Dodaj do ulubionych

"WSJ": Banco Santander zasilany pieniędzmi ze s...

21.10.11, 13:34
Może by ktoś podał wreszcie ile to kasy rok w rok wyjeżdza od córek do mamuś z Bolandy????z tzw naszych polskich banków.
Obserwuj wątek
  • leonleonidas Re: "WSJ": Banco Santander zasilany pieniędzmi ze 21.10.11, 14:44
   to zalezy od tego na ile nas rocznie nasz nie-rzad zadluza ;-))
  • nieprawomyslny spokojnie, bez paniki, KNF czuwa:) 21.10.11, 15:09
   sam premier zrelaksowany odkłada utworzenie nowego rządu, sytuacja jest pod kontrolą
   • roger45 Balcerowicz mowil kiedys ze nie ma znaczenia 21.10.11, 16:06
    czy bank jest polski czy zagraniczny...
    miala Polska mysliciela
    • asperamanka Re: Balcerowicz mowil kiedys ze nie ma znaczenia 21.10.11, 17:32
     Bo to akurat nie ma znaczenia o tyle, że jeśli bank w Polsce należy do państwa, to kasa wypływa na różne genialne przedsięwzięcia sponsorowane przez naszych genialnych polityków, i z punktu widzenia banku na jedno wychodzi.

     A za wypływ pieniędzy do spółek matek z banków działających w Polsce zawsze odpowiadają konkretne osoby w ich zarządach, i przeważnie sa to Polacy. Gdyby nadzór finansowy i organy ścigania działały prawidłowo, to tacy prezesi zamiast zwierzać się Ministrowi Finansów, że boją się wojny i załatwiają dzieciom zielone karty w USA, zwierzali by się naczelnikowi zakładu karnego, że chcieliby sobie załatwić przepustkę na weekend z dziećmi.
  • ulanzalasem "WSJ": Banco Santander zasilany pieniędzmi ze s... 21.10.11, 18:47
   Banco Santander posiada 33 mld dol. obligacji krajów PIIGS - przede wszystkim Hiszpanii (31 mld dol.), ale także Portugalii (1,9 mld dol.) i Grecji (400 mln dol.).

   U nas chcą wolności odnośnie inwestowania OFE we wszystko. Już widzę takie papiery w skład których wchodzą nieruchomości spłacane przez bezrobotnych czarnoskórych amerykanów czy inne równie ciekawe śmieci z Europy. Oczywiście banki / instytucje finansowe nakupują tego ile się tylko da, menadżerowie, dyrektorzy i prezesi premie dostaną - potem mamy <boom> i społeczeństwo musi za to wszystko zapłacić. Jeśli komuna/socjalizm to utopijne czy wg niektórych zbrodnicze systemy to co powiedzieć o kapitalizmie ? Wszystko ładnie wygląda na wykładach, na kartach podręczników i podczas przemówień, ale realny świat, ulica, codzienność wygląda zupełnie inaczej.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka