Holandia itp.
Dobrze opisał to Philipp Bagus w "Tragedii euro".
Obserwuj wątek
  • szatek100 Re: Nagroda 250 tys. funtów za pomysł na "najmnie 19.10.11, 12:46
   Mijają lata, dekady, a Angolom i Jankesom tylko jedno w głowie - całkowity upadek kontynentalnej Europy. Wypadałoby teraz, aby jakiś Think Tank w Niemczech czy Francji zaproponował konkurs na bezbolesny upadek potworne zadłużonej, niekonkurencyjnej i utrzymującej się z Londyńskiego kasyna finansowego Wielkiej Brytanii. Nagroda: 250 tys. Euro
   • zjadaczkartofli Re: Nagroda 250 tys. funtów za pomysł na "najmnie 19.10.11, 12:57
    No to ja proponowałbym kolejny konkurs. Nagroda niestety nie aż tak oszałamiająca, ale może być symboliczne 2.50 zł. Zadanie konkursowe brzmi: "Udowodnij dlaczego w Londynie nie można wyprodukować pary trampek taniej niż w Chinach i dlaczego w Szanghaju można stworzyć centrum finansowe większe niż w Anglii"
    • supermarjan Re: Nagroda 250 tys. funtów za pomysł na "najmnie 19.10.11, 16:07
     och to bardzo proste. wygralem. kasa jest za mala by przesylac, wiec wypij sobie piwo za to i pomysl ze to ja pije.
     meritum
     Wb jest lewackim socjalistycznym panstwem. marnym pocieszeniem jest fakt ze mniej nieco odt eurokolchozu i usa
     ch sa jedynym kapitalistycznym obecnie tworem gospodarczym. marnym pocieszeniem jest fakt ze rzadzi tam 'komunistyczna' partia i nie ma tzw demokracji
  • pawel-l Nagroda 250 tys. funtów za pomysł na "najmniej ... 19.10.11, 12:53
   Najmniej bolesne byłoby ogłoszenie bankructwa zadłużonych banków, firm i krajów, likwidację banków centralnych i gwarancji depozytowych.
   Bolałoby, ale zaczelibyśmy wszystko od nowa.

   Niestety zapowiada się, że przez następne lata będziemy dosypywać pożyczonych pieniędzy do bankrutów , psując system do końca.

   Problemem nie jest sama strefa euro. Problemem jest ECB który doprowadza euro do katastrofy.
  • vortex21 Nagroda 250 tys. funtów za pomysł na "najmniej ... 19.10.11, 13:08
   W UK odbedzie sie wkrotce debata nad referendum dotyczacym ewentualnego wystapienia, pozostania lub renegocjacji czlonkostwa Wielkiej Brytanii w UE; wczoraj byl artykul na ten temat na BBC; elektroniczny wniosek uzyskal 100.000 podpisow i MPs musza sie nim zajac, takie jest prawo.

   Tak, strefa euro jest juz trupem i teraz bedzie proces jej likwidacji. Ciekawy sposob na ekonomie pokazany byl w .... Starym Testamencie o dziwo. Wiem, zaraz uslysze antysemickie wyzwiska, lecz byl to sposob ciekawy. Istnial pewien z gory ustalony podzial ziemii oraz dobr w izraelu, pomiedzy narodami, rodzinami izraela. Oczywiscie ludzie dorabiali sie, handlowali i bogacili. Inni popadali w biede i stawali sie niewolnikami; ludzie sa rozni i jedni sa bardziej a inni mniej zdolni i zaradni. Po siedmiu latach, jednak, nastepowal rok "jubileuszowy" gdzie darowalo sie dlugi a ziemia wracala do prawowitych wlascicieli. Nie sugeryje tutaj zeby stosowac takie zasady, choc sa to Boze zadady, lecz mysle ze ekonomisci powinni sie przyjzec takiemu rozwiazaniu tez, bo jest ono ciekawe. Pzdr
  • witoldpolak Zostawić w strefie euro : Hiszpanię, Portugalię, 19.10.11, 13:28
   Włochy i Grecję z istniejącym euro.

   Francja, kraje Beneluksu, Niemcy, kraje skandynawskie, Polska, Czechy, Węgry - tworzą Nową Unię , z walutą przejściową Nową Marką. Do Nowej Unii na zasadzie stowarzyszenia dołączona zostaje WNP. Powstaje strefa wolnego handlu od Atlantyku po Pacyfik z silną gospodarką niemiecką i wielkimi bogactwami WNP. Do tak powstałej Nowej Unii będą dołączane kolejne kraje po spełnieniu odpowiednich wymogów.
  • a.ba 250 tys. funtów za likwidację UE 19.10.11, 19:57
   Nie da się zlikwidować Euro bez likwidacji UE.
   Przyczyną kłopotów z Eur jest biurokratyczno-komunistyczna konstrukcja UE.
   Komisarze ludowi i komunistyczny europarlament oderwane od rzeczywistości.
   Cała UE żre na kredyt a oni ustalają kolejne wielkie dotacje dla rolnictwa.
   Waluta nie może być "dopasowana" do poszczególnych państw bo nie będzie wtedy walutą tylko śmieciem. Dewaluacja waluty to zwykłe okradanie obywateli - to utylizacja ich oszczędności.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka